Пролетното слънце грее,Януарчето навън дивее!

  • 27 651
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 632
Ан-Мари яде по 100-150 гр.Манджа и супа и по-малко. Вечер никога не иска готвено-яде кашкавал, маслини, варено месо.
Не е яла ягоди и ядки.
Напоследък харесва филия с хумус.Яде много плодове и салата от домати, краставици,лук.
Солети и бисквити яде понякога, но не им се кефи особено.
A-да, вече е 9 кг.

# 691
  • София
  • Мнения: 128
Дани хапва по 240-250гр. Може и повече, но аз го ограничавам, че малко множко ми се вижда
Скоро му дадох да опита ягоди, но не му хареса

Бубе, спри се с тия рецепти, че  ще заприличам на Animal Pig

# 692
  • София
  • Мнения: 28
Хелоу,

не мога да пиша, че шиленцето ме дърпа, ама искам да ви питам, гледам, че никой не споменава да е ходил на ре-имунизация с Пентаксим ( или Инфарикс ли беше другата ). Само нас ли ни викат толкова рано, др. седмица  newsm78

Рали, не сме ходили, консултрихаме се с един зъбар и каза, че не е проблем така да си седи зъбчето  Hug

За яденето нямам идея по колко яде, общо взето по малко и много начесто  Party

Ягодите и тя не ги одобри, и как да ги хареса, като нямат никакъв вкус  ooooh! ох едно време на баба от градината какви бяха... Tired

Бубе, много ми харесва новата диета, която спазваш  Joy


# 693
  • Мнения: 493
Елениа, звънях на хомеопата, когато бяха с жълти сополи, каза нищо да не давам. След два дни вече бухаше и като диша и съм я гушнала и усещх хриповете. Но за тика ще се обадя на хомеопата задължително и на невролог ще идем, само да не ми се изсмее...


Тея яде от нашата храна без пържено. Опитвала е шоколад, ягоди. Ядки оше не е яла.

# 694
  • Мнения: 455
Буби, Рал Hug

БубеHug за рецептата!

Мадлен, ние водихме Самуил на реимунизация на 1 г. и 4 месеца. Това е последната от серията, живот и здраве, чак на 6 години отново има ваксина.

Вчера дадох череши, домашни - никак не ги хареса. Simple Smile
 

# 695
  • Мнения: 411
Тони Барабони, ягодите ги водят силен алерген и затова ги препоръчват да се дават в по-късна възраст.

# 696
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Тони Барабони, ягодите ги водят силен алерген и затова ги препоръчват да се дават в по-късна възраст.

Ягодите са с високо съдържание на хистамин, който усилва симптомите на алергията, ако има такава.
Други храни, които са с високо съдържание на хистамин са бананите и доматите. Поне от популярните неща де. Имаше и други, но не ги помня вече кои бяха. Crazy

# 697
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Значи Бобо със сигурност няма алергии, скъсва се да яде банани, домати и ягоди от много време Simple Smile

# 698
  • Мнения: 496
Ягоди и аз не съм давала още, но опитах да дам череши преди няколко дни, изобщо не можах да ги пробутам, категорично отказа. Но ще се научат диванетата, ама по-нататък.
Зори си омита цялото бурканче от ДК, а то е към 240гр. Хапва си детето.

Нощни, радвам се, че сколаса да пишеш! И аз си помислих, че сигурно нямате нет, но ще се радваме да пишеш по някой ред по-често. Стискам палци за проектите ти!  fingerscrossed

Бубе, разваляш всички видове хранителни режими!  Mr. Green

Еления, ето една статия, която горе-долу обяснява защо е опасен глутамата :

http://dreamland-bg.com/index.php?topic=1674.0;wap2

Той, заедно с разните подсладители (аспартам и пр.), както и хидрогенизираните мазнини са сред най-опасните легални отрови.
А сърчицето е едно (, имай милост  Laughing ), аз се радвах на Джанчето на емоциите по време на нейната бременност с Жанка и Вяра.

Бонболина, и ние имахме планове за работа, заплати и т.н. и т.н., ама на, объркаха ни плановете.  Mr. Green  Така, че внимавайте и вие с плановете, да не стане като нашата.  Party

# 699
  • Мнения: 6 442
Здравейте!  Hug

Бебеш, голям смях с майката ти. Едва ли ти е смешно, но е страшна глупост това.

Тути, не, венеца не е зачервен.

Джанче, много е добра тази рецепта. Идеална даже  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Бубе, стига с тез изкушения, ОБОЖАВАМ салам торта!!!  chef Crazy

Жоржи, не знам какво мерило ще сме ти, но Дани хапва мноого малко. Има-няма 100 грама. Даже понякога и толкова не ги прави. И това на око ти казвам, не го меря, може и по-малко да е.Ягоди яде на корем, мед също. Черешите не са от любимите, но си ги хапва. Главно е на банани и ябълки  Laughing И понеже ми писна да хвърлям каша днес готовата каша му я намазах на обикновена бисквитка, сложих ягодки и си хапна прилично - като никога.

Люба, да вземеш да се обадиш вече, да ги запознаем тези деца.  Hug


Елч, поуспокои ме, че не е само Дани, Възможно е и зародишите да са подути и на мен ми прилича все едно, че отпред ще избият и се бях притеснила. А на стоматолог не искам да го водя да не кажат снимки, чудеса.

Рал, Дани дъждовните дни е с гумени ботуши, иначе няма спасение  Laughing

Нощни, попътен вятър на всички нови неща Hug

Я да си свяря часовника. Ну-Заяц като каза, че Ан Мари е 9 кг аз все се притеснявам, че Дани е малко в сравнение с децата покрай нас. На 1г 3 месеца беше 9,600 и 76 см. Зъбите са още 7, вече забравих кога излезе последния.

# 700
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета!  Hug Hug Hug
Липсвахте ми доста, ако трябва да съм честна!   bouquet Heart Eyes

И аз искрено се надявам да ни се осъществят плановете и най-сетне да изплуваме (или поне да престанем да рием в дъното  Crazy).  Praynig

Тони Барабони, ягодите ги водят силен алерген и затова ги препоръчват да се дават в по-късна възраст.

Ягодите са с високо съдържание на хистамин, който усилва симптомите на алергията, ако има такава.
Други храни, които са с високо съдържание на хистамин са бананите и доматите. Поне от популярните неща де. Имаше и други, но не ги помня вече кои бяха. Crazy

Оф, глупости пиша. Изброените не са с високо съдържание на хистамин, а стимулират образуването му в организма. Такива храни са банани, домати, ягоди, ананас, орехи, фъстъци, миди, спанак, яйчен белтък и шоколад.
Лошата слава на ягодите идва и от това, ча са плод с дребни семки.

# 701
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Бубе, много ми харесва новата диета, която спазваш  Joy
Нали , нали....  Mr. Green Започна да ме хваща срам  Embarassed

Ягоди не давам (още, чакам нашите от градината) , но банани и домати плюца яко  Mr. Green Орехи давам от няколко дни, а спанак правя доста често.
Количество 50-100-150-200, според яденето, зависи дали й харесва. ПО-често около 100-150мл

Мадлен, нас ни викат на 1.5м на ваксина

Спирам да ви пиша какво готвя и какви десерти правя, че ще ме изгоните явно  Mr. Green А м/у другото май и трябва да спра да ги правя, че последната седмица съм +0.500кг  ooooh!
Обещах си, че като спре да вали започвам да тичам Mr. Green

# 702
  • София
  • Мнения: 128


Я да си свяря часовника. Ну-Заяц като каза, че Ан Мари е 9 кг аз все се притеснявам, че Дани е малко в сравнение с децата покрай нас. На 1г 3 месеца беше 9,600 и 76 см. Зъбите са още 7, вече забравих кога излезе последния.



Пате
, моят Дани около година беше 10,300, сега от много дивеене е заслабнал леко - 9800, 78-79см. Зъби - 10

# 703
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Влади е около 10 кг, височина - последно (преди 2м) 78 см, зъби - 8

# 704
  • Мнения: 2 590

Я да си свяря часовника. Ну-Заяц като каза, че Ан Мари е 9 кг аз все се притеснявам, че Дани е малко в сравнение с децата покрай нас. На 1г 3 месеца беше 9,600 и 76 см. Зъбите са още 7, вече забравих кога излезе последния.


Спокойно и ние както ужким бяхме 10200, така се оказа, че е 9700 и 81 см, това да данни от тази седмица, щом са жизнени децата и здрави, това е важното.

Хранене и Красуна яде напоследък малко, около 150гр максимум. Не, че съм го мерила, но като ползвам за купичка контейнерите за кърма и като видя колко е останало мога да си направя сметката колко е изядено Wink
Това не значи, че я насилвам да яде, но просто виждам по колко.

Обаче моето дете се оказа много пощеливо от който си види все казва ам ам, хората ще решат, че е ящна, а тя само иска да опита от всичко  Joy
Зъбите бяха 7 до преди няколко дена, но избиха 2 наведнъж(един горен пред кътник, като и другия е на път, но още не е избил) и четвъртия долен резец се показа най-накрая.
Забелязах обаче, че тези предкътници отгоре на много странно място избиват не по линията на  захапката, а някак отстани, ако не бях надигнала бузата нямаше и да забележа ooooh!

Нощни, добре завърнала се, а дано се осъществят плановете ви.
Като спомена миди, аз обожавам, знам, че са тежка храна , дали им е рано на дребосъците това лято? Или ако не миди то поне скариди, камари, октопод, ей такива нещица? Щото ние много обичаме морски дарове

Общи условия

Активация на акаунт