Пролетното слънце грее,Януарчето навън дивее!

  • 27 654
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Жоржи, ще пусна разказ с картинки, само да се прибера, че си идвам за една вечер, ето днес пак към Търново потеглям.
Трябваше да си дойда днес, че записах Лия на ясла и да взема Ирен с мен.

# 676
  • София
  • Мнения: 415
Здравейте и от мен! Heart Eyes

Виктор от сутринта е с температура, отдавам го на зъби, дано да е това! Praynig Иначе пъпките започнаха да завяхват, почти не се чеше. Сега остава да е и варицела, че още ме гризе съмнение.
Преди малко обядва и заспа за 2 мин. в ръцете ми, което няма да ви казвам колко често го е правил! Mr. Green Но пък не мрънка, което е добре!

b]Кака Рали[/b], ние имаме обувки за вода, на Speedo  са, не знам дали ги има в магазина в мол Сердика, защото на нас са ни подарък. Но ги препоръчвам с две ръце. Използвахме ги когато бяхме във Велинград и с тях влизаше в басейна. Хубавото е, че не се пързаля като ходи, че иначе е ужас. Едно детенце ги гледа и попита, защо Виктор е с пантофи във водата! Mr. Green

Пепинка, браво на теб и Райчето! Винаги да ви е така весело и спокойно!

Бебеш, бързо оздравяване на Тейчето и като се оправи хуквайте към Батак!

Бързо оздравяване на всички дечица! Hug

Аз и Ти, честита годишнина!   bouquet

Буби, честито сърчици! Heart Eyes

Виктор яде всичко, с изключение на мед, ядки, шоколад. Ягоди е ял, мисля че след годинка може да се дават вече! Иначе изяжда 220 гр. на ядене, това е когато яде ДК, когато яде от нашата храна яде на корем! Mr. Green И час по час ме дърпа към шкафа или хладилника с настойчивото ам-ам-ам! Laughing

# 677
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Диана имаше тик, премигваше силно, стискаше си очите, главно когато е притеснена, изморена... С хомеопатия се оправи буквално за 1 седмица, да не кажа още на следващия ден. Не го прави вече, чак съм изумена.

# 678
  • Мнения: 411
Жоржи, змейчо яде по около 220-250 гр на ядене. Не съм давала ягоди (много рано е), мед, сок, газирано, шоколад. Опитвал е сладолед и пшенични пръчици, а също МакДоналдс и картофките им. Сега ще ми донесат череши и ще му дам.

# 679
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Между другото, аз пак да се върна на темата за джапанките, ей тези също ги имаме. Много са удобни, мекички. Купих ги от щандовете на Ipanema, има ги в моловете, обикновено са в коридорите, едни окачеи. Струваха 29лв.

Аз съм дала всичко, ягоди конкрето много обича, защо да е рано  newsm78
Покрай Диана е ял шоколад, сладолед. И вино е пил, и бира  Grinning Капки де, да не помислите нещо друго  Joy

# 680
  • Мнения: 1 687
бубе, много яки снимки!
на една се смях с глас - едно хлапе държи една котка с предмишницата си  Grinning Grinning Grinning

буби, и аз не си представям как става това с невдигането на толкова малко по-голямо детеце, но сигурно е въпрос на навик, гушкай я седнала например.
а за контракциите престани да се притесняваш и се успокой максимално. така всичко ще е наред! Hug

аз и ти, много бе! Simple Smile
да сте щастливи още поне 3 пъти по толкова!:-)

зън, не запазвай повече часове, сигурно така ще стане Laughing Laughing Laughing

пате, да не е подуто на мястото на зародишите?
на дара така и се подуват, че имам чувството, че зъбите й ще избият отпред Simple Smile

и мен ме вънува въпросът на жоржи - дара яде по 150-200 макс храна. само вечер изяжда по 250 гр. кисело мляко.

# 681
  • Мнения: 93
ей сега лягаме да спим, Ема тъкмо заспа и като се задави, сучейки и смъркайки със запушен нос, почна да кашля и като повърна, като фонтан, ама толкова много направо се стреснах  Sick И сега пак нито яде, нито ще спи, нито можем да излезем на вън, пфууу и тъпотията  #Crazy
айде оплаках се  Wink олекна ми.

За яденето
 мнооого сме трудни, рядко изяжда и половината от ДК, преди можеш да я излъжа с хлебче или кашкавалче и да прокарам супата, ама сега и с това не се получава. Следобедната закуска никога не я яде, така че май само сутрешната закуската ни е като хората.

# 682
  • Мнения: 471
Здравейте!
Ние си направихме една хуууубава разходка.Времето е много приятно.Е,появява се отвреме навреме някое облаче.Като ви чета и слушам какви дъждове ви валят...тук само няколко пъти е валяло,но общо взето всеки ден виждаме слънчице.
Буби,връщаш ме в спомените.вчера казвам на мъжо да си направим още едно,той заявява,че първо ще си намеря добре платена работа и тогава.та общо взето в близките 3 години каза да не си правя сметки.когато,тогава.
Бубе,обожавам го този сладък салам.Ябълковия сладкиш е един от най-често ядящите се.само че ние добавяме и орехи,а ябълките ги нарязвам на кубчета.
Инка,дано бързо се оправи.Както и всички останали.Зайке,и ти!
Калина яде...хм...разделям супа и второ от ДК на половини и ги давам с една филиика хляб.Понякога ги изяжда,понякога не.Десерта го отказа отдавна и следобед давам принципно плод.
От няколко вечери започна да ми отказва АМ.Не е ли рано да се спира?Вярно че хапва сирене,но не е кой знае колко като количство.
Бебеш,Тея да не би подсъзнателно да страда от вашите скандали и затова да е получила този тик?
Аз и ти,честита годишнина!
Онзи ден взехме надуваем басейн.Мале,какъв рев дръпна като започнахме да го надуваме.Ама после само вътре искаше да стои.сега е оставен да се отдуе,че до лятото ще трябва нов да купуваме.
Катери се по всички мебели,ляга по земята,ближе ламинат,прозорци,хапе масата,рови в клетката на птичките,хапва си пръст,пясък,дребни камъчета,просо и т.н.изобщо мога и без прахосмукачка вкъщи  Laughing
Спирам че се забравих  Embarassed

# 683
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейтееее!!!  Hug Hug Hug
Докопах се до комп с Интернет, ура! (понякога е много хубаво да си на гости на тати си  Whistling Mr. Green)

Имам чувството, че ме е нямало цяла вечност!  Crazy
Писна ми да нямаме Интернет на домашния компютър, ама няма как.  Close Rolling Eyes Все не остават пари да си прекараме.  Sad През телефона ми е много трудно и неудобно да чета форума, за писане си е направо мъка. Много е mobile unfriendly!  Laughing

Чудя се какво да ви пиша сега. Толкова много неща ни се случиха напоследък. Хем странни, хем интересни... айде, един бърз нюзлетър ще ви пусна. Simple Smile

Моя милост е на борсата. Изненадаха ме "приятно" с новината, че закриват фирмата. Отначало ми беше много криво, но сега откривам в новия си статут на безработна доста възможности. Направо си се чувствам доволно освободена! Simple Smile Усетих го като ритник от Съдбата най-сетне да си се заема с плановете, които си роя от доста време.  Sunglasses Работя в момента по един проект, надявам се скоро да е активен и да ми носи доходи. Реших на първо време да съм самоосигуряваща се, да видим как ще потръгнат нещата, пък после ще мислим за друго.

Децата са добре. Растът като буренчета!
Божидар продължава да си ходи на градина все така с удоволствие. Програмата му е гъвкава.  Joy Някой път иска да ходи по два дни в седмицата друг път си ходи по цяла седмица. Забавно се получава. Simple Smile Той се чувства доста добре така. Аз също!  Sunglasses Като ходи редовно започва много да ми липсва.  Mr. Green

Искрен реди зъби като невидял!  #Crazy За отрицателно време изкара един резец, два предкътника, има пробил кучешки и подут още един резец.  Crazy Продължава да си е пристрастено кърмаче.  Heart Eyes Сега покрай зъбите ми е голяма помощ това, че суче. От може би месец и нещо престана да се буди и суче нощем. Само инцидентни изпълнения. Обикновено спи непробудно между 21:30 и 5:30. Както и да го погледна си е един чудесен интервал от непробуден сън! Като изпратим татко му и батко му си доспиваме двамата, ако имаме желание.

