Кървене по време на полов акт

  • 84 462
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 0
Здравейте,за първи път ми се случва да пиша в форум за проблемите си,но в момента по този въпрос нямам до кои да се допитам и реших да пробвам тук тъи като съм чела доста пъти за разни проблеми в този форум,та да се върнем на въпроса,снощи докато имах полово сношение с приятелят ми прокървях кръвта беше светла и днес продължаваше да тече и до днес за първи път ми се случва и да добавя че два дни по рано ми свърши.Моля ви ако някои е запознат да пише.Благодаря ви предварително !!!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Причините могат да бъдат различни и едвали дори и лекар би могъл да ти даде категоричен отговор без преглед . Потърси съвета на гинеколог!

# 2
  • Мнения: 0
Благодаря ти Златина,ще отида

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Kървене по време и след полов акт е знак за най-различни проблеми - добре е да отидеш на гинеколог веднага, за да може той по-точно да прецени за какво става дума.

При навременна и адекватна лекарска намеса не е толкова страшно, спокойно.

# 4
  • Мнения: 0
Благодаря ви за отделеното време,другата седмица съм на гинеколог,дано не е нищо страшно.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Neylovima, това е добре, но знам, че е хубаво ако може да те видят съвсем скоро след прокървяването ... до другата седмица има много време. Ако нямаш никаква възможност да отидеш по-рано, все пак и това е нещо  Hug

# 6
  • Мнения: 4 569
Надявам се да не е нищо сериозно.  Praynig

# 7
  • Мнения: 1 897
На мен ми се е случвало при ходене на гинеколог да прокървя с червена кръв,след 3-4 дни от спирането на менструацията,вижда ми се напълно нормално,след цикъл.

Някъде се задържа кръв и след половият акт се стича,не виждам нищо притеснително,но все пак поискай мнение и от специалист.

# 8
  • Мнения: 15 379
На мен ми се случи същото - кървене (по-скоро розово зацапване, но обилно) след полов акт.
Оказа се, че имам спукани капилярчета по цервикса (шийката на матката), които с коагулиране с лазер се оправиха.
Нужен е преглед и добро оглеждане на шийката от опитен гинеколог.

# 9
  • Мнения: 20
Здравейте, имам такъв проблем от няколко дни насам. Четох доста неща по форумите, но не мога да открия коментар, в който е описан точно същия проблем като моя.
Докато правехме секс с приятеля ми един ден той забеляза малко количество кръв, което до сега никога не ми се беше случвало. В момента съм в средата на цикъла ми, т.е би трябвало да ми дойде на 16-ти този месец, а и кръвта е светла, не е като менструалната . Освен това на другия ден забелязах необичайно  и доста гъсто бяло течение без особена миризма, но е доста дискомфортно . Дали има връзка между течението и кръвта? Освен това приятеля ми спомена, че е напипал някакво малко топче във влагалището ми с размера на оризово зрънце. Това ме притеснява много и вероятно проблема идва точно от това топче. Моля ако някоя от вас е наясно какво може да е това да ми каже.

# 10
  • Мнения: 15 379
Звънче, от това, което описваш кървенето може да е свързано с овулацията. Обикновено при разпукването и отделянето на яйцеклетката би могло да се получи кървене. Обилното течение вероятно е цервикална слуз, тя е нормална по време на овулация.
Топчето във влагалището няма отношение, може да е кондилом. Иди на гинеколог за преглед най-добре.

# 11
  • Мнения: 20
Прочетох за тези кондиломи и се стреснах ужасно. Значи ли това, че има вероятност да имам рак???!!! Във вторник имам час при гинеколог и се притеснявам страшно много. Последно си правих цитонамазка преди около 2 години и всичко беше идеално. Аз си мислех, че може да е полоп, тъй като баба ми е имала такъв преди да роди майка ми и след раждането са и го премахнали. Възможно ли е да е това, звучи ми малко по-добре от рак?! Възможно ли е да е наследствен този полип? В семейството ми няма случаи на рак, което малко ме успокоява, но пак съм ужасно притеснена. А това кървене се появява само по време на секс, през останалото време нямам никакви оплаквания. От вчера и течението спря, което е добре...предполагам.

# 12
  • Мнения: 588
Е споко де, веднага рак...
Имах подобен случай, от малко по - буен секс се получи (както едно момче по - горе е казало - все едно ти тече кръв от носа) - спукват се капиляри...

# 13
  • Мнения: 20
Днес съм на лекар и съм просто ужасена. Не понасям болници, а гинекологичния преглед е сред най-неприятните задължения на жената, но няма как. Стискайте палци, дано не е нещо сериозно Praynig

# 14
  • Мнения: 15 379
Стискам! Всичко ще е наред!

# 15
  • Мнения: 4 569
Неуловима, звънче, какво каза лекаря?

# 16
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета! Вчера бях на лекар и сега съм по-спокойна. Оказа се, че не е нищо притеснително, леко възпаление, поради настинка и кървенето е от по-продължителен и бурен секс Blush Сега остава да излязат резултатите от цитонамазката за да съм сигурна, че всичко е наред. Гинеколожката ми изписа вагинални таблетки Клион-Д, някоя да ги е ползвала? Още не съм ги почнала, четох днес листовката, страничните ефекти, макар и редки ме ужасиха и мисля да потърся мнението на още един лекар. Никога не ми се беше налагало да си слагам такива неща, звучи ми доста гадно.

# 17
  • Мнения: 0
Zdraweite weche za 3ti put mi se sluchwa po wreme na sex da prokurwq.. Kurweneto ne e obilno i dori e za kratko samo dokato trae polowiqt akt .. sled kato prikliuchim wednaga spira .. Ne znam kakwo da prawq iii dali da otida na genekolog?

# 18
  • Мнения: 15 379
Отиди на преглед.

# 19
  • Мнения: 338
Здравейте, за трети път ми се случва, докато правя секс да прокървявам, но обилно. (Все едно имам цикъл за 1 ден) Бях на гинеколог след първият път и тя ми каза, че може да е овулационно кървене. Прочетох за него, но там видях, че е леко зацапване, а моето не е леко  Confused . Вероятно трябва да потърся второ мнение от гинеколог, но реших първо да попитам вас. Другото, което е, че не винаги е по време на овулация, какво може да е?

# 20
  • Мнения: 1 466
Здравейте, за трети път ми се случва, докато правя секс да прокървявам, но обилно. (Все едно имам цикъл за 1 ден) Бях на гинеколог след първият път и тя ми каза, че може да е овулационно кървене. Прочетох за него, но там видях, че е леко зацапване, а моето не е леко  Confused . Вероятно трябва да потърся второ мнение от гинеколог, но реших първо да попитам вас. Другото, което е, че не винаги е по време на овулация, какво може да е?

На колко години си и от колко време водиш полов живот? С или без предпазни средства?

# 21
  • Мнения: 338
На 20 години съм, водя полов живот от 3 години. С и без предпазни средства  Confused

# 22
  • Мнения: 1 466
Питам те, защото при някои момичета/жени девствената ципа (химен) не се разкъсва докрай при първия полов контакт и е възможно при последващи контакти отново да има разкъсване и съответно прокървяване. Но при твоя случай не знам дали е това. За предпазните средства попитах, защото не е изключено от небезопасния секс да си лепнала гъбички или инфекция и от там да идва кървенето.
При всички случаи си права, че трябва да потърсиш второ лекарско мнение.
Не се страхувай, обясни на лкеря и всичко ще бъде наред!  Hug

# 23
  • Мнения: 338
Благодаря ти Simple Smile А при такива инфекции и гъбички има ли кървене принципно ?

# 24
  • Мнения: 1 466
В редки случаи причината за посткоиталното кръвотечение е механична и е вследствие на травмиране на меките тъкани във влагалището, заради по-активен или бурен секс.
По-често кръвотечението обаче се дължи на инфекция или възпалителен процес в женските полови органи, вследствие на заразяване с хламидии или други полово преносими заболявания. Кръвотечение се наблюдава най-вече при възпаление на шийката на матката и цервикса (цервицит) или възпаление на влагалището (вагиноза).
Източник: Интернет Simple Smile

Звучи страшно, но не се притеснявай, а вземи мерки. Колкото по-скоро се прегледаш, толкова по-бързо ще се изясни причината и ако има нещо, да започнеш да се лекуваш.

# 25
  • Мнения: 338
Добре, благодаря ти, дано не е нещо сериозно Simple Smile

# 26
  • Мнения: 0
molq wi pomognete dnes s moq priqtel po4naxme da prawim seks i prez towa wreme toi widq 4e mi te4e kruw i se oplashi moje li nqkoi da mi kaje trqbwa li da se pritesnqwam ?? Confused Confused Confused Confused Confused Confused

# 27
  • Мнения: 6
Здравейте, от скоро съм с нов партньор.Притесняваме това че при интимност всеки път имам кървене.На какво може да се дължи това?

# 28
  • Мнения: 15 379
Здравейте, от скоро съм с нов партньор.Притесняваме това че при интимност всеки път имам кървене.На какво може да се дължи това?

На много неща може да се дължи. Посети своя лекар, форумите няма как да ти поставят диагноза и да те лекуват.

# 29
  • Мнения: 1
Здравейте,цикъла ми дойде по-рано минаха 3 дена и с приятеля ми го направихме и имаше доста кръв, днеска пак го направихме и отново имаше ,но по малко...Много съм притеснена Sad

Последна редакция: пт, 08 апр 2016, 19:50 от stefyy

# 30
  • София
  • Мнения: 664
Здравейте,цикъла ми дойде по-рано минаха 3 дена и с приятеля ми го направихме, цикала ми спря после пак го направихме и имаше доста кръв, днеска пак го направихме и отново имаше ,но по малко...Много съм притеснена Sad

По - добре отиди на гинеколог! Peace

# 31
  • Мнения: 6
Здравейте, днес е най-силния ми ден от овулация и по време на полов акт ми прокървя, но вече няколко часа съм с превръзка и имам съвсем леко, това възможно ли е да е проблем или е заради овулацията досега не ми се е случвало, благодаря предварително ☺️

# 32
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
От много неща може да е. Задължително посещение при гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт