Пролет пукна: слънце грее, СЕПТЕМВРИйче радостно се смее

  • 62 934
  • 423
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 644
Иху!

Влизам с надеждата да дам малко живот на темата, напоследък е доста позамряла  Simple Smile

Ние бяхме една седмица на море. Много хареса морето човечето, голяма радост, голямо шляпане. Не очаквахме. Сега планираме друго ходене по към края на сезона.

За приспиването - приспиваме го на ръце и с песни или пък му пускаме една машинка с шумове. Това да го оставя в креватчето и сам да заспи никога не се е случвало и не знам дали скоро ще се случи. И изобщо - не знам ще спи ли скоро това дете само. Има вечери, в които и по половин час не изкарва в сън сам.

Гълъбина, това със ставането в 4.30 сутринта е  Crazy
Месец и малко и ние бяхме в този филм, просто някакъв ужас, мислех, че винаги ще е така.
Дано по - скоро премине. Но да ти кажа започна да спи до 5.30, не до 7  Laughing

Харесва ли ти работата?

Валери, понякога искам да е на 4-ри, съвсем сериозно. Има дни, в които иска всичко и нищо. Големи желания и амбиции има, а няма физическата възможност да ги реализира, ядосва се, реве, капризничи. Точно в такива дни искам да е по - голям, за да можем да играем на някакви игри, да обясня или покажа нещо.

Нинче, нищо не знам за липсата на белега от БЦЖ. Андрей си има отчетлив такъв.

Радито, само половин час сутрин ли спи за целия ден  Shocked
Иначе навън е много трудно за спане вече, то толкова интересни работи има, може ли нещо да се изпусне.
Аз моето дете го разхождам между спанетата, ако сме си у дома и си следваме режима. Ако се налага да ходя някъде - до офиса, по други задачи и ще сме в днижение целия ден, тогава дремва навън един път, но като цяло се старая да осигуря поне едно спане вкъщи обикновено сутрешното или следобедното, защото навън спи по 20-на минути, не повече.


Иначе Андрей е добре. Все още не яде твърда храна, само някакви символични количества. Е, поне опитва това, което му предлагам, та мога да въвеждам нови неща, но няма никакъв прогрес. Суче като новороден и е особено щастлив от този факт. Качва повече от добре - за последния месец е плюс 370 гр. и е вече 8900 гр., а на ръст - 73 см.
Кога ще прояде - не се знае. Според педиатъра можело и до годинка и половина така да си кара  Crazy Дотогава - да се стягам и въоръжавам с търпение. Съответно отлагам и връщането на работа, засега до Нова година, но с опцията да продължа престоя у дома. Добре, че са ми разбрани колегите и шефа. Амбицирала съм се да взимам отново повече работа за вкъщи, че поне да съм в час. Засега се справям, пък да видим как ще продължи занапред.

П.П.

Вал, вие сигурно вече сте в България. Надявам се пътуването да е минало леко и всичко да е наред  Simple Smile

Редактирам

Имам въпроси към ЛЛЛ  Simple Smile

Забелязвам, че в последните дни гърдите ми се понапълват повече, напрежение не усещам, но са видимо по - големи и твърди на допир. Т.к. съвпадна с едно интензивно сукане непросредствено преди да забележа това, реших, че просто бебето е увеличило количеството мляко. После обаче сукането влезе в обичайния си ритъм, но усещането в гърдите остана. И преди е имало такива периоди, в които е имало по - интензивно сукане, но не съм забелязала да се отразява така.
После една майка в разговор сподели, че педиатъра на детето й казал, че лятно време рискът от мастит бил по - висок. Та се замислих дали жегата няма някаква връзка с моето "състояние", ако мога така да го нарека? Вчера беше по - хладно и като че нещата бяха по - меки  Mr. Green, а днес от сутринта усещам гърдите си по - пълни, пък не е имало необичайна бебешка активност  newsm78

И друго - моето дете съвсем не иска твърда храна, ама съвсем. В добрите дни изяжда количества, които други бебета изяждат за едно междинно хранене  Grinning
Педиатърката казва, че е срещано при момчета, кърмени на поискване и да не се притеснявам. Успокоява ме, че щом расте, здрав е и се развива, то всичко е наред. Все пак обаче някак вътрешно не ми е комфортно. Задавам си непрекъснато въпроси до кога ще се продължава с това, ще дойде ли ден, в който ще започне да се храни с по - големи количества, дали не бъркам някъде аз, кърмата до каква възраст може да покрива неговите нужди. Такива работи.
Иначе с кърменето, освен разните акробатики и причудливи пози, в които напоследък иска да суче, проблеми нямаме. Суче често - на около час и половина - два денонощно, понякога прави една пауза от 3-4 часа по време на нощния сън. Когато обаче споделя честотата на хранене и неизбежно чувам, че суче толкова често, защото бил гладен и защото кърмата не му била достатъчна, не било нормално толкова голямо бебе да се храни толкова често Rolling Eyes

Благодаря предварително за отделеното време   bouquet

Последна редакция: пт, 15 юни 2012, 09:46 от Кокетк@

# 106
  • Мнения: 63
Ехоо, здравейте момичета
влизам набързо да ви кажа че сме в БГ вече, пътуването мина горе долу добре с малки изключения, но по късно ще пиша пак. Тук сме и се климатизираме за сега ..... изчезвам до после  Hug Hug Hug

# 107
  • Мнения: 0
Кокетк@... Rolling Eyes Сигурно нервите едвам те държат- липсата на нощен сън може да те побърка, през останалото време може да си на разположение, но поне през нощта да може да си почине човек #Crazy Моят Мартин виси по цели нощи на гърдите, ребрата ме болят вече...  но през деня си яде храната...някак си успявам да го излъжа, но стане ли 8 часа си търси неговите ц....и- а заспиването ни е към 10-11 часа!
 Сподели, моля те, по колко време седяхте на плажа и как се забавлявате!
Baba Vuna,  Cry това е ужасно, дано се размине пустото сондиране. На нас ни казаха да не бързаме, а да изчакаме до първата година, защото макар и намаляващи, шансовете, макар и по- малки, все още ги има! Но това, което са ти казали е наистина притеснително newsm78 а за отклонението на оченцето- дъщеричката на една приятелка има този проблем и на нея са казали, че е възможно да се израсте или другата възможност е оперативно отстраняване на проблема. В момента е на 3 години и 8 месеца, без никакви операции, прекрасно лъчезарно и живо дете и ако не ти се обърне внимание на оченцето, никога, ама никога не би забелязала Grinning

# 108
  • Мнения: 261
Кокетк@, да от няколко дни няма сън през деня. Без значение навън ли е или у дома. Много трудно заспиваме. А специално за вчера - 30 мин. сутринта, а след това вечерта поспа за малко и после заспиването ни голям зор. Нищо не помага.

Да ви попитам някакви ритуали имате ли за заспиване?
Какъв режим имате през деня? Спане, хранене, бодърстване? С какво занимавате децата си? На какво сте ги научили и на какво още ги учите?
Ще ходите ли на ясла? Или ще си ги гледате още една година? Че аз с нашата алергия, нямам шансове да я пусна на ясла, а пък кой ще я гледа и това не знам.  Confused А трябва да започна работа, че нещата стават от ден на ден по-зле...

# 109
  • Мнения: 644
Вероника, не ми пречи нощното кърмене. Спим заедно и само подавам едната или другата гърда, след като приключи с яденето, винаги е така добър да ми пусне гърдата и да ми обърне гръб  Grinning Много бързо суче - има няма 5 минути, даже и това е много.
Е, не че не е по - добре да спя без никой да ме буди, ама карай. Свикнах някак, а аз така или иначе още през бременността забравих какво е това да спиш през нощта без будене - то не бяха контракции, но не беше ставане до тоалетната, то не бяха ритници  Grinning
Има нощи, в които суче много често - през час, понякога през 30-40 минути - обикновено го мъчи зъб, има нощи, в които прави по - дълги паузи, обаче аз пак си се будя и седя и се чудя какво не е наред, после не мога да заспя и не спя пълноценно докато не се събуди да суче. Общо взето май кърменето нощем помага и на мен да съм по - спокойна и да заспивам лесно  hahaha Та предпочитам да си се буди, така поне после веднага заспивам  Laughing

Ради, ужасен ужас! Как издържа това дете? Не е ли кисела заради недоспиването? Моето, ако си пропусне единия сън, става непоносим - иска всичко и нищо, плаче, капризничи.
Един съвет, ако приемеш, разбира се - наблюдавай я внимателно, има един момент, в който лесно заспиват, като се изпусне този момент и после се превъзбуждат много и по - трудно се успокояват и приспиват.

Иначе на ясла няма да го даваме, ще го гледаме у дома колкото е възможно повече, засега плановете са до градинска възраст. С мъжа ми ще се редуваме, работите ни позволяват гъвкавост, свекърите живеят наблизо, но и двамата работят на смени, та и с тях можем да стиковаме графиците. Майка ми и тя има желание да се включва, но с нея е по - сложна работата, че тя нещо я хвана кариеризма. На работа исках да започна да се връщам още от юли, но с това неядене няма как да стане, засега до Нова година оставам у дома, до кога - не се знае. Можем да си го позволим, но пък аз въпреки това ще си работя от вкъщи доколкото мога, то всъщност аз започнах да работя някъде месец след раждането, но напоследък ми стана по - трудно и започнах да връщам работа, но съм се амбицирала да работя отново на максимум - хем доходи, хем да не изоставам с новостите и работите на клиентите, хем разнообразие - просто чувствам как затъпявам.

Режимът му е следния - сутрин се буди около 5.30-6, около два часа след това спи около час, после към 12 пак дремва за 20-на минути, след това към 14-15 има един следобеден сън - час и половина горе долу. Всеки ден е различно, според зависи какви задачи има за вършене. Домакинстваме в тандем - разбирай аз чистя и прибирам, той лази след мен и разхвърля всичко наново.
На нищо конкретно не го уча, следя интересите му и според това действам. Т.е. не си поставям за цел да го науча на това или онова, защото обикновено търпя неуспех, ами се водя от него.

# 110
  • Мнения: 261
Аз днеска мога да се похваля! След предните дни, в които малко си поспивахме - днес режимът ни е добре -

Сън от:

9:30 - 10:20 ч.
12:30 - 14:20 ч. 

Навярно вече ни мъчи някой зъб, защото се лигави страшно много, ако натика нещо за чесане, не го пуска, докато не го облекчи малко. А за капак, не знам от какво, но сме се обринали  Sad Дупето не е червено, ама пухито ни, едни гадни ситни точици... мажем се с  Певизон, такова ни изписа педиатъра. А честно казано - пише, че трябва да се остави да диша мястото, а то там отдолу...И сега сме без памперс, върху пелени, които не пропускат, ама и на нея и харесва.
Сложихме я на гърнето, ама нещо не и се хареса и като я махнахме - след 15 м. се измокри и хайде миене... И друго, което забелязах е, че се опита да се почеши, явно, че това нещо сърби неприятно. Дано да мине, че не се знае какво е.  Crazy

# 111
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Привет мамчета.
Нямам много време да пиша , но гледам да ви чета на бързичко.
Габи иска постоянно да ходи , направо без кръст останах. Поседи за 5мин на проходилката и започва да вдига ръчички да е взимам.
Вашите бебенца лазята ли? Нашата кокона изобщо не си прави труда да пълзи.

# 112
  • Мнения: 2 231
Здравейте, отдавна не съм писала тук, ама ето намерих Ви.
Трябва малко да Ви последя да видя как са бебоците.
Моята мацка расте. И живот и здраве септември тръгва на градина, ще е най-малкта бебка ученичка  Laughing. Направихме вече едно чужбинско море преди 2 месеца, а сега във вторник заминаваме и на нашето.  Mr. Green
Моята още е на Ам, пюрета и каши. Човешка храна не ъсм й давала, освен пасирана супа, и не може да дъвче със 2-те си зъбчета. Дано положението се подобри, че да не седи гладна в яслата  Mr. Green

# 113
  • Мнения: 261
Привет мамчета.
Нямам много време да пиша , но гледам да ви чета на бързичко.
Габи иска постоянно да ходи , направо без кръст останах. Поседи за 5мин на проходилката и започва да вдига ръчички да е взимам.
Вашите бебенца лазята ли? Нашата кокона изобщо не си прави труда да пълзи.
И ние искаме да ходим, проходилката вече я няма за нищо и рядко седи на нея (ако преди да я сложа е вървяла, то има рев и писъци). А за лазенето - за него май също забрави. Слагам я в кошарата, когато трябва да се свърши някаква работа и се заиграва с играчките си. Иначе не се хваща сама за мебелите да ходи така... това кога ли ще стане ужас...  ooooh!

# 114
  • Мнения: 5 940
Здравейте Laughing
radito87, за режима. Става към 5, спи към 8-9 за около 40минути-час. После и той има някаква кратка дрямка към 12, а в промеждутъка около 14.30-15.00 заспива за по-дълго време. Спи понякога два часа, друг път един, според зависи колко периодично го полюшвам и припявам. През цялото време трябва да съм до него, докато спи. Отделно си записах на диктофон шума от нашия сешоар, защото се оказа, че тези, които ги има в нета не ни вършат работа. Обедното му спане е вътре. Иначе предходните плюс едно приверечер са навън на терасата или в двора. Вечер заспива към 22-22.30. За което сигурно ние сме виновници, защото ни се стои все повече в градината и той мина на летен режим.
Подкрепям Кокетка, че трябва просто да се хване момента на лесното заспиване. При нас то е винаги с песни, понякога комбинирано и с мляко. Особено напоследък, когато понамаля твърдото хранене, нямам угризения да му давам и повече мляко, ако ще и да се използва за приспивателно.
на ясла, надявам се, няма да ходи. Ако всичко е наред и баща му може да ни издържа, ще си остана вкъщи, докато законово ми е позволено. Ще ползвам всичко, което е възможно - и платени, и неплатени отпуски.
за ученето - стандартните за възрастта неща - да се ориентира в предмети, хора, да имитира звуци, жестове. Части от тялото да разпознава и т.н Понякога имам успех, друг път не, но не се отказвам да показвам от време на време. Упоритостта ми за четенето доведе до успех- вече задържа вниманието за една бебешка книжка с твърди корици, освен това са му интересни и тези от поредицата "Първи стъпки". Но това е в дните, когато не е голям мрънчо, защото има и много такива напоследък. В тях май и аз искам да е на четири...
сладката мими, Боби пълзи от шестмесечна възраст, но има много бебета от нашата тема, които не го правят, така че не мисля, че е повод за притеснение.
Ние нямаме проходилка. Понякога имам чувството, че точно това, че от бебе не съм му задавала ограничения в пространството, той някакси иска все по-големи, и по-големи и това го прави мрънкав и  неудовлетворен. Иска да стигне до навсякъде. И почти успява, де... Друг път ще обясня какво точно имам предвид, че имам и друго дете, кое4то иска внимание.

# 115
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 793
Здравейте и от нас.Кокетка много се радвам,че те виждам тук.Ние съо не пълзим,но упорито искаме да се изправяме и задобряваме.По цял ден сме навън,като излезем към 10-11ч. и се прибираме към 20-21-22,00ч.Голямо хайманосване му удряме.Работим,разхождаме се и така минава нашият ден.

# 116
  • Мнения: 639
Имам въпроси към ЛЛЛ  Simple Smile

Забелязвам, че в последните дни гърдите ми се понапълват повече, напрежение не усещам, но са видимо по - големи и твърди на допир. Т.к. съвпадна с едно интензивно сукане непросредствено преди да забележа това, реших, че просто бебето е увеличило количеството мляко. После обаче сукането влезе в обичайния си ритъм, но усещането в гърдите остана. И преди е имало такива периоди, в които е имало по - интензивно сукане, но не съм забелязала да се отразява така.
После една майка в разговор сподели, че педиатъра на детето й казал, че лятно време рискът от мастит бил по - висок. Та се замислих дали жегата няма някаква връзка с моето "състояние", ако мога така да го нарека? Вчера беше по - хладно и като че нещата бяха по - меки  Mr. Green, а днес от сутринта усещам гърдите си по - пълни, пък не е имало необичайна бебешка активност  newsm78

И друго - моето дете съвсем не иска твърда храна, ама съвсем. В добрите дни изяжда количества, които други бебета изяждат за едно междинно хранене  Grinning
Педиатърката казва, че е срещано при момчета, кърмени на поискване и да не се притеснявам. Успокоява ме, че щом расте, здрав е и се развива, то всичко е наред. Все пак обаче някак вътрешно не ми е комфортно. Задавам си непрекъснато въпроси до кога ще се продължава с това, ще дойде ли ден, в който ще започне да се храни с по - големи количества, дали не бъркам някъде аз, кърмата до каква възраст може да покрива неговите нужди. Такива работи.
Иначе с кърменето, освен разните акробатики и причудливи пози, в които напоследък иска да суче, проблеми нямаме. Суче често - на около час и половина - два денонощно, понякога прави една пауза от 3-4 часа по време на нощния сън. Когато обаче споделя честотата на хранене и неизбежно чувам, че суче толкова често, защото бил гладен и защото кърмата не му била достатъчна, не било нормално толкова голямо бебе да се храни толкова често Rolling Eyes

Благодаря предварително за отделеното време   bouquet
[/color]

Кокетк@, интересни наблюдения и мисли споделяш, и още по-интересни въпроси задаваш. Ти имаш много информация, а вече и доста богат кърмачески опит и търсиш причини в посоки, от които обичайно могат да „тръгнат нещата”. Peace Споделяш, че Андрей суче доста често, основно на кърма е, нощем също си посуква. Дали сега, в жегите, не е увеличил леко сукането и с това да дава заявка за производство на повече мляко? Thinking Ти споменаваш, че няма по-голяма бебешка активност (след интензивното сукане), но при по-често сукане, при по-голямо бебе, често майките не „броят” колко кърмения точно и през какъв интервал от време има, а просто предлагат – т.е., като цяло да е поувеличил сукането в горещините и тялото ти (а като усещане - гърдите ти) да отговарят на това?
А да не би да си променила нещо в диетата си напоследък? Да си започнала да консумираш повечко някаква храна/напитка и това да оказва някакво влияние? Освен обичайно споменаваните (овесени ядки, жито, сурови ядки, лук, бирена мая, лактогонен чай, безалкохолна бира и др.), майките споделят и за доста други храни, при консумацията на които са усещали по-пълни гърдите си (например, на последните няколко срещи, една майка каза, че динята и действа така, друга – компот от малини, а трета ... пържоли Mr. Green). Разбира се, възможно е и да няма пряка връзка, а просто емоционално майката да се отпуска и успокоява и като си мисли, че определено нещо и влияе положително, от самото спокойствие и отпускане да идва и благотворния ефект.
Вероятно си се досетила за евентуална връзка с цикъл или бременност, затова само тихичко ги споменавам с малък шрифт.
Като цяло – ако ти не изпитваш дискомфорт от тази лека промяна, може просто да оцениш приноса на Андрей към приятната заобленост на бюста ти (предполагам, за радост и на таткото). Laughing


Това, че Андрей хапва малко твърда храна, не е необичайно за кърмено бебе на неговата възраст. На 6-12 мес. кърмата е около 75-85 % източник на калории. Тя е идеалната храна, защото е балансиран комплекс от мазнини, въглехидрати, белтъчини, витамини и микроелементи. На практика, няма друга еднокомпонентна храна, която сама по себе си, без добавки, да съдържа и трите основни хранителни вещества едновременно. Твърдата храна на този етап все още не е за наяждане, а по-скоро за опитване и «запознаване». Млякото в гърдите на майката не става негодно, когато бебето навърши определена възраст. По-скоро нуждите на бебето и детето се променят. Дори някои от имунните фактори в кърмата увеличават концентрацията си след първата година и по време на процеса на отбиване.
Често се случва топлото време също да оказва влияние на апетита (в горещините доста хора предпочитат течности и по-леки храни, а за едно бебе такава храна е именно кърмата). В статията Кърмене в летните горещини има някои интересни факти и идеи, които могат да са полезни при вас и при другите майки, които се вълнуват от тези въпроси.

Някои бебета сучат лакомо, на големи порции, други предпочитат по-малко, но по-често; някои хапват повече твърда храна, други по-късно я „откриват” и „харесват” – колкото и клиширано да звучи, всяко бебе е индивидуално (както и всеки възрастен) и има своите нужди и предпочитания. Ако Андрей си суче добре, здрав е, жизнен е, расте и наддава, ако ти не се чувстваш некомфортно и усещаш, че той е добре, а и педиатърката също не намира нещо притеснително – тогава вероятно това си е неговият ритъм, който най-добре му пасва за момента и постепенно, плавно, с времето би започнал да хапва повече твърди храни.


Малко дълго се получи, но ще споделя някои идеи, които биха могли да са полезни за захранването и храненто на детето:

- Дебелите книги са писани обобщаващо – вашето бебе е уникално!
- Всяко дете се движи със собствен темп – уважавайте нуждите на своето.
- Да не настояваме бебето да изяде определеното от нас количество в определеното от нас време по определения от нас начин – всеки има индивидуалност.
- Да се храним заедно с бебето – храненето е социална дейност.
- Да поднасяме бебешката храна атрактивно.
- Да позволим на бебето да се храни самó.
- Да му позволим да има собствен вкус и мнение, дори да не съвпадат с нашите.
- Нова храна може да се опита много пъти, преди да се хареса и приеме. Бебето може драстично да промени вкуса си и да предпочита храни, които преди не е одобрявало и обратното.
- Да не залъгваме и заиграваме, само и само да се храни! Да не сравняваме нашето дете със съседското! Да не го притискаме и принуждаваме (може да има обратен ефект).
- Храненето трябва да носи удоволствие.
- Умереност и спокойствие – никой не продължава да яде само мляко и бебешки пюрета на 30 години Mr. Green.


Спокойни и усмихнати дни ви пожелавам, ще се радвам да споделяш как сте. Flutter

# 117
  • Мнения: 5
Здравейте  и от мен,

Относно приспиването: действително има един момент, в който ако не заспи после става ужасссссс. И ако вече е много нерва реве, тръшка се  единствено успявам да я  приспя ако я сложа на гърда. По принцип си спи в леглото, но понякога я взимам при нас. Забелязвам, че заспива лесно ако си легнем двете на леглото - повъртите помрънка и заспи.

Някой беше писал, че бебока не иска да яде друго осен кърма, сигурно си пробвала, но все пак да кажа - може да пробваш да добавяш кърма към храна, да е познат вкус Simple Smile.

Вие слагате ли ги на гърне вече ? Аз пробвам от няколко дни, обаче гърнето ни е малко големичко сякаш, дупето и потъва и май не и удобно, но пък не се оплаква. Днес след като не беше акала цяла нощ си свърши работата в гърнето Simple Smile
За морето не сме ходили, надявам се да успеем, че таткото много работи... Но пък ходихме в Сандански, беше супер, в басейна много и хареса, а и природата, въздуха, има много деца и
тя постоянно гледа иска да им говори и така...

Хубав ден от мен !



# 118
  • Мнения: 41
Здравейте момичета  bouquetНие сондирахме вече оченцето,засега изглежда добре и няма почти никакъв секрет,всичко мина гладко,от клиниката съм много доволна,сега тр.да правя масажи за да не се запуши отново #CrazyСлед десет дни сме на контролен преглед и се моля всичко вече да е наред,така ми се иска да спре да го криви това око,тайно се надявам да е било от запушеното каналче newsm78И така,ние скоро ще ходим на моренце горе -долу след две седмици и дотогава имам да свърша доста неща,понеже няма да сме в София Heart EyesАко някой мисли да ходи към Варна да пише,може да си уредим  някоя бебешка срещичка....момичета вие давате ли вече овесени ядки??Понеже ние имаме запек от много време насам и опитвам какви ли не варианти,последно четох за отвара от овесени ядки и бебето да я пие като водичка....но не знам дали вече мога да и давам такива неща,а педиатърката ми е в отпуска и няма как да я питам newsm78
Хайде момичета приятен ден,на Val-to добре дошла в Бг  bouquet

# 119
  • Мнения: 0
Здравейте от мен в този топъл ден Simple Smile) Baba Vuna  Praynig барзо възстановяване и дано всичко неприятности отминат със сондирането!
Момичета, кажете по колко време плаживате с бебоците и как се забавлявате на плажа, защото вепреки, че сме от Варна, все още не сме открили сезона с бебока.

Общи условия

Активация на акаунт