Кой какво сервира снощи, кой какво ще готви днес - 2

  • 13 806
  • 355
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 373
Ами днес на обяд сервирах студено-пушена скумрия и миди (приготвят се с черупката направо) със сос бяло вино, сметана, малко масло, магданоз и лук. Станах супер! За гарнитура-печени картофки, а за десерт- ами само кафенце с шоколадче Heart Eyes

За вечеря- не знам!

# 46
  • Мнения: 82
Вчера готвих постно зеле,днес правих пица от хляб с кашкавал и кремвирши,а за утре съм предвидила грах с пушени гърди.

# 47
  • Мнения: 1 190
Днес боб със свинско ммм стана вкусно!
Утре солена торта!

# 48
  • София
  • Мнения: 2 019
Вчера заек по хайдушки, днес пълнено пиле с постни сърмички. И понеже пилето е много голямо, утре ще хапнем бутчетата със задушени картофки.

# 49
  • Мнения: 2 534
Днес печена скумрия с дом. сос и гарнитура от варени картофи с пресен лук .
За десерт печена тиква по турски.

# 50
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Вчера зелеви сарми със свинско месо и бял сос, десерт - мляко с ориз.
днес - картофени кюфтета със сос от кисело мляко и майонеза, салата зеле с моркови и остатъците от млякото с ориз.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 249
я ти по-добре кажи за хапките, нищо че корнфлейксът ми е противопоказен напоследък Blush


Да, бе, да, противопоказан Wink
Иначе, ето от тук си взех рецептата - Хрупкаво пилешко панирано с коренфлейкс! как?, като направих варианта с печене на хапките (мразя да пържа). Станаха много добри, макар че Бобо продължава да предпочита пържения им аналог.
Предварително мариновах филето със соев сос, лимон, куркума, кимион, кориандър и лук.

# 52
  • Мнения: 2 142
Вчера- сински пържоли на скара, картофено пюре и зелева салата; за десерт- канелени ролца с извара.
Днес- супа топчета, кюфтета и салата; за вечеря- свинско със зеленчуци в сладко кисел сос, гарнитура ориз.
За утре съм решила да направя гювеч със свинско, който вероятно, ще го ядем до сряда. В четвъртък, ще му мисля какво ще правя!


Моля те да ми споделиш таз` рецепта .

Sorry, за закъснението, но чак сега видях.
Аз готвя малко на око, но ще се опитам да ти го дам в пропорции.

свинско със зеленчуци в сладко кисел сос

Около 400гр свинско, чисто месо. Леко начукавам и нарязвам месото на хапки, офкусявам с 2-3с.л соев сос, малко черен и бял пипер, малко джинджифил и 1.с.л кока-кола, 1с.л. оцет и го оставям да поседи половин час, докато приготвя зеленчуците. После го изпържвам в много гореща мазнина, колкото да се запържи отгоре, а отвътре да остане сочно.  
За соса:
в 100мл.вода разтварям един бульон (зеленчуков или свински)
2с.л. соев сос
1 1/2 с.л. ябълков оцет
1ч.л. захар (или 2-3 с.л. кока-кола)
1к.чаша доматено пюре
1ч.л. нишесте
зеленчуков микс, на вкус или сол

В тенджера размесвам всички съставки, без нишестето. Слагам на котлона за да заври. След това разтварям нишестето във вода и го прибавям към соса. В него пускам зеленчуци (замразен, китайски, зеленчуков микс, консервиран бамбук или каквито зеленчуци имам в момента) и оставям да къкри на котлона. В случая 1 голяма глава червен лук, 1голям морков, малко гъби, малко прясно зеле, но много малко, една чушка, половин стрък праз . Всички зеленчуци ги нарязвам на ивици с изключение на праза, него на кръгчета, като бамбук. Готовото запържено месо прибавям към сладко-киселия сос и оставям за около 2-3мин на котлона, след това сервирам. Когато липсва дечко слагам в соса и малко люто чили.

# 53
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Вчера като един неделен ден май повече наблегнахме на сладкото:
 Обяд: мариновани пържоли на скара, салата от печени чушки и картофено пюре, десерт: грис с ябълки, за вечеря: дояждане + бисквитена торта + тиквен сладкиш. Нещо ми дойде музата явно.
 Днес пастицио.

# 54
  • Мнения: 903
Снощи - мусака от кус-кус, а тази вечер фрикасе. За утре мисля пиле с картофки.

# 55
  • Мнения: 533
Снощи - мусака от кус-кус, а тази вечер фрикасе. За утре мисля пиле с картофки.
Didi, как така мусака от кус-кус  newsm78.
Напиши рецептата ако не те затруднява. Благодаря!

# 56
  • софия
  • Мнения: 181
Снощи "забърках" един качамак с много сирене и масло.Бебето ми го одобри най-много.

# 57
  • Мнения: 301
Снощи за вечеря свински пържоли на скара и пържени картофи,за десерт крем ванилия на Д-р Йоткер.А днес за обяд карначета със салата от краставици и домати и за десерт мляко с ориз.

# 58
  • Мнения: 1 190
Днес:    Пиле със зеле Wink

# 59
  • Мнения: 3 777
Вчера: пържоли с гъби и сос на фурна и ябълков пай
Днес: крем супа от грах, второто ще е някакви пилешки вкуснотии със сирене Бри.

Общи условия

Активация на акаунт