ЗАНИМАНИЯ С 11-МЕСЕЧНО БЕБЕ

  • 17 574
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 5 355
Аз да не кажа голяма дума скоро не съм имала фрапиращи случки на досаждане, като изключа една женичка дето в мое присъствие се навря на Дидко да го пипа чак по лицето - напълно непозната, на опашката за кухнята. В тоя случай останалите майки бяха по-потресени. Само отвреме-навреме се появява по някой изтърван 2-3 годишен дето иска да отмъкне биберона на Диди.
За площадките не ми се мисли - май ще гледам да ходя или с познати или когато няма много манифестация. Мен ме дразнят собствениците на кучета в парка дето не си прибират песовете и ми се навират в количката понякога преди да успея да гледам лошо.
То това са половината кахъри дет' се вика. Ами после разни невъзитани и груби деца - няма оправия - не казвам, че моето ще има перфектно възпитание, но ще направя каквото зависи от мен. То уж за това има още време, ама нали казват "първите 7". Пак се отплеснах.
Аз пак зациклих какво да купя за рождения ден. Искам да е нещо само за Дидко все пак е негов празник.

# 31
  • Мнения: 1 523
Добро утро!
Днес закусихме в 7-мляко и сме по стария режим.Мама е доволна.Ще се храним 5 пъти през 3 1/2.Няма да се чудя какво да давам и няма да има плодово пюре между храненето. Grinning
За шапката номера е от няколко дни,както и изкарването на храната от устата.Преди това го нямаше. Sad
Ние имаме и друг проблем.Непрестанно пръста й е в устата.Купила съм й чесалка на Авент,въобще не иска да я види.Държи биберона и пръста,но най-сладък е пръста.Незнам какво да я правя.Страх ме е,че ще си повреди пръста и захапката.  Cry

 

# 32
  • Мнения: 3 736
Добро утро!

При нас няма площадки, сигурно зоопарка ще ползвам за да може да общува с други деца.  Confused Че на другото бебе в блока майка му е някак дръпната, "здрасти" не казва, пък аз няма да се натискам.

# 33
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 144

Добро утро на всички.
Малката още не е станала-пак спа непробудно,пи водичка към 6ч.,понеже не искаше мляко и още спи.
После ще пиша повече,че кафето ме зове... Flutter

# 34
  • UK
  • Мнения: 2 856
Добро утро!
 Пупи мерси за кафето. На мен мноого ми се спи. Горе долу ноща мина добре, но още немога да се събудя, явно нещо пролетна умора ме гони. А сложих вече да пера и да готвя, чакам свеки да дойде.
 Моя мъж снощи гледаше Ани, че аз имах малко работа и вместо да и даде кашата към 19ч., нашият отворил едно месно пюре и го дал на детето. Добре , че на обяд яде зеленчуци.
 Аз вчера бях доста на вън, ходих до близкият парк. Видях се с жената на един приятел, тя ми е единствената позната с бебе.Детето им е на 4м и тежи почти 8кг. Но нямам много общи приказки с нея.
 И аз сама си обикалям по улиците, нямам познати около нас, с които да разхождаме децата. А пък и повечето майки в парки са на групички, а и повечето пушат ( да не се обиди някой), но аз воля нямам и когато съм в обсега на пушачи ми се допушва, а честно казано хич не ми се почват тез гадинки.

# 35
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 144
Гледам за компания при излизането си говорите.Аз нали ви казах,че случайно се видяхме с една моя съученичка и сега редовно си излизаме с нея.Много ми е добре така,защото не само бебетата ни обединяват.Това при мен беше най-големия проблем-запознанството покрай бебетата водеше съответно до разговори само на тази тема,което си е леко досадно.Разбираемо е да си говорим за това,но не и през целия ден. Rolling Eyes В един момент се получава една стегнатост и един фалш,не можеш да се отпуснеш като хората.Да не говорим,че не смееш една цигара да запалиш,пък макар и далеч от количките.То са едни укори,погледи.. ooooh! Точно заради тия причини спрях да излизам със случайни познати от площадките-липса на общи интереси. Blush Та,сега съм ок и ми е добре.  Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 1 149
Добър ви ден!
Главоболна съм  Tired И то много, ама много. Митко си спа цяла нощ, даже не се е въртял, а мен цяла нощ ме боля главата, сутринта пих седалгин (че нали съм с мигрена и от обикновения аналгин не ми минава), просто позатъпи болката. Уф.
Девил, и ние сме така с лятната шапка, само дето хич не иска да се запознае с нея  Simple Smile Изобщо не я търпи на главата си. Решила съм да й пришия връзки и да я връзвам.
Магнет, все се каним с теб да се видим в градинката...  Confused Ако ме изключваш от групата на простачките  Mr. Green ще се домъкна най-накрая, стига да излизаме по едно и също време  Peace
Пуц, и в нашия вход има една майка с момиченце малко по-голямо от Митко - същата работа, здрасти не казва даже... Та ако не идва сестра ми с племенника, и аз все сама съм.
Пупи, мерси за кафето! Браво на Лорчето!
Мама на Ани, и аз припалвам по някоя цигарка в градинката  Embarassed

# 37
  • Berlin
  • Мнения: 11 305
Добро утро!
Ние малко се поуспахме - Пафи бил с биба след като яде към 5.30 и до към 8.30 ни отпусна. Simple Smile Явно и той се е търкалял, защото не съм го усетила да мърда.
Иначе аз снощи едва заспах от болка, защото имам прищипан нерв на таза и като ме хвана вчера навън до вечерта. Не мога да легна, само когато вървя, е по-лека болката. Накрая легнах и съм заспала от умора по-скоро. Днес не ме боли, но трябва да отида на лекар, защото няма да изкарам 2ра такава нощ. На какъв лекар трябва да отида за преглед? Не вярвам да се оправи само.

Аз излизам с една колежка, нейното бебче е на 5м. Иначе не са ми се случвали някакви неприятни случки из площадките. Един път само едно момиченце на 3 год. дойде при нас и започна да си говори с мен, пита разни неща, аз отговарям и също я питам, тя обстойно отговаря. Simple Smile Предполагам, че когато започне да ходи Павката, ще се навира при другите дечица да си играят. Сега го виждам, че също са му интересни, ама не мога да го пусна да пълзи край тях. Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 1 149
Абс, преди няколко месеца и аз бях с прищипан нерв като теб. И понеже имам проблем с единия бъбрек, си помислих, че той ме боли и ходих на нефролог (нали така беше специалиста по бъбреци  Blush). Не били бъбреци, ами ме прати на неВролог, та той ми каза, че ми е прищипан нерв при прибирането на таза след раждането и че често се случвало. Предписа ми някакви противовъзпалителни хапове (мързи ме да ровя да видя как се казваха, ако те интересува - ще ги изровя  Simple Smile) и ми мина за 3-4 дни. Като за начало иди при личната лекарка, тя ще прецени на какъв специалист да те прати и ще ти даде направление.  Peace
Да ви кажа, Митко е много общителен и любопитен и само ходи и наднича в количките при бебетата, а аз изпадам в срам и потрес, защото доста често посяга да ги пипа, да им се радва и да им дърпа бибероните  ooooh! Що бой по памперса е изял заради това - с мръсните си ръце, дето рови по земята, как ще пипа бебетата? Аааа ма ха!  Crossing Arms Добре, че поне не си лапа ръцете - само го дебна.

# 39
  • Мнения: 3 736
Е, че той отде да знае, Мели, малък е още, милия.  Laughing

Аз мисля кипра днес да я водя на пазар за панталонки, че май нямаме достатъчно за навън. За вкъщи отрязах няколкото чифта ританки, но за навън трябват нормално изглеждащи дрешки.  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 343
Записвам се. От недоглеждане отговорът си пуснах в старата тема, ама вие ще прочетете.. Копи-пейст му правя тук:
Здравейте!
Изобщо не ми остава време да пиша. Някаква лудница ми е напоследък. Иначе нищо ново при нас.
Пупи, в Тракия на две места имам роднини, които ще посетим на път към морето, или на връщане. Така че на теб задължително ще ти дойдем на гости също Smile Мойто млякозавърче пие над 750мл мляко на ден. Не знам колко точно, но е около литър. Това лошо ли е?
Мели, за историята със шкафа нямам думи... Само ще кажа, че изтръпнах, докато я прочта до край...
Тони, на гърне слагам от седмица насам и за една седмица, имаме един пропуск. Слагам два пъти на ден като стане от сън - сутрин и на обед и 1-2 пъти още, когато ще сменям памперса, ще преобличам, или аз ще ходя до тоалетна, както ми скимне. По 2-3 пиша имаме в гърнето. На всяко сядане го карам да напъва, но той стисне, но напъва, когато има какво да изака. Обикновено го хващах, когато започне в памперса, казвам му 'Чакай' и скачам да го събличам. Днес за пръв път си каза сам - 'мама, ъх-ъх' ми направи и ме дърпаше, седнах го и бинго!
Дарка, за изнервянето, разбирам те. И аз понякога изпускам нервите... от 7 ноември досега.. кажи-речи 6 месеца... Сигурно скоро ще проходи Янис. Коко две с като вас, започна да ходи. Аз за прохождане го смятам, когато вече може да мине стаята самичко бебето - тоест поне 2-3 метра да успява да мине, преди да падне Smile Хайде скоро и вие в групата на ходещите! Smile
Девил, бягането с памперса... и с каквито да и да било дрехи, дори само бодито.... ах, колко познато Sad
Сега излизаме, че е грейнало едно хубаво слънчице, грях е да не го уважим.

# 41
  • София
  • Мнения: 10 704
Здравейте момичета,ние пак навън,видях се е една колежка в парка, нейното 3-то момченце е 3 месеца по-малък от моя син Simple Smile и с друга бременна колежка, та поклюкарствахме Mr. Green беше забавно,а да ви кажа пред очите ни какво се разигра....нашите дечица бяха заспали, има една майка с 3 деца и момченцето й отиде при едно прохождащо момиченце с баба му...и бабата перна момченцето да се маха да не й пипа внучката! Shocked леле оная лудата майка,как не преби бабата не знам..ама и старчока нахален,дърви се!

Мели smile3537 как ти хрумна даже,че ще те сложа в графа простачките Mr. Green Ние излизаме след като обядва...към 13,13 и нещо сме там Peace заповядайте ако можете,ще се радвам!

В интерес на истината и аз отбягвам там където пушат...едно че ми е гадно,просто по-лощо от бивш пушач няма-откровено мразя смрадта Blush,второ и по-важното е,че не искам детето ми да диша макар и вторичен пушек Confusedе..все се случва някои от нашите приятели да запали,когато сме заедно,но дърпам детето настрани и ги изтърпявам някак Mr. Green

# 42
  • Русе
  • Мнения: 5 355
и бабата перна момченцето да се маха да не й пипа внучката! Shocked леле оная лудата майка,как не преби бабата не знам..ама и старчока нахален,дърви се!
Shocked Shocked Shocked Аз ако съм ще я оскубя косъм по косъм ужасТ.... ей  #Cussing out
Аз днес с  разходката по-накратко, че дребното поспа на обед даже се събуди с усмивка  Mr. Green и яде с кеффф. И ново 20 след следобедната закуска в 17:00 , в 19:00 праска пюре плодово или каша вече 2 дена подред, тфа не е било.
Аз си имам компания в разходките 2 майчета, с които бях в родилното и още 1-2, с които после се запознахме, но не правим винаги твърди уговорки. Някой път си трамбовам и сама. Децата се разбират и скоро май ще скалъпват бели зад гърба ни.
Тц тц тц Коко има да го гониииим - божее сам си казва браво .
Аз укорни погледи търпя като ме видят, че пия бира - това се случва като сме цяла компания, не сама  Mr. Green
Имам приятелка, която чака бебе за началото на юни и днес вика, че нещо времето я подпира пък още има да се приготвя - сега залагаме за дата на раждане Simple Smile и ми е едно хубаво.

# 43
  • Мнения: 3 736
Добро утро!

Е какъв е проблемът, че пиеш бира? Аман от моралисти! Twisted Evil

# 44
  • UK
  • Мнения: 2 856
Добро утро!
И аз да се похваля- Ани спа непробудно до 7ч.
Обаче моят мъж е болен и цяла нощ хърка, та аз не успях да се наспя. Свекито беше тук и не можах да го изгоня в другата спалня. #Cussing out
Аз ако бях тая бабка да съм я пребила.
Вчера диването ми взе силите и днес се очартава същият ден. Вече почва да се набира по столовете и понякога се изправя сама, но крачетата са меки.
Девил какво лошо има в бирата, аз даже сама си пия по една чаша вечер, когато чавето заспи. Мъжът ми ще пие едни хапчета които не трябва да смесва с алкохол и от сега отказва даже бирата.
 

Общи условия

Активация на акаунт