Сдобихме се с куче. Много симпатично и любвеобилно. Женско, чисто черно, само с едно бяло герданче на гушката. Божидар я кръсти Мартин!  Joy Joy Joy

Планираме голям ремонт на къщатата. Ще правим покрива и тавана. Намислили сме да сложим и локално парно със соларни панели и топлата ни вода да е със соларна система. Сега събираме оферти от фирми и от банките за кредит. Големи тарикати са тия банки беее!  Crazy Мислехме да ползваме тия европейските програми за енергийна ефективно и ала-бала. Е, ми те ни излизат направо златни - 20% безвъзмезна сума, двойна лихва и не се знае след като направиш всичко и усвоиш кредита дали въобще ще ти отпуснат тия безвъзмезни уж 20 процента. Ще си вземем накрая обикновен потребителски кредит и ще го ползваме и за обзавеждане, ако остане някой лев.

Стига съм дрънкала... на децата вече им се спи, та ще ги хоризонтирам...

Оп, преди да съм забравила...
Буби, честита бременност! Hug Лека и безпроблемна! Много ме зарадва новината, когато разбрах.  Heart Eyes

Аз и ти, честита годишнина!   bouquet Hug

# 684
  • Мнения: 205
Леле хора, какви са тези малограмажни порции. Мартин яде нон стоп от сутрин до вечер, вече съм се видяла в чудо. Живи ще ни изяде- то бисквити, то солети, то сухари. Свързвам го с това, че му растат 4 кътника и 2 кучешки едновременно. Банани, ябълки, хляб............... абе само да види, че някой отваря хладилник или шкаф с храна и веднага идва и всичко иска ooooh!

Иначе и аз не съм давала гореизброените храни, вчера се опитах да му дам череши - плюеше ги с отвращение. Като цяло не е по плодовете, драното повече го влече

Мерси за отговорите за джапанките
Любе, аз преди няколко дни ходих до Джъмбо точно заради това, но имаше много хора и въобще не съм ги видяла. Купих едни други , но се оказа, че първо не съм му уцелила номера, второ не са му удобни май с това междупръстие

# 685
  • Мнения: 488
За грамове нищо не мога да кажа...не съм мерила никога  Rolling Eyes

Но ядат плодове като провалени-най-често ябълки, банани, грейпфрути.
 Днес трите омахахме почти 2 кила череши.   Sunglasses
А като си помисля, че тепърва ще излизат все повече и повече плодове  Party

Ягоди ще дам, когато излязат на едни познати...хем български, хем сигурнички...да речем до 2 седмици и те ще са в менюто.

Не съм давала - шоколад, сладолед, фъстъци, пържено, прясно мляко, кайма. Един път са опитали пилешка каша и един път телешко с картофи и грах-това им е опитът с месото  Sunglasses

Все още ходят боси, навън са вече с тези- http://www.sportsdirect.com/adidas-akwah-7-sandals-infants-22611 … ?colcode=22611190

# 686
  • Мнения: 180
Я да видим сега, след 100 хиляди проверени изходни нива и външни оценявания дали ще мога да се фокусирам върху форумските въпроси. Mr. Green
Нощнице,ЛИПСВАШЕ! Hug Хубави идеи сте нахвърляли, дано имате попътен вятър,че да ги осъществите.
Бебеш, Тея е толкова малка,а колко АБ е изпила досега. Confused Помисли сериозно за хомеопатия. Peace А за скрития текст  Shocked Опитай се да подминаваш тези подробности. Фокусирай се върху вашите проблеми. Не вярвам да ти е толква важно мнението на майка ти, да го търсиш и да се съобразяваш с него....И моята понякога вади по някой друг бисер, но се опитвам да не се хващам, че ще се скараме, после нерви, спиране на забавачницата.... Laughing
Буби, кажи по- подробно за глуматата във пикантината. Аз скоро  бях чела нещо, че уж разобличили Магитата....като се загледах днес- те всички фиксове имат. От  отдавана не ползвам тези солени боклуци, но искам да обясня подробно и на майка ми да не ги ползва.
Мила, Hug, кой е авторът?
Пепинка, видях ви плажните снимки.Райчето много ми напомня на Стела като малка- хем щека, хем диваче и хитраче. Mr. Green
А, да за тикът щях да пиша. Освен хомеопатия, леене на куршум също върши чудеса. Стела почти е излекувана от тика- покашляне. Сега го прави само кагато трябва да яде. ....Стресиярахме я с това ядене.
Буби,по твоята тема голям развален телефон се заформя. Mr. Green Аз за две сърчица ли да рабирам?! newsm78..апък ти за точката говориш Rolling Eyes Последно колко сърца чухте? Embarassed
Вико е ял и ягоди и гъби даже. И изобщо не ми е проблем каква хранителна стока ще опита, по ми е притеснено като яде пясък, пръст(земя), кората на дървото, цветя,листа и забележете последното му постижение- ръжда! Shocked Crazy.
 Снощи пък си пийна Блъди мери Crazy дори не направи физиономия, просто реши че няма да повтори. bowuu Не пропуска случай да  гризне някой силиконов предпазител на ръбатите мебели. Иначе е толква добър и любвеобвилен,на моменти такава нежност го обхваща.Съдейки по алпинистките му способности на повечето хора им е трудно и странно да повярват,че той всъщност е душичка. Mr. Green
Инка , храчка е имало да вади. Peace
Како Рали, не препоръчвам такива джапанки за много малки деца.Има много хубави отворени обувки с лепки,пак са гумена подметка и много удобни.Тези с междупръстието няма да ги носите-гарант!
Нашите ягоди станаха, ама много кисели бее. Sick С повечко захар обаче вървят. Blush
Много емотикон, много нещо. Laughing
Отплеснах сеееее. Embarassed

