АВГУСТовски мами поръчват сутиени, че скоро бебета ще кърмят мили и засмени

  • 28 554
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1
Здравейте маминки!
Чета ви всеки ден, но не смея да се включа,защото не се чувствам никак компетентна по бебешките въпроси.
Стискам палци на всички мами, на които им предстоят прегледи тази седмица!
И се пазете много,защото има много гаден грип/аз в събота го лепнах и едва гледам/!

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 401
Добро утро,сладурки!
Emi v много съжалявам,че малкия отново е с кащлица ,кураж и дано е нещо по-безобидно Hug Hug Hug.За багажчето реших,че може би ще е добре да се поизнесем с детето при майка ми за известно време,защото вчера имахме страхотен скандал вкъщи(аз за 14 години съвместен живот с мъжа ми не съм крещала и викала толкова) и след като треперих един час от нерви реших да си измеря кръвното-беше 158/90 и пулс 107 при положение,че аз съм с много ниско кръвно и едвам го докарвам до 110/70 при ударна доза кафе.Толкова ми беше час след скандала,а в пика му може и 200 да съм ударила...Просто съм решила да го докарам до 9 месец поне и да родя живо и здраво дете,но с тоя кукуригалник няма да ми се получи.Мъжа ми и каза,че ще я прати на къщата и ще и спре тока и  да се оправя. ooooh!
Успех на всички днес,които са на прегледи,ще чакаме само хубави новини Heart Eyes
Дрешки и аз още не съм купувала,че нямам муза нещо,но скоро е хубаво да почна,да ми подейства най-малкото като терапия за нервите.
Днес ще си ви чета редовно да ми е поне малко хубаво в този дъждовен ден Hug Hug Hug



# 677
  • Мнения: 393
Добро утро Simple Smile

И аз между неспящите. На всичкото отгоре все още усещаме леки трусове.Би-би и тези, които са в подножието на планината - усещате ли?

Диди - тапета много ми харесва и на прасковеното ще стои добре. Ние имахме подобна идея с едни тревички и тогава понаучих разни неща: - да се прецени мебелите (ако има такива на същата стена) каква част оот него покриват, как пада светлината върху него и не на последно място има тапети, които създават усещането за допълнителен простор и такива, които отнемат от пространството въпреки пейзажния си сюжет. Вие ще си прецените  :hug

Вал, две бебета в един тумбак.....колкото и да се разтяга.... Hug

Гунди и аз съм така, рядко повръщам наистина, но е много мъчително. Случва се да ти се гади и в последните месеци, но не винаги е безобидно - имай си едно на ум.

Вече правя няколко опита да сваля халката от пръста си и не успявам - нито с лед и после мазно, нито със сапун. Налага се обаче да я махна. Сега не ми пречи, но когато стане горещо и ми се понадуят пръстите.

Това време ме навява на мисълта дали да не сменим почивката на море с такава на планина с минерален басейн  Mr. Green  За седмица морето няма как да се затопли ми се струва. Ема тренира на 21 градуса, а морето е с 2-3 по-малко. ooooh!

# 678
  • Мнения: 4 070
Тайра, от разтягането на корема е, аз имам същия случай, преди време пак така ме болваше и лекарката ми каза, че е от това. Peace
Марли, мен ме озадачи факта, че от нещо, което не би трябвало ми се появиха гадните киселини и те моите са адски специфични, но за щастие вчера вечерта хапнах сладолед и ми помина. Laughing Ами явно трябва да ям гадни неща, а не полезни. Laughing Mr. Green
Дбс, имам си аз много на ум - не само едно. Аз имам малко шантав късмет и ако това се случва макар и рядко мен не би ме подминало. Laughing

# 679
  • Мнения: 577
Принцеса Леа, от думите ти съдя, че мъжа ти е изцяло с теб. Не се разделяйте, не се карайте заради някой друг, а намерете заедно решение. Вярно, че имаш нужда от спокойствие сега, но знаеш че спокойствието е необходимо и след раждането, така че временно изнасяне не е решение на проблема, а само отлагане във времето.

dbs, и аз съм така с халката, даже сега я свалих че ми стягаше. Чудя се дали да я слагам въобще.

За киселините - и да ям и да не ям, постоянно имам. Направо е някакъв кошмар. Как се взема този Талцид, не съм пила до сега. И някой може ли да каже до колко Сода Бикарбонат може на ден, защото карам на сода и ментови бонбони.

БейбиАти, много е хубаво комплектчето.

Блонди, много късно това 14.06. То въобще има ли смисъл да се прави, ако се потвърди каква е следващата стъпка? Следене след раждането предполагам....

Еми_В, дано мине по-леко кашлицата и да не се задълбочи.

Диди, фототапета е много свеж, за претрупаност зависи от мебелите в стаята. Иначе определено ще си личи, че е детска стая.

# 680
  • Мнения: 2 697
Добро утро, ранобудни дъждовни тумбачета Grinning

Отвратително време наистина - тази година какво ли нямаше, то не бяха земетръси, наводнения, потопи като сега... Но ще мине и през август със сигурност ще изгреят много слънца Heart Eyes

Лея, съчувствам ти за ситуацията и почти напълно те разбирам - писала съм и за моите проблеми с любимата свеки... Жалко, че твоята ситуация изглеждаше комична, а май е много по-сериозна Confused Съгласна съм с Галка за общото решение с мъжа ти, но мисля, че и смяната на обстановката и малкото комфорт при майка ти не би ти се отразила зле. Аз лично, ако майка ми не беше на 3 часа път Confused разстояние, не бих се замислила и за секунда да дезертирам временно и да си успокоя нервите. Прегръдки и дано намерите най-доброто решение преди всичко за теб и бебо - в момента вие сте най-важни Hug

За киселините и другите подобни неразположения - аз за щастие нямам, само чат-пат и аз си усещам твърде малък вече стомахът Wink, а за корема да не говорим - той пък особено вечер след хапване имам чувството, че ще експлоадира Laughing Изобщо не ми е ясно как ще бъде през август Crazy И аз усещам разтягането на корема през някои дни, но не е толкова изразена болка като това, което описва Tayra Wink

Блонд, вярно много далеч този ЯМР - странно наистина. Ами явно презастраховка, кому ли е нужна, ама... Много е стриктен този твой док. Иначе за ЯМР-то, една приятелка преди няколко години докато следвахме нещо беше превъртяла и заради някакви тревожни мравучкания по тялото си плати като поп едно контролно изследване на ядрено-магнитния резонанс - та разказваше за преживяването. Не е нещо кой знае какво, Бюти, нищо че изглежда интересно самата машина Wink

Диди, фототапетът и на мен много ми харесва - иначе за претрупаността можете да го наложите на стената и да видите как ще изглежда преди да го залепите Thinking

Комплектчето за изписване мисля да ми е от този сайт Пластформ, някой го беше пуснал по-назад. Ще бъде изцяло в бяло - ето комплектчето, ето я и пелената за завиване. Много си падам по изцяло бели ангелчета на изписването и точно така си представям нашия бебо. Дано след време се харесва как сме го нагласили на първото му официално събитие Laughing

Абе, момичета, чудя ви се как добре си познавате вече позицията на бебчовците - аз моето го усещам общо взето като земетресение в корема ми Laughing, чат-пат така рита на всички посоки и е абсурд да си представя точно как е застанал. Ще видя на прегледа ми на 30.05 дали е още главично и как се е разположил малкият бей в корема ми - макар че аз и на прегледите не мога точно да визуализирам позицията му, явно не ми е добре пространственото мислене Mr. Green

Хайде, изчезвам, ще ви чета и аз плътно днес за по-добро настроение и ще чакам снимки от новоизлюпената г-жа Илиева Heart Eyes

# 681
  • Мнения: 393
dbs, и аз съм така с халката, даже сега я свалих че ми стягаше. Чудя се дали да я слагам въобще.

Успях!!! Сега малко ме понаболява пръста, нооо е по - добре от това да се наложи да ми срежат халката. Сложих си я на малкото пръстче и довечера ще видим, дали можем да си ги разменим временно Mr. Green Ако трябва и ритуал ще си спретнем  Heart Eyes

# 682
  • Мнения: 7
Добро утро момичета  Hug

Много усмихнат ден ви желая   bouquet

PaperMonster ето го леглото от тази колекция: http://arbor-bg.com/bg/component/virtuemart/details/55/3/Детски-легла/b&j-ash-collection
Тази седмица ще поръчвам креватчето. Моите предпочитания са за с люлеещ се механизъм.
Този вариант и като цвят и като комбинация ми допадат най-много. При Арбор е хубаво, че имат и вариант с колела,които харесваш ти и може да се махат и се получава кош за люлеене.

mim-viv- за болницата в меден рудник: http://news.burgas24.bg/314357.html
http://news.burgas24.bg/287658.html
Много неща се изписаха и се чуха. Определено има някакви рокади на доктори, за които се носят само слухове. Дано скоро има яснота,защото знаем,какво е положението с акушер-гинеколозите в Бургас.

# 683
  • Пловдив
  • Мнения: 401
Галка  Hug.Аз с мъжа ми нямам проблеми,не сме се карали,даже и той вчера се изнесе с мен през деня при тъщата(майка ми Grinning).А иначе наистина не е решение местенето,но поне е временно такова,а определено като дойде бебето намеренията ни са на всичките еднакви-всеки да си е отделно ,но ще трябва поне месец да се осигурят условия за живот на къщата.
киселини и аз имам отскоро Sick.Засега газирана вода ме облекчава,но за малко.Талцид още не съм пробвала,но сигурно ще ми се наложи като гледам накъде вървят нещата.
От 2-3 дена имам много засилено течение ,просто съм като напишкана Embarassed.В сряда съм на ЖК ,но дотогава все ще го мисля ...|dbs май ти наскоро беше споменала,че и при теб се е засилило?Консултира ли се с док?В ъв вторник на ФМ водите ми бяха в норма,а сега ми влезе мухата да не ми изтичат ,че реших да прочета в нета по въпроса ooooh!
Вал,аз с едно се оплаквам от болки и придърпвания,а с 2 не мога да си представя какво ти е,а сега тепърва ще растат душиците Hug
Шех мама ми е на 5 минути пеша,в това отношение съм късметлийка.

# 684
  • Мнения: 4 070
А моята халка ми е големичка на едната ръка и просто я местя там. Peace

# 685
  • Мнения: 393
Принцеса Лея, не чети  Hug Ако се притесняваш си сложи превръзка и при по-обилно намокряне отиди до АГ-то да проверят с реактив. При мен се случи два пъти през около месец, но по бельото остава малко бяла кашичка, което ме навежда на мисълта, че най-вероятно не е това за което съм си  помислила. Водите на бебчо също са в норма, а и на прегледа споменах на лекарката.

# 686
  • Мнения: 2 697
Шех мама ми е на 5 минути пеша,в това отношение съм късметлийка.

Благородно ти завиждам! Heart Eyes

Иначе за течението - аз знам, че до раждането ще става все по-често явление и стига да няма неприятен мирис или необичаен цвят, малко вероятно е да е проблем. Питай доки, все пак. В другите страни знам, че в аптеките продават тестове за околоплодни води, ама при нас... И все пак ако водите са в норма по принцип, е малко вероятно да изтичат те Peace

Аз още нямам проблеми с пръстените и халката, ама да видим по-нататък, особено по жегите като ми се надуят хубаво пръстите като кебапчета Wink

# 687
  • София
  • Мнения: 35
Добро утро тумбачета  Grinning
Baby Ati аз това,което съм харесала не е комплект за изписване ами си е просто комплектче,но не мога да си харесам пълен комплект.Ето това е комплектчето,а това е пеленката. Ще видя и боди с късо ръкавче да взема,което да си отива с този цвят,както и боди потник.Ще видим какво ще е времето и на място ще реша в деня на изписването Simple Smile А иначе приятелят ми се шегуваше понеже гледаме сега времето какво е,а предишните години беше къде къде по-топло по това време.Дори миналата година точно по това време бях на море,а сега...
Аз днес отидох на изследванията и утре ще са ми готови.Да видим как вървят нещата при мен.
После съм на зъболекар и отсега съм се разтреперила цялата  Joy

Последна редакция: пн, 28 май 2012, 10:27 от tayra

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 401
dbs,шех,благодаря за отговорите за течението.Определено ще питам док в сряда,но то какво ли не минава през главата на една бременна,а и нета ''помага''.И при мен има понякога и бял цвят ,но повечето е като вода и затова се попретесних.
Шех,навремето мъжа ми(бяхме на 22 години,той курсант в Долна Митрополия) няколко месеца си ме преследваше (имахме обща компания) и накрая последния коз който ми изкара беше,че ще е много прагматично да се загаджим,че сме почти комшии,че гадже надалеч много скъпо щяло да му излезе с разходите по транспорта Mr. Greenи си стиснахме ръцете hahaha

# 689
  • софия
  • Мнения: 376
Принцеса Лея това наистина най - вероятно е по - засилено течение.
 Ако бях на твое място със сигурност вече щях да съм при мама. Дано намерите скоро решение, че това сигурно не се издържа.

Успех на тези , които днес са на прегледи.

Това време е много подтискащо. Искам вече да е топло.

Общи условия

Активация на акаунт