Бисквитена торта предлагана в заведение във Велико Търново

  • 51 723
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 774
 Благодаря, Миме, за рецептата   bouquet

# 76
  • Мнения: 22 867
Благодаря, Миме, за рецептата   bouquet


  bouquet Hug  bouquet

# 77
  • Мнения: 3 271
За нищо.Ще чакам отзиви ако решите да я пробвате.

# 78
  • Мнения: 2 774
Във понеделник ще я джуркам, че за вторник да е готова, отлежала за мъжО  Laughing

# 79
  • Мнения: 11 116
Благодаря за всички предложени рецепти.
Темата ме заинтригува, а и сладкишите с бисквити са ми слабост.
Ще споделя една рецепта за бисквитената торта, която приготвям у дома
и която моето семейство обожава.

Продукти:

2 пакета бисквити закуска - бели и с какао.

За крема:

1 л. прясно мляко
6-7 лъжици брашно
1-2 жълтъка
1 чаша кристална захар
2 ванилии
3-4 лъжици маргарин "Белла" или масло.


За украса: смлени орехи, настърган шоколад на едро или шоколадови пръчици

Приготовление: Първо приготвям крема. От несвареното мляко отделям 1 чаша. Размивам в купичка брашното с отделеното мляко, за да се получи каша.
 Останалото количество мляко го изливам в подходящ съд, добавям захарта и ванилията. Когато млякото е сварено, добавям кашата с брашното, бъркам непрекъснато до сгъстяване. Когато кремчето започне да къкри го отнемам от котлона. При непрекъснато бъркане добавям жълтъците и маслото.

Избирам подходящ съд, по-дълбок. Натрошавам двата пакета с бисквити на парчета, не много големи. Разбърквам ги добре. Изливам готовия топъл крем върху натрошените бисквити. Посипвам със смлените орехи. След охлаждане ръся и и настъргания шоколад.

Тортата се оставя на стайна температура през зимата, а през лятото в по-хладно помещение.
Много е вкусна и красива при разрязване. Мисля, че по вкус не отстъпва на много други торти с далеч по-скъпо приготовление.

Оригиналната рецепта е с крем на Д-р Йоткер, но тази, която ви предлагам има по-благ вкус.

# 80
  • Мнения: 9 991
Мога да дам ресторантска рецепта за домашна торта , карамелена. Не знам каква е тази във Велико Търново.

0.500 кг. захар
8 яйца
8 суп. лъжици брашно
2-3 пакета бисквити закуска
1л. прясно мляко .
канела

В тенджера се слага малко вода и се сипва захарта и се оставя на котлона докато захарта се стопи и карамелизира . Жълтъците се отделят от белтъците . 8-те жълтъка с 8-те супени лъжици брашно и млякото се разбиват. Белтъка се разбива на сняг .
Когато карамела е готов се сипва 0.500 литра вода / тук паметта ми да не ми изневери , дали не беше литър /  Mr. Green, кипи и пръска , не се бърка , изчаква се малко , след което се сипва млякото с жълтъците и брашното сместа и се бърка , докато крема се сгъсти. Сваля се от огъня , добавя се канелата и леко като се поохлади се добавят разбитите белтъци на сняг и се разбърква с голяма дървена лъжица не много интензивно , отгоре отгоре за да не спадне белтъка .Крема не трябва да е хомогенен , а рошав . Също трябва да е горещ , когато се добавя белтъка за да се сготви но не прекалено . Редят се бисквити 1 ред и се поливат обилно с крема и така докато свършат продуктите . По желание за завършек , когато тортата се охлади може да разбиете малко сметана и да сложите тънък  слой отгоре за украса.

Тортата се яде на другия ден , особено като е прясна е чудесна .

# 81
  • София
  • Мнения: 2 701
От мненията тук и аз направих подобна торта, която стана страхотна и официално е най-любимата и лесна торта  Grinning

2 пакета кафяви бисквити закуска
500 гр. маскарпоне
500 мл. течна сладка сметана
1/2 ампула ванилия
прясно мляко за потапяне на бисквитите
и какао за поръсване

Разбивам сметаната, разбивам маскарпонето и ги смесвам, добавям и ванилията. В подходяща тавичка започвам да редя бисквитите, потопени за кратко в мляко, върху тях от крема, пак бисквити, крем и така докато свършат продуктите, като завършвам с крем и накрая поръсвам с какао.
Първият път като я правих избрах по малка тава и ми остана от крема. Оползотворих го по следния начин:
Нектарина разрязана на две, върху всяка половинка се слага доволно количество крем. Много е вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт