Носите ли нещо за самозащита?

  • 18 357
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 224
Много странно ми звучи, като казвате, че някой е искал да ви навреди и вие.. просто седите  Shocked
Аз след инцидента за който бях споменала, имах нечовешки синьо коляно, понеже бях изритала
нападателя с всичка сила.

# 31
  • Мнения: 96
Мишинаторка,понякога в такива ситуации човек просто блокира.За това е и малко безсмислено да се носят разни защитни средства,докато човек не е сигурен,че ще може да ги използва.На мен ми се случи,когато се опитаха за пръв път да ме изнасилят-бях просто вкочанена,все едно не се случва на мен,а наблюдавам отстрани ситуацията.Един минаващ човек ме защити тогава.Когато ми се случи за втори път,пратих мъжа в болница.

По темата-най-добрата защита са спокойствието и хладнокръвието.Ако се подходи правилно,един нападател може да бъде отблъснат и само с думи.

# 32
  • Мнения: 13
Много съжелявам за вас gebura, Мишинаторка, Yulichka, Vessi_to и всички останали момичета  Cry Hug
Дано никому не се случва това... Това хора ли, изроди ли са, какво са не мога да разбера? Да нападат беззащитни женички  #Cussing out Защо не нападнат някой 2м висок и 150  килограмов мъж???
От малка винаги съм искала да наритам нечий мъжки з.дник. Смятат, че като сме жени не можем да се защитамваме?? Ооо много бъркат  Crossing Arms
Обмислям идеята да започна някакви курсове за самозащита или някакъв друг боен спорт. Живея в постоянен страх (колкото и налудничаво да звучи). Имате ли идея за някоя добра 'школа' (или там както се казват)  newsm78

# 33
  • Мнения: 455
  Имам пепър спрей. И то дооста сериозен, не като дезодорантчетата, които продават в някои оръжейни магазини.
Това откъде може да се купи?

# 34
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Електрошок има в оръжейните магазини. Peace

# 35
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Имам пепър спрей и парализиращ спрей, единия е вкъщи, другия в чантата ми винаги когато излизам, въпреки, че съм в малък град и престъпност особено голяма няма. Иначе съм мислила да си купя бокс.

# 36
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Цитат
Носите ли нещо за самозащита?
Да. Нося бокс...звучи странно за жена, ама ей на-нося си бокс в мен. Имам бойни умения, така че не ме е шубе да смеля някой. Слава Богу-не ми се е налагало до сега Rolling Eyes (надявам се и да не ми се налага, де)...

# 37
  • Мнения: 170
Аха..нося, отровен език, кат го прехапя пръскам отрова... hahaha hahaha hahaha

Инак по темата, не нося нищо освен надеждата да се размина с крайно неприятни и агресивни елементи...понякога(често) влача Mr. Green Wink мъжа си с мен, да ме защитава... Laughing Wink

# 38
  • Мнения: 4 275
Къде могат да се изкарат такива курсове по самозащита? И има ли полза от тях?

# 39
  • Мнения: 3 242
Няма полза от такива курсове:) По добре е да бъдем предпазливи и наблюдателни Simple Smile

# 40
  • Мнения: 13
Няма полза от такива курсове:) По добре е да бъдем предпазливи и наблюдателни Simple Smile

Аз както се плаша от всеки звук в тъмното днес вървя с една приятелка към тях в 9 часа и минаваме пред един блок, а там няма никой (просто защото няма от къде другаде да минем, а и другите пътища са много по-опасни  Mr. Green ) и изведнъж някой изтича зад нас. Леле изкарах си акъла  ooooh! А то някакво дете тича по едно куче, което не бях забелязала  ooooh!  hahaha

# 41
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Няма полза от такива курсове:) По добре е да бъдем предпазливи и наблюдателни Simple Smile
Да бе, ще наблюдаваш докато те обират или изнасилват. Напротив, има полза.
Имате ли идея за някоя добра 'школа' (или там както се казват)  newsm78
За да започнеш да тренираш бойно изкуство трябва да си постоянна в тренировките, да понасяш натоварването и да не се отказваш и при най-малкото препятствие. От 22 години тренирам таекуондо. В момента съм I дан. Няколко пъти ми се е налагало да го използвам в България срещу нападатели. Тук в Испания започнах да тренирам и айкидо. Имам роднини и мои приятели в който водят тренировки по айкидо в България. Ако се интересувате за определен стил бойно изкуство - потърсете в информация в Google.

таекуондо


айкидо

Последна редакция: ср, 11 апр 2012, 01:16 от emokey

# 42
  • Мнения: 3 242
Защо преди това  не кажеш ,че си мъж  Mr. Green Отделно че тренираш от много години  Wink
Ако мислиш ,че с един курс ще можем да се отбраняваме жестоко се лъжеш и ти май изобщо не познаваш женската психология Simple Smile И я ми кажи как ще тренираш всеки ден ако  си омъжна с 2 деца , работиш на пълен работен ден и имаш мъж който не си помръдва пръста в къщи (разбирай българин ) хахахахха

# 43
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Защо преди това  не кажеш ,че си мъж  Mr. Green Отделно че тренираш от много години  Wink
Ако мислиш ,че с един курс ще можем да се отбраняваме жестоко се лъжеш и ти май изобщо не познаваш женската психология Simple Smile И я ми кажи как ще тренираш всеки ден ако  си омъжна с 2 деца , работиш на пълен работен ден и имаш мъж който не си помръдва пръста в къщи (разбирай българин ) хахахахха

Има специални курсове по самоотбрата за жени. Е, трябва и малко усилие в края на краищата - ако човек се е решил на подобна стъпка би трябвало да вмести курса по някакъв начин в ежедневния си график. Не съм голям познавач на женската психология (то кой ли е  Wink), но не мога да се съглася с тебе че всички сте еднакви. Виждал съм много мъже грамадни като скали да се отказват и при най-малкото натоварване и крехки жени които в продължение на години да продължават да тренират и да се усъвършенстват  bouquet . За да тренираш трябва да имаш голяма доза инат и силно да вярваш в себе си и своите сили.  newsm10

# 44
  • Мнения: 241
Защо преди това  не кажеш ,че си мъж  Mr. Green Отделно че тренираш от много години  Wink
Ако мислиш ,че с един курс ще можем да се отбраняваме жестоко се лъжеш и ти май изобщо не познаваш женската психология Simple Smile И я ми кажи как ще тренираш всеки ден ако  си омъжна с 2 деца , работиш на пълен работен ден и имаш мъж който не си помръдва пръста в къщи (разбирай българин ) хахахахха

Чети какво ти пише човека — вярно е. Като попаднеш в ситуация, женската логика и блокирането, се заменя с прости, отработени, автоматични (инстинктивни) движения, което е целта на курса. Няма да Ви направят "новата Линда", а ще ви научат как да реагирате правилно и да си дадете сериозен шанс.
За носенето на боксове, ножове и г.пистолети, първо се консултирайте с адвокат, да не станете от нападната — подсъдима. Второ трябва да знаете и да можете, да ги използвате (пак курс и някаква тренировка). Трето, повечето средства се носят в чанти и джобове, и няма как да ги извадите навреме, а краката и ръцете са винаги готови.
Пожелавам Ви, липса на "ситуации". Peace

Общи условия

Активация на акаунт