Нервна система на пораснало недоносено дете?

  • 17 054
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 760
Aз не бих пратила на ясла недоносено дете, но най-вече поради психологически причини. Може и да не съм права, но мисля, че децата подсъзнателно имат кошмарни спомени от преживяванията си по време на престоя в кувьоз самички. Педиатърът ни също го спомена, когато като съвсем мъничка малката пищеше неистово при вида на доктор. Не успявахме дори обикновено преслушване и измерване да минем без истерични ревове. Чак след 3 години го израсна тоя бесен страх от интервенции.


Хех, това е интересно, защото пък моята дъщеря изпитва много голям интерес към лекари, лекарства и манипулации. Simple Smile Редовно се оперират и превързват всички кукли, дават им се сиропи и хапчета и т.н. И манипулации и прегледи търпи, рядко плаче - било от лекари или от падания/ болка.

Мисля, че си зависи от детето това.

# 31
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Абе тя и нашата ни "лекува" постоянно - капки ни слага, превързва, кремове, лепенки... Simple Smile
Но ако опре на нея, дори една лепенка да се сложи или Фенистил да й намажа на пъпка от комар, се почва едно пищене, бягане и увещаване  ooooh! да не говоря за по-сериозни неща (дано не се налага Rolling Eyes)
Аз също смятам, че е малко фантасмагорично да идва от престоя в кувьоза, както каза тоя доктор, ама пък знае ли човек...

# 32
  • Мнения: 4 760
Абе тя и нашата ни "лекува" постоянно - капки ни слага, превързва, кремове, лепенки... Simple Smile
Но ако опре на нея, дори една лепенка да се сложи или Фенистил да й намажа на пъпка от комар, се почва едно пищене, бягане и увещаване  ooooh! да не говоря за по-сериозни неща (дано не се налага Rolling Eyes)
Аз също смятам, че е малко фантасмагорично да идва от престоя в кувьоза, както каза тоя доктор, ама пък знае ли човек...

Да чукам на дърво, ама търпи и мазане, и всичко. Даже сама си иска да я мажа, предписва си сама хапчета за гърло, капки за нос, лепенки и си ги иска...

За гушкането - напоследък взе повече да иска да я гушкам, но мисля, че всички деца си имат нужда.

А за ясла... Не знам, за мен преди да минат две годинки са си бебета - ако ще да са се родили 4 кг. Чак сега, на около 2,5 години усещам, че е по-самостоятелна и има нужда да общува повече с деца. И пак мисля, че това няма общо с недоносеността, понеже наблюдавам доста дечица на сходна възраст.

# 33
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Да чукам на дърво, ама търпи и мазане, и всичко. Даже сама си иска да я мажа, предписва си сама хапчета за гърло, капки за нос, лепенки и си ги иска...


Е, то при вас явно на хипохондрия е избило Laughing

# 34
  • Мнения: 4 760


Да чукам на дърво, ама търпи и мазане, и всичко. Даже сама си иска да я мажа, предписва си сама хапчета за гърло, капки за нос, лепенки и си ги иска...


Е, то при вас явно на хипохондрия е избило Laughing

Да, и аз повече от това се притеснявам.  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 51
Недейте да плашите така хората ! Rolling Eyes
Не всички деца , родени преждевременно имат неврологични проблеми ! Naughty
   


съвсем си  права  мила  и аз имам роднини  родени седмачета  други осмачета    едната е  докторка  другата  учителка  без  неврологични  проблеми   и то родени  преди  40г  тогава  не  беше толкова  напреднала и медицината Peace

# 36
  • Мнения: 54 474
Да , така е .
И по-възрастни от 40 години познавам . Peace
Индивидуални са нещата . Има съвсем здрави , за щастие повечето   bouquet , недоносени , има и доносени бебета с проблеми .

# 37
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Много интересна тема сте отворили, моят всечки му се възхищавата, колко е готин приятен общителен, до след година и половина някакси тръгна назад. Към днешно време го обясняват с ваксината МПР. След курсове вече на хомеопатично лекарство сме доста по-добре, просто може вече  да се разбере човек с него.

Понася шум от спортни прояви, но не и от музика. Особен чешит си е но си е много готин.

# 38
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Айде и аз да се включа,като майка на недоносено бебе.Нас никой не ни е предупреждавал за нищо.Даже я взехме с нас на почивка още в четвъртия месец.Изобщо не се впечатлява от силната музика,не я дразни изобщо.Много е пъргава,даже и се ядосвам понякога защото все подтичва и бърза,рядко върви спокойно,все няма търпение.

# 39
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз виждам разлики м/у дъщеря ми и 'другите' деца, т.е. доносените. Моята е родена малко под две кила, осми месец. До годинката някъде ходихме на рехабилитации, имаше ужасно силен хипертонус. Имаше и един гърч, за който лекарите се съмняваха за епилепсия, но слава богу, засега диагнозата е отхвърлена.

Извън това - проходи нормално, не боледува, антибиотик не е пила нито веднъж..пу-пу  Simple Smile

Нооо, емоционално и психически - има разлика с другите. Много по-чувствителна е, страшно тежко приема всичко. Прави ми впечатление, че и липсва доза агресивност...не знам как да го обясня...абе другите хлапета на около 3-4 годинки са някак много по-агресивни, според мен. Тя е по-свита, ако я бутат - стои и гледа.

Много нервно дете е. Обичлива, нежна и мнооого гушкава, но и някак по-истерична от другите. Дано ме разбирате  Peace Иначе говори страшно много, устата е и вече даже ни затапва на моменти  Laughing Но с други хора най-често мълчи.

В крайна сметка най-важното е да са ни живи и здрави. Банално, но само за това се моля  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт