ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - ТЕМА 6

  • 110 779
  • 791
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 884
Сигма-на този етап се виждат 2 мутации,което означава,че при бременност ще бъдеш на хепаринова терапия-т.е клексана и аспирин протект,или фракси и аспирин протект,вече наблюдаващият док ще прецени в конкретният случай-колко и какво Peace

# 31
  • Мнения: 7 118
Здравейте отново, момичета!

Идвам росна-росна от консултация с моята генетичка. Разгледахме пак цялата папка с изследвания, мисли, гледа, рови жената и накрая ето това е резултата: аз съм с мутация MTHFR(C677T) генотип TT и сега пуснахме изследване за същото на мъжо, понеже ако и там излезе генотип ТТ, тогава това ще обясни абортите ми, както и ще означава, че шансовете ни за повторение на абортите е завишен и ще е въпрос на шанс да се напаснат "правилните" части от гена, за да е добре ембриона и да си стои в мен до края жив и здрав.  Rolling Eyes Отделно при положителен тест ще вливам интралипид (превантивно, без да правя контрола на НК клетки, защото нямало смисъл да се травмирам, а така или иначе ще вливам, за да направим всичко по силите си), отделно ще съм си на старата терапия с клексан през ден (не иска всеки ден да бия, защото няма показатели за това, а не било толкова безопасно, когато няма тромбофилии) и ще съм на аспирин протект всеки ден, а не през ден, както бях предния път. Това е от мен. Не мога обаче да намеря инфо за генотип ТТ при мъжа, някой има ли инфо по въпроса..ей така да си почета мъничко  Joy

# 32
  • Мнения: 39 513
Написаното ми е на китайски, ама да те гушна  Hug

# 33
  • Мнения: 7 118
Написаното ми е на китайски, ама да те гушна  Hug

 Mr. Green Hug

# 34
  • Мнения: 39
Написаното ми е на китайски, ама да те гушна  Hug

 Mr. Green Hug

Зузи,ти си човек от който се възхищавам!Успех..на теб и на всички нас!

# 35
  • София
  • Мнения: 3 860
Зузи погледни тази тема има момиче което е писало същото по въпроса, каквото са ти казали и на тебе дофторите: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=469687.msg22244723#msg22244723 .
Аз след като го прочетох се разрових, учените още не са го доказали дали е наистина така, но намерих доста постове на момичета из хамериканските форуми с по няколко аборта и само с мутация на МТХФР гена било те хетеро или хомозиготна  Rolling Eyes аз също се чудя дали да не отидем да си ги самоназначим и един хомецистеин дали да не си пусна  Rolling Eyes но ако не са ни като хората изследванията се чудя кои ще ни лекува  Rolling Eyes
Също така се чудя и един кариотип дали да не си самоназначим  Embarassed

# 36
  • Мнения: 7 118
Благодаря ти, мила!

На мен док днес ми каза, че при генотип ТТ щом абортите се повтарят, въпреки фраксипарина и мета-та, било добре да се пусне и на таткото MTHFR. За хомоцистеин не ми казаха нищо, а няколко пъти питам вече. На въпросът ми: какво друго мога да пусна, искам да изровя всичко, генетичката каза нищо няма да пускаме, абсолютно излишно е и е само въпрос на пари, нищо няма да ни помогне и е по-важно да се съсредоточим във вече открити проблеми, отколкото да търсим под вола теле.  Rolling Eyes Аз съм склонна да й вярвам, защото тази жена ме изумява с човечността и професионализма си, консултира се с клиники в чужбина по разни въпроси и изобщо е уникална Crazy

# 37
  • София
  • Мнения: 3 860
Гледам че си от Варна, там ли се консултираш с Генетик или другаде    Embarassed
А за вярването на лекаря, аз съм на мнение че е много важно човек да вярва на лекуващия си лекар, все пак тези хора са учили за това а ние се образоваме от нет-а  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 7 118
Да, във Варна е генетичката, която посещавам.  Mr. Green

Аз се чудя дали да не си назнача сама хомоцистеин Rolling Eyes Някой има ли идея  колко струва?

# 39
  • Русе
  • Мнения: 90
Привет момичета  bouquet
След неуспешно ин-витро ми назначиха микоплазма, токсоплазмоза, хламидия  и имунофенотипизиране. Резултата е отрицателни микоплазма,токсоплазмоза, хламидия и NK клетки 18%. Лекуващия ми лекар след консултация с имунолог ми назначи Агапурин за 45 дни. След това контрола на NK клетките. Някоя от вас провеждала ли е такава терапия и има ли ефект от нея? Иначе яйцеклетките и съответно ембрионите  според ембриолозите са добри.
Аз имам и Хашимото - ако има отношение към NK клетките. За него пия Еутироксин 50 мкг.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 860
Зузи аз хомоцистеин съм виждала само в ценоразписа на Токуда, беше 25 лв не знам дали навсякъде се прави  Rolling Eyes
Илето няма връзка между Хашимотото и НК клетките  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 7 118
Lailah, благодаря ти!  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 4 884
Хомоцистеин се прави на много места-Кандиларов, Бодимед,Рамус от лабораториите,виждала съм в ценоразписите им Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 3 860
Хомоцистеин се прави на много места-Кандиларов, Бодимед,Рамус от лабораториите,виждала съм в ценоразписите им Peace
Аз вчера специално погледнах Кандиларов и не видях да го има  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 7 118
Аз проверих в Статуслаб-Варна, правят го срещу 58 лв  Rolling Eyes

Днес получих отговор от проф. Кременски, който казва "не търсете проблемите в ТТ мутацията, пийте си фолиевата и продължавайте опитите, кураж!" С две думи, трябва да оставя всичко в ръцете на случайността Crazy

Общи условия

Активация на акаунт