Избор на климатик

  • 245 456
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 375
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Еми около 35кв ми е помещението.Височината е 2.50

Става, да.

# 376
  • Мнения: 36
Еми около 35кв ми е помещението.Височината е 2.50

Става, да.
Благодаря много   bouquet

# 377
  • София
  • Мнения: 72
Моля ви за съвет какъв климатик да избера за спалня около 25 кв.м с височина 2,80 м, с външна изолация и ПВЦ дограма. Климатика ще се ползва и за отопление и за охлаждане почти постоянно. Бюджета ми е около 2 000лв. Приемам и препоръки за коректна и добра фирма от която да го купя и да го монтира.

# 378
# 379
  • Мнения: 581
Може ли някой да ми каже, колко горе-долу струва зареждането с нов фреон на климатик плюс евентуално остраняване на теч? Днес дойдоха техниците и казаха, че в климатика няма грам фреон, вероятно имало пукнатина някъде и е изтекъл. Тъй като дойдоха инцидентно и нямаха време,ще  дойдат отново следващите дни, но забаравих да ги попитам какви пари трябва да си приготвя...

# 380
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Около 100лв., при положение, че оправят и теча, иначе пак ще сте без фреон.
Имах един случай с "специалисти"-дето така и не намериха фреона  Mr. Green, та после още едни майстори дойдоха установиха къде по тръбата има пропуска, оправиха и заредиха и те така.
Носи се везна мери се колко фреон се зарежда според сервизното на климатика, вакуумира се с машина.

# 381
  • Мнения: 196
Моля за помощ за избор на климатик. Нова къща, с изолация 10см. и дограма. Едното помещение е 70кв.м., а другото 30кв.м. Бихте ли ме ориентирали към марки и модели.

# 382
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,
С две ръце препоръчвам климатици Daikin Ururu Sarara, но са с много екстри и скъпи и National супер икономични Wink Sunglasses
И двете марки са японски Wink

Последна редакция: нд, 27 сеп 2015, 10:08 от apolonia

# 383
# 384
  • Мнения: 673
Дайкин или Мицубиши. Заложи на по-скъпото, ако можеш, защото са по-икономични и по-добри според мен.

# 385
  • Мнения: 196
А колко трябва да е голям?

# 386
  • Мнения: 673
Зависи от квадратурата. Най-добре според мен да си извикаш техник от фирмата, на която се спреш за да огледа или някой, който разбира и да ти предложи възможно най-добрия вариант на помещението. В къщи майсторите, които ни правиха ремонта ни казаха.

# 387
  • Мнения: 196
Разглеждам Daikin Emura. Качествени ли са?

# 388
  • София
  • Мнения: 779
Както писах ние сме с Daikin Ururu Sarara, но който и модел да вземеш, според мен всички са супер Wink  Sunglasses

# 389
  • Мнения: 196
Разгледах ги, но нямат такъв, който да отговаря за нашата квадратура.  Ориентирахме се към General Fujitsu. Мнения за тях?

Общи условия

Активация на акаунт