Твърде често чуваме "няма" и "не" от устата на ФЕВРУАРСКОТО зверче (45)

  • 30 483
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 110
Ла вида, честито на Катя! Умницата тя!  Flutter
Добре да си почине, защото работя я чака от септември.  Crazy

Аник, кво говориш... Диди е само на банани, хляб и малко кисело мляко напоследък.  Tired

п.с. Някакви предложения за заглавие на новата тема?  Thinking

Последна редакция: чт, 21 юни 2012, 23:22 от Юхуу

# 721
  • Мнения: 40
"Февруарче на море без памперс дупето си ще пече"- това ми е предложението за заглавие, Ире.
Браво на Диди!  Hug И Аля от раз свали и дневен, и нощен памперс по свое желание само с 1-2 издънки първите дни. Много съм доволна.  Simple Smile
Ла вида, поздравления! Браво на щерката!   bouquet

Мацки, искам да споделя с вас една моя малка тревога, за да изкажете мнение. Ния не иска да стои по корем, да си държи главичката изправена (докато е по коремче) и отказва да стои седнала. Иска само на ръце изправена да я нося или да тропка с краченца по пода. Нито в паяка й е много интересно, нито в бънджито. Слагам я седнала, а тя се килва на една страна или се свлича по гръб, или се захлупва напред и почва да се сърди. Имам чувство, че ще се научи първо да ходи, та чак после- да седи. Simple Smile Нормално ли е това? Най-вече се замислям за това, че бързо се уморява да държи главичката си вирната като е по коремче и започва да клюма, да я забива в леглото и да се сърди да я взема. Аля на 7 месеца вече седеше добре, а по корем обожаваше да лежи и от невръстно бебе държеше изправена главата си. Миналия месец споделих с педиатърката, тя я пробва и каза просто по-често да я упражняваме. Дали да потърся съвет със специалист и какъв би следвало да е той- ортопед ли? Като знам какви специалисти има в нашия град, направоооо... Sad Уф, уж гледам да не го мисля, ама... ме гложди...

# 722
  • София
  • Мнения: 209
Ла вида, честито!!! Браво на умното момиче! Много успехи и за напред и пожелавам!

При нас памперса още е в играта Confused Като го питам все "НЕ" ми казва. Върши работата в гащите и прави локва. след това си взима гърнето и  го слага върху локвата ooooh! Дано скоро зацепи, че се прави по обратния начин, но мисля, че ми прави напук, като го знам какъв маймун е....


Танче, аз не съм от най-знаещите. Сега отворих снимки да погледна на Ясен от 6-7 месец. Той рано започна да се обръща ( края на 4 месец, до колкото се спомням) На 5 месеца седеше. Спомням си много добре, че като направи нещо ново ( да се обърне например за пръв път) само това правеше няколко дни, та дори и на сън. Яко тренировки Simple Smile Ако Ния е предимно на ръце е нормално според мен това което описваш. Нали до 8-ми месец бебето може да не седи стабилно? Всичко ще е наред, ще видиш Simple Smile

Последна редакция: пт, 22 юни 2012, 00:00 от s e r e n e

# 723
  • Мнения: 307
Добро утро!

Слънчи честито увеличение!Със здраве да си ги харчиш!
Ла вида честито!Само шестици и много приятели пожелавам на каката в новото училище!
Танче за да си спокойна може да направите една консултация при специалист,но ще видиш,че всичко е наред HugМного ми харесва предложението за заглавие Simple Smile
Вчера в яслата дали една пижама на мъжа ми.Той казал,че това не е нашата пижама,но г-жата казала,че е в нашето шкафче(до леглото) и той я взел.Детето тази сутрин ми каза,че това е на Бубето пижамката.Сияна знае-госпожата не CrazyСега отидох да я върна.На Сияна пижамата седи във външното шкафче-те ги слагали да спят по потничета и даже не ги завивали,защото било много топло #Cussing outЕ как няма да са постоянно болни с течащи носове!?Казах им,че колкото и да е топло искам да и обличат пижама!

