ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - ТЕМА 6

  • 110 778
  • 791
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 494
mimi_jord, на пръв поглед май няма нищо притеснително. Евентуално питай лекаря си дали не трябва да пиеш повече фолиева киселина.

# 61
  • Мнения: 39
Благодаря ти за отговора. Аз в момента пия фолиева киселина по една таблетка дневно от 0.4 мг и отделно пия витамини прегнакеар, в които също има фолиева киселина. Въпреки всичко ще се чуя по късно и докторката, която ми назначи изследването. Притеснява ме факта, че когато ми назначиха изследването ми изписаха да си бия по една инжекция на ден Зибор и тогава ми казаха че ако резултата е отрицателен да ги спра. Понеже имам проблеми с щитовидната жлеза и ходих и при ендокринолог, той пък ми каза че е хубаво да продължа инжекциите, дори и да е отрицателно изследването.

# 62
  • Мнения: X
днес взех резултатите от имунологичните. коментари

предписаха ми да пия агапурин 400мг и Респистим плюс
и преди стартиране на АРТ контрол отново.

С4 компонент на комплемента 0.51 (реф 0,2 -0,50)
С3 компонент на комплемента 2.24 ( реф 0.9 - 1,8)
Серумен ИгА 4,19 (РЕФ 0.9-4,5)
Антифосфолипидни антитела ИгМ 1,33 (реф 0-10)
Антифосфолипиднои антитела ИгГ 0,79 (реф 0-10)
Антинуклеарни антитела 4,08 (реф 0-10)
Т celles 77% (ref 61-85%)
NTK celles 6% (ref 0-10)
CD16+CD56+NK celles 15% (ref 0-12%)
Total NK celles 16% (ref 7-26)
B celles 5% (ref 6-15)
Suppresor/cytoxic T celles 26% (ref 19-36)
Helper T celles 49% (Ref 34-59)

MОЛЯ АКО НЯКОЙ РАЗБИРА НЕЩО ОТ НАПИСАНОТО ДА ДАДЕ КОМЕНТАРА СИ

Последна редакция: чт, 02 авг 2012, 14:19 от Анонимен

# 63
  • София
  • Мнения: 4 884
не са ти зле резултатите,имаш само завишени НК клетки,като мен.Само дето моите са 14% опри горница 12%.Страно е защо на някои изписват вливки,като на мен(Октагам,ще го вливам в неделя),а на други хапчета newsm78

# 64
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!
Правиха ми генетични изследвания и се оказа тромбофилия.След това като ми казаха, че имам мозаечен кариотип - 45,46 и 47 хромозоми - 85% от яйцеклетките са с нормални хромозоми
Имам една спонтанна бременност/ спонтанен аборт 11г.с./ и 4 неуспешни опита ИКСИ.
Моля ако някой може да ми даде повече информация и да ми помогне.Има ли нямой с подобни резултати?Благодаря!

# 65
  • София
  • Мнения: 16 691
Крики, Пенкова обясни ли ти преди контролата, която ще правиш след 45 дни, дали трябва да се пият пак хапчетата newsm78
Моите резултати са подобни на твоите и лечението е същото и понеже ми наближава времетои за контролата, та се зачудих.....
и друго се чудя: дали сега да правя контрола или да продължа по-дълго с хапчетата и направо да пусна изследвания непосредствено преди ин-витро опит newsm78

# 66
  • Мнения: X
Ivankaka на мен Пенкова ми каза минимум 45 дни да се пият хапчетата, ама аз  тъй като няма да съм в Бг до започването на процедурата (която се надявам да е октомври, т.е поне 2 месеца и половинаслед започването на лекарствата), ми каза да ги пия без да спирам докато дойда за процедура и тогава преди опита трябва да дам кръв за контрола и да видим каква е ситуацията

# 67
  • София
  • Мнения: 16 691
Мерси Крики, разбрах точно това, което ме интересуваше. Ще поотложа изследванията за по-натам Peace Peace

# 68
  • Мнения: 100
Момичета и аз съм с завишени НК клетки,първия път ми бяха 14% след контрола и терапия с лекарства станаха 15%.В момента съм след направен трансфер и при положителен тест ще трябва да правя вливания.Преди трансфера ми предложиха Киовиг или Имуновен 40 амп,което обаче финансово ми беше много скъпо.Искам да ви попитам правила ли е някоя от вас вливания само с Интралипид,виждам,че е много по-евтин и безвреден.Аз съм пазиентка в клиника Малинов,не знам там практикуват ли вливанията на Интралипид или само поскъпите продукти ,предлагат сега и Октагам,което пак струва 535 лв.Успех на всички,хем не вярвам на тези НК клетки ,че имат отношение в такъв процент,хем имам един мисед аборт и ме е страх:)

# 69
  • Мнения: X
ето резултатите от генетичните. не че има много информация, но по това което разбирам аз май няма нещо обезпокояващо.

Вид материал Лимфоцити от периферна кръв.

Анализирани 11 метафазни пластики, оцветени по GTG метод. Не се установиха системни бройни и структурни хромозомни аберации. Кариотип 46, ХХ

ЗАКЛЮЧЕНИЕ Женски кариотип 46 ХХ

ЗАБЕЛЕЖКА ИЗСЛЕДВАНЕТО Е ПРОВЕДЕНО С ЦЕЛ ДИАГНОСТИКА НА ХРОМОЗОМНИ БОЛЕСТИ. рУТИННО ИЗПОЛЗВАНА МЕТОДИКА ЗА ЦИТОГЕНЕТИЧЕН АНАЛИЗ НЕ ДАВА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ДИАГНОСТИЦИРАНЕ НА МАЛКИ ХРОМОЗОМНИ ПРЕУСТРОЙСТВА, НИСКОСТЕПЕНЕН МОЗАИЦИЗЪМ И МИКРОДЕЛАЦИОННИ СИНДРОМИ. Хромозомния анализ е проведен при 400 ленти на хаплоиден набор

на съпруга ми е същото само че в заключение пише мъжки кариотип 46 ХY

как коментирате едно такова изследване.

# 70
  • Мнения: 494
emilia_koleva, напълно разбирам чуденето и притесненията ти. и на мен ми предстои същото на есен, макар да не вярвам много.
Ако има момичета, които могат да дадат информация за цените на различните медикаменти, ще съм много благодарна.

# 71
  • София
  • Мнения: 16 691
Крики, браво, че вече ти е излезнал резултата. Въпреки, че нищо не разбирам от генетични изследвания- всичко изглежда ок.
За биопсията още ли чакаш newsm78

# 72
  • Мнения: X
чакам. никой не ми е звънял. дано все пак да кажат дали е ок или не тоя резултат от биопсията, че се притеснявам вече

# 73
  • Мнения: 534
Здравейте момичета имам питане и се надявам да ми помогнете  Peace
Моя гинеколог ми даде тези изследвания да си ги направя
Тромбофилии (фактор V Lieden, протромбин, PAI) 
МЕТИЛЕНТЕТРАХИДРОФОЛАТРЕДУКТАЗЕН ДЕФИЦИТ (MTHFR)

Каза ,че ми ги дава профилактично и ако имам възможност да си ги направя и аз сега съм в чуденка дали има смисъл да си ги пускам така профилактично тъй като  те не са никак евтини ,вие какво ще ме посъветвате и тези изследвания по принцип за какво точно си провят.

# 74
  • Мнения: X
обади ми се Др Стаменов за коментар от биопсията. Каза че е перфектен резултата. няма да правим нищо друго , като реша мога да идвам за започване на процедура както сме се разбрали. и за Генетичните каза че и там няма проблем.  сега да си пия хапчетата за НК клетките и ако и от фонда се обадят през това време пристигам за започване на процедурата

белисима, щом ти ги е препоръчал твоя доктор според мен има причина. явно иска да знае при  бременност как да те следи. аз бих ги пуснала ако бях на твое място. това са генетични изследвания които се правят 1 път в живота. безплатно можеш да ги пуснеш в майчин дом на 6 етаж стая 606 от средата на септември натам

Общи условия

Активация на акаунт