СТРАСТИ - градините в София кампания 2012/2013

  • 141 687
  • 1 244
  •   2
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 209
Да ви следя.Благодаря за темата !  bouquet

# 31
  • Мнения: 52

 Обещаха след като обхванат 5годишните и ако останат свободни места да ги пренасочат към проблемните набори. Все пак приоритет остават децата в градинска възраст.
[/quote]

Това дава известни надежди, благодаря ти мама Саня. Справка в системата показа че има например ЦДГ с 14 места за 5 годишни, за които 11 места чака само 1 дете! Очевидно е че свободни ще останат, но дали ще ги видим обявени- друг въпрос.
По обща справка показва почти 200 незаписани от вече класираните, + още 338 свободни!.Това е сумарно. Тези 200 незаписани в края на септември на мен ясно ми говорят че тези места няма и да се запишат - учебната година е започнала отдавна и тези деца явно са в училищата, в предучилищни групи,нищо че са класирани и в градините. Не знам какво още се чака, а не се пренасочват тези места към по-малките.
С две думи - места има, но явно няма желание да бъда ползвани правилно! За мен единственото обяснение е че целенасочено се насърчава търсене на врати и вратичкс за алтернативно записване с предлагане на подкуп.  Явно за да се запълни дупката оставена от общинското финансиране. Дано греша

# 32
  • Мнения: 38
Здравейте, синът ми е роден януари 2011г. сега видях, че са обявили възможност да се кандидатсва с предния набор. Преди обаче да взема окончателно решение и да се обърна към ИСОДЗ да го преместят бих искала да ви попитам няколко неща:
1. Ако го прехвърлят в предния набор и не бъде класиран, то това обстоятелство се запазва до края на тази учебна година и кандидатства отново с набора си през април-май, когато е приема за новата уч. година. Така ли е?
2. Ако е късметлия и го приемат ще трябва ли да повтаря някоя от годините, за да изчака наборите си?
3. Имат ли право директорите да откажат записване?
4. Губи ли някакви точки?
Предварително благодаря на вас, които ще ми помогнете да взема правилно решение Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 6 186
Здравейте
Имам въпрос, моля ако някой е наясно, да ме насочи
Синът ми е набор 2011, на 5-ти януари. На ясла не го приеха (с 8.1 т.). Има ли някаква възможност догодина - 2013 - да го приемат направо на градина (през септември)? Знам, че през ИСОДЗ няма да може, защото за градина ще приемат набор 2010. Мисля да говоря с директорките на градините в квартала за възможностите, но искам да чуя вашето мнение по въпроса. Изобщо да ми дадете насоки какво да правя. Благодаря ви   bouquet

Системата дава възможност на януарчетата да кандидатстват с предния набор, но това става през септември. На първо класиране през пролетта няма такава възможност.

panda_sis, това важи за градински групи, не за яслени.

# 34
  • Мнения: 38
milasara, благодаря, че се включи толкова бързо! Явно съм се заблудила, а така се зарадвах, че все пак има искрица надежда  ooooh! Е, здраве да е!

# 35
  • Мнения: 9 400
Здравейте, синът ми е роден януари 2011г. сега видях, че са обявили възможност да се кандидатсва с предния набор. Преди обаче да взема окончателно решение и да се обърна към ИСОДЗ да го преместят бих искала да ви попитам няколко неща:
1. Ако го прехвърлят в предния набор и не бъде класиран, то това обстоятелство се запазва до края на тази учебна година и кандидатства отново с набора си през април-май, когато е приема за новата уч. година. Така ли е?
2. Ако е късметлия и го приемат ще трябва ли да повтаря някоя от годините, за да изчака наборите си?
3. Имат ли право директорите да откажат записване?
4. Губи ли някакви точки?
Предварително благодаря на вас, които ще ми помогнете да взема правилно решение Hug
panda_sis,
Дори да опиташ догодина с градинските групи, имай в предвид следното:
1. Не. Прехвърлиш ли детето с предния набор, трябва пак да поискаш от системата да го върне с неговия си набор за следващата кампания. Иначе детето остава с предния набор докрая.
2.Не. Върви с набора, с който е приет.
3. Не.
4. Не, не губи точки при преместване с горния набор.

# 36
  • Мнения: 38
Deni-meni благодаря!

Момичета, безценни сте с вашата помощ!

# 37
  • София
  • Мнения: 735
Запис и аз да ви следя, за всеки случай!

Благодаря за новата темичка   bouquet

# 38
  • Мнения: 4 465
Ан Мари, мисля че анкетата достатъчно стоя. Който е имал желание да гласува, вече е гласувал. Мисля че дава представа какво е мнението на родителите. Предполагам, че ако първият въпрос не ограничаваше до 22 деца, още повече родители щяха да се ориентират към него.

Но на мен и така ми върши работа. Благодаря на всички, които се включиха.

# 39
  • София
  • Мнения: 372
 Искам и аз да попитам за Януарчетата  newsm78 . Моят син е 2010г.  Питах и в обратна връзка и все по един начин го разбирам
  "Нашият отговор:
 При извършване на смяна на набора за кандидатстване се премахват всички досегашни кандидатури. Вие трябва да си направите нови кандидатури за детски градини, в които има обявени свободни места и няма чакащи от набор 2009."
.
 То до предучилищна навсякъде си има чакащи. Аз ли нещо не разбирам или наистина няма шанс в момента за наборите преди 2006 да кандидатстват с предния набор.

# 40
  • Мнения: 9 400
Искам и аз да попитам за Януарчетата  newsm78 . Моят син е 2010г.  Питах и в обратна връзка и все по един начин го разбирам
  "Нашият отговор:
 При извършване на смяна на набора за кандидатстване се премахват всички досегашни кандидатури. Вие трябва да си направите нови кандидатури за детски градини, в които има обявени свободни места и няма чакащи от набор 2009."
.
 То до предучилищна навсякъде си има чакащи. Аз ли нещо не разбирам или наистина няма шанс в момента за наборите преди 2006 да кандидатстват с предния набор.
Винаги е било така. Миналата година, прехвърлените януарчетата получаваха нова дата за кандидатстване и се нареждаха най-отзад на опашката, така се даваше предимство на децата от по-големия набор. Имаха шанс само тези с многото точки, защото отиваха най-отпред на опашката и ги приемаха при наличие на свободни места. За януарчета с  8 т. е все едно на коя опашка висят, защото шансът е почти нулев. Тази година вече няма предварителна дата за кандидатстване и затова с цел да дадат шанс на набор 2009 са обявили, че може да кандидатствате само при наличие на свободни места и липса на кандидати от набор 2009. Иначе излиза, че ще предредите тези, които наистина са в правото си. Може би в някои ДГ има места и за набор 2009, но те обикновено са в крайни квартали и райони. И да задължително ви си премахват старите кандидатури, не може да канидадатствате едновременно и с двата набора.

# 41
  • София
  • Мнения: 8 940
Искам и аз да попитам за Януарчетата  newsm78 . Моят син е 2010г.  Питах и в обратна връзка и все по един начин го разбирам
  "Нашият отговор:
 При извършване на смяна на набора за кандидатстване се премахват всички досегашни кандидатури. Вие трябва да си направите нови кандидатури за детски градини, в които има обявени свободни места и няма чакащи от набор 2009."
.
 То до предучилищна навсякъде си има чакащи. Аз ли нещо не разбирам или наистина няма шанс в момента за наборите преди 2006 да кандидатстват с предния набор.
Ами не са го написали като хората. Ти можеш да кандидатстваш и ако има чакащи, но дали ще те приемат вече не е сигурно. Може би са имали предвид, че подобно прехвърляне има смисъл, само ако си намериш градина, в която имаш голям шанс да те приемат, след като си смениш набора. Сега прочетох написаното преди мен, наистина ли са сменили регламента и децата от предният набор са ограничени да кандидатстват само там, където няма чакащи? Ако е така, това ми се струва крайно некоректно към тях.

# 42
  • Мнения: 9 400
Искам и аз да попитам за Януарчетата  newsm78 . Моят син е 2010г.  Питах и в обратна връзка и все по един начин го разбирам
  "Нашият отговор:
 При извършване на смяна на набора за кандидатстване се премахват всички досегашни кандидатури. Вие трябва да си направите нови кандидатури за детски градини, в които има обявени свободни места и няма чакащи от набор 2009."
.
 То до предучилищна навсякъде си има чакащи. Аз ли нещо не разбирам или наистина няма шанс в момента за наборите преди 2006 да кандидатстват с предния набор.
Ами не са го написали като хората. Ти можеш да кандидатстваш и ако има чакащи, но дали ще те приемат вече не е сигурно. Може би са имали предвид, че подобно прехвърляне има смисъл, само ако си намериш градина, в която имаш голям шанс да те приемат, след като си смениш набора. Сега прочетох написаното преди мен, наистина ли са сменили регламента и децата от предният набор са ограничени да кандидатстват само там, където няма чакащи? Ако е така, това ми се струва крайно некоректно към тях.
Да сменили са го. Това е свързано с идеята, че вече няма предварителна дата от първото класиране и съответно всеки добавен участва наравно с всички останали в класирането и може да бъде класиран. Преди като си смениш набора септември, имаш нова дата на кандидатстване и съответно отиваш най-отзад на опашката, освен ако нямаш повече от стандартните точки - 8 т.  Извинявай, ама не е некоректно. Преди като имаш повече точки избутваш всички, които са от предната година и им заемаш местата. Така е по-правилно според мен, децата родени предната година са с предимство пред януарчетата, които и догодина могат да си сменят набора и пак да си кандидатстват наново с техния набор, а децата от 2009  г., не могат да кандидатстват с друг набор.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 578
Е те тази тънкост за местенето на набора не я знаех. Дени,  благодаря за разясненията bouquet

ПС. И на мен така ми звучи по-логично - да са след другите...

# 44
  • София
  • Мнения: 8 940
Е те тази тънкост за местенето на набора не я знаех. Дени,  благодаря за разясненията bouquet

ПС. И на мен така ми звучи по-логично - да са след другите...
И защо да е логично, нали трябва да има равнопоставеност и всеки да може кандидатства по всяко време? По същата логика, ако на опашката се появи някой с набора си, но с повече точки той пак ще измести чакащите по - отдавна. Губи ми се логиката на подобно ограничение.  newsm78
Това ново правило обезсмисля възможността на родените януари да си сменят набора.

Общи условия

Активация на акаунт