Отговори
# 60
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Андреа щом си правила БХС, си минала и ФМ, затова не са ти споменали за нея Peace

# 61
  • Мнения: 7
Меци, аз малко не й знам и телефона на докторката,....но ще се разтърся тези дни....една позната ме записа при нея, та сигурно има повече инфо Simple Smile
Predizvikatelna, FAC - 75.4мм  (може би това е, че е най-дългата стойност....не съм сигурна )
Абе като цяло, все едно от марс бях паднала днес, няма такова неадекватно държане като моето,.....за нищо не се сетих да питам.....особено като каза, че го вижда да шава и то много Simple Smile
yana_kuncheva, кой ти го препоръча това мазило.....лекар или някой дето го е изпитал......доста цифра ми се струва , че то и корема си е бая площ....бързо ще чезне Wink
Аз след полета почти не съм се отделяла от дънките с ластик,....страшно удобни, обаче много се смъкват при ходене,....май ще трябва да ги редувам с нормалните Simple Smile

# 62
  • Мнения: 117
Здравейте и аз да се вмъкна в темичката с термин по изчисленията на календара 19 ноември 3та бременност още не съм пуснала никакви изследвания другата седмица ще го правя защото не съм си избрала лекарка чудя се все още ходих на видеозон на частно видях бебока с махащите ръчички не мога само да разбера какво е това изследване ЖК може да ми е тъп въпроса но наистина не знам Tired

# 63
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
puphi Я сподели за ФМ къде мислиш да ходиш и Славчев ли те насочва нещо или ти трябва да попиташ?

При него ще съм, записа ми час за 12 май. Попринцип на последния преглед го попитах има ли някакви изследвания, които е хубаво да си направя, но не са по каса, той ми каза за ФМ и да се запиша при Соня. На следващият ден Соня сама ме пита дали ще се прави това платено изследване. На бележката пише 50лв. Не знам дали такава е цената навсякъде. Попитай го - него или Соня.

# 64
  • Мнения: 336
Айде и аз да се цопна тук Simple Smile

 Ние днес бяхме на преглед и бебчо вече е 36мм, и нашето бебоче мърдаше много днес и доктора трудно измери пулса, но все пак успя и пулса е 149. В четвъртък съм на консултация при лекарката, която ще ме следи до края и понеже беше станало въпрос за цитонамазката, препдолагам че ще иска да правя и нея. Виждам че има протеворечиви мнения по въпроса и затова ме интересува какви са притесненията от цитонамазката, освен евентуална инфекция, което едва ли ще се случи, при условие, че и с вагинален ултрасаунд и при секс също може да се вкара инфекция. Възможно ли е да доведе до кървене или зацапване, контракции и т.н.? Имам и назначен час за нукал транслукация на 4 май. Още малко остана до края на първи триместър Simple Smile

# 65
  • Мнения: 7
didi, Добре дошла  Hug ЖК е женска консултация, не е специфичен преглед Wink
dreaming, Андреа, Много хубави новини, ама те сигурно вчера са усетили мъниците, че е хубаво временцето и са решили и те да се включат в разходките Wink

# 66
  • Мнения: 117
Оле много съм глупава ката видях 450 лв и помислих че е нещо специално а то е за този пакет услуги който предлагат аз вчера си възстанових здравните и заплатих 700 лв за 3 год назад.Радвам се за хубавата темичка.Лек и усмихнат ден Hug

# 67
  • Мнения: 46
Някоя от вас ходи ли при д-р Барбова и какви са ви впечатленията от нея?

# 68
  • София
  • Мнения: 32
Добро утро момичета  Hug,

Едно кафенце на закуска

 и нещо сладичко към него


Стискам палци на всички които днес са на Док, да се похвалят само с хубави неща Hug

Набързо само да се включа за боядисването - вече два пъти със силна амонячна боя и като гледам нищо не е станало.

За киселините аз лично хапвам обелена ябълка и върши много добра работа. Другото, което правя за редовното  smile3550 е, че ям сусамов тахан с мед на гладно.

Ще бягам за работа, дано днес ми остане време да се включа и оттам newsm03

# 69
  • Мнения: 307
Някоя от вас ходи ли при д-р Барбова и какви са ви впечатленията от нея?

При първата ми бременност доктор Барбова  ме следи. Много е мила и внимателна, но точно по това време си счупи ръката. И последните месеци беше много неопределено. Някакви акушерки около нея ме изнудваха да ми слушат тонове и то с един развален апарат. И се бях спекла, че нямах представа къде да раждам какво да правя. Ама предполагам, че ако е в добро състояние няма да е така. Защото когато си беше здрава и си беше тя имам много добри впечатления от нея. Видя и пола на бебето. И за ФМ много я бива.

За всеки случай сега се записах при тази при която родих първото си дете доктор Маркова. Поне да не се чудя къде, при кой, какво, защо, та в коя болница и други. Като ще ме карат да избирам екип поне да знам какво избирам. Доволна съм от първото си раждане и може да се каже, че имам доверие на тази докторка.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 1
Добро утро дами Wink Гледам, че се обсъждат варненските лекари и искам и аз да попитам мамчетата от там дали могат да споделят мнения за д-р Максим Яков. Имам записан час при него в Майчин дом за 05 Май за ФМ и БХ. Много се надявам да е добър и да остана доволна, че и цената не е никак малка около 100лв. А в Бургас няма добри специалисти за тези изследвания.
И да ви питам имате ли още някакви болежки или придърпвания ниско долу. При мен още се появяват и взимам по едно нош-па от време навреме. Не ми е изписано от лекар (още нямам записан такъв), но гледам, че на много от вас е изписвано и се надявам да не е опасно Изпила съм до сега около 7 таблетки. Не че е някаква непоносима болка, но се притеснявам от самото и наличие да не е опасно - контракци и т.н ooooh!


Хубав ден на всички желая newsm51

# 71
  • Мнения: 46
Някоя от вас ходи ли при д-р Барбова и какви са ви впечатленията от нея?

При първата ми бременност доктор Барбова  ме следи. Много е мила и внимателна, но точно по това време си счупи ръката. И последните месеци беше много неопределено. Някакви акушерки около нея ме изнудваха да ми слушат тонове и то с един развален апарат. И се бях спекла, че нямах представа къде да раждам какво да правя. Ама предполагам, че ако е в добро състояние няма да е така. Защото когато си беше здрава и си беше тя имам много добри впечатления от нея. Видя и пола на бебето. И за ФМ много я бива.

За всеки случай сега се записах при тази при която родих първото си дете доктор Маркова. Поне да не се чудя къде, при кой, какво, защо, та в коя болница и други. Като ще ме карат да избирам екип поне да знам какво избирам. Доволна съм от първото си раждане и може да се каже, че имам доверие на тази докторка.

Аз се записах при нея на ЖК, но последния път ми се стори, че малко ме попретупа. Погледна ми само изследванията и ми обясни, че не е нужно да ме гледа на ехограф, но аз нали съм пъзла и я помолих да види дали всичко е наред.
Надявам се това да е било заради голямото закъснение, което имаше с графика и занапред всчико да е наред.

# 72
  • София
  • Мнения: 230
Здравейте,

Днес се престрашавам и аз да се запиша в темата- досега от леко суеверие не го правех  Embarassed Така или иначе, вече много хора знаят и ми се радват, минахме на 2 прегледа, видяхме сърдечна дейност и се успокоихме.  Peace

За мен това е първа бременност, желана, но не целенасочено планирана (тъкмо решихме да "ставаме по-сериозни" и то се оказа, че нямало нужда  Laughing). Очакваният термин е 28 ноември.   bouquet

Засега се чувствам прекрасно и нямам никакви оплаквания (пу-пу). Спокойна съм, не само защото съм си такава, а и защото имам до себе си лекар- педиатър, хомеопат, който винаги е готов да отговори на всеки възникнал въпрос. Лекарката, която избрахме да следи бременността ми- д-р Бистра Луизова, също ми вдъхва доверие. Много е опитна, внимателна и подробна.  Peace Естествено, отвориха си голяма приказка със съпруга ми , което е чудесно  Hug

Преди 5 дни бяхме 17мм, няма да виждаме Точица (така си я кръстихме от самото начало) цял месец- сигурно следващият път доста ще е пораснала и дори аз (лаикът), ще я различавам по- добре. Сега я виждам като бобче, дълбоко загнездило се на задната стена на матката.  Laughing Blush

Прекрасен ден, бъдещи мами!   bouquet

# 73
  • София
  • Мнения: 131
Като стана въпрос за лекари .. ходя при др Веско Илиев в Мед1 в Младост, предполагам работи и още някъде, защото не е в клиниката постоянно, но не знам къде. Много е внимателен и обяснява всичко, каза че на ФМ трябва да ида в Майчин дом, след около 2-3 седмици. Та сега да ви питам:

1. Някой чувал ли е за Веско Илиев, и може ли да сподели мнение за него
2. Може ли някой от вас да препоръча при кой лекар в МД да се запиша за ФМ като му дойде времето (предполагам може да се избере)?

# 74
  • Мнения: 835
Юле добре дошла и пожелавам едн алека и безпроблемна бременност.Me too, аз не знам как си представяте ЖК ,но за цялата бременност до колкото знам се полагат 2 -3 прегледа ехографски-не всеки път.По тази причина аз ходя на частно да ме следят,а в ЖК се записах само защото трябва и да ми дават болнични.За свое успокоение ти си ги искай дори и да те кара да си платиш,важното е всичко да върви добре.Аз също съм при Веско Илиев но в друг МЦ.Не е лош според мен,но както споделих той не ме следи основно.И друг път съм имала контакт с него и винагои когато му звъннеш вдига телефона и е готов да помогне.

Общи условия

Активация на акаунт