ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - ТЕМА 6

  • 110 899
  • 791
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 39
Аз направих изследването за тромбофилия когато разбрах, че съм бременна. Докторката ми каза, че трябва да го направя, защото наличието на тромбофилия е опасна за бебето. Казаха ми, че това изследване се прави веднъж в живота.

# 76
  • Мнения: 795
Имам един въпрос: назначиха ми изследвания за антифосфолипидни тела и кариотип. На гладно ли се дава кръв или няма значение?

# 77
  • Мнения: 7 118
няма значение дали си гладна или не Peace

# 78
  • Мнения: 8
Здравейте на всички!Ето и моя резултат от имунологичните правени в Малинов:
                                          
Т cells (CD3+)   75%   реф.граници    61-85 %
Helper T cells (CD3+CD4+)   37%    реф.граници 34-59 %
Suppressor/cytotoxicТ cells     (CD3+CD8+)    32%     реф.граници19-36 %
В cells (CD19+)    9%    реф.граници 6-15 %
Тotal NK cells  (CD3-CD16+56+)   14%  реф.граници    7-26 %
CD16+CD56+   NK cells   8%  реф.граници   < 12 %
NKT cells (CD3+CD16+56+)    8%  реф.граници   0-10 %

Антинуклеарни антитела
( ELISA)
/dsDNA, SS-A, SS-B, Sm, RNP, Scl-70, Jo-1, centromer B, histones/  -12.29U/ml        До 10 U/ml

Антифосфолипидни  антитела
( ELISA)
/ACL, PS, PI, PA, B2GP/       1.17 IgG  U/ml         До 10 U/ml
                                           3.33 IgM U/ml          До 10 U/ml 
Серумен IgA    (RID)  1.90 g/l     (реф. граници  0.9-4.50 g/l)

Повишени стойности на АНА в серума. Останалите изследвани показатели са в референтни граници.
Препоръчва се  Вигантол 1капка/дн.., Оксибор форте 1т./дн. и Омега 3 фортекс 1 т./дн. Контрол при стартиране на процедура.

Това , което ме притеснява, че имам Хашимото, а някъде бях чела из форума, че за такива като мен несепрепоръчвали Омега 3, т.к.засилвали имунната система.И все пак мисля , че имунолозите си знаят работата, нали уж предии това ни разпитваха подробно и изрично съм го споменала.Тъй като, след седмица пускам генетичните и чак като станат резултатите ще ходя при доктор Стаменов ми се струва, че би следвало веднага да почна с лекарствата.Вие как мислите?Или трябва да чакам и неговото мнение?При мен назначените имунологични и генетични са резултат от мисед след положително ин винтро на естествен цикъл.А другата седмица ми предстои и вземането на заповедта от фонда за ин витрото.

# 79
  • Мнения: 100
Здравей gioia_bg!И аз като теб съм с Хашимото и аз имам мисед аборт и беше ми назначена същата терапия като при теб.Моя съвет е пий си лекарствата и не чакай срещата с д-р Стаменов.Аз и в момента пия Омега3 ,макар че съм бременна,д-р Персенска ми каза да я спра ,но доц.Балтаджиева каза ще пиеш докогато аз ти кажа.Смятам,че имунолозите са по запознати,и д-р Персенска не се възпротиви ,каза те си знаят.Аз лично преди опита пуснах контрола,предложиха ми вливзния,но не правих тогава.Стартирахме при положителния тест ми беше влезли в норма НК клетките и продължвам да пия Омега 3 и Вигантол.Тази седмица пак ще пускам нова контрола,дано всичко да е наред.Бъди спокойна и вярвай,че това ще е твоят опит.Успех!

# 80
  • Мнения: 8
Много ти благодаря за бързия отговор и подкрепата!Ще те послушам и още днес си почвам хапчетата!А на теб желая лека бременност и успешен финал докрая, където да гушкаш живо и здравичко детенце!

# 81
  • София
  • Мнения: 4 884
Моите НК клетки месец след вливане са спаднали на 14% WinkДнес направих пак вливка и ще направя контрола след месец,живот и здраве Praynig

# 82
  • Varna
  • Мнения: 115
Здравейте! Имам проблем, за който ще помоля да ме посъветвате. Доста се рових в нета  по въпроса, но намирам много противоречиви мнения.
След бременност, завършила с аборт в началото на 5ти месец (плод без сърдечна дейност) си пуснах имунологични и генетични изследвания. Излезе проблем от две места

1. MTHFR 677C>T, хомозиготен носител Т/Т

2. PAI, хетерозиготен носител  4G/5G

За проблем 1 трябва да пия Неофолик Мета х1таблетка дневно, 3 месеца преди забременяване.
За проблем 2 - Аспирин Протект, 1т.дневно, 1 месец преди забременяване и "евентуално" нискомолекулен хепарин.

Според генетикът, при който ходих (др. Константинова, Варна), а и според двамата гинеколкози, с които се консултирах, тези проблеми едва ли са довели до аборта (?). За него причината можело и да не се разбере, "Божа работа".

Въпросите ми са:

Смятате ли, че тази доза Неофолик мета е достатъчна? В друг форум четох за мами с подобна мутация, които пият 3х3 на ден!

Има ли някоя от вас с проблеми като моите, загубила бебчето в толкова късен етап?

Знаете ли за гинеколог във Варна, който имам опит с пациентки с подобни проблеми?

# 83
  • Мнения: 7 118
Зари, аз също имам тези мутации и също съм пациентка на д-р Константнова. Изследванията съм ги коментирала и с няколко други специалисти в областта от други градове, както и с проф. Кременски от Национална генетична лаборатоярия. намаленото усвояване на фолиева киселина предполага единствено да бъде приемана метилираната й форма, а не да се пие десеторно повече като количество. На мен ми е препоръчано също да пия по една таблетка Неофолик мета на ден и всъщност само един доктор ми препоръча по повече. Относно другата мутация, първо тя не може сама по себе си да доведе до такъв изход от бременността. тя не е от т.нар "страшни мутации", които водят до загуба на плода. На мен за нея не са ми назначили никаква терапия..нито един от докторите не го направи. След третият ми аборт ми назначиха "застрахователна" терапия с фраксипарин и АП, но въпреки това изгубих и четвъртото бебе, отново в 8 седмица. При мен излезе една нищо и никаква листериоза, която ми причини толкова сълзи и мъка, но никой от светилата не ме насочи да пусна изследване..сама стигнах до откриване на причината за моите неуспехи. Според мен търси причините другаде, не в тези 2 мутации.  Peace
Правила ли си няккави други изследвания? например за инфекции - хламидии, уреаплазми, цитомегаловирус, микоплазми, листериоза?

# 84
  • Varna
  • Мнения: 115
Благодаря ти! Не, не съм ги правила още, но до края на този месец ще ги направя +хормонални (на щитовидната и половите хормони).

# 85
  • Мнения: 7 118
Стискам ти палци всичко да е било случайно или да откриете причина, с която лесно да се справите! Успех! Hug

# 86
  • Varna
  • Мнения: 115
Благодаря ти отново! Дано всички да имаме живи и здрави бебчета! Simple Smile А би ли ме посъветвала за гинеколог в нашия град? Аз съм в колебание дали да продължа посещенията си при др. М.Яков, или да потърся друг специалист.

# 87
  • Мнения: 7 118
ще ти пиша на лични, за да не товаря темата.  Hug

# 88
# 89
  • Мнения: 126
Извинете ме, ако е коментирано вече!
Ще правим генетични в Майчин дом(където е безплатно за момента). Записаха ни за 29.10 и ми казаха, че трябва да им занеса направление от гинеколог за такива изследвания. Някой искал ли е такова направление и какво точно трябва да пише. Не съм ходила още при личната и реших първо да попитам тук Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт