цикъл след прием на дуфастон

  • 258 517
  • 445
  •   1
Отговори
# 45
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
здравейте, няма и следа от кистата ,последно като ме гледаше каза че яйчниците ми са много добре(преди месец). Не беше нужна операция,само на хапчета бях. Досега не съм ходила на ендокринолог,вода си пия нормално.. За кръвната захар точно преди една година ми взимаха проби.

За кистата- много добре! За водата и захарта - също. Време е да посетиш ендокринолог. Щом имаш поликистозни яйчници, задържаш фоликули и образуваш кисти, имаш проблеми с цикъла, пълнееш скоростно, пишкаш често и Бог знае още какво - бягай при ендокринолог! Не знам от кой град си, аз посещавам доц. Катя Тодорова в ендокринологията в Плевен. Тя е много добър ендокринолог за жени желаещи да забременеят, познава някой аспекти на науката, които не всички ендокринолози ги знаят. Имай предвид, че от ендокринолог до ендокринолог разликата е голяма - едни са специалисти по диабета, други по щитовидната жлеза, трети по намквоси , а тя конкретно работи с жени със стерилитет и се съобразява както с щитовидни проблеми, така и с метаболитни синдроми и диабетите. На по-късен етап води и бременността на жената с ендокринни проблеми, която и е пациентка. В момента е началник на отделението в Плевен, има прегледи в КИРМ, имаше и в София, но там не съм я посещавала и нищо конкретно не мога да дам като инф-я.
В София сигурно има и други добри лекари като нея, аз не мога да кажа имена. Търси , питай, не се оставяй, само ще става по-зле. Желая ти успех!

По темата - дуфастон приемам без прекъсване повече от 2г. Схемата ми е от 16 до 26 ден на МЦ по 1табл. сутрин и вечер. Прокървявам на 4-5 ден. Преди години се притеснявах да не се натровя и често самоволно го спирах, но след разговор с гинеколози се успокоих. Разбрах, че организмът си набавя нужния прогестерон , останалото се изпикава и няма вредности. Чувствам се ОК, цикълът ми е точен като часовник. Имам овулация. Реагирах добре на стимулацията що се отнася до количество яйцеклетки.

Последна редакция: сб, 20 окт 2012, 14:03 от ИКСИ

# 46
  • Мнения: 4
 newsm51 Благодаря много, предполагам до вторник ще разбера какво е точно и ще пиша.

# 47
  • Мнения: 4
малко с закъснение пиша.. успокоих се, всичко ми е наред. Разбира се точно след прегледа при лекаря и взимането на кръв ми дойде..  Доктора каза че по принцип е възможно от смяната на времето.. разбрах ме другия месец пак да отида. Резултати са добри.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 056
Добър ден! Имам въпрос спрямо дуфастона, не мога да се свържа в момента с лекаря си и затова. Значи предписаха ми го вчера на рецептата пише 11 дена след края на цикъла т.е. вече мога да ги пия, и пише до 25тия. Не мога да разбера това до 25тия ден важи от края на цикъла ми или от както започна да ги пия т.е от 11тия?

# 49
  • Мнения: 615
Добър ден! Имам въпрос спрямо дуфастона, не мога да се свържа в момента с лекаря си и затова. Значи предписаха ми го вчера на рецептата пише 11 дена след края на цикъла т.е. вече мога да ги пия, и пише до 25тия. Не мога да разбера това до 25тия ден важи от края на цикъла ми или от както започна да ги пия т.е от 11тия?
От 11 дена след края на цикъла

Последна редакция: сб, 03 ное 2012, 17:10 от Titanka

# 50
  • София
  • Мнения: 35 931
Добър ден! Имам въпрос спрямо дуфастона, не мога да се свържа в момента с лекаря си и затова. Значи предписаха ми го вчера на рецептата пише 11 дена след края на цикъла т.е. вече мога да ги пия, и пише до 25тия. Не мога да разбера това до 25тия ден важи от края на цикъла ми или от както започна да ги пия т.е от 11тия?

Колко дни ти е  МЦ средно?

# 51
  • София
  • Мнения: 1 056
по 4-5 дена... миналия месец ми дойде на 20ти, мисля че тези 25 дена се броят от края на МЦ, а не от 11тия ден като започна да приемам лекарството  Rolling Eyes или греша....

# 52
  • Мнения: 3 242
Въпроса е колко ти е дълъг целия цикъл, а не колко дена си в менструация Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 1 056
Извинявам се, не съм разбрала правилно въпроса! Около 35 дни...трудно е да се каже защото е много нередовен.

# 54
  • Мнения: 615
по 4-5 дена... миналия месец ми дойде на 20ти, мисля че тези 25 дена се броят от края на МЦ, а не от 11тия ден като започна да приемам лекарството  Rolling Eyes или греша....
Правилно си разбрала  Simple Smile

Последна редакция: нд, 04 ное 2012, 10:19 от Titanka

# 55
  • София
  • Мнения: 35 931
Извинявам се, не съм разбрала правилно въпроса! Около 35 дни...трудно е да се каже защото е много нередовен.

Ако схемата на прием е от 11 до 25 ден на МЦ при 35 дни МЦ - ще подтискаш О.
Консултирай се и с друг АГ.

# 56
  • Мнения: 31
Здравейте, бях писала и в друга тема за моя проблем, но искам мнението ви и тук.На 25 години съм, след д-р Шишкова и нехуманното и отношение на последния ми преглед я смених, ходих преди месец и половина при д-р Светла Христова, която ми каза, че имам поликистозни яйчници и обърната матка, нещо, което Шишкова не бе споменала за 4-те години ходене при нея.Ден-два след прегледа започна зацапване, което продължи 5-6 дни...отидох пак при Христова, като погледна само зацапването и каза, че е от поликистозните яйчници и ми приписа Дуфастон, 10 дни, 1 ден 3х1 и след това 2х1.След като го пих всичко нормално, цикълът ми дойде и така, до преди 10-тина дни, когато пак имах зацапване, бяха празници не бях в града, купих си на своя глава пак Дуфастон всичко отшумя и от 2-3 дни пак имам зацапване а имам още 10-тина дни до цикъла.
Вече нямам идея какво да правя.Мисля, че имам някакъв хормонален проблем.Имала съм и преди, приемах лекарства за преддиабетно състояние (тип 2), оправих се с диетолог и режим на хранене и сега пак... много съм напълняла напоследък и не знам вече при кой гинеколог да ходя.Мисля при д-р Тончева и мисля да си пускам хормонални изследвания, микробиология и цитонамазка да поискам.
А с моя приятел мислехме да почваме опити за бебе след някой друг месец...
Моля, помогнете. Sad Tired Praynig

# 57
  • Мнения: 643
Моят съвет е, както си написала- направи си всички хормонални изследвания  Hug

Последна редакция: нд, 06 яну 2013, 12:51 от Сладка пеперудка

# 58
  • Мнения: 615
Може да изследваш и хормоните на щитовидната жлеза.

# 59
  • София
  • Мнения: 35 931
Здравейте, бях писала и в друга тема за моя проблем, но искам мнението ви и тук.На 25 години съм, след д-р Шишкова и нехуманното и отношение на последния ми преглед я смених, ходих преди месец и половина при д-р Светла Христова, която ми каза, че имам поликистозни яйчници и обърната матка, нещо, което Шишкова не бе споменала за 4-те години ходене при нея.Ден-два след прегледа започна зацапване, което продължи 5-6 дни...отидох пак при Христова, като погледна само зацапването и каза, че е от поликистозните яйчници и ми приписа Дуфастон, 10 дни, 1 ден 3х1 и след това 2х1.След като го пих всичко нормално, цикълът ми дойде и така, до преди 10-тина дни, когато пак имах зацапване, бяха празници не бях в града, купих си на своя глава пак Дуфастон всичко отшумя и от 2-3 дни пак имам зацапване а имам още 10-тина дни до цикъла.
Вече нямам идея какво да правя.Мисля, че имам някакъв хормонален проблем.Имала съм и преди, приемах лекарства за преддиабетно състояние (тип 2), оправих се с диетолог и режим на хранене и сега пак... много съм напълняла напоследък и не знам вече при кой гинеколог да ходя.Мисля при д-р Тончева и мисля да си пускам хормонални изследвания, микробиология и цитонамазка да поискам.
А с моя приятел мислехме да почваме опити за бебе след някой друг месец...
Моля, помогнете. Sad Tired Praynig


Ако има съмнения за ПКЯ / респ. СПКЯ/ е редно да се направят следните изследвания:
ЛХ, ФСХ и Е2 на 3 ден от МЦ
ТСХ,Т3 и Т4
Пролактин
Тестостерон, Андростендион
ДХЕА и 17ОН Прогестерон / на 3 ден от МЦ/
Прогестерон на 7 ден след доказана О.

След прегледа при АГ - посещаваш и Ендокринолог

Ако се докаже СПКЯ - тези изследвания ще покажат къде е проблема, ще ти предпишат лечение, което ще нормализира МЦ и О.

Мери БТ и прави тестове за О. - те ще ти помагат във всеки един момент от МЦ да знаеш какво се случва, дали е имало О. или има проблем

Общи условия

Активация на акаунт