Истанбул 11

  • 51 099
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 256
Моля компетентните по въпроса да помагат.Днес изкарахме пълномощно на сина ми ,за да пътува до Турция само с мен.Понеже не му е готов международния паспорт, в пълномощното са въведени само личната му карта  и егн,имена,адрес.Заверено е при нотариус,но познати ме притесниха ,че може да не успея да мина границата.

Няма да имате проблем. Това пълномощно удостоверява съгласието на бащата детето (с конкретните имена и ЕГН) да пътува с еди-кого си и важи само за пред нашите гранични власти. За твое успокоение носете и личната му карта.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 623
Благодаря ви   bouquet
redemi честито и на теб   bouquet

# 47
  • Варна
  • Мнения: 169
Благодаря на  ASSAMARIS  и Рош за бързите отговори!
За мое успокоение пратих имейл до гранична полиция ,днес ще им звънна и по телефона за допълнително уточнение.
Днес ще платя екскурзията ,за да мога да ползвам процентна отстъпка за допълнителните  пакети които предлагат.Оринтирахме се към пълна програма на допълнителните мероприятия ,без да ползваме ресторантите .Програмата включва :Пешеходна разходка из античен град,водохранилището Йеребатан,Св София,Топкапъ, нощен Истанбул,панарамна обиколка на града,кораб по Босфора,Долмабахче,Принцови острови,аквариума.Тръгваме на 7 .06  надявам се на хубаво време и само положителни емоции.Ще споделям след това впечатления и снимки с вас:)
Страхотен ден!

# 48
  • Мнения: 0
За автобусните превози: в миналата тема имаше пътепис с добри отзиви за фирмата Алпар. Сега виждам, че правят комбинирани курсове с МАТПУ и вероятно и с тях ще е добре. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 22
Хайде и аз тук!От дълго време ви чета с голям интерес!Събирам идеи за второ ходене,към края на юни.Много полезна тема, чудесна информация, подробни отговори и много приятни хора!

# 50
  • Мнения: 27
Здравейте! Предстои ни пътуване до Истанбул. Ще бъдем за 6 дена и ми се иска да извлечем максимума от престоя си и за целта искам да си направя някаква програма. Изчетох ви, но не мога да си отговоря на въпроса: Колко време е необходимо за пълноценното разглеждане на : Св. София, Топкапъ, Долмабахче, паркът Миниатюрк? Иска ми се да не тичаме, а да разгледаме всичко спокойно и да се насладим на атмосферата.  Wink

# 51
  • Мнения: 42
Здравейте, бихте ли препоръчали сносен хотел в района на площад Таксим? Благодаря предварително   bouquet!
Какъв ти е бюджета?
Използвали сме Хотел Ламартин Lamartine Hotel  и Feronya Hotel. Бизнес клас хотели, добро разположение, страхотен изглед.
Всички тези в линкаса в района на Таксим с нормални цени и добри рейтинги.

Много благодаря! Сега ще ги разгледам. За бюджета, не знам какво да кажа, за 3 нощувки не държа на някакъв лукс, а по-скоро да е чисто и да е наистина около Таксим.

# 52
  • Мнения: 380
Здравейте! Предстои ни пътуване до Истанбул. Ще бъдем за 6 дена и ми се иска да извлечем максимума от престоя си и за целта искам да си направя някаква програма. Изчетох ви, но не мога да си отговоря на въпроса: Колко време е необходимо за пълноценното разглеждане на : Св. София, Топкапъ, Долмабахче, паркът Миниатюрк? Иска ми се да не тичаме, а да разгледаме всичко спокойно и да се насладим на атмосферата.  Wink

Здравей, ние ходихме с екскурзовод на всички, без Миниатюрк, ето моите впечатления:
Света София - 2 ч - времето е достатъчно. Ако желаеш - може и повече.
Долмабахче - там се влиза само с група, с лицензиран екскурзовод. На входа пише, че продължителността на посещението е 45 минути. Излизаш, когато излезе групата. За мен, не е напълно достатъчно това време, защото дворецът е много красив и има за гледане. Градината около Долмабахче също си заслужава.
За Топкапъ - час-два, според това колко ти харесва. За мен - Долмабахче беше много по-атрактивен от Топкапъ.
В Миниатюрк - 2-3 часа би било ок. Ние за час и половина обиколихме точно по 1 път макетите.

# 53
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Колко време е необходимо за пълноценното разглеждане на : Св. София, Топкапъ, Долмабахче, паркът Миниатюрк? Иска ми се да не тичаме, а да разгледаме всичко спокойно и да се насладим на атмосферата.  Wink
Аз в "Света София" бих могла да откарам цял ден.Simple Smile Смятам обаче, че за едно спокойно разглеждане 2 часа са един реалистичен срок. За Топкапъ си отделете поне един следобед  или преди обед, не мога да преценя кога са по-малко тълпите; има много за гледане, не бива да се препуска, а аз съм го препускала от 12 до 2. С Долмабахче е същата работа- групите се организират и пускат на вски половин час май беше и отнема едно 2 часа  поне. До Миниатурк предвидете и време за предвижване...
С Глеър сме писали заедно . Hug

# 54
  • Мнения: 4 571
Да си кажа и аз  Mr. Green, за Долмабахче бяхме с групата, беше петък, но имаше доста групи и се засякохме на три пъти с предната и със две след нас, даже на места охраната по коридорите ни даваше зор да сме по-бързи, а ние хич не сме се мотали, стори ми си че го минахме много набързо.
Топ Капъ е много разпокъсан, от сграда в сграда, объркващо е къде си влизал, освен ако не си с екскурзовод разбира се, ние не бяхме. Доста време бяхме вътре, повече от два часа, и аз се изнервих по едно време и настоях да си излизаме. Сигурна съм, че не разгледахме всичко, а гледахме много! Аз например не влезнах в залата с троновете и в съкровищницата! Бях полудяла вече  Sad. Така че, един преди обед или след обед си пригответе.
Св. София- около два часа, втория етаж ми хареса повече  Simple Smile.

# 55
  • Мнения: 27
Благодаря за отговорите!   Hug
Забравих да попитам и за водохранилището до Св. София. Около час-два ?  newsm78

# 56
  • Мнения: 4 571
За водохранилището час максимум, то не е много голямо и там няма кой знае какво за разглеждане, но е хубаво.

# 57
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Редеми, на патерици честит имен ден   bouquet
Жива и здрава бъди, много обичана и щастлива и безброй мечти да ти се сбъднат  Hug

Moareyn, и аз мисля, че за Йеребатан 1 час е напълно достатъчен. За останалите музеи вече са ти писали  Simple Smile
Ако ходиш в Археологическия музей (билетът важи за още два музея - На древния изток и Музей на керамиката), отдели си поне половин ден. Археологическият музей е много голям, с богата колекция. Аз миналото лято го минах на бегом за около час и половина, но при първа възможност бих отишла пак с повече време за разглеждане  Simple Smile

# 58
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Редеми, честит празник с мааалко закъснение   bouquet  Hug Hug Hug Hug Hug
Много здраве, семейно, професионално и спортно щастие ти желая  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 59
  • Мнения: 425
Момичета помагайте!
Току що разбрахме че ексурзията ни другата седмица няма да се проведе поради липса на достатъчно хора.Проблема е специално искахме за 3 нощувки,а сега проверих Караджъ и Турал/От варна става въпрос/и за другата седмица има екскурзии само с 2 нощувки.
Чудим се сега какво да правим,минаха ни различни варианти през главата.
Знаете ли други агенции/от Варна/ където да звъня евентуално за 3 нощувки??Нямаме особено много време,а планирахме всичко доста раноо,рганизирхме гледането на детето и т.н.,подготвихме се с подаръци за наши познати,а сега тази неприятна изненада.
В краен случай ще останем с двете нощувки,но за мен е крайно малко впредвид пътя който ще се бие до там Sad
Незнам варианта самостоятелно пътуване с автобус и Хотел дали няма да ни оскъпи повече?-С Бохемия цената беше към 550лв за двама души.Пък и незнам дали има време.

Общи условия

Активация на акаунт