Тормозят ми детенцето в детската градина

  • 6 259
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Их как ги мразя тези детски учителки, толкова е страшно, като бях малка помня какво значение имаше какво казва другарката, как всичко приемах без съмнения за вярно и умно и как нейните решения бяха като закони, със всички последствия. След години като видях каква е кокошка изкуфяла и на кого си оставяме децата ми призля. А и като знам кои от нашия клас станаха детски учителки, не искам да засегна някого, сигурно има и способни, но може да попаднеш на празноглава, злобна, непогледната от мъж кукумяфка, завършила с тройка. Не разчитай да знае какво да направи, дръж се много уверено и леко заплашително, обясни и точно какво да направи, гледай и да не я вбесиш де. Не е твоя работа да говориш с родителите или с децата, тя е начален педагог, уж, патката, а ти и плащаш да си върши работата. До детето даже не бих се приближила или докоснала, тук са малко куку, може да ме арестуват, то да не би да седи и да ме слуша с интерес, ако писне, отиде, ще спя в кауша. Нейната работа е да говори с родителите. Друг е въпроса наистина да не са някои мутри дето да и теглят една #@%$, те и детето на такъв манталитет са научили. Тук в Канада това е много сериозно, след 2 инцидента ти връщат детето, с досие, давай го където щеш. А ако на твоето има и драскотина, прави се доклад как е станало, как са го дезинфекцирали, колко е плакал и колко време са го гушкали. В два екземляра, за теб и за архива.
Ако не вдява или се е самозабравила и не иска да си върши работата, оплачи се на шефката. Ако кокошките се поддържат, махни детето, трябва да вярваш че света е справедлив и за теб и за него, не винаги но е, ако търпиш и то види, лошо става.
Не отстъпвай. Imp

# 16
  • Мнения: 2 040
Аз още нямам детенце, но имам достътъчно опит с братчето ми. И в детскатата и в училище все аз ходех да се оправям, родителите ми не обичат да се занимават с такива неща.
Това е мое мнение, но мисля, че първо трябва да говориш с другото дете и да го попиташ защо не харесва твоето. Съвсем спокойно я попитай причините, поради които се държи така. Нека обясни къде е проблема, обещай, че ще се погрижиш и дъщеричката ти да й влезе в положението, ако тя обещае да спре да я тормози. Това почти винаги  решава проблема. Понякога той е малък и естествено детски, и не е нужно да се въвличат и родителите, защото в един случай родителите разбраха, скараха се и набиха тяхното дете и то още повече се озлоби. Нека всичко е спокойно. Виж на учителката бих й теглила една ..., но и там не е въпроса. Много е лесно със скандал, но нещата ще загрубеят повече. Така че само спокойните разговори ще оправят нещата. При мен винаги е трудно да разговарям спокойно, защото винаги съм ядосана като отивам по тая причина, но като знам, че нищо няма да постигна се спирам.
В никакъв случай не сменявай детската градина заради една пикла. (Такива са децата, от TV ли е, от какво е незнам, малко се отклонявам, но онзи ден пред един блок две 10 годишни хлапета говореха за секс, което ме накара да чувствам някак си много стара.)
Пък и каква е гаранцията, че в другата градина няма да има пак някоя такава, а и на дъщеричката ти й остава още малко и ще почне училище. Вместо да си мисли и да се вълнува като всички останали, тя тепърва ще свиква с нова градина, нови деца. Мисля, че няма смисъл.
Така поне аз бих постъпила, защото съм го правила и е помагало. Но дали е най- правилно - не знам!
Прочети и другите мнения и прецени кое е най- подходящо. Все пак ти най- добре знаеш как стоят нещата!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Цитат на: Irena80
Аз още нямам детенце, но имам достътъчно опит с братчето ми. И в детскатата и в училище все аз ходех да се оправям, родителите ми не обичат да се занимават с такива неща.
Това е мое мнение, но мисля, че първо трябва да говориш с другото дете и да го попиташ защо не харесва твоето. Съвсем спокойно я попитай причините, поради които се държи така. Нека обясни къде е проблема, обещай, че ще се погрижиш и дъщеричката ти да й влезе в положението, ако тя обещае да спре да я тормози. Това почти винаги  решава проблема. Понякога той е малък и естествено детски, и не е нужно да се въвличат и родителите, защото в един случай родителите разбраха, скараха се и набиха тяхното дете и то още повече се озлоби. Нека всичко е спокойно. Виж на учителката бих й теглила една ..., но и там не е въпроса. Много е лесно със скандал, но нещата ще загрубеят повече. Така че само спокойните разговори ще оправят нещата