Като тесто за козуначета втасват АВГУСТовските тумбачета

  • 24 718
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 76
Запис в новата тема Hug
Тайра,
скоро да овладеете нещата Hug
Момичета,
на вас ходи ли ви се често до тоалетната? Аз като изпия 1-2 чаши вода после не мога да се спра, а уж трябва да се пият по 1,5-2 литра вода на ден. Навсякъде пише, такива оплаквания има чак в трети триместър.

И аз ходя често до тоалетната, а сега както ми казаха да увелича течностите сигурно няма да излизам. Иначе е нормално даже ако се разровиш в нета и в някой книжки, честото уриниране го дават като признак за бременност.

# 61
  • Мнения: X
И на мен ми е интресно за този диабет  newsm78 аз ли трябва да си го направя или, ако нещо изследванията покажат завишено и док да ми го препоръча  newsm78  аз не ходя често до тоалетна, имах период, в който ходех много често, ама сега не, но съседката, която е бременна в седмия казва, че не може да спи  Mr. Green и че постоянно ходи до вц-то  Mr. Green
аз май ще се обадя на док да питам за витамините, че като чета повечето коментари  в нета, то от витамини май се наддава  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 76
beauty_ по принцип от повечето витамини и хранителни добавки се наддава Wink Дори от някои противозачатъчни.

# 63
  • Мнения: 2 052
beauty_, според мен е много индивидуално. Доки като ми изписа витамини и каза, че повишавали апетита и може да наддам, но нищо подобно. За 2 месеца 1 кг. Но това беше съвсем в начална бременност де, ако има значение Simple Smile

# 64
  • Мнения: X
Еми аз по принцип не трябва да наддавам много кг. Може би и заради това досега не ми е изписвала никакви витамини  newsm78 знам ли  newsm78 иначе то и аз от началото съм същите кг, или + 1.. ама то отсега почват да се качват  Peace Mr. Green Mr. Green и то драстично  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 111
Запис и от мен Simple Smile Прекрасна темичка поздравления Блонди за оформлението thumbsup Да я напълним само с хубави новини newsm17 Аз  ще боядисвам яйцата в събота,а козунаци няма да меся, за Велик ден ще бъдем на село при баба тя ги прави много вкусни и няма смисъл да се мъча,защото се съмнявам да ги докарам като нейните Embarassed Силно Ви прегръщам момичета  Hug Hug Hug Весели празници от мен newsm51

# 66
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
dbs, ти ме стресна с тази статия за пробиотиците.  Shocked Навсякъде ги хвалят, а тук казват едва ли не, че от тях може да умреш... Аз днес съм се засилила да взимам на малкия, даже се чудих от кой вид, защото той от 1-2 седмици има запек и трудно ходи до тоалетна. Не му помага нито сок от круша, нито сушени кайсии и сини сливи, нито варена тиква, какво ли не опитах. Само лъжичка зехтин му помага, и то ходи после с болка и плач. Ама мога ли всеки ден със зехтин да го тъпча. А си яде както друг път, няма промяна в режима му на хранене, само му избиват кучешките и незнам дали има връзка...Една съфорумка от другата темичка ме посъветва с пробиотици и сок от цвекло. Но сега ти с тази статия ме хвърли в размисъл. Нали точно и д-р Папазова препоръчва на бременните в края на бременността пробиотици?!  Thinking
Тайра, пожелавам ти искрено да изкараш спокойно бременността си до самия финал!  Hug

# 67
  • Мнения: 6 742
Я да питам, някой правил ли е натоварване с глюкоза?

# 68
  • Мнения: 76
didi24 на нас на училището за родители ни препоръчаха продуктите на Аква Сорс като пробиотични средства http://superhrani.dir.bg/_wm/pbasic/?df=186

# 69
  • Мнения: 105
Здравейте....най-сетне и аз да намеря време за два реда. Блонди, комплименти за новата темичка   bouquet
При нас тази седмица е наситена на събития. В неделя се прибрахме в Бг, а в понеделник бях на фетална морфология и екокардиография при доцент Томова. Голям съм и фен на тази жена. не говори излишно, но пък обяснява всичко на нормален език. Този преглед ми беше най-хубавия от началото на бременността. Розовото щъркелче е потвърдено на 100% Радвам се, че огледа хубаво сърчицето и кровопотока, защото много се притеснявам с това кръвно , което вдигам...
След прегледа минахме през два магазина и купихме доста неща за бебка, които в Италия са много по-скъпи. Бяхме като цигански катун по границите  Mr. Green, но съм доволна.
На мен също ми предстои изследване за гестационен диабет. тук го правят на всички в 25г.с.
Сега ако мога да ви помоля за мнение. Още от преди месец с таткото се спряхме на името Ния, но преди няколко дни той ми предложи да го сменим с Ника. Никога не съм чувала за такова име. първо ми се видя странно, след няколко произнасяния ми се стори симпатично, но ми е интересно как звучи за другите хора.

# 70
  • Мнения: 982
beauty, за теста за диабет, мисля че е хубаво да се направи преди да има каквито и да било признаци на диабет, дори и глюкозата в кръвта да ти е в нормални граници. Състоянието, което е преддиабетно се нарича хиперинсулинемия и мисля може да се овладее доста по-лесно от диабета.
Радост, аз си имам предпочитания към Ния Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 76
Радост_НМ Ника, така казвахме галено на една позната дето се казва Николина Wink По принцип и двете имена са много хубави Wink

# 72
  • Мнения: 6 742
Натоварването с глюкоза или изследването за диабет се прави около 24 - 28 г.с. /по памет/ и няма никакво значение каква ти е била стойността на кръвната захар преди.При мен на гладно   стойността на кр.захар ми е 4.5 при максимум 5.5, но след натоварването вчера съм на горната граница и се води преддиабетно състояние.Та затова сега по празниците съм на диета Rolling Eyes

Според моя доктор всяка бременна трябва да прави такова изследване.

# 73
  • Мнения: 4 070
 easter Аз боядисвам яйца! и вече имаме едно начервено малко челце. Wink

# 74
  • Мнения: 2 697
Привет, девойки Peace

Успях да ви прочета с половин око (с това ставане в 7 часа тази сутрин ooooh!, както съм свикнала да си поспивам до 10-11 Blush) Wink
Да дам бърз отчет от днешната ЖК - уф, мнооого рутинно както се очертава да е всеки път Crossing Arms Накратко измериха ми кг, док, представете си, ми се скара, че съм била качила 2 кг от предния път, много било. То че е добре да качваш по килограм за месец, е добре, но чак такава драма за тия килограми, нямам думи. И то при положение, че от началото на бременността съм качила 5,5 кг и дори и в момента пак си изглеждам доста добре, определено не съм подпухнала, нямам отоци и пр. Измери ми корема и кръвното, направихме един Доплер и май това беше... Имах въпроси към него за проблемите ми от феталната морфология (леко повишени индекси на лява маточна артерия), каза, че ще следим кръвното и това е. Изобщо... Пусна ми иначе стандартните кръв и урина и, за жалост, продължавам да съм проблемна, защото преди 2 седмици нямах, ама днес вече имам албумин (белтък) в урината Confused Като гледам, дано не съм лош пророк, но... нищо чудно да развия прееклампсия по-нататък. Доста ме притесняват тия проблеми и се радвам, че след 2 седмици ще съм на консултация в Щерев, ще видя как се развива бебето и ще се предприеме някакво по-адекватно лечение, надявам се. И така...

Радост_HM, на мен Ника много ми харесва, повече от Ния, пък и Ния е прекалено популярно според мен в последно време Wink

Дарлена, браво на теб за дисертацията! Направо си герой, аз само се мотая и протаквам и дано успея да я напиша до февруари догодина, когато ми приключва обучението Wink Успех и на бъдещата защита! Heart Eyes

Хехе, Гунди, много готино това форумско яйце Laughing И аз боядисах вече моите, сега ще ги накипря в една много готина филцова кошничка (подарък за рождения ми ден) и това ще е Wink Отдавам се на заслужена почивка, че с бебето се преуморихме вече за днес Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт