Слънчев и усмихнат е БУРГАС през май, бебчета ни радват знай ...

  • 37 084
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 996
Е ти пък сега ,аз и на двамата давам да се цапат,малкия вече нарисува с химикал стените в къщи Twisted Evil,а за готвене с баткото минахме през тези стъпки,бебета нямаме ,но пък се запознахме с вашето,а някои даже и го приспиваха,доколкото помня Whistling

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 255
Поствам цитат от Великденската тема,който все още не съм изпробвала,но ще се радвам,ако на някой му е полезен:
Цитат
Варене на яйца без да се пукат и с жълтък в средата
Приготовление
В тенджера се слага студена вода,яйцата,малко оцет и се долива вода 2 пръста над яйцата,когато запо4нат да врят се изклиу4ва котлона,похлупват се и се оставят така 20 минути.Така яйцата стават перфектно сварени и с жълтъка в центъра.

Така ги правя вече 3 години.
Днес сварих пробно 3 яйчица по указания начин и станаха страхотни.
Относно курабийките,също не съм побвала,но отново в по-горната тема най-добри отзиви има за тези на sladka hapka и пеп_4о.Като знам другите им рецепти,съм убедена че и тези са им супер.
За козунаците в предната тема писах,но и тук да кажа,за тези които нямат машина за хляб,а не им се меси,аз правих картофения козунак на Венета,той се прави с миксер,много хубав стана,на първия ден не ми беше много сладък,но на втория явно захарта пропи и беше супер,а и става много мек,душичка.
Хрис,не се отказвай,този който е правила J_M_M на Еликсир е в машина за хляб,в темата за козунаците-няма мама,която да го е пробвала и да не и е станал.А за купешки аз най-харесвам този на "Диамант".
"Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 7 нови отговора."
Малийййй голяма активност днес покрай този Великден,май наистина трябва да сменим името на темата  Laughing

# 32
  • Мнения: 18
ЕЕ сложих да сваря 10 яйца,зълва ми иска да направя за нея,защото и не и се занимавало и едното останало под кърпата и се пукнало.Отделно сложих и кристали да пробвам и къде хванали къде не,станаха като крастави,така да ме е яд.

# 33
  • Мнения: 5 996
Аз да се обадя пак ,козунаците меся на ръка ,защото нямам място за хлебопекарна,а курабиите са ми по изпитана рецепта от мама. "Диамантените" и хасковските  козунаци не са лоши ,като вторите са по добрите лично според мен.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 255
, оцетът във водата е не повече от 1 с.л.
Айде още едно цитатче,че да я ясно колко е оцетът и ще изчезвам

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Яйца-боядисани, козунаци-опечени.   chef
Рапорта даден, ама аз не съм от бургаските мамчета, а от бъдещите бабчета, така че ми е позволено. Не ми тичат деца из кухнята, само кучето обикаля около козунаците, та се наложи да заключвам хола като отивам до магазин. Grinning

# 36
  • Мнения: 2 577
Не мога да сваря да ви изчета ... довечера ще я свърша аз тази работа сигурно .... около офиса навсякъде лъха на козунаци ....

Адаш, писах ти във ФБ

Хайде до после ...

# 37
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Весели празници момичета ако не мога да пиша по-късно и да не преядете с яйца, че ще вземете да вдигнете холестерола  Laughing

# 38
  • Мнения: 18
Момичета как да изчистя боята от ръцете си,че съм като малките деца.? Mr. Green

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Зависи колко ти е качествена боята. При мен почти винаги става с топла вода и сапун Thinking

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Изпери на ръка няколко ката дрехи и си готова  Joy

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 711
Момичета как да изчистя боята от ръцете си,че съм като малките деца.? Mr. Green
Аз като измих чиниите и се оправиха,на някой да му се пишат 3-4 разработки на уроци по математика и български език за 3 и 4 клас Whistling

# 42
  • Мнения: 18
Да благодаря и аз като измих чиниите и се оправиха само около ноктите останаха малко : ) Пробвах метода ,който постна Mis_Val,наистина е много добър.За първа година нямам пукнато яйце от 35 всички са си здрави Simple Smile  А за разработките Мимка,не съм мераклийка,но тръпна в очакване когато малчуганите ще са ученици.Е тогава голямо учене и писане ще падне.Като знам всяка година нови неща измислят,ще се ограмотявам и аз.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 12 апр 2012, 18:28 от hriskata8610

# 43
  • Мнения: 1 280
  И аз съм готова с яйцата. Нито едно пукнато нямам, варя ги със сол и с кърпа на дъното. Солта заздравява черупката, а оцет се слага, за да хване боята после  bowuu Козунаците ги поръчах в една закусвалня, днес си купих пробен, разкошен беше. Курабии направи мама. Агнешкото го готвя по рецепта на Уиш, а дроб-сърма не близвам  Confused от там и домашните са принудени  Laughing

 

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Ние сме г-жи Голяма работа!  bowuu
  bowuu  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт