Четвърти клас- матурите пред нас, безсилни са в тоз час!

  • 52 577
  • 737
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 3 612
Моичкият завършва утре.Тържество,бележници,удостоверения-всичко тогава.Днес само са върнали учебниците и са репетирали сценка.

# 496
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Проблемът е, че за четири години им смениха 5 учителя. Децата нищо не знаят, а в пети клас ще има изисквания към тях, на които няма как да отговорят. Оказа се, че са учили по учебник, който не е одобрен от МОН.
В първи клас и аз така разсъждавах, че да знаеш английски в днешни времена се подразбира.

# 497
  • София
  • Мнения: 6 149
Ще го научи, няма къде да ходи. Тя има някаква основа, а после ще продължите с учители, курсове... Едва ли някой от нас разчита да овладеят чужд език с 3-4 часа седмично в училище.
Аз не казвам, че английският е лесен език, а че повечето деца го учат. След време ще се получи както беше едно време с руския език. Всички са го учили, всички го поназнайват в някаква степен. Предимство ще е, ако е учила още един език.

# 498
  • Варна
  • Мнения: 6 360
Честита годишнина, Донсита и Мариета!!! Нека семейното огнище никога не изгасва!  Hug
Аз три дена се търкалям в леглото с ангина и най- после температурата ме пусна. Девойката ми правеше плодови салати, сандвичи и чай, миеше чиниите, даваше лекарства. Голямо момиче е вече. Heart Eyes Не че къщата не е нагоре с краката!  Simple Smile
Учебниците ще връщат на 30.

# 499
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Кикаха, благодаря Hug! Браво на девойчето  bouquet!

Моят денс сгафи за първи път - бях цял ден на работа+родителска среща и се върнах късно. След мен влетява Калоян, от тренировка, мокър, кален и толкова треперещ и с пламнали бузи - помислих, че някой го е ошамарил. Едва успя да промълви "Мамо, нали няма да ме биеш" - това при условие, че вече не помня от колко години това не се е случвало, пошляпвам по дупето отвреме навреме само дребното Twisted Evil, някак си не върви да унизявам по подобен начин човек, едър почти колкото мен...та какво се оказа - с едно друго момче си тръгнали по-рано от тренировка и отишли да играят в парка. Валяло и отишли в къщата на детето/в близост до спортната зала/. Естествено щом почакал 10-тина минути отвън в колата баща му му звъннал и истината лъснала...нашият хукнал да бяга в дъжда до колата. Баща му се разкрещял /прав е бил, кой знае какво му е минало през главата за тези 10 мин/.

Беше много изплашен как ще реагирам, приех нещата спокойно и му обясних колко ни е страх за него. Обясних каква отговорност за живота носят учителите, треньорите и какво може да ми се случи на мен ако мой ученик избяга от училище и недай боже му се случи нещо...

...та така. Първата голяма, уловена навреме, лъжа...а от друга страна така добре го разбирам...та нали никога няма да забравя как прескачах заключената градинска врата на родната ми къща, за да играем с децата на улицата. Като вчера помня как се зададе един ден в далечината бялата престилка на майка ми/медицинска сестра в ясла/ и как ме ошамари там, насред улицата, пред децата. Тази вечер разбрах какво й е струвало да слуша сигнала "свободно" на телефона и колко бързо е тичала от работа към дома...а бях само на 6 г и стоях самичка вкъщи, защото не исках да ходя на градина...

# 500
  • Мнения: 310
Да започнем деня с кафенце,ние правим с половинката 13г.



При нас от вчера събират учебници и вече са на ваканционна вълна.
Ще поучим английски,но за втори се колебае какъв да учи.Пък мисля да го стимулирам,като чуе американска реч.Ако се организираме де!

Приятен ден!

# 501
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Белла, честита годишнина  bouquet! Много да се обичате и подкрепяте и занапред  bouquet!

# 502
  • Мнения: 2 160
Мариета , честит празник на града !
На всички - семейно щастие !

# 503
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мариета , честит празник на града !

Благодаря Hug!

Аз съм на работа, почивен не е за общината, но се надявам довечера да е хубаво времето, за да излезем и с децата - концертът ще е хубав.

# 504
  • Мнения: 812
Честит празник на всички празнуващи!
И аз като женажена реших моят хубостник да го пусна давиди"морето дали е до колене"
вчера се яви на състезание за профилираща паралелка по български език
днес се отказа да ходи по математика,а утре ще бъде по английски език
незнам докъде ще му стигнат силите за подобно състезание като се има в предвит,че само в у-ще изучава материала по английски,но решихме да се пробва
нямам големи очаквания,но тайно се надявам,че може да ме изненада приятно
Успех на всички,които ще се състезават за профилираща паралелка!
Ваканцията идва-УРААААААААААА!Очаквам давидя книгите за лятото,утре връщат учебниците,раздават им бележниците и сме на тържество.Спомена,че има доста петици,но това изобщо не ме интересува вече,искам само да е жив и здрав другото с повече усилия ще го постигне

# 505
  • Мнения: 690
bellaa, честита годишнина! Желая ти още 130 години щастлив семеен живот!  bouquet

Днес заведох моята госпожица до училището да я снимат. Поръчали са фотограф, който ще направи за всяко дете индивидуален албум. Доволна съм, защото ще й остане спомен, тъй като тази година ще е последна за нея в това училище.

# 506
  • Мнения: 2 160
Завършихме ! Утре бележниците и Ваканция !!!!
В момента са на пицария нищо ,че вали,нищо , че отново ни залюля,
да са живи и здрави и все така да ни радват.
Завършва с отличен успех и за 1 юни си пожела албума за европейското по футбол !
Пак ще се купуват стикери Joy

# 507
  • Мнения: 180
Нашите още имат часове...колко учат е отделен въпрос. Утре ще връщат учебници и ще правят репетиция за тържеството, което ще е на 1 юни. На 2 юни пък се събират класа и класната + родители(който пожелае) на заведение Simple Smile
Ние купихме колело, че момата пораснала и имаше нужда от подмяна...тя не си пожела нищо, а колелото отдавна и го бяхме обещали.

# 508
  • Мнения: 310
 Xylometazolin,doroti,адаша, красива белла,Спунк  Hug Благодаря за хубавите пожелания!

Честит имен ден на всички Емита,Емовци и подобни!

Да са ни живи и здрави,спокойни и да ни радват с хубави вести!



# 509
  • София
  • Мнения: 3 612
Честит празник на всички празнуващи bouquet

Тържеството мина вчера, доста по-добре от очакваното.Момчетата от парти агенцията им  "стопиха лагерите "така да се каже,беше си истинско "Сървайвър парти",много се забавляваха и бяха останали без дъх накрая.Последната игра беше състезание по изяждане на тортата без ръце.Бяха грозна гледка Sick Мишо нямаше чисто място по себе си:ooooh:(че и той участваше в цялата галимация).Иначе, за протокола, завършва с пълно 6 и грамота Heart Eyes Албумчетата им обаче не ми харесаха.Само 2 листа ламинирани,а общата снимка е все едно правена с мобилен телефон и едва се разпознават децата.

Общи условия

Активация на акаунт