Най-после!

  • 61 630
  • 1 946
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 3 585
Red, нали се води уж обществено място...
или в кафенето от вън - може???
То вече човек съвсем да се ошашка с тези закони и чудеса....)


Забраната не е ли само за закритите.

# 31
  • Мнения: 23 604
caffeine, то същото може да се каже и за пиещите алкохол...)

# 32
  • София
  • Мнения: 7 675
Red, нали се води уж обществено място...
или в кафенето от вън - може???
То вече човек съвсем да се ошашка с тези закони и чудеса....)
Kalinka, след като не пушиш, няма как да разбереш. )

Не бе, човек -

-Парламентът въведе пълна забрана за тютюнопушенето на закрити обществени места.
-По предложение на депутати от ГЕРБ беше забранено пушенето и на стадиони и други открити спортни обекти, летни кина, амфитеатри
-Забранява се пушенето на прилежащите терени и тротоари на детските ясли, детските градини, училищата, ученическите общежития и местата, където се предоставят социални услуги за деца.
-Ограничението важи и за площадките за игра и за открити обществени места, на които са организирани мероприятия за деца и ученици.
-Не беше прието предложението да се забрани цигареният дим на спирките на обществения транспорт.


Ще си пушим навънка, споко  Simple Smile

# 33
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Ама защо давате такъв отпор и критика на закон, който е съвсем нормален и не е изключение за една единствена страна - България?
  Всички знаем, че цигареният дим е вреден и вместо да се радваме, че нещо положително може да се въведе за здравето на хората, се усеща как пушещите вече мислят тактики, за да не спазват този закон и доволно да потриват ръце, че в България законите не се спазват....Ама нали се почва от нас? Честно, много сме криви....във всяко отношение....

(има и много други вредни неща, но темата е за цигарите  Peace)

# 34
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Поредната крачка на държавата към ограничаване на личната свобода.

Можеше да се направи умно, но по-лесно е с тотална забрана.

Вървим към тоталитаризъм от американски тип, да ви е честито bouquet

# 35
  • Мнения: 84
caffeine, то същото може да се каже и за пиещите алкохол...)

Аха....пиещите алкохол от сутринта ги водят алкохолици, ти ми кажи пушещите от сутринта как трябва да ги разглеждаме?  Peace

# 36
  • Западен парк
  • Мнения: 426

Всичко се прави за да се избегнат трудните теми. Като мине това с пушенето ще се започне с черешите, краставиците и т.н Тласка се една тема на първа линия, леко щекотлива и общественият интерес е ангажиран на 100% - в това число и нашия.

А, защо? Никой не ни пречи да си обсъждаме и други теми. Точно тази е за цигарите, но има едно чудо други за най-различни интереси и мнения...

# 37
  • Мнения: 2 162

Всичко се прави за да се избегнат трудните теми. Като мине това с пушенето ще се започне с черешите, краставиците и т.н Тласка се една тема на първа линия, леко щекотлива и общественият интерес е ангажиран на 100% - в това число и нашия.

А, защо? Никой не ни пречи да си обсъждаме и други теми. Точно тази е за цигарите, но има едно чудо други за най-различни интереси и мнения...
На нас никой не ни пречи и си ги обсъждаме (имах предвид медийното пространство). Но тези, от които зависи всичко, не.

# 38
  • Мнения: X
Ама защо давате такъв отпор и критика на закон, който е съвсем нормален и не е изключение за една единствена страна - България?
  Всички знаем, че цигареният дим е вреден и вместо да се радваме, че нещо положително може да се въведе за здравето на хората...........
Абе, те кренвиршите са по-вредни, ама не само не ги забраняват, ами и позволяват да ги рекламират по детските градини.
Можем да си ядем на поразия всякакви боклуци, които ни продават по магазините, ама не може да се пуши на 10 метра от училище.
И това ако не е тотална простотия....

# 39
  • Мнения: 89

За детските площадки - пак не виждам как диша цигарен дим дете, играещо на метри от пушеща майка.
Бивш пушач съм и сега от 10м ме дразни цигарения дим.
Много съм доволна от закона, защото не пуша (отказах ги преди няколко години)  От както не пуша не посещавам заведения, в които се пуши. Сега вече всички заведения ще са такива  Simple Smile. Дано да се спазва закона, защото си имам едно наум, че тук много-много не обичаме регулациите.


newsm10

# 40
  • Мнения: 57
ЯснОООО....ще си правим партита на въздух Mr. Green Красотааааа няма да плащам вход за разни помещения Whistling Whistling Whistling Whistling

Искам да забранят сега и вредните храни в училищните явки,като санкциите бъдат огромни.Също и космите в детските пюрета,разните мухи в месарските магазини,пръскането против кърлежи с летящи нещица,следенето на всичко качествено..... Whistling Flutter

# 41
  • Мнения: 9 089
Моята представа за кафене е  място, където се пуши цигарка и се пие кафе.
За непушачите си имаше сладкарници.
Искам си кафенето. Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 599
Ще си пушим навънка, споко  Simple Smile

И как, като навън в заведения лятото сядат и непушачи, вкл. и деца. Пак ще ги одимяваме. На стадиона и на площадката пречи, а в заведението - не, така ли? Вече се обърках от тая загриженост да ви кажа Crazy

# 43
  • Мнения: 2 199
Супер забрана, на който му се пуши на вън. Никой не е длъжен да диша вредните навици на някои хора ( Mr. Green ох, сетих се и за други аромати, но да не ги споменавам). А и ако пушещите се и замислят при разговор с друг човек, че и устата им мирише ще е супер.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 675
Ще си пушим навънка, споко  Simple Smile

И как, като навън в заведения лятото сядат и непушачи, вкл. и деца. Пак ще ги одимяваме. На стадиона и на площадката пречи, а в заведението - не, така ли? Вече се обърках от тая загриженост да ви кажа Crazy

Е стига де, предполага се, че заведенията и кафенетата не са масово пълни с деца.
Иначе очевидно пушенето на открито не е вредно за възрастните непушачи.
За стадионите не знам дали не е с цел и безопасност все пак.

Общи условия

Активация на акаунт