# 724
  • София
  • Мнения: 817
Добро утро!
Ла вида, честито на Катето! НГДЕК е едно чудесно училище, отварящо много врати занапред. А съм сигурна, че прекрасното Кате ще се справи чудесно и ще завърщи едно чудесно средно образование, а после и университет! Почерпи я и й купи подарък, заслужава!   bouquet
Пухи, а ако добавиш и че спят на течение, съвсем.  Crazy В ДГ на каката спяха голи, но една г-жа обикаляше да ги завива с чаршафче...
Таньорке, 'земи си седни на четирибуквието и спри да търсиш на Нийка проблеми Simple Smile Нищо ненормално не виждам в поведението на двете деца. Аз да напомня - имай предвид, че децата са различни, по различно време чувстват нужда и желание да учат нови неща. Ей ги - моите и двете напираха да седят от 2 навършени месеца (не, не са гениални, напротив, въпрос на нагласа и нервна система), но пък каката се преобърна чак на 8 месеца, прходи на 1 г, но се научи да пълзи чак към 1 г и 6 м. Сравнявах я с едно момиченце в нашата площадка за игра - еми тя се обърна на 3 месеца, беше навита да седи, с килвания на една страна чаааак към 8 навършени месеца, седна стабилно чак към 1 годинка и проходи на 1 г и 3 м. Децата са различни, пак повтарям. И да кажа - понеже са съученички - и двете са умни и хубави дечица. Да не говорим пък, че момченцата са друга бира и повечето сериозно изоставаха от момиченцата като такива бебешки умения. Ако това ще те успокои - мини през един ортопед, но според мен е по-добре паричките, които би отделила за преглед, да купиш на Нийка подарък.  Mr. Green
Болничките как сте - Юхче, Аник?  Hug
Заглавието е много готино, напълно удобрявам, не че някой го вълнува де  Mr. Green
Ами това е, хубави събота и неделя ви желая и успешен ден!   bouquet

# 725
  • Мнения: 70
Добро утро,
Ла Вида,влизам специално да поздравя Катя,желая и много успехи и нови приятели в новото училище!
Пухи и в градината на Марти ги слагат да спят по потничета,макар че тази седмица потникът си стои в шкафчето и имам съмнения,че спят голи,днес ще видим дали ще ми дадат пижамката или ще я оставят,защото не е ползвана Rolling Eyes
 Hug за всички болнички,бързо оздравяване!
Танче,ако Нийчето ти беше първо дете,нямаше да се тревожиш,че не иска да седи и главичката и клюма,защото нямаше да има с кого да я сравнява CrazyИ аз като Слънчи,ще те посъветвам не се вглеждаш толкова и да се вкарваш във филми Hug
Ще ви помоля за стиснати палчета,че нещо ни е много напрегнато тези дни,дано другата седмица се изяснят и успокоят нещата Confused

# 726
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Заглавието ми харесва  Peace

Ивето днес е сравнително мн по добре, сутринта в 8 се събуди и каза, че иска да яде, направих попарка и си я изяде, после пи сок и не мрънка вече че й пари, май гадостите в устата минават  Praynig
Ние последно време само попара,макарони, хляб и кисело мляко и отвреме на време опитва от някоя супа  WhistlingТрудна работа с това хранене, а всичко ядеше, от както тръгна на яслата спря да яде.

В яслата при нас каквото им занесем с това ги обличат, но и аз мисля от другата седмица или там когато тръгне вече да й слагам потник или пижамка рокличка с презрамки.

# 727
  • София
  • Мнения: 6 011
ДВ!  Hug
Чета, че болните се оправят, което е чудесно!  Hug

Танюшке, моите синчета се научиха да стоят седнали и двамата около 8-ия си месец.  Peace Точно тъй се килкаха и сгъваха преди това, което е ясен сигнал, че детето е уморено от седеж, и е време да го сложа да лежи някъде /друг е въпроса, че Ния май не е от лежащите, а от гушливите Laughing/.Така че според моя опит - Ния се развива чудесно! За главата е нормално да и е неприятно и трудно, щом не го тренирате често туй упражнение.  Mr. Green
АниК, при нас има Грануфорин в две аптеки, човешки, 5 лв. е шишенцето, трайността му е една година в хладилник. Иначе го има във всяка ветеринарна, но педката каза да не купувам такова, затова ходя веднъж годишно да се заредя с човешко лекарство.  Peace
Слънч, поздрави за памперса и за заплатата!  Crazy
Ла Вида, честитона Катето, дано направи правилния избор детето!  Hug

Аз съм уморена като куче... в работата ни е страшна жега  Mr. Green Mr. Green. Натирих мъжо да си ляга с децата и ся се съживявам тук.

# 728
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Ника и нашата лекарка каза да не купувам от ветеринарната защото съдържало май нещо което в другия го нямало или било в по малко количество ама не разбрах точно,добре че не се наложи да го търсим,че тука май го няма.

# 729
  • Мнения: 40
Благодаря ви за успокоителните думи, мацки! Действате ми чудесно на психиката!  Hug Аз днес все пак споделих с доки и тя каза, че ако до 8 месечна възраст не почне да седи и да държи стабилно главичката ще ни прати на физиотерапия. Дано до тогава Нийчето да се "вземе в ръце"!

Да кажа, че ей така, за спорта, от снощи ни тръшна и ротавирусът. Sad Още предния не сме преборили, а друг идва да ни довърши. Аля е с Т и разстройство. Отказва да си пие прахчетата и сиропите, с триста зора прокарвам нещо изобщо и не знам как ще я караме. Дано поне на Ния да й се размине това! Sad

# 730
  • Мнения: 163
Привет-мривет!
Нещичко от мен в тон с жегата:

Което ме подсеща за коментар: какви пижами обличате при 30 градуса?! Shocked
То едвам на голо се издържа, вие пижами... Laughing

Павлинче, честито на Катя! Браво!  bouquet
Танче, не си създавай излишни грижи, не са ти малко настоящите. Mr. Green
Дечицата наистина са толкова различни и въобще седене на 6 месеца, ходене на 1 година, са някакви безумно ориентировъчни критерии. Ако питаш мен, всичко е практика. Алекс "седи" седнал от втори месец - просто така ми беше удобно да го държа, не че нещо... Laughing - и седеше стабилно към 5 месеца. Затова пък, както е известно на всички тук, проходи почти насилствено чак на 1 г. 5 м.  Twisted Evil С две думи - не се коси. Hug
Така и така съм тук, да се отчета, макар че няма нищо ново.
Още е с памперс, още го приспивам от време на време (тук ритуално скубя коси, защото ми писнааа). Бърбори без прекъсване, но разбираемо единствено за нас, в три-думни изречения, пробва се веднъж-дваж с четири-думни. Не задава въпроси, повтаря като папагал. Шегува се, закача се, прави дълги преходи пеша, изпълнява команди. От няколко месеца много се забавлява да реди пъзели и да строи с конструктор. Все така яде с нестихващ апетит - няма наяждане това дете. Установих, че не обича особено само тарататор и фрикасе. Косата му е къса, но все така стърчи във всички посоки и постоянно получавам комплименти за прическата му. hahaha Изобщо...много е пораснал и много му се радвам. bowuu
Това е накратко. Simple Smile

# 731
  • София
  • Мнения: 110
Танче, бързо се оправяйте!  Hug

Коте, с Диди спим по потник и гащи. Аз пак я гоня по нощите да я завивам, пък макар и само с чаршаф.  Crazy Колкото и да е жега, тряа да съм си хвърлила нещо на торса, може и символично.

Относно памперса, Диди не пикае през нощта от 10 дена. Вече ми се сърди като ѝ слагам нощно време памперс и се изкушавам да наруша правилото на трите седмици.  Blush

# 732
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
И аз наруших правилото за 3те седмици, от 3 дни спим без памперс(да чукна на дърво не се е напикавала,но не е късно де)

Коте дай малко нови снимки да го видим порасналия младеж Hug

Ивето и тя не спира да бърбори, прави изречения от по 3-4 думи, но не винаги и се разбира, пее песнички, най много обича Зеленчуците и я знае цялата. Не иска да върви, едвам стигаме до близкия магазин, който е на 2-3 минути.

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Адаш,да покажи ни малкия Акулчо !  Flutter

Малвинка
,стискам палци !  Hug

Юхуу
, браво на Диди ! На Диманка пък й е все тая дали е с памперс или не. Уж имаме успех с махането на памперса,тихо да се похваля.  Mr. Green Засега минава номера с това сама да си махне гащичките и сама да седне на гърнето, та не е пишкала в гащите. Само дето винаги ака в гащите, но предполагам че и това ще отмине.
По време на следобедния сън също е без памперс. Като се събуди и пишка в гърнето.
Вече цяла седмица и след нощния се будни суха, скоро ще махна и него.
Не иска да пишка навън хич, ама дано и този период да мине.

Иначе все повече разбира, нон стоп мрънка :"Искам на моето" (морето)  Laughing И така. Аз съм безработна засега, напуснах, дано скоро да имам късмет с нещо ново !

п.с.Юхче, новата тема ти я пускаш, нали?  Hug

# 734
  • София
  • Мнения: 110


п.с.Юхче, новата тема ти я пускаш, нали?  Hug

Ем ще я пусна, само да чукнем 50-те странички.  Peace

Съни, що така бързо някак напусна работа? Дано си намериш нещо, което да те устройва (аз не че знам какво си работила, де).  Hug

И аз искам на моЕтоCrossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт