Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Ей, здравейте, милички! От вчера не съм писала и днес не мога да смогна да ви изчета Simple Smile
Вчера бяхме при новия доктор и видяхме вече пораснало бебе - даже според доктора е момче (разбира се, без абсолютна сигурност) Разгледахме го с големи подробности - видяхме му ръчичките и пръстчетата, дори....махаше с ръчички и си пипаше ушичките. Доки обстойно прегледа мозък(две полукълба), носните костици, сърце(4-камери), гръбначен стълб и каза, че всичко му е ОК. Страшно съм доволна....А колко се смях като каза че е момче ....аз му викам: "Е, как разбрахте, не е ли рано?", пък той ми посочи със стрелка едно стърчащо израстъче и вика - "Мъж е....поне засега"  Joy
После излизам и гледам на снимката същата картинка със стрелката сочеща мъжкото достойнство на 4,2 сантиметровия мъж  hahaha
Оказа се, че колкото и да не ми се иска, за да минават изследванията ми по здравна каса трябва да се запиша да ме следи и друга гинеколожка...и тази работа свърших.....в сряда съм на изследвания..
Виждам че обсъждате темата с брака и аз да си кажа историята: ние сме заедно от 6 години (но само от 3 живеем заедно)...бременността ми (първа) дойде малко изненадващо, но определено приятно ни изненада (аз уж щях да имам големи проблеми със забременяването според разни светила)...нямаме брак, въпреки, че аз искам отдавна...Аз видях двете черти седмица преди рождения ми ден и без дори да сме говорили по въпроса на рождения ден милия ми даде пръстенче...сега мислим само да подпишем в компанията на родителите ни (за да ги и запознаем), но честно казано, и това е една подробност - обичаме се, разбираме се и като се замисля подписа е просто една формалност Simple Smile
Момичета....аз като ви чета, сигурно съм единствената, която не повръща...но пък съм способна да заспя и права...милото ми вика "Нунка"  hahaha
Ей, че дълъг пост изписах Simple Smile Айде, хубав следобед, ама с този дъжд навън, едва ли Simple Smile

# 691
  • На Джансел в сърцето..
  • Мнения: 90
Ей, здравейте, милички! От вчера не съм писала и днес не мога да смогна да ви изчета Simple Smile
Вчера бяхме при новия доктор и видяхме вече пораснало бебе - даже според доктора е момче (разбира се, без абсолютна сигурност) Разгледахме го с големи подробности - видяхме му ръчичките и пръстчетата, дори....махаше с ръчички и си пипаше ушичките. Доки обстойно прегледа мозък(две полукълба), носните костици, сърце(4-камери), гръбначен стълб и каза, че всичко му е ОК. Страшно съм доволна....А колко се смях като каза че е момче ....аз му викам: "Е, как разбрахте, не е ли рано?", пък той ми посочи със стрелка едно стърчащо израстъче и вика - "Мъж е....поне засега"  Joy
После излизам и гледам на снимката същата картинка със стрелката сочеща мъжкото достойнство на 4,2 сантиметровия мъж  hahaha
Оказа се, че колкото и да не ми се иска, за да минават изследванията ми по здравна каса трябва да се запиша да ме следи и друга гинеколожка...и тази работа свърших.....в сряда съм на изследвания..
Виждам че обсъждате темата с брака и аз да си кажа историята: ние сме заедно от 6 години (но само от 3 живеем заедно)...бременността ми (първа) дойде малко изненадващо, но определено приятно ни изненада (аз уж щях да имам големи проблеми със забременяването според разни светила)...нямаме брак, въпреки, че аз искам отдавна...Аз видях двете черти седмица преди рождения ми ден и без дори да сме говорили по въпроса на рождения ден милия ми даде пръстенче...сега мислим само да подпишем в компанията на родителите ни (за да ги и запознаем), но честно казано, и това е една подробност - обичаме се, разбираме се и като се замисля подписа е просто една формалност Simple Smile
Момичета....аз като ви чета, сигурно съм единствената, която не повръща...но пък съм способна да заспя и права...милото ми вика "Нунка"  hahaha
Ей, че дълъг пост изписах Simple Smile Айде, хубав следобед, ама с този дъжд навън, едва ли Simple Smile

Здравей Little_Snow_White
Ти на 4Д ли си ходила,та са видяли пола толкова рано??

