АВГУСТовска група килограми трупа. Дръж се, кекава дружина, май почти отмина

  • 22 512
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 070
Ели, ами не е заради Викчо, аз дълго време чаках такъв тип лекция/среща на ЛЛЛ за да го взема с мен, но всяка седмица като се стопли ходим на вилата, където мъжът ми има много работа- правим втори етаж, а не че ми е лошо там на чист въздух и спокойствие. Но затова почти никога не мога да ходя на съботно неделни лекции, поне да беше др. седмица. Нищо де, те започнаха да правят май и по -често бебешки кафета, преди ми се струва,че бяха по- рядко? А приказката е идеална за моята професия, то по- скоро аз трябва да ги разказвам тия. Joy

# 691
  • Мнения: 2
Еми , аз като опитах със списък и се уплаших  Laughing Сега дейставм по схемата: заделям някои лев и хоп в магазина  smile3521 и там - ти да видиш хаахах. Но понеже парите са кът - правя предварително проучване в нета Simple Smile

# 692
  • Мнения: 216
Аааа, момичета. От вчера много сте изписали, хем четох до 5 часа.

Снощи бях на гости и се прибрахме късно, въобще забравих за сутиена да си призная. Не се измерих, хич. Съжалявам. Блонди, днес ли ще пускаш поръчката ?!?

Моят мъж много рядко помага, даже почети никога. Той има само един почивен ден, ходи на лекции- редовно учи. Въобще програмата му е доста натоварена, макар, че да си призная, много се съмнявам, че ще е от най- дейните, дори, ако е по- свободен. Снощи му споделям за вашите хвалби (белким се засрами), а той вика: "Половината лъжат". Разбира се, аз знам, че не е така, но му се ще. Simple Smile Иначе готви- чат- пат, но много рядко чисти. Чак, когато го нахокам, иначе за готвенето- готви. Прибира си дрехите в коша и от време на време пуска пералня, както и от време на време- мие чинии, но за чистене, ооо, никакъв шанс да стане. Почети никога не го прави. Може много повече, но ... И аз не съм много доволна, като Тайра, но не чак така. Иначе- проска, от страх да не направя нещо, ама за прозорциии- каза, че не ви вярва.  smile3532 Умрях да се хиля- "Ама лъжат, бе Шуши, лъжат тея мацки, прозорци, аз дори не мога да ги измия. Всичко ми се маже, знам, че с вестник ама ..." Смях се бая снощи.

# 693
  • Мнения: 7
Добро утро  Hug

Гледам за мъжете си говорите  Flutter И аз от моя съм много доволна, всичко може да си прави сам - чисти, мие, пере, готви (с готвенето се справя доста добре  Peace), понеже със сестра му от рано са останали без майка си, а баща им неможе всичко да върши човека..  Sad и са си свикнали сами да си се оправят с всичко  Hug Но аз гледам да не му оставям всичко на него, тъй като работи и се връща изморен и си върша домакинската работа сама - лека полека клатушкайки се  Laughing си простирам, готвя  Peace

За покупките на бебо - все още нищоо не сме взели  Crazy големи суеверници се оказаха мъжа ми и наще  ooooh! не ми дават нищо да взимам предварително  Rolling Eyes и само си набелязвам, но скоро ще започна и да купувам, защото времето си минава неусетно, а после ще е тегаво на куп да се пазарува  Tired

И аз се въздържам от сутиените  Mr. Green Заглавията за новата ни тема са страхотни  Joy  

Ние жилище намерихме за 2 месеца  Laughing  Набелязах си квартал (Свобода) и само там си търсехме - парка ми е на две крачки, тихо, спокойно, има много майчета с деца  - квартал само за бебета хаха  Mr. Green  

Много се радвам за мамите с хубави резултати от консултациите и изследванията  Hug

Блонди - дано да се разминеш с инсулина..но и да се наложи да минеш на него не се притеснявай всичко ще е ок... заради бебчетата каквото трябва ще правим и ще държим фронта пък и още малко остава  Hug

# 694
  • Мнения: 264
babyAty: Ми да си снимаме мъжете  и да му пратим клипчета, да го видя твоя хубавец, какво ще каже тогава  hahaha Joy То е ясно, че те не вършат цялата домакинска работа, нали и ние се включваме чат пат, но аз не мога да се оплача от моя. Понякога се джавкаме за глупости, но това да му е проблема Heart Eyes Както си го възпиташ, общо взето Wink
Иначе за покупките на бебчовците, ние бая неща имаме вече и количка и шезлонги и порт бебета, ританки, хавлийки, поръчали сме им леглата и чаршафчетата(цели комплекти). Много скоро и столчетата за колата ще вземем и пак ще пообиколя за дрешки и пеленки. Бе действам аз, че то при мен е малко на тото кога ще излезнат Laughing
Коремчето си расте стабилно, със всеки изминал ден все по-голямо става и това само ме радва. От два дена карам мъжлето да ми обува едното чорапче, защото аз не мога Embarassed Единия бебо така ме притиска, че едвам се и обличам, ама няма как, още малко, все това си повтарям Laughing
Хайде лек ден от мен:) Hug

# 695
  • Мнения: 27 524
Добро утро, момичета,  Hug

Фрийдъм, стискам палци за утре, това, че бебето е малко по-голямо и има течност, не е задължително пък да имаш ГД, дано е наред всичко, но е хубаво да провериш, ако се налага, да се взимат мерки. После пиши  Hug

Диони, понякога има безплатна доставка, но също е като вид промоция и не е постоянно. И когато има такива големи намаления, никога не махат доставката, то за тях нищо няма да остане  hahaha
А БД какво е, нещо изпуснах? Пък и с френски адрес няма какво да правя  Thinking

дбс, а няма ли шанс все пак до края на бременността да намалее? 

Бейби Ати, мисля сега, да, ако искате ще чакам, ама по-добре не. Пусни ми мерките на лични, ако искаш, ако не ми кажи, за да действам  Peace

# 696
  • Мнения: 216
ek3otu4ha е и аз не съм съвсем валат, бе мила.
Нали ти казвам, готви- чат, пат, мие чинии- чат- пат, прибира прането в коша и пуска пералня- пак чат-пат, ааа и проска, даже чат- пат "сгъва дрехи" (аз след него ги досгъвам). Отбелязвам, че всичко това е от време на време. Иначе аз не гладя, те първа ще се уча. Но за чистенето, трябва да напомня, за да го видя с прахосмукачката. А за прозорции  smile3532- ама никакъв начин. Мама дойде и ми ги изми. Преди два месеца за сефте изми банята, аз настоях, за да не дишам препарати, но не беше много качествено. Ммм, даже хич. Все ми е кофти да го карам, като знам, че всеки ден щъка ту на работа, ту на лекции.

А той каза, че лъжете за прозорците- хахах- ще му се. Вика: "Всичко друго приемам, но за това лъжат". Умрях си снощи.

# 697
  • Мнения: 130
Привет, момичета   bouquet
Аз искам да се включа с въпрос, който нещо ме притеснява. Не ходя на женски консултации по здравна каса. Имам пакет за проследяване към една болница в който самото раждане е включено, но от там се изисква направление от ЗК за раждане. В този ред на мисли такова направление трябва да си взема от личния лекар, нали? Има малко писано по форуми, но там мненията са противоречиви. Аз тези дни ще говоря с лекарката от ЖК как да процедирам, но има време до тогава. И може ли GP-то да ми откаже такова направление?  То прегледите по ЗК са толкова фиктивни, че затова ги отказах, ама да не се окажа без това направление сега заради това си решение?

# 698
  • Мнения: 216
Извинявам се за двата поста един под друг.

Забравих да разкажа за снощи. Дано не е беля.

Както си лежа вече и ми се схваща отдолу- незнам матка ли, яйчник ли, по- скоро яйчник беше. Дясната страна. Ама доста боли. Все едно някой ме е стиснал и държи. Ставам аз права, не мога да си стъпя на дясният крак, доста боли, и то ме боли, ... отдолу (нали се сещате). Лягам пак, боли си. Както ми се схваща пръсеца, за мен усещането е, че някой ме е стиснал за пръсеца и стиска ли стиска, еми така и от долу. Много гадно. Пих един Магнерот, викам си и без това трябва да пия третият, минаха 5- 10 минути, не спира и това е, стиснало ме е и не пуска, ама непрекъснато, а не на пускане и отпускане. Просто стои стегнато, а аз не смея да мръдна. Станах да пия още един, викам си, да не би това да е контракция, ама си викам, егати контракцията, чак пък грам да не ме пусне 10 минути, даже за секунда. Ама викам, аз като не разбирам, като нищо. Ставам да вървя, ауу, на десният крак- няма стъпване. Както и да е. Заспала съм. Сутринта в 6 и 45 все още ме държеше, не толкова силно да ме сттиска, но все пак си усещах стискането. Викам: "Ако до 8 и 30 не ме пусне, хич няма да ида на работа". Но... отпусна ме, но се уплаших. Шуши си поритва и се врътка, та... поне за него не съм много притеснена, но ми е некомфортно все още от дясно. Ох, извинявам се за обърканият пост. Следобяд съм на лекар- пак, при този, при който ще раждам. Той ме гледа само на ехограф, но ще му обясня, какво е станало снощи, та да видим какво ще ми каже.

# 699
  • Мнения: 264
Ееее, значи е добре мъжлето ти:))) Лека по лека , може и прозорците да измие hahaha Joy пък знаеш ли току виж му харесало хахахаха Wink
Мойто мъжле преди малко ми звънна, пратих го да иде да ми вземе епикризата от болницата и картона, че си го забравих предния път като лежах, да бързам да си ходя  hahaha Joy Та той видял моят доктор и доктора питал за мен, как съм, добре ли съм, бе ударили му една приказка за мене по мъжки хахаххахаа нямам търпение да ми донесе картона да си видя пак снимките на бебковците, не че нямам диск в къщи, ама по картона гледам за седмици и ала бала, голяма съм любопитка. Искам и епикризата да видя.
Ох, дано и при нас да се е махнала водичката от бъбречето на едното мъниче, ама това ще го разбера чак след седмица две някъде на последната ФМ Praynig

# 700
  • Мнения: 130
Аз май сама си намерих отговора:

За раждане:

   1. За здравноосигурени Направление № 7 от личния лекар;

   2. Обменна карта, в която да са нанесени изследванията, правени в женска консултация.

   3. Изследвания Wass, HbSAg - задължителни, HIV - пожелателно .

   4. Лична карта;

   5. Лична амбулаторна карта (заверена от Личния лекар)

Т.е за мен и всички, които не ходят по ЗК на прегледи, но в болницата, която се избрали искат направление за раждане изглжда важи това. Пфууу, отдъхнах си, че се бях притеснила да не би това, че не се следя по касата да е проблем.

# 701
  • Мнения: 2 052
Здравейте и от мен.
Днес май ще ми е ужасен ден Sad От сутринта имам болки вдясно, от кръста към корема, цялата дясна част ме боли и не спира и за секунда. Бъбреци ли са, кръст ли е не знам  newsm78 На някой случвало ли се е ?
Вчера като станах пак ме болеше, но лявата част и много по-леко и мина за 5-10мин., но днес е ужас. В понеделник съм при докторката, но ако се засилят болките май ще ходя в болницата Sad Започвам да се притеснявам вече, дано всичко е наред  Praynig

Бейби Ати дано и при теб да са наред нещата и да нямаш повече такива болки и схващания.

# 702
  • Мнения: 264
Dafi` : Аз имах болки в дясната страна, преди 2-3 дни. Бях се шашнала, но аз го усещах като разтягане моето. Понеже корема ми е доста голям и като се въртя в леглото си го придържам, че все ме дърпа тук там и може да съм се поопънала и от там да ми е идвала болката. На другият ден я нямаше, много рядко се появява  и то след като съм спала или лежала на лявата страна, явно се опъва от дясно тогава и после като стана ме наболява за секунди, но не мисля, че е проблем. Все пак ако мислиш, че е като контракция иди на преглед,за твое успокоение. Hug

# 703
  • Мнения: 393
дбс, а няма ли шанс все пак до края на бременността да намалее? 
То няма как да намалее, важното е да не се увеличи. Така с нарастването на бебока, нараства и бъбречето и в един момент може да си стане пропорционално.

# 704
  • София
  • Мнения: 486
Лоа, ами правя най-различни закуски, някои от тях се ядат вкъщи, други мъжът ми си ги носи на работа, а Пепи на у-ще: мекици, пържени филии, бутер банички с яйце и сирене или с кренвирш, макарони със сирене и захар, пица, понякога просто сандвич с кашкавалено роле или шунка и кашкавал, винаги слагам домат и краставица или топено сирене, просто каквото имам, правя солен кекс, сладък кекс, бързи кифлички. Естествено повечето неща ги приготвям от вечерта. За кое искаш да ти пратя рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт