Пролет пукна: слънце грее, СЕПТЕМВРИйче радостно се смее

  • 62 950
  • 423
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 169
Дени, и при нас положението е същото - суче на няколко пъти през деня, нощно време също. И също така отказа всякаква друга храна. Предлагам и пюрета, и плодове и зеленчуци, разбира се, но само като ме види да му подавам нещо към устата, върти глава на другата страна. Давам му и сам да опитва, да си хване в ръчичката например нещо и да го лапне, пак не иска. Днес така си игра с едни кайсии, явно ги мислеше за малки топки. Но не ги яде.
Радито, аз пробвах всякакви каши - изобщо не му допадат и се отказах за сега. Попара му правя сутрин, някой път изяжда 5 - 6 лъжички, някой път по - малко. Натрошавам му по 2 сухара и после хвърлям повече от половината, така че смятай колко изяжда. А имам познати, вече по 3 сухара давата на бебетата си за закуска. За хляба - давам му коричка, но не всеки хляб му харесва. В един магазин до нас продават божествен хляб, хляба от едно време ако си го спомняте. За такъв хляб направо умира, само като види че отиваме към магазина и започва да подскача от радост  Simple Smile Знае детето кое е хубаво  Simple Smile

# 196
  • Мнения: 529
radito аз давам хляб, след като въведох глутена с овесена каша, давам корички и ги харесва, само дето отхапва една хапка и хвърля коричката със замах. hahahaНе е от най-пестеливите. Crossing ArmsМултизърнени каши не съм давала, защото повечето зърна от тях не съм давала, не искам да ги вкарвам наведнъж.Купих скоро макарони от ръж и с тях ще я въведа.Попара не съм давала много, скоро въведох сиренето, а маслото след 10-ина дни, но пък каши си хапва.
Днес сме при педито- от 2 дни започна лек обрив по ръцете, първо като ухапване от комар, и вчера вече пламнаха ръчичките, досега не се връзвах много на модерната диагноза атопичен дерматит, която ни поставиха, но след тази проява ................. Naughty Явно лятото, жегите ще влошават нещата, студа се отразява по-благоприятно. Внимавам много със захранването, просто я карам по-полека.
Иначе и Виктор иска да пипа много и все опасни неща,мисля тия дни да мина с един кашон и да обера всичко за пипане, по-опасните предмети де.Мислите ли да вземете обезопасяващи неща за ъгли ,шкафове врати.На бързо вчера хвърлих едно око, ама хич не са евтини. Crossing Arms

# 197
  • Мнения: 92
 Hug   Здравейте и нашата месечинка пак дойде! Честито и на наборчетата!
Ние сме добре, имаме само един плаж. Дени още няма зъбки, иначе много обича да се катери, диво не е като батко си! Яде почти всичко, риба не съм въвела но ще е тези дни.
Чао от нас, хубав ден!

# 198
  • Мнения: 529
Честита месечинка на Дени и всички, които празнуват!  bouquet
Алергия от слънцето се оказа нашия обрив ooooh!.Той горкия слънце не е виждал как става не знам, все по сенките се крие, защото е бял като сирене.Аман от алергии Crossing Arms

# 199
  • Мнения: 261
Честита месечинка на Дени и всички, които празнуват!  bouquet
Алергия от слънцето се оказа нашия обрив ooooh!.Той горкия слънце не е виждал как става не знам, все по сенките се крие, защото е бял като сирене.Аман от алергии Crossing Arms
Ужас! Дано да ви мине бързо. Какво ви изписаха за мазане? Ние като излизаме също се крием под сенките и чадъра не забравяме. Но преди да излезем задължително се мажем с Бочко 50 фактор, че както сме алергични, да не получим и ние някой обриви, че да се чудя от къде ни е дошло.
По предното лято и аз получих обрив от слънцето, а се мажех с какви ли не слънцезащитни кремове. АМа ще внимаваме да не се излагаме на силно слънце.

# 200
  • Мнения: 529
Elocom ни изписаха, Fenistil капки и калциев глюконат сироп, но според мен е от жегата по-скоро, защото сутрин като стане е много спокойна кожата.Спрях да го мажа със слънцезащитния крем преди 2 седмици, но сега като се успокои ще продължа може би.Пазете се много, слънцето е много силно, не е като преди колкото и абсурдно да звучи тенът на кожата си е изгаряне.Срам не срам си купих и аз една капела иначе хич не понасям да ме пече, Цялото ми чело стана в пъпки и съм станала като вампир, все се крия от слънцето hahaha

# 201
  • Мнения: 6
Здравейте, ние сме от плажуващите и имаме над 10 ходения на плаж - само рано сутрин до 10, 30 ч.  Въпреки че е с бяла кожа, не сме регистрирали изгаряния, само тен. Да ви питам къпете ли бебетата в морето. Аз се притеснявам, че водата не е особено чиста, а нашата госпожица все ме дърпа към морето.. и друго - вашите деца проявяват ли агресия или инат. При нас всеки ден има свити юмруци и викове, ако я оставя в кошарата или подминем люлките, хваща някакъв предмети   го стиска и трепери от яд Thinking  . Иначе пълзи откакто стана на 9 месеца, стои права самичка за секунди, яде всичко каквото и дам без купени пюрета, а най-обича непасирана храна, да си я дъвче с двата зъба! Хубав ден на всички!

# 202
  • Мнения: 5 940
Привет.
Гълъбина, аз съм със слънчева алергия, която не се проявява всяка година. Слънчевата алергия създава ужасен дискомфорт-сърби, боли, неприятно е. Това, което съм забелязала, е, че когато има нормални преходни сезони, не се появява. Т.е ако пролетта е пролет и има достатъчно слънчеви дни, за да привикне кожата ми, а не изведнъж от дългия ръкав на голите рамене и деколтета.
Аз със сигурност, ако живот и здраве, отидем на морето, ще къпя Боби във водата. Предпочитам я пред басейни. Хубаво е детето да усеща живота на водата, вълните, всичко. Иво винаги е приемал с голям кеф морето, апетитът, активността, всичко там му е на шест. Както и на мен.
Да питам тези, които хранят бебоците с АМ и по-специално Лактана Био. Сменихте ли го на тройка и децата как реагираха. Борис много го хареса и изведнъж увеличи количествата от 150-180 на 230, но нещо ми се струва, че взе да попръцква повече. Забелязали ли сте такова нещо,период на адаптация ли е на организма? И друго - то е някак по-гъсто или така ми се струва? Не мога да го дам през бибероните с една дупчица, малка, които ползвах като приспивателно. Може би за това се увеличиха  количествата...
Радито, хляб  давам откакто захраних поетапно с глутен. Той беше последен във веригата.
Новото при нас е, че Боби няколко пъти се пусна да ходи самостоятелно. Далеч е да говорим за ходещо съвсем само човече, но видях, че може. Даже тича, а не ходи.
Развива сълна привързаност и към баща си, сутрин по половин час не мога да го успокоя като тръгне на работа.
за тръшкането и ината -владее го добре, със съответните страшни физиономии и театрални постановки.
Много обичам лятото, жегите.
http://vbox7.com/play:95a96942&al=2&vid=7993136

# 203
  • София
  • Мнения: 6
Относно къпането в морето - аз също го предпочитам пред басейни. Първите дни Нико го беше страх малко от вълните и го топвах по няколко пъти, а после стоеше в надуваемо басейнче, което също пълнех с морска вода. След третия ден се престраши и прекарвахме доста време в морето, много се радваше, много  Simple Smile

Валери, честито прохождане на Боби. Чаках я тази новина, бях сигурна че ще е скоро  Hug

# 204
  • Мнения: 261
Здравейте и от нас.
Ние днес си направихме една хубава разходка и сега спим като къпани. А аз имам време да напиша някой ред.
Какво ново при нас - ние ставаме все по-диви, ината ни е на 6, когато нещо не ни харесва даже крещим истерично.  #Crazy И се чудим какво да правим. А когато си е наумила нещо, че иска да го стигне, а ти я вземеш - малееее! Не знам, комшиите са ни чули, ама и съседните блокове сигурно.
Е, тогава не се издържа... #Cussing out И се чудя аз ли имам нужда от успокоително или тя.
Надявам се, че този период ще мине, защото за напред не се виждам.

# 205
  • Мнения: 2 169
Ние за щастие нямаме прояви на инат все още, надявам се да си остане така.
За къпането в морето съм на мнението на Валери и Дени - ще го къпя, стига да не го е страх, разбира се. На басейн ходихме няколко пъти заради племенниците, но не посмях да пусна Ванко във водата.
Валери, браво на Боби, че вече има ходещи крачета  Party Нас още ни мързи, хващам го за ръчичките уж да ходим, обаче прави няколко крачки и спира, повече не иска.
Днес опитахме детска кухня - една приятелка беше взела на нейното бебе и дадох на Ванко да хапне. Леле, ако знаете с какъв кеф яде това дете!!! Отваря си устата за още, радва се, такова нещо не съм виждала от него. Записах го за утре, мисля да пробваме няколко дни, дано все така да му харесва. Кухнята е частна и много ми допадна, че първо - носят ти я до вратата, и второ - ако кажеш предварително, не слагат сол и захар в храната!

# 206
  • Мнения: 6
Не бих отишла на басейн с толкова малко дете. Може би не попитах конкретно тези, които ходят на градските плажове. Страхотни боклуци ти се завъртат около краката, катовлезеш в морето . Иначе сме влизали и съм я къпала, на чисти плажове, които обаче  са далеч от нас.
Лактана 3 се приема доста добре от Стела, няма оплаквания!

# 207
  • Мнения: 529
Честито на проходилия Боби!Сега вече съвсем няма спокойствие! Joy
И при нас има вече прояви на инат и опити за налагане- ooooh!, а днес разбра, че може да се вади нещо от саксията и да се маже по пода #Crazy, за нула време без да може да пълзи и ходи разпилява някак си 2 стаи  clean

# 208
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 796
Простете,но ще ви наруша спокойствието.Днес нашата кукла празнува първия си рожден ден!Да ни е жива и здрава и много щастлива!Благодаря на Варненските мами!

# 209
  • Мнения: 1 698
Простете,но ще ви наруша спокойствието.Днес нашата кукла празнува първия си рожден ден!Да ни е жива и здрава и много щастлива!Благодаря на Варненските мами!
Иве, Честита Първа годинка на сладката Вики. Да ви е жива и здрава, и много радост да ви носи.

п.п. Дай снимки от празника, плз. Hug

Общи условия

Активация на акаунт