Носите ли нещо за самозащита?

  • 18 315
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 735
Нося спрей и то след като преди години ме нахапа улично псе до една кофа за боклук,което даже и не бях забелязала.Да си призная повече ме е страх от кучета,отколкото от хората.

# 16
  • Мнения: 2 457
[quote author=Stop! Look at me right now* link=topic=652064.msg21669438#msg21669438
Живея в един от най-опасните квартали, а именно Люлин. Нисля, че няма човек, който да не знае, че тук сме известни с многото наркоманчета, дилъри, крадци.

[/quote]
 Joy
Преместете се. Люлин си е опасно. Laughing

# 17
  • Мнения: 46 520
И аз съм в същия квартал, не знаех, че е най-опасния. Обирали са ме само в "престижен" засега, а в центъра не можех да се прибера от барикадирали се наркомани на стълбището...

Нося спрей - заради кучетата. С хората не съм имала проблем, около нас е много оживено.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 992
Не нося. Когато закъснявам, се прибирам с такси или с личния ми автомобил, които спират пред блока.
Ако използваш спрей, трябва да се отчете посоката на вятъра, а в закрито помещение ще си също толкова зле, колкото и нападателя.
А и Люлин не е Харлем все пак. Отдавна е нормален софийски квартал.

# 19
  • Мнения: 13
[quote author=Stop! Look at me right now* link=topic=652064.msg21669438#msg21669438
Живея в един от най-опасните квартали, а именно Люлин. Нисля, че няма човек, който да не знае, че тук сме известни с многото наркоманчета, дилъри, крадци.

Joy
Преместете се. Люлин си е опасно. Laughing
[/quote]

С най-голямо удоволствие, но няма къде..Ако ни подсигуриш  Laughing Mr. Green Peace


И аз съм в същия квартал, не знаех, че е най-опасния. Обирали са ме само в "престижен" засега, а в центъра не можех да се прибера от барикадирали се наркомани на стълбището...

Нося спрей - заради кучетата. С хората не съм имала проблем, около нас е много оживено.

Като цяло не знам дали е чак най-опасния, но не е от най-спокойните, просто се изразих по този начин, защото за мен това е така. Пред блока се събират какви ли не групички, минават какви ли не...Особено вечер...

Но пък нищо не пречи да съм подготвена. Всичко е възможно да се случи. А не да стане и след това да си нося какво ли не... Страх ме е, където и да съм. Няма значение дали е ден или нощ, след тези неща, които слушам по телевизията.

Ами този електрошок от къде мога да си го подсигуря Confused
В момента в който се опарича отивам да си подсигуря 'бойното снаряжение'  Laughing

# 20
  • Мнения: 349
.Лютив спрей Laughing /срещу всякаква гад/

# 21
  • Мнения: 750
Не нося нищо, а и да носех сигурно така ще се шашна, че няма да мога нищо да направя.

# 22
  • Мнения: 6 365
Нося си акъла само.

Следя за странна походка на хората, оглеждам се.

Хитринките на Ежко Бежко- ако ще се прибирам по тъмно, не нося важни неща, които да не мога да дам на нападател. На първо място, избягвам ситуацията.


# 23
  • Мнения: 2 193
Нападали са ме във влак. Занимавала съм се с бойни изкуства -
от дистанцията на времето вече ми е трудно да кажа кое ми помогна в случая повече -
дали отработената техника и рефлеки, умението да се запази самообладание
или инстинкта за самосъхранение. Въобще не беше като във филм на Джеки Чан,
а по-скоро като махленско сбиване. Извадих късмет тогава Simple Smile

Умението да се избягват опасните ситуации е най-доброто,
но май говорим тук за други средства за самозащита. 
На мен от доста време ми се върти мисълта да мина през някой оръжеен магазин
за сперей или нещо такова.
November Rain, какъв е спреят ти?

# 24
  • Мнения: 8 567
Като по-млада носех дезодорант в една ръка и дамска пила в другата и се чувствах смела и защитена.  Crazy
Сега се ослушвах за газов пистолет или спрей, за да посрещам самоотвержено цигани на вилата, но четох, че не било особено сигурно за ползващия го. Зависи накъде духа вятърът.

# 25
  • Мнения: 1
Цитат
Като по-млада носех дезодорант в една ръка и дамска пила в другата и се чувствах смела и защитена.
Аз в момента така правя.

# 26
  • Мнения: 60
Нося спрей само когато съм с детето, защото ни нападна куче преди време. Иначе не, не знам дали, ще съм способна да използвам пистолет срещу човек, ако се опита да ме нападне, дано не ми се налага никога да узнавам, иначе имам разрешително. Но пък според милото, чантата и колата са ми пълни с опасни за живота оръжия Thinking,  пили, пинсети,ножици, игли...

# 27
  • Мнения: 49
Не нося нищо пък и не ми и трябва,но ако се наложи някой ден ще нося newsm78

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 364
Нося лютив спрей. Докато живеех в Студентски град в София, умирах от страх да не ме нападнат кучета. Имах и неприятен инцидент с непознат мъж, слава Богу, нищо повече от това да ме хване за задника в тъмното (беше в 19 часа зимно време, както имаше много хора, изведнъж се озовах сама малко преди блока) не се осмели да направи, но ми беше достатъчно след това да се въоръжа със спрей и автоматичен нож. От този инцидент знам, че едва ли бих могла да се защитя адекватно - тогава просто изстинах, сърцето ми спря от шока и дори не можах да асимилирам какво се случва и съответно имах късмет - той побягна по-бързо от мен, аз дори не успях да тръгна, когато той вече се отдалечаваше.
Мислила съм за газов пистолет, но най-добре е човек да изкара някакъв курс по самозащита или да се запише на някакви бойни изкуства, за да поне реагира адекватно, защото аз останах изненадана от себе си тогава - човек не знае как ще реагира в такива ситуации, аз просто блокирах.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 289
В БГ съм носила, нападана съм заради златно бижу, в разстоянието м/у колата и входа.В чужбина от както съм не нося, тук не се налага, спокойно е.Обаче тук живея в малък град, почти няма престъпност, в БГ живея в голям град и си е опасно.

Общи условия

Активация на акаунт