ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - ТЕМА 6

  • 110 699
  • 791
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 884
Хомоцистеин се прави на много места-Кандиларов, Бодимед,Рамус от лабораториите,виждала съм в ценоразписите им Peace
Аз вчера специално погледнах Кандиларов и не видях да го има  Rolling Eyes

http://kandilarov.com/tests-and-prices/immunology

Там го видях Hug

# 46
  • Мнения: 785
Здравейте ,момичета страхотна и полезна тема,след 3г ходене по мъките дойде време и аз да помоля за помощ тук Blush Heart Eyes С повечето се познаваме от др теми,но ето до къде стигнахме:4 инсеминации,1 икси,2 спонтанни в 6г.с,пуснанти всички възможни изследвани и всичко наред до днес,май открихме ключа за бараката  Thinking Сега излезнаха резултатите от пълния пакет тромбофилии и моля за мнението ви,явно съм със всички екстри  Tired :

Нормален генотип за : R506Q/Фактор V Лайден,FV/20210G>A/Протромбин/ Val34Leu/F13/

Хомозиготен генотип D/D за АСЕ
Хетерозиготен генотип за 4G/5G за PAI
Хетерозиготен генотип С/Т за 677С>Т /МТНFR/
Хетерозиготен генотип A/C за 1298A>C/МТНFR/
Хомозиготен генотип G/G за66A>G/MTRR/

Моя док ми назначи Фолиев киселина 3х2 и Неуробекс/Б12/ 3х1,това бил недостига ми и при бременност обезателно хепаринова терапия!
Извинявам се за дългия пост  Blush  Heart Eyes

# 47
  • София
  • Мнения: 4 884
Миличка,включвам се,защото гледам никой не е писал след теб,а знам че може би чакаш отговор HugНаистина си се оборудвала със доста мутации,но мисля,че при адекватна терапия няма да има проблем.Кой те следи?Аз имам мутации за ПАИ и една от тези за МТХФР,но не тази за фолиевата,някаква друга,по "безвредна".Също имам назначена хепаринова терапия Фраксипарин 0,3 или Клексан 0,4,каквото има от двете,плюс аспирин протект.Въпреки,че нямам проблем с усвояването на ФК си взимам 2 по 1 сега,а след процедура ще взимам по повече,за всеки случай,задължително мета Peace

# 48
  • Мнения: 1 884
Моли Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug-приятелче виртуално,извинявай,че се включвам чак сега..
мутациите,които имаш с подходяща терапия и свестен док ще доведат до чакан и желан финал,вярвам в това Praynig Praynig Praynig
Аз имам две от тях/4G/5G за PAI,677С>Т /МТНFR//-през цялата бременност -т.е след положителен кръвен/бях на клексан и аспирин протект, и ФК*10,като ФК и аспирина започнах 3м преди бременност.
При теб  ще се включи и вит.Б/мисля,че мускулно Thinking
Кураж и сила,мила! Hug Hug

# 49
  • Мнения: 785
Благодаря ви милички за отговора  Hug  bouquet имах нужда да го чуя от някой  Peace Виждам ,че назначената ми терапия към момента е адекватна,от 2г се следя в клиника Щерев не искам да конкретизирам Blush Дано скоро дойде и положителният резултат,а фраксито е неизбежно  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 795
Имам въпрос към тези майки, които са били бременни на терапия с Аспирин и Фраксипарин - прочетох, че това разреждане на кръвта на майката води до разреждане на кръвта и на бебето. Какво става след раждането на бебето, нужно ли е да му се прави нещо и изобщо какви са последствията? 
И още нещо - гинеколожката ли преценява как и по колко да се пие аспирин, защото не съм от София, тук по-тесни специалисти няма и моята гинеколожка каза, че според нея можем да почнем с по-малки дози аспирин, да не го пия предварително, а след като установим бременност, и ако се наложило по-късно да ги увеличим?  newsm78
Благодаря предварително  Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 4 884
Здрасти PeaceАспирин протект се пие в стандартна доза 1 тблетка вечер.Хубаво е да се започне преди бременността да стане факт.За Фраксито,то се започва обикновено след  установяване на бременността,въпреки че за момичета като мне,които правят АРТ процедури,може да се започне още след пункцията,т.е. преди даже да са върнати ембрионите,което според мен е правилната стратегия.Що се отнася до разреждането на кръвта,това е търсен ефект,на бебето му няма нищо,не се притеснявай,не се налага терапия за него след раждането,говорила съм с двама хематолози по този въпрос,защото и мен ме вълнуваше.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 78
Имам въпрос към тези майки, които са били бременни на терапия с Аспирин и Фраксипарин - прочетох, че това разреждане на кръвта на майката води до разреждане на кръвта и на бебето. Какво става след раждането на бебето, нужно ли е да му се прави нещо и изобщо какви са последствията? 
И още нещо - гинеколожката ли преценява как и по колко да се пие аспирин, защото не съм от София, тук по-тесни специалисти няма и моята гинеколожка каза, че според нея можем да почнем с по-малки дози аспирин, да не го пия предварително, а след като установим бременност, и ако се наложило по-късно да ги увеличим?  newsm78
Благодаря предварително  Hug

Аз доколкото знам, фраксипарина поради големите си молекули не преминава през плацентата, а аспирина е в прекалено малка доза и не може да постигне концентрация, достатъчна за да премине през плацентата достатъчна доза за да разреди кръвта, а преди да има плацента плода няма все още кръв. Така че на бебето не може да му стане нищо и не се налагат никакви мерки при  след раждането. Аз и при двете бременности пих аспирина до 36 седмица, до раждането той вече се е изчистил.

# 53
  • Мнения: 416
Здравейте момичета айде и аз да цопна тука  и аз имам тромбофилия  от имунологичните  са ми завишени  амтифосфолипидните  тела

# 54
  • София
  • Мнения: 4 884
Нещо хептен заспа тази тема Laughingвключвам се да кажа,че ако,живот и здраве,почна опит в края на месеца,ще правя вливка с Октагам заради леко завишените Нк клетки.Все още не знам на каква цена е тя,забравих да попитам в калабалъка Hug

# 55
  • Мнения: 7 118
Наминавам да докладвам по моя случай  Mr. Green

При мен се очертава да съм лепнала листериоза...Миналата седмица си самоназначих ей така за собствено успокоение това изследване и титрите излязоха на границата...Изписаха ги отрицателни, но ми назначиха контрола след 20 дни. След разговор с моя АГ стигнахме до извод, че вероятно имам доста силна имунна система и в нормално състояние тя приспива гадината, а по време на бременност си изкарва големите зъби. Преди година много настоявах да ми се пусне това изследване, бившата ми АГ ми го пусна, но пропусна да ми каже, че трябва да го платя и в лабораторията не го направили, а просто го зачеркнали от списъка с изследвания. След това разпитвах дали не трябва да го пусна и всички ми обясняваха колко ненужно е това. Хм, ненужно, ама води до черна серия от аборти....това ми обясниха и в ХЕИ, когато го пусках Crossing Arms Представатя ли си, ако наистина това се потвърди...4 аборта, заради една нищо и никаква глупост, която с антибиотици се оправя ooooh! Идва ми да удуша някой със собствените си ръце #Cussing out

# 56
  • София
  • Мнения: 17 592
Наминавам да докладвам по моя случай  Mr. Green

При мен се очертава да съм лепнала листериоза...Миналата седмица си самоназначих ей така за собствено успокоение това изследване и титрите излязоха на границата...Изписаха ги отрицателни, но ми назначиха контрола след 20 дни. След разговор с моя АГ стигнахме до извод, че вероятно имам доста силна имунна система и в нормално състояние тя приспива гадината, а по време на бременност си изкарва големите зъби. Преди година много настоявах да ми се пусне това изследване, бившата ми АГ ми го пусна, но пропусна да ми каже, че трябва да го платя и в лабораторията не го направили, а просто го зачеркнали от списъка с изследвания. След това разпитвах дали не трябва да го пусна и всички ми обясняваха колко ненужно е това. Хм, ненужно, ама води до черна серия от аборти....това ми обясниха и в ХЕИ, когато го пусках Crossing Arms Представатя ли си, ако наистина това се потвърди...4 аборта, заради една нищо и никаква глупост, която с антибиотици се оправя ooooh! Идва ми да удуша някой със собствените си ръце #Cussing out

Дано да е само това и вече да имаш една светла серия с розови бебенца!


Имаше май някакво изследване за листериоза ... и аз не знам, което да е дефинитивно - някакво ДНК трябва да е било? Някакъв филм бях гледала, по ид дискавъри, от серията за мистериозните диагнози... та там обясняваха, че с класическите методи се хващали само 50% от положителните резултати... Мисълта ми е ако граничните стойности си останат гранични, опитай се да провериш дали има по-... сигурен метод?..
Стискам палци във всеки случай!
Ред ти е да ставаш кенгур...  Hug

# 57
  • Мнения: X
вчера пуснах имунологични изследвания. и ме болеше гърло, а днес вече и хрема имам настинала съм нещо.някой знае ли дали това може да повлияе върху резулатата на имунологичните

# 58
  • Варна
  • Мнения: 78
вчера пуснах имунологични изследвания. и ме болеше гърло, а днес вече и хрема имам настинала съм нещо.някой знае ли дали това може да повлияе върху резулатата на имунологичните

Има вероятност да са променени стойностите на лимфоцитите нагоре или надолув зависимост дали е вирусно или бактериално, което ще направи резултата на НК клетките недостоверен. Но трябва да пише в изследването как са лимфоцитите и разчитането на изследването да се съобразвяват с тях. Но по вероятно е да няма проблем.

# 59
  • Мнения: 39
Здравейте. За първи път пиша в тази тема, но се нуждая от мнение. Получих си резултатите от изследването за тромбофилия и ми се струва, че всичко е наред, но ми се иска да чуя и други мнения.
РЕЗУЛТАТИ ОТ ГЕНЕТИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ:
Фактор V Leiden: Хомозиготен носител по нормален алел
Мутация G20210A в Протромбиновия ген: Хомозиготен носител по нормален алел
Генетичен вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза: Хетерозиготен носител по мутантен алел
Генетичен вариант в гена на Тромбоцитен гликопротеин ІІb/ІІІа (носителство на генотип А1/А1): носител на генотип А1/А1
Генетичен вариант в гена на плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI-1) (носителство на генотип 4G/4G): носител на генотип 4G/5G 
Интерпретация на резултата: Няма изменения в изследваните генетични фактори свързани с предразположения към тромбофилични състояния.

Общи условия

Активация на акаунт