Успешно "олежани" бебета - 3 тема

  • 25 516
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 117
nimfi4ka цедя защото имам твърде много кърма и ми остават след като се наяде по 120мл. и за 10 дни вече втори път правя буци с температура, първия път поне мина по- бързо а сега си изкарах 2 дни с 38,5 беше много изтощително. Вече поне нямам температура, но гърдата ми още е леко напрегната, не е мека като другата след цедене.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Мини, хайде, дано спре да стачкува с яденето и да отминават гладните стачки!
Нимфи, браво, че си разпуснала душата на морето!Ами заповядайте, който има път насам, може да ни погостува по морски Simple Smile
Нашия бяс ще го видим този месец колко е качил и той към 29 -ти. Допреди 2 дни беше качил смао 300 грама, което за него е малко, но нали след 3-тия месец започвали да качват по по-малко, та ще видим след още 10 дни колко ще е.
Джули, какво стана с вашия преглед?
Боре, добре дошла  Hug

# 47
  • Мнения: 1 798
Я да питам  препатилите-коликите могат ли да се завърнат? Изчезнаха преди повече от 2 седмици и днес  като се задра следобяд.Реших,че е от глад, не е ял от  12ч  днес,но нееее,друсах до сега.Плачът  е същия като при колики.Дали са  се върнали? Sad

# 48
  • Мнения: 4 199
Мини, ако е чист плач, едва ли са колики, ако са те е примесено с червене, свиване на стомахчето, личи си че има напън в тази област.

# 49
  • Мнения: 461
Здравейте, сладурани! Simple Smile

Не пиша много често, но за съжаление нямам никакво свободно време и когато успея да си открадна поне мъничко такова гледам да ви попрочета да видя как сте! Simple Smile

Ние с малкия сме добре, гледаме се, но вчера ми изкара акъла. От два-три дни ми се струва, че яде доста по-лакому и по повече кърма и леко взе да връща дори и след като се е уригнал. Това да речем че е ок, но вчера като повърна един фонтан, така изстреля млякото от устата си, че направо лошо ми стана. Добре че беше само веднъж и след това не е повръщал. Имаме още леко жълтеница и давам глюкоза от 5%, но за съжаление доста дълго продължава, но поне е към финала...Simple Smile

Деска, ЧРД и от мен с малко закъснение! Да си жива и здрава и всичко най-хубаво в живота! Simple Smile   bouquet

Нимфичка, Преси е едно прекрасно и послушно детенце! Щом на сватбата е спала 5 часа, няма какво друго да искаш от това детенце! Simple Smile Радвам се че сте се разнообразили и сте си изкарали весело!  Hug

Мини, незнам дали се завръщат коликите, но знам че ми се къса сърцето като гледам как се гърчи и изчервява Калоян докато не пръцне и не се облекчи малко! Дано не са коликите при вас!!!

boryanashy , добре дошла и тук!   bouquet Hug

Желаяа ви хубав и спокоен ден!   bouquet

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Добро утро и от нас!
Лъчи спи, но едва ли ще е още много, та съм в очакване Simple Smile И той повръща след всяко хранене, не знам защо, но ставам цялата в оповръщане, той - също.Хем го вдигам да се оригва, не го кандилкам насам-натам и той пак повръща.Надявам се да се поразредят след 2-3 месеца вече.
Мини, възможно, защото и при нас се случва, ние все още си имаме от време-на време през деня и то се вижда - свива крачета, напъва се, има газове - болезнени и така.В повечето случаи след кърмене наблюдавам гореописаното.
Асе, важното е да сте добре, а може и с един ред се отчетеш как сте.А за повръщането, има го при доста деца и само спокойствие му е майката.
Хайде, до скоро!

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 6 586
Добро утро!
Аз пиша по-малко,но съм в подготовка за бала на баткото.

Добре дошла на Боряна!  bouquet Grinning Дай боже от лежащи всички майки да се записват в Успели!

Аси,ще мине повръщането,понякога се случва и да е на фонтан.Не се притеснявай.

Момичета,аз съм имала дете със стеноза на пилора и в последствие операция.Вярвайте ми,че ще разберете ако има нещо такова,защото то е на няколко идеи по-зле,просто не може да се сбърка.
Криста също повръщаше много,ама много.Разходката зимата беше почти невъзможна,тя все мокра седеше.Всичко отшумя.

Шоки,докато Лъчко реве,суче и се захласва,ще ти е по-трудно.Когато минете на каши,пюрета и по-малко кърмене,ще имаш повечко време.Те не само,че засищат,но и ти знаеш колко е изял и кога пак ще яде.По-късно интервалите стават 3,5-4 часа.Ще имаш повечко време.
Аз също имах страшно злояд батко.Ще те посъветвам поне докато Лъчко влезе в по-нормален ритъм,да не готвиш много,а само любимите неща на каката,които знаеш че няма да откаже.
Трудно е с две малко деца.Силвър отдавна не е писала,може и тя да сподели.
Аз гледах сестра ми,нейните са с три години разлика.

Последно да питам майките на бебетата през септември и август дали са затворени вашите фонтанели.

# 52
  • Мнения: 1 798
Привет и от мен.
Събуждам се толкова схваната:(А кръст  все повече ме боли?Някоя от вас  да си е купила Космодиск newsm78?

Славче, купи ли роклята за бала Flutter Марти и тя да се премени и по едно фото да ни пуснете в албума да се порадваме:))
Аз съм канена,ама няма кой да гледа Али, пак  няма да направя сефтето на светския  живот,тюххх.

В събота ще водя   мамин злоядко на офталмолог,казаха ми в края на втори месец,той ще е на 3 току-навършени, надявам се да няма проблем.

Джулс,Шоколадче, баш колики си бяха:( Много се чудих дали да не му давам и през нощта да яде,но не дадох.Чак в 6 яде, с апетит.Като има повечко интервал  яде с охота,ама как на 3 месечно да  дам да яде през 4 ч,много е:(

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Славе, живот и здраве да има, а аз ще си трая да видим със захранването как ще се променят нещата.Направо отсега ги виждам по-розови  Joy
А теб ти е оправдано отсъствието, ще чакаме някоя друга снимчица да пуснеш като мине офанзивата  Simple Smile
Мини, аз позлвам колан за след раждане, от тези обикновените и вече 3-ти месец си го нося и не свалям, освен ако излизам.И много  ми помага, понеже имам болки и в бъбреците от малка, сега и в кръста.И ако не е колана, не знам.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 729
Деска - честит рожден ден на патерици!!! много здраве и късмет!

Бори - добре дошла! аз съм нямала кърма в излишък, но на приятелката ми много и помогнаха зелеви листа в подобно предмаститно състояние !

Аселина- Максим повръщаше на фонтани като раздран!  Даже и жълти и зелени секрети от постоянното дразнене на носоглътката. И след 3 часов сън - пак е повръщал - премина да чукна на дърво, но 5 месеца бяха ад!!! Търпение!

Максим също много се стряска и се буди с писъци! И нашите разходки започнаха да стават кошмарни, даже в събота виках ММ да ни вземе, защото с рев до задух ме беше страх да карам и да го оставя сам на задната седалка...период някакъв.  Захраних с картоф. Мъчи гокоремчето, май има доста газове от новата храна.

Мини - не е ли нормално, ако е с АМ да се храни на по - големи интервали?  Дано не се повтарят коликите!

Целувки на всички! Не успях много да в изчета, че не знам на кой свят се намирам , времето става всеее по- малко Simple Smile

# 55
  • Мнения: 146
Славче, не се е затворила фонтанелата на Алекс все още. Педката я опипва всеки път и нищо не казва, значи не е притеснително.
Мила, период е това с реването и ние имахме такъв, беше кошмар не ми се ходеше по разходки, винаги тръгвах със свито сърце, дереше се като заклан. Оказа се че му е било скучно в зимния кош на  човека, иска да сяда и да гледа света. Като го сложих в летния кош и спря да реве. Ама пусти ортопеди нали не дават да ги слагаме да сядат преди 6 мес. То затова още не може да ми сяда детето #Cussing out Имай предвид, че може да се запече от картофа, а от моркова още повече. Като почнах да захранвам Алекс не ака 6 дни и после почна да ги вади едни барабонки. После всичко се регулира.
Другите да ме извинят, че не ги споменавам, но бързам, че се дере за обяда си. 

# 56
  • Мнения: 1 798
Ние се върнахме,след 10 дни Али ще си има паспортче:)
Ако ще правите необходими документи са:
Личните карти на двамата
Удостоверение от общината за постоянен адрес на детето

Попълвате формуляра, плащате таксата и влизате да се  снимате.Тука е цирка:))Единият държи бебето,другият бута един бял картон за фон.
Али се огледа  в  един червен бутон и няма изправяне на главата, та се наложи да се покрива тоя дразнещ червен цвят:)))
Само майката може да вземе  после паспорта.

И пак не иска да яде това дете, май му е скучно, иска да  гледа тв, да зяпа цветни неща.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 250
Мини,сетих се да ти напиша-да не би и Али да не харесва шишетата.Пробвай с някое друго да видиш какво ще стане.Нали и Преси не искаше да яде по едно време,взехме шишета НУк и се оправиха нещата.На Авент им е много малка дупката,тя ядеше по 1 час буквално и никога не си изяждаше съдържанието на шишето.А сега точно обратното-изяжда всичко за 10 минути.Всъщност не знам кое е по-добре Laughing И другото, което ми хрумна-като навърши 3 месеца може да минете на Авент с 2-те дупки.Нали с една е от 0-3 месеца.

Боряна, дано ти минат скоро несгодите с температурата и т.н.Все пак да имаш много кърма е по-добрия вариант,отколото да не стига.

Аселинке,и аз съм така с умората.Пътя до Варна много ми се видя,изтощително беше,а и самата подготовка на дрехи,багажи и т.н. ми отне страшно много време.

Аз пак да ви се оплача,сигурно ви писна от мен ,ама все пак hahaha свеки взела ,че ме сложила в безплатните си минути и сега иска да ми звъни и да си говорим ooooh! Аз не й вдигам всеки път,даже с дни,че да се усети и да спре,обаче е много нахална и ще трябва да я отрежа тактично или въобще да спра да й дигам.Как мислите? Crazy

# 58
  • Мнения: 1 798
О,НИмф, зарежи тия дупки, Авент имат вълшебна биба с клапа.Купила съм за всички  шишета, до 3 степени е,въртиш  така в устата както искаш да е силна струята,На 3-ката минава даже мляко с бисквитки, позната така храни. Така че не е  нито от шишето,нито от биберона,  дано да е периодно.

За свеки ще ти кажа-не вдигай:)И като те пита защо не  вдигаш се изрази много реалистично-няма как, все си заета с бебето Mr. Green.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 250
Eхее,Мини,за тез вълшебни биби не бях и чувала Laughing Сигурно не му се яде на човека в такъв случай,не се притеснявай Peace

Общи условия

Активация на акаунт