Бисквитена торта предлагана в заведение във Велико Търново

  • 51 828
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 210
Добре де, я кажете откъде купувате белия течен шоколад....аз не съм виждала мисля  newsm78

# 46
  • Мнения: 28
След като снощи направих варианта на Хулиганка и много ми хареса, реших с малко продукти за пробвам и с крем с Маскарпоне, краве масло, бял шоколад на Милка и малка квасена сметана. Крема се доближавана този на чийз кейка. Утре ще имам по добро впечатление. Малко се отдалечаваме от типичната бисквитена торта, която явно е наш патент, защото на българската вечер в РИУ присъстваше в менюто.

# 47
  • Мнения: 28
Това са и двата варианта, като определено с Маскарпонето повече ми харесва. Малка калорийна бомба, но много вкусна.

# 48
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 515
Мюсли, определено тортата от Щастливеца е далече от обикновената бисквитена торта. Според мен тази тортата е толкова страхотна именно заради основния вкус на маскарпонето. Затова то трябва да преобладава като вкус. Бял шоколад съм виждала само на финети в Била. Напоследък купувам от Лидл на Беларом на блокчета от по 200г и го разтопявам на водна баня.

# 49
  • Мнения: 379
Днес и аз пробвах тортичката. Много ни хареса, но нещо ми стана по-редичък крема - явно прекалих със заквасената сметана и малко ми се обезформи. Хубава е,но току-що сметнах,че излиза и скъпичка. Явно ще се прави само по специални поводи.  chef

# 50
  • Мнения: 28
Да, скъпичка излиза този торта, а разбрах че и в "Щастливеца" едно парче е 5 лв. Не я намирам за по хубава от на "Неделя" тортите, а те са по 3 лв парчето.

# 51
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 515
Аз явно не съм фен на Неделя, не ми допадат хич техните торти Simple Smile Наистина не е евтина тази тортичка, но определено много повече ми харесва. То като погледне човек и Тирамисуто също не е евтин десерт. Като цяло има ли маскарпоне и шоколад няма как да е евтино.

# 52
  • Мнения: 28
А може би не трябват изобщо да се сравняват, защото са с различни вкусови съставки. По скоро може "Неделя" да се сравняват с твоите, които изглеждат много хубави.

# 53
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 515
Мюсли, много ти благодаря! Simple Smile
На мене ми е направило впечатление, че в ресторантите цените на десертите принципно са по-скъпи отколкото в сладкарниците. Например една домашна бисквитена торта, ако в сладкарницата е 2.80-3лв, то в ресторант е примерно 4-4.50лв. А колко е домашна, това е друг въпрос  Mr. Green Радвам се , че има такива заведения като Щастливеца, които наистина ползват истниски продукти за направата на десертите си Simple Smile
В Бургас също има няколко такива заведения, няма да цитирам имена и да ви кажа , че десерт под 5лв няма Simple Smile Но пък като ядеш , усещаш истински вкус на шоколад, ядки , маскрапоне и т.н. Simple Smile  а не някакви готови смеси разбити с вода Simple Smile

# 54
  • Мнения: 3 275
Ще направя тортата за Нова година и ще ви я покажа.

# 55
  • Мнения: 7
Момичета,изчетох Ви на един дъх.В най-скоро време и аз ще я пробвам.В къщи само питат за нещо сладичко.Благодаря Ви за рецептата.

# 56
  • Мнения: 3 275
Ето я и тортата не я оформих на хубави топки но бързах.Весела Нова година.

# 57
  • Мнения: 1 210
mimi0585, супер е! По коя точно рецепта е правена?

# 58
  • Мнения: 3 275
mimi0585, супер е! По коя точно рецепта е правена?
Това е точната рецепта на заведението/от кухнята/виж малко по назад съм я написала. Peace

# 59
  • Мнения: 1 210
mimi0585, супер е! По коя точно рецепта е правена?
Това е точната рецепта на заведението/от кухнята/виж малко по назад съм я написала. Peace
намерих я, благодаря   bouquet  Имам обаче един въпрос - Бейлиса или Пина коладата могат ли да бъдат заменени успешно с нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт