"Системата минус 60"- тема №33

  • 40 180
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
barborina85,  съболезнования за приятелката ти. Много неприятна история.
Няма нищо лошо в това, човек да отслабва и да се грижи за външния си вид стига това да не се превърне в мания.Аз и за това и по горе писах...да ще отслабвам, но ще се наслаждавам и ще ценя, това което ми се случва в живота.Искам да съм слаба, но искам и да съм щастлива докато отслабвам  Peace
Бенджолина, 1 килограм на седмица си е много добре.Горе главата  Hug

# 46
  • Мнения: 3
barborina85,  съболезнования и от мен...толкова е нелепо... Cry
Най-важно е да сме живи и здрави и после всичко останало.
Аз днес отбелязвам -1кг.-най-после след 3 седмици застой. Хората по 2-3 свалят за това време, а аз... Rolling Eyes Много му се радвам... Simple Smile
Трябва да започна и някакви упражнения, само ходенето пеша явно не е достатъчно.
Отчет за днес:
з-две препечени филийки с масло, сирене и сладко, два трюфела и кафе;
о-порция зрял фасул, салата, малко сирене и ягоди за десерт;
в-порция печени дробчета с лук на фурна-много вкусни.
Усмихнат ден от мен!  Hug

# 47
  • Мнения: 10
barborina85 съболезнования и от мен Sad
Няма да отчитам минус - не е мръднал кантара, но си признавам, че след цяла седмица стриктна система в неделя малко се отпуснах Sad

# 48
  • Мнения: 848
Съжалявам за приятелката ти, barborina85. Надявам се детето да расте здраво, щастливо, да помни майка си и да стане добър и усмихнат човек.

(много ми е тегаво след нещо такова да описвам своите седмични резултати, но в крайна сметка за това сме се събрали тук)

Днес съм +0.500 (не му се връзвам - така или иначе предположих, че минуса от вчера не беше реален). До тук смъкнатите килограми са 3. Доволна съм. Стягам колана и няма как продължавам с постоянството!

з (9:30): овесена купа + бонбони (4 бр)
о (13:30): шопска салата + тиквички задушени в масло с копър
в (18:00): последно изядох 4 рохко сварени яйца /стана хладно, гладна съм и искам топла храна/

Последна редакция: пн, 14 май 2012, 18:17 от Лебед

# 49
  • Мнения: 5
и от мен съболезнования, дано детенцето да има хубав живот и както е казала Лебед да си спомня само прекрасни неща за мама. Много тъжно наистина...  Confused Cry

За седмичния отчет.... съм +300 гр. на обяд вчера ядох мазна манджа, щото моя приятел добавил повече олио, докато я готвил. Тази специално аз я готвя обикновенно и той милия не е преценил (иначе той готви много по-добре от мен),  а и съм 3ти ден на антибиотик. Незнам от кое е, но продължавам сремглаво напред, все ще има минус, няма на къде.

# 50
  • Мнения: X
barborina85, съболезнования!  Sad  Да почива в мир милото момиче! Дано детето не страда много!  Praynig

# 51
  • Мнения: 16
Здравейте,момичета.Аз от три дни спазвам отново системата след няколко несполучливи опита,но сега нещата станаха от самосебе си бз д го планирам.И ето пак обратно тук.Не мислех да пиша,защото по едно време започнах пак а не я докарах до никъде ,но сега ситуацията е различна.Може ли и аз да се включа в маратона?Започвам от 64 кг.Целта ми е 56кг.Благодаря ви момичета че ме приехте и в групичката във фейсбук
barborina моите съболезнования за приятелката ти
За днес менюто ми е:
З:овесени ядки с чиа,и семена,брашно от рожкови и прясно мляко с мед и банан
О:ориз със зеленчуци и салата с краставици
в:2 ябълки с кисело мляко

# 52
  • Мнения: 3
Днес не съм системна  EmbarassedРазбрах, че след като ми изтече майчинството оставам без работа и се отдадох на много чувства и емоции и си хапнах.Хубавото, че че не преядох и не се натъпках, но все пак не бях системна  PeaceМного ми е гадно.Буквално не знам как ще я карам по нататък.Имам да ползвам платен отпуск за 4 год., който се оказва, че ще го ползвам, но няма да ми го платят.Не могат и да ме съкратят, защото пак трябва да ми го изплатят преди да ме освободят.Знам, че мога да подам жалба, но лошото е че са ми близки и сякаш нямам сили да го направя.И накрая ще си стоя в къщи в платен/неплатен отпуск...шантава работа  smile3514
Съжалявам, че оспамих темата.Не мога място да си намеря от емоции  smile3515

# 53
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 636
Бърборина, моите съболезнования за приятелката ти  Hug  Hug Много кураж на всички ви в тези тежки моменти.

Цветна, много неприятно с работата ти.  Hug Не мисли сега диетата, нека мине първоначалният стрес. Ако мога да си позволя един съвет - аз бих подала жалба (или предупредила работодателя си, че имам такова намерение). Не знам за каква степен на близост става дума, но ако не са близки кръвни роднини или много близки приятели, бих опитала всички начини да си получа дължимото (пари или отпуск). Защото в крайна сметка, ти си тази, която губи от ситуацията - нито пари ще видиш, нито ще можеш да започнеш нова работа (като си я намериш през този период, стискам палци), докато си обвързана с предишния си работодател, а стоиш вкъщи.

Сега да мина на по-лека вълна.
но Роца ми скрива с тези засукани ястия. Като й чета менюто, все едно се храни в някой скъп ресторант. Примерно "руло от пилешко филе с крем-сирене и аспержи, сготвено на пара" хич не ми зучи като нещо, дето масово се готви вкъщи.   Laughing  Hug

Жаси, благодаря  Blush. В замяна на комплимента ще ти кажа една от най-строго пазените Тайни на френската кухня - вземаш едно просто ядене и му лепваш дълго и увлекателно описание, така че на човека отстреща да му се прияде  Mr. Green. Например, едно е да кажеш една проста "баница", а друго - "традиционно печиво с фино разточени кори и богата плънка от яйца и бяло сирене"  Laughing. Горепосочените филета се правят за има-няма 5 минути и се готвят още 15 до 30 минути, като не е задължително да са с аспержи (при нас в момента им е сезонът, та затова са навсякъде), става и със спанак, или със сушени домати.. Ако искаш, ще пусна рецептата.
А да си призная, допреди 5-6 години и аз не можех да готвя особено  Blush. Започнах да се интересувам от готвене и кулинария, когато Камбанката започна да се храни като нас. Понаучих се, и после взе та ми хареса до такава степен, че и блог си направих... луда работа!

Bella, суши може за обяд, но не и за вечеря  Peace

BoBoDes, ирландския хляб го правя по тази рецепта - http://marmottesetchocolat.blogspot.fr/2010/06/pain-irlandais.html Не е съвсем традиционната, защото един вид грубо смляно пълнозърнесто брашно се намира доста трудно извън Ирландия (заменям го с пълнозърнесто + трици), но вкусът се доближава Simple Smile.

Аз днес съм минус 400 г, което е радващо Simple Smile.
Менюто:
З - филия с масло и конфитюр, портокалов сок, кафе с мляко
О - омлет с броколи и синьо сирене, ананас, кисело мляко
В - таратор и шопска

# 54
  • Мнения: 116

Бърборина
,[/u] ужасна история наистина. За съжаление, често оценяваме нещата много късно!

Роца, благодаря, ще знам за сушито.

Цветна, по принцип не би ли трябвало по закон да нямат право да те махнат поне докато детето стане на 3 години. Имаше нещо такова в закона - виж. А ако наистина са ти толкова близки, защо те не направят компромис и не те задържат поне наистина докато навършите 3 години. После поне ще имаш право на малко безработица. С толкова малко дете е много трудно за работа. И как така няма да ти изплатят отпуската - това се и незаконно....
[/b]

# 55
  • Мнения: 3
Благодаря ви за подкрепата  Hug По закон много неща нямат право, но....... Twisted Evil Умувам как да постъпя.Още въднъж се извинявам за оспамването  EmbarassedПродължавам със системата, защото така се чувствам по добре като знам, че правя нещо за себе си.Излязох от строя за малко в изблик на чувства, но днес пак на линия  Simple Smile Менюто ще го пиша по късно

# 56
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Здравейте момичета.
barborina85, моите съболезнования  Cry

cvetna77, не знам дали имаш нужда от съвет или просто сподели проблема си, но според мен не е редно да оставяш нещата така. Именно щом са ти близки е правилно да изясните обстоятелствата, ако ли пък не поддават действай както си му е реда.  Peace

Аз благодаря за подкрепата  Hug. Знам, че ще успея, но е адски трудно вече.
Днес имам минус 200 гр., но пък не съм вечеряла вчера. Бях на такива места, че нямаше как да хапна каквото и да било.

Хубав и системен ден на всички   bouquet

# 57
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте момичета,
бърборинка, ужасно много съжалявам за случилото се, миличкото детенце, много се натъжих като го прочетох. Дано другите му близки хора успеят доколкото могат да запълнят празнината от липсата на мама  Praynig
цветна, наистина не разбирам защо няма да ти изплатят отпуската, освен ако не си фиктивно наета заради майчинството, но доколкото разбрах не е така. Моя приятелка също остана без работа след 2-те год. майчинство, но само защото фирмата остана да съществува само по документи. Съкратиха я за да може да си получава обезщетението за безработица и отпуските все още й изплащат. Иначе по закон е както Бела е казала, до 3 год. на детето нямат право да те гонят. И аз все още съм в тази графа. Успех, дано нещата се развият благоприятно за теб.
Не съм се мерила от 2 дни, все забравям, ама много неща са ми на главата.
Менюто за днес:
з. принцеса с кайма и кашкавал
о. пилешко месо с домати
в. може би таратор
Успешен ден

# 58
  • Мнения: 3
Благодаря ви отново за съветите, момичета.Не съм фиктивно назначена на работа.Проблема е че работих само няколко месеца във фирмата и след това забременях и карах тежка бременност на легло и после и втората бременност и така. Разбирам ,че и за тях се получи неприятно, но от къде да знам, че точно така ще се стекат нещата.Била съм коректна към тях и пак смятах да съм, но не знам дали въобще ще се върна на работа.....
Менюто ми за днес:
З- купичка леща с 2 филийки Вита, зелен чесън и 2 реда шоколад.Готвих леща и не се стърпях да изчакам до обяд  Laughing
О- яйца на омлет в тефлонов тиган без мазнина, салата
В- кисело мляко и череши.
de3demonka, те наистина съвсем малко кг са останали и за това е трудно.Не се отказвай  PeaceВъпреки, че на снимките във фейса много добре изглеждаше и на тези килограми Simple Smile
sofy, аз също не се тегля всеки ден.Важното е да вървя надоло пък макар и единпът семично да го констатирам  Mr. Green

# 59
  • Мнения: X
Жаси, благодаря  Blush. В замяна на комплимента ще ти кажа една от най-строго пазените Тайни на френската кухня - вземаш едно просто ядене и му лепваш дълго и увлекателно описание, така че на човека отстреща да му се прияде  Mr. Green. Например, едно е да кажеш една проста "баница", а друго - "традиционно печиво с фино разточени кори и богата плънка от яйца и бяло сирене"  Laughing. Горепосочените филета се правят за има-няма 5 минути и се готвят още 15 до 30 минути, като не е задължително да са с аспержи (при нас в момента им е сезонът, та затова са навсякъде), става и със спанак, или със сушени домати.. Ако искаш, ще пусна рецептата.
рландия (заменям го с пълнозърнесто + трици), но вкусът се доближава Simple Smile.

Хахаха, това описание на баницата ме срази, направо поетично!  Laughing Имаш талант в тази област!
И да, искам рецептата, да видим как ще успея да я направя.  Hug
Само аспержи не знам ще намеря ли, не са много популярни тук. Даже си спомням една смешна случка отпреди 8 години от Испания - и там моя бившия (испанец) ми вика, "днес ще ядем аспАрагус", а аз си мисля - тия испанци много откачени, ама що пък не, щом ядат опашка от бик, защо пък да не ядат аспарАгус (аз си мислях за оня, дето прилича на копър - слагаха го в букетите с карамфили едно време) - идва, готви той нещо зелено, викам си бре, тия стъбла хич не ми приличат на аспарагус, какво е това чудо - опитвам, хубаво; викам си - я да отида да видя на компа какво е - то аспержи било.  ooooh! Но тогава аспержи в България нямаше, аз откъде да знам какво е. Само бях чувала.  Laughing

Аз днес съм -200 грама, но като цяло задържам - пред МЦ съм, а и 2 дни имах нарушения, които почти ми съсипаха труда за цяла седмица. Значи системата действа, но само ако не се нарушава вечер! На обяд не е толкова фатално, но ако вечерята не е системна, на другия и по-другия ден има плюс (при мен беше почти цяло кило).
Вчера ходих на зумба при един мексиканец - Даво, леле, страхотен!!! - http://bgdancer.info/2011/11/21/meksikanski-zumba-master-class-u-nas/
някой ако иска, да идва с мен, голям кеф, а като излязох, можех да си изцедя дрехите.
Мисля да ходя 4 пъти седмично при него в The red gym (в Стрелбище, на 200 метра ми е): https://www.zumba.com/en-US/profiles/150861/davo-garcia/
Преди много години (13-14 поне) ходих няколко месеца на латино-танци при Памбос и оттогава салсата ми е любима, та тази зумба направо ми падна на сървце, защото е почи същото.
Ако можех, щях да ходя на салса при Алфредо, но стацията на Константин Величков ми е доста далече, няма как да стане.  Confused  http://alfredostyle.com/

Последна редакция: вт, 15 май 2012, 12:28 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт