СТРАСТИ - градините в София кампания 2012/2013

  • 141 684
  • 1 244
  •   1
Отговори
# 15
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Не е спор. Ти твърдиш, че някой, някъде, непровомерно е поискал 3000 лв. и...Вярно ли е или не?

# 16
  • Мнения: 7 122
Рада-рада, в случая мама Сання е права. Виртуалното пространство не е анонимно. Ако някой каже, че са му искали подкуп за нещо, това е нещо за което се повдига обвинение  - или по линия на корупционно актуване, или за клевета.
Иначе всеки си има своята мисия в живота. Една от тях е да прогонваме децата си в чужди страни.  Peace

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Утре има заседание на РГ.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 578
Рада-рада, в случая мама Сання е права. Виртуалното пространство не е анонимно. Ако някой каже, че са му искали подкуп за нещо, това е нещо за което се повдига обвинение  - или по линия на корупционно актуване, или за клевета.
Иначе всеки си има своята мисия в живота. Една от тях е да прогонваме децата си в чужди страни.  Peace
рони, много точно Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 803
Да следя темата, и не много по темата с градините, но да питам за бъбречна аномалия и проблем на детето могат ли да ми издадат официален документ с печат и подпис от трима лекари ЛКК, това не е хронично заболяване, но е нещо което няма да се промени във времето. И ако имам докумета могат ли да ми откажат прием с предимство.
Сърдечно благодаря на отговорилите Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 350
Утре има заседание на РГ.
молба за един въпрос за по-конкретен отговор, ако не е целесъобразен моля за извинение:
1. 47 ОДЗ в Люлин е в ремонт и строеж.
http://www.lyulin.bg/uploads/documents/2012/09/13/02/publichna_pokana.pdf
От район Люлин от образователния експерт получихме отговор, че имат уверение от строителя (не знам кой е), че до 1 ноември т.г. сградата ще е завършена. Възможно ли е за толкова кратък срок да бъдат извършени всички горе описани дейности, какво означава "Първи етап" и кога се очаква 47 ОДЗ да бъде в състояние да приеме пренасочените деца обратно и да започне учебна дейност в безопасни за децата условия?
Благодаря за възможността.

# 21
  • Мнения: 432
Не знам за вас, но на мен ми прави впечатление увеличението на деца, приети по т.2.2.4. Това, ако е вярно, излиза, че всяко второ дете е с някакво заболяване...

# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
ОК jos, резонен въпрос.

# 23
  • Мнения: 735
Не знам за вас, но на мен ми прави впечатление увеличението на деца, приети по т.2.2.4. Това, ако е вярно, излиза, че всяко второ дете е с някакво заболяване...

Та това е най-широката врата за ... широк прием...  Laughing

# 24
  • Мнения: 1 624
Сання, и аз имам въпрос за РГ.

Относно моето любимо 26 ОДЗ. Според справката (справката съм я пратила на Ели) от директора на въпросното ОДЗ доста деца са приети с причина специални сл.. Какво точно означава това? Не би ли трябвало тези специални сл. да ги разглеждате именно на РГ?
Част от децата са приети, защото са деца на служители. Е тогава защо се дават 3т. след като тези деца се приемат на място от директорката? Това си е не регламентиран прием според мен!
Другото което ми направи впечатление, е че приемат деца които имат брат или сестра във въпросното ОДЗ. Това също е в разрез с правилата...
За какво СО създава правила когато никой не ги спазва? И най-лошото е, че никой няма желание да контролира дали се спазват тези правила...

Относно ЕСПА. На мои познати детенцето ходи там на градина. От ЕСПА са им обяснили, че ще им трябват най-малко още 2 години да си завършат сградата през това време няма да правят никакви ремонти, защото нямало смисъл... Т.е. когато те освободят сградата със сигурност СО трябва да направи ремонт.

# 25
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523

1. 47 ОДЗ в Люлин е в ремонт и строеж.
http://www.lyulin.bg/uploads/documents/2012/09/13/02/publichna_pokana.pdf
От район Люлин от образователния експерт получихме отговор, че имат уверение от строителя (не знам кой е), че до 1 ноември т.г. сградата ще е завършена. Възможно ли е за толкова кратък срок да бъдат извършени всички горе описани дейности, какво означава "Първи етап" и кога се очаква 47 ОДЗ да бъде в състояние да приеме пренасочените деца обратно и да започне учебна дейност в безопасни за децата условия?
Благодаря за възможността.

Хм, прочетох поканата. Срокът за офертите е бил 19.09. Не знам кога са ви дали това уверение от р-н Люлин, но как могат да са сигурни, че процедурата няма да се обжалва?

Сання, и аз имам въпрос за РГ.

Относно моето любимо 26 ОДЗ. Според справката (справката съм я пратила на Ели) от директора на въпросното ОДЗ доста деца са приети с причина специални сл.. Какво точно означава това? Не би ли трябвало тези специални сл. да ги разглеждате именно на РГ?
Част от децата са приети, защото са деца на служители. Е тогава защо се дават 3т. след като тези деца се приемат на място от директорката? Това си е не регламентиран прием според мен!
Другото което ми направи впечатление, е че приемат деца които имат брат или сестра във въпросното ОДЗ. Това също е в разрез с правилата...
За какво СО създава правила когато никой не ги спазва? И най-лошото е, че никой няма желание да контролира дали се спазват тези правила...

Относно ЕСПА. На мои познати детенцето ходи там на градина. От ЕСПА са им обяснили, че ще им трябват най-малко още 2 години да си завършат сградата през това време няма да правят никакви ремонти, защото нямало смисъл... Т.е. когато те освободят сградата със сигурност СО трябва да направи ремонт.

Да, тези бисери ги има и в ОИ за 2009 г., к офиц получихме на хартиен носител от СО. За техническите носители ще се съдим  Laughing, отново..за пети пореден път.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2012, 14:31 от мама САННЯ

# 26
  • Мнения: 432
Не знам за вас, но на мен ми прави впечатление увеличението на деца, приети по т.2.2.4. Това, ако е вярно, излиза, че всяко второ дете е с някакво заболяване...

Та това е най-широката врата за ... широк прием...  Laughing

Те са откъртили вратата вече!

# 27
  • Мнения: 52
майка съм на детенце от набор 2010

Моля ако някой е наясно да ми разясни :
1)как да разбираме  новото правилно че може да се кандидатства с по-голям набор, но ако няма желаещи - това само за децата на 4-5 годишна възраст ли е приложимо , защото за 2-3 годишните желаещите винаги са повече от местата;
2) Мисли ли се някъде - в работни групи, или другите органи занимаващи се с проблема- в следната посока: след като очевидно местата за набори 2008 и 2007 са много, а желаещите не чак толкова много- да се пренасочат места към проблемните набори 2011-2009?

Изобщо някакви шансове очертават ли се за скорошно решение на проблема с 1-2-3 годишните, или да стискаме зъби и да плащаме на детегледаки докато станат на по 5?

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
...2) Мисли ли се някъде - в работни групи, или другите органи занимаващи се с проблема- в следната посока: след като очевидно местата за набори 2008 и 2007 са много, а желаещите не чак толкова много- да се пренасочат места към проблемните набори 2011-2009?
..
Обещаха след като обхванат 5годишните и ако останат свободни места да ги пренасочат към проблемните набори. Все пак приоритет остават децата в градинска възраст.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 149
Здравейте
Имам въпрос, моля ако някой е наясно, да ме насочи
Синът ми е набор 2011, на 5-ти януари. На ясла не го приеха (с 8.1 т.). Има ли някаква възможност догодина - 2013 - да го приемат направо на градина (през септември)? Знам, че през ИСОДЗ няма да може, защото за градина ще приемат набор 2010. Мисля да говоря с директорките на градините в квартала за възможностите, но искам да чуя вашето мнение по въпроса. Изобщо да ми дадете насоки какво да правя. Благодаря ви   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт