Отговори
# 690
  • Мнения: 27 524
"Почистват се първо от останалата почва, листа и т.н.Не се мият!После се разделят горна част/шапчица/ от пънчето.Нарязват се на резенчета с еднаква дебелина/за да изсъхнат едновременно/, около 4-5 мм.
Нареждат се на един пласт и на малко разстояние едно от друго/резенчетата/, но в/у скара/т.е. да има разстояние м/у дъсчиците/ от някакъв вид дърво/аз използвах масичката си от бамбук/. Суших на сянка..Обръщат се от време на време/аз 2пъти на ден/.Да са на проветриво място.
За зимата могат да се ползват след накисване във вода или смлени на брашно/като много ароматна добавка/."

# 691
  • Мнения: 2 786
Благодаря Ваня!
    а това после пече ли се?


iva.a, съжалявам. Чак сега видях въпроса ти, но все пак да отговоря, че кремът не се пече.

 Sick а не се ли вари поне ?
5 яйца са това, няма ли вкус на сурови яйца след това ?
И какво ще го сгъсти този крем? Брашното или нишестето липсват...Confused

Скица, за манатарките,  аз прибирам и малко количество сурови във фризера.

Последна редакция: сб, 19 май 2012, 21:47 от polly

# 692
  • Мнения: 7 779
Здравейте, момичета! Утре отивам за манатарки като предварително съм предупредена,че има много  Mr. Green Въпросът ми е как да ги изсуша и колко продължително тези мои ненабрани манатарки Simple Smile Пробвала съм бланширани, но то се губи чара на гъбата. Искам да пробвам да ги изсуша, но се притеснявам да не ги похабя. Благодаря предварително!
режеш ги на филийки (не по-голями от 4-5 мм). колко време съхнат ? - докато изсъхнат  Laughing зависи как ги сушиш.
за скара за сушене може да използваш някаква мрежа. може и комарника на прозорците  Joy
така гъбата се суши и от двете страни 

пп. внимавай за двоиникът им - дяволската манатарка.

# 693
  • София
  • Мнения: 11 087
Нарязват се на филийки между 1/2 и 1 см. Нареждат се на разстояние една от друга. Сушат се на слънчево и проветриво място, като се обръщат от време на време.
Ако са наядени от червеи можеш да си сигурна, че им няма нищо.

# 694
  • София
  • Мнения: 11 087
Благодаря Ваня!
    а това после пече ли се?


iva.a, съжалявам. Чак сега видях въпроса ти, но все пак да отговоря, че кремът не се пече.

 Sick а не се ли вари поне ?
5 яйца са това, няма ли вкус на сурови яйца след това ?
И какво ще го сгъсти този крем? Брашното или нишестето липсват...Confused

Скица, за манатарките,  аз прибирам и малко количество сурови във фризера.

На 1кг тиква 500 мл мляко не са толкова много, освен това има орехи, които също не са малко, а белтъците са на сняг. За яйцата единственото притеснение е, ако не са пресни.

# 695
  • Мнения: 9 164

режеш ги на филийки (не по-голями от 4-5 мм). колко време съхнат ? - докато изсъхнат  Laughing зависи как ги сушиш.
за скара за сушене може да използваш някаква мрежа. може и комарника на прозорците  Joy
така гъбата се суши и от двете страни  

пп. внимавай за двоиникът им - дяволската манатарка.


  Peace освен всичко, дето Бонго каза, гъбите задължително се сушат на сянка  Peace  и тъй като поединичното обръщане от две страни е доста трудемко едно по едно парченца, разбъркват се с шпатула,  подхващайки отдолу така, че да не ги наранява  и отново се разстилат на един пласт да съхнат.
и да, във фризера сщо може да прибереш.

# 696
  • Мнения: 35
Много благодаря на всички, които са ми отговорили за манатарките!   bouquet

# 697
  • Мнения: 54
Блонди ,

Направих хлебчета с маслини, салам и пресен чесън, по твоята невероятна рецепта за милинки. Много ми хареса, и е невъзможно елементарна. Благодаря ти! Ще ги направя и като милинки за закуска, а ще ги използвам и за хлебчета за хамбургери. Перфектни са!

# 698
  • София
  • Мнения: 11 087

режеш ги на филийки (не по-голями от 4-5 мм). колко време съхнат ? - докато изсъхнат  Laughing зависи как ги сушиш.
за скара за сушене може да използваш някаква мрежа. може и комарника на прозорците  Joy
така гъбата се суши и от двете страни  

пп. внимавай за двоиникът им - дяволската манатарка.


  Peace освен всичко, дето Бонго каза, гъбите задължително се сушат на сянка  Peace  и тъй като поединичното обръщане от две страни е доста трудемко едно по едно парченца, разбъркват се с шпатула,  подхващайки отдолу така, че да не ги наранява  и отново се разстилат на един пласт да съхнат.
и да, във фризера сщо може да прибереш.

Не е задължително да са на слънце, но и в никакъв случай не е задължително да са на сянка Peace

# 699
  • Мнения: 7 779
Не е задължително да са на слънце, но и в никакъв случай не е задължително да са на сянка Peace
всичко е пожелателно. кой може да те задължи какво да правиш  newsm78
тази седмица каквато беше слънчева .... чак небето не се виждаше  Laughing  та в този случай и задължително да е сушенето на слънце  нямаше как да се получи.
но при всички случай хубаво е гъбите да се сушат на проветриво място.   bouquet

# 700
  • София
  • Мнения: 2 521
Блонди, заинтересува ме тази рецепта, но имам един въпрос относно маята:
1 кубче от 42 г. мая не е ли за 1 кг брашно, а в рецептата си дала 3 ч.ч. брашно, което
по една скала която гледам е 1 ч.ч. = 130 г. брашно - значи максимум около 400 г. е брашното по твоята рецепта.  newsm78

# 701
  • Мнения: 4 864
Тогава ще станат по-меки според мен,когато е с едно кубче и 400 гр брашно.

# 702
  • Мнения: 9
         Здравейте момичета!
         Имам едно редичко сладко от череши и искам да го сгъстя с пектин (за чийзкейк) може ли помощ как, на опаковката нищо не пише.  newsm12

# 703
  • София
  • Мнения: 11 087
Трябва да сложиш сладкото да заври. Пектинът се добавя, смесен с малко вода и захар. Продължава да се вари до желаната гъстота.

# 704
  • Мнения: 9
              Vanja77, много бладогаря! smile3525

Общи условия

Активация на акаунт