# 692
  • Мнения: 0
Не, не съм ходила на 4Д, но просто ехографа явно беше много advanced, наистина всичко много ясно се виждаше...и аз се учудих за пола, но всъщност и да се смени след някой-друг месец - няма проблем....и момче, и момиче, пак ще го обичаме Simple Smile

# 693
  • Виена
  • Мнения: 725
Привет и от мен  Simple Smile.
Малко ви завиждам (благородно естествено  Blush),за това как децата ви възприемат новината за бебето...Моят син,не иска и да чува,че ще си имаме бебенце  Rolling Eyes.Всеки път,като се опитам да му заговоря за това започва да плаче и да казва,че не обичал бебета,и не искал да си имаме бебе.Много странно,не съм очаквала такава реакция от него  Thinking.Ще трябва да водим доста сериозни разговори.Но ще почакам да започне да ми личи,защото той още не вярва,че има бебе в коремчето ми.За разлика от него,каката поне е много щастлива,и постоянно ме глези  Simple Smile.Тя има предпочитания за момиченце и от сега е започнала да ми предлага имена  Simple Smile.

# 694
  • Мнения: 33
Направихме "разходката", то заваля изпратих каката  на автобуса за у-ще с малкия гледахме под козирката тренировка по футбол и си приказвах ме с треньорите да ни пазят място след 5 години в отбора. То тъкмо се прибрахме, обядвах ме и гледам пак изгря слънце ама ще си полегнем и след обед  пак ще събираме витамин Д, стига да не завали.
Little_Snow_White чудесни новини, правили са ти ФМ, много ти се радвам дано и при другите мами всичко е о.к. Аз в началото на 7 или 8 май ще хода дано и при мен всичко е наред, живот и здраве тогава ще ми кажат и пола на бебо, че да почвам да обмислям обзавеждането на детските стаи. Защото лятото тук на почивка, там на почивка, няколко семинара и дошла есента, а ми се ще да посрещнем новия живот в новия ни дом.
Tedito_799    не се притеснявай толкова, и баткото ще свикне с бебчо, търпение. Имаме семейни приятели, луднаха милите като им се роди второ детенце, каката много го ревнуваше, то не бяха психолози, аналитици, семейни консултанти, какво ли не ..... мина една година и сега двете хлапачки са страшна симбиоза, една друга се допълват в белите

Последна редакция: сб, 21 апр 2012, 14:46 от nedabi

# 695
  • Мнения: 46
Лелеее, момичета, направо сте се забравили от писане, едвам ви изчетох  Laughing
по въпроса със запека - забелязах, че проблема ми се решава при хапване на нещо панирано със сусам Rolling Eyes
Моите кръвни изследвания са ок, с изкюлчение на глюкозата - близко е до горната граница и доки ми каза да огранича сладкото до минимум, както и въглехидратите. Как ще я карам не знам - не мога да живея без сладко  Thinking
Little_Snow_White, и аз не съм повръщала до момента, да чукна на дърво
И ние с таткото сме без брак, иначе от 6 години сме заедно, а от 4 живеем под един покрив. Аз по принцип съм си тежък характер, но горкия още като разбра за  EFP се примири с мисълта, че трябва да ме изтърпи няколко месеца  Laughing Все пак се старя да не го тормозя, доколкото това е възможно, предпочитам да се затворя и да си  newsm45
Гледам, че и колички обсъждате вече... Аз съм толкова далече от това, че направо ме е срам. Въобще за нищо не съм се замисляла. А бе направо все едно не очаквам бебе  Embarassed
Айде и аз се забравих от писане  Laughing
Пожелавам на всички прекрасни събота и неделя  Simple Smile

# 696
  • Мнения: 0
Little_Snow_White  аз се записах първо по здравна каса точно заради изследванията, много съм доволна от лекарката при която попаднах , търся обаче на частно сега , имам една идея , но ако споделиш било и на лична къде ти е доктора , ще съм ти задължена., явно си доволна .
Tedito_799  една приятелка имаше същия проблем , дъщеря и все казваше , не го искам , не го води тук като се роди , а сега не се отделя от бебето , а колко тръшкане и рев беше . Просто търпение .