Последна редакция: чт, 17 май 2012, 15:28 от elenia

# 687
  • Мнения: 192
Здравейте Hug

Как ги извеждате децата със сандали сега newsm78 Аз вчера си обух ботичките и преспокойно изджапах локвите и отидох да взема ДК. Освен това ме валя и дъжд през цялото време и като се прибрах в къщи дори и отгоре целите боти бяха в кал Confused Освен това си ми беше добре на крачетата,защото отвън съвсем не беше жега Wink Явно живея в друга България Crazy

Буби - много сладко това с чуването на сърчицето. Направо ме разтапя Heart Eyes Hug

Меги - какво стана с зъбчето на Тия,ходихте ли на зъбар?

Мила  bouquet

Аз и ти Честита годишнина Hug Още дълги години да изкарате заедно с ТМ и много щастливи да сте заедно!

За грамажа на яденето - около 200 гр. изяжда,ама и постоянно мели нещо допълнително Crazy

Нощни wavey И при теб е весело Crazy

Бебеш - бързо оздравяване на Тея. Надявам се това с тиковете,да не е вярно Praynig Може и нещо временно да си вдига така рамото Rolling Eyes А за майка ти -  Tired Rolling Eyes

Емили Дано да се размине Сами само със сополки и да не е нещо сериозно Praynig Целувки Heart Eyes

Какче,Инка Бързо оздравяване на дечицата Praynig Peace Hug

Айде,стига толкова засега Wink

# 688
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
И аз тук,личи си ,че времето е лошо
Нощни,гостувай по често на тати Hug
За яденето,не съм мерила но към 150-200гр. на ядене,но винаги намира с кой да продължи.И тя се е научила да виси пред хладилника и шкафа с бисквитите и повтаря мам-мам.Аз понеже съм много против яденето между храненията,та затова ми дава за душата Mr. GreenЯгоди и аз не съм и давала,но имам два реда в градинката и съвсем скоро ще станат, Таня ги хапва само когато кг.е 10лв.Вече си крия кафето,че само в тази чаша не си е топвала нослето ooooh!
Само да спомена,днес бях в магазини на Берьозка,много вкусотии има там
И Таня имаше тик,въртеше си главата,все едно си пука врата(то май от там е почнало),хомеопатията и на нас помогна в случая.Важно е също да не се обръща внимание на този тик и да не се прави забележки
Обещах да снимам сандалите на Нели,исках да ги снимам на крачето,ама шило в торба не седи.

# 689
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Жоржи,
http://www.supichka.com/2011/04/blog-post_11.html
Като не сложих 2 чаши брашно, защото стана достатъчно гъста сместа при 1 1/2 чаши с брашно, също така по средата на печенето намалих фурната на 160 градуса. Ябълки сложих доста повече от тези в рецептата

Сладкия салам:
2 яйца
1 пак масло
3-4 с.л. какао
1 пак (голям) обикновени бисквити
1 ч.ч. орехи

Всичко се смесва в една купа. Орехите трябва да са в мляно състояние, бисквитите или начупени или млени и те! Мачка се сместа докато вече не рони. Малко трудно става, аз обикновено започвам с ръце, но после минавам с вилица, че да може маслото хубаво да се смачка и смеси с останалите продукти.
Върху фолио/найлон/оризова хартия поръсвате пудра захар и върху нея слагате сместа, която предварително с ръце сте оформили (като кексовете на Royal cake). Поръсвате където е нужно с още пудра захар, овивате с фолиото и дооформяте с ръце. Оставя се в хладилника докато стегне (4-5-6 часа). След това може да се реже на филийки.

Общи условия

Активация на акаунт