# 697
  • Мнения: 0
Благодаря ви за вниманието, момичета Simple Smile
emili_vip, aз и по-напред съм споменала, че се записах при д-р Корсачки в Токуда....прочетох добри отзиви за него и не му мислих много ... първите ми впечатления са прекрасни - млад, очевидно много ерудиран, но и много забавен (току пусне някой майтап), обяснява много добре....изслуша и отговори на абсолютно всичките ми въпроси и терзания....Тук е момента да споделя, че аз предпочитам да ходя при д-р мъж - лични впечатления и съображения. Като цяло, изчетох тук почти цялата тема за Токуда и не намерих повече от едно-две недобри мнения...затова реших да ходя там. Наистина болницата е страхотна. Ако имаш още въпросителни (аз не съм много опитна, но все пак) съм насреща Simple Smile
Ей, забравих да спомена за насторенията, че и те се обсъждат - все обяснявам, че хормоните са виновни, а милото все ме гледа с един шокиран и втрещен поглед и вика: "Е, не може да ревеш без причина, това не е нормално" ...някой ден искам да му снимам тайно изумената физиономия по време на рев от моя страна  Joy Инъче, имам си разни капризи, които той търпи, но гледам да не прекалявам - опитвам се да си сдържам емоциите (пусто възпитание:))

# 698
  • София
  • Мнения: 3 123
explanet ,aз само хубави отзиви съм чувала за там,но и при него сега се записва чак за юни ,както и при Димитрова във Фемина.Аз ще ходя в понеделник във вФемина,но ще съм при Цолова - и тя била добра,дано.Записах се миналата сряда ,така че за нея е безпроблемно записването.
 За газовете и оригването - и при мен ги има и е госта гадничко,но вече доста намаляха и двете,много рядко ми се случва.Газовете ги имам вече 4-та бременност и това ми е като първи симптом. LaughingА с тази и екстрата с оригването .
За подписа - ние сме заедно 13г. ,женени сме от 6г. Мъжът ми ми предложи много романтично и с пръстен - беше прекрасно изживяване.Смятам ,че това трябва да се иска от двамата ,иначе все някой ще се чувства не особено щастлив.
Angelin Simon и нашият батко постоянно говори за бебето и иска вече да излиза ,решил е ,че ще е мома и не ще и да чуе за друго.Онзи ден каза на баща си,че трябвало да купят кърпи за болницата като се роди бебето,защото щяло да е мръсно като излезе от корема ми ,от храната дето ям. LaughingВчера пък ми каза,че трябва да купим на бебето шише с феите.

На моя приятелка братовчедка и е с моят термин и вчера е ходила при Марков и са и казали пола,да видим на мен в понеделник на ФМ ще ми кажат ли.С предната бременност в 12-та ми казаха,ама то това зависи и от бебето,дали не се крие.

И аз съм в Токуда ,но при Колева.

Започнах да пия хомеопатия за омфалоцелето,трябва да се прибере до следващият преглед на 02,05 ,дано че си го мисля .

# 699
  • Мнения: 1 179
Ти и предния път писа и мислех да те питам - какво е омфалоцеле? На мен докторът при последния преглед ми каза, че на бебето още не са се прибрали червата  Shocked и че до следващия път това трябва да е станало.

# 700
  • Мнения: 0
Little_Snow_White  мерси  Simple Smile аз също съм за д-р мъж , при лекарката дето споменах , че вече ходя се записах , защото ми е безумно близо, работи по здравна каса  и ми я препоръчаха. Мисля си за Токуда , но не ми е много близо , повече съм се насочила към Тина Киркова . Първият път родих там без екип и съм много доволна.
Aera  какво са ти казали , много страшно звучи  newsm09

# 701
  • Мнения: 1 179
Ами и аз така се опулих, явно е част от развитието на бебето, не съм толкова наясно. Но звучи наистина  Sick.
Иначе и аз предпичитам мъж. С дъщеря ми ме следеше една докторка и постъпи дста безотговорно. Някак си мъжете повече ми вдъхват доверие, не че и сред тях няма некадърници.

# 702
  • Мнения: 1
Привет на всички!!! Искам сърдечно да ви благодаря за прекрасните пожелания за Р.Д.  Simple Smile
Бебето ми подари и то един не много приятен подарък - повръщане ама на чиста киселина. Тази седмица и в началото и в края ми се случи тази екстра. Сестра ми с близнаците си ги имаше киселините до раждането. Горката раждаше и повръщаше.

Да споделяи аз за племенниците. След като разбраха че ще стават батко и кака на бебето, следващия път като ме видяха след 10-ина дни и ме питат дали се е родило бебето. И като е актуална темама за бебетата, пред блока където живеят племенниците имало бременна котка. И Ники - племенника, обяснявал на баба си ( майка ми ) че котката била ПЪЛНА с котенца. Много ми е смешно това и ми звучи като пълнена с ориз Simple Smile)

За спането по диваните и аз се присъединявам. След вечеря уж за малко и от 20 часа мъжа едвам ме склонява да ида в банята към 23 часа. Много тежка гимия съм , но се оказа семейна черта, защото зет ми се оплака на мъжа ми че и сестра ми е същата и за това след вечеря веднага я изстрелвал към банята.

Аз също съм с много тежък овнешки характер, но за сега да се похваля се контролирам и няма много оплаквания към мен Simple Smile) Иначе мъжа много ми помага и почти изцяло е поел миенето на чиниите след вечеря.  Да не говорим че и сутрин докато съм във WC mi prawi zakuskaa - филийка със сирене или кашкавал. През седмицата не пропуска ден. За това се и старая да не съм много голяма проклетия защото не заслужава да го тормозя.

Аз чакам сряда  да ходя на преглед и тогава ще питам какво да правя с БХС и ФМ.

А за усещането на бебето , аз знам че по рано от 6-ти месец е много малко вероятно да не казвам абсурдно да се усети каквото и да било. Казват че е прекалено малко за да има тая сила че и да се усети.

П.С. Тези киселини ще ме уморят , сега ми е супер дискомфортно заради тях. Гадене сигурно от 2 седмици нямам , но киселините много успешно ще го заменят Cry

До скоро писане Simple Smile)

# 703
  • Мнения: 5 173
Здрасти и от мен.
Ние току-що се прибираме от работа. Днес колегите ги пуснаха по-рано, но аз останах да дежуря. Ей, умрях от скука и тъкмо мислих да си тръгвам, хоп, шефът дойде. Нищо де, след малко си тръгнах, то 10 минути преди работното време.
Днес цял ден ям. сутрин ядох голяма принцеса, филията беше рязана по дължината на хляба, към 10:30 - още 1, а на обяд - още една и едва изтърпях да седнем в заведението. В 15 ч вече умирах от глад. Някой да има такъв зверски апетит? Търся си съмишленици за успокоение на душата.

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 1
Шушулче спокойно естествено, че не си само ти. И аз на моменти съм така, но гледам да не се отпускам прекалено, че вече съм отгоре с килограмите, а лошото е, че само към тесто и сухи неща ме влече. Месо и риба въобще не ми се подушват, т.е. наблягам най-вече на вредните храни Embarassed
Старая се на ден поне по 1-2 кивита да ям, че поне някакви витамини да поема.Хем искам да се храня пълноценно, хем не ми се получава Sad
Аз да ви питам нещо друго - почти постоянно имам едно чувство на влажност във влагалището, на моменти се чувствам толкова мокра и усещам как нещо изтича и се побърквам да ходя до тоалетна да се проверявам  Blush Понякога има леки мокри петънца, случва се всеки ден. На някоя от вас познато ли е това чувство? Дали е нормално нещо да изтича от там....????? newsm09

Общи условия

Активация на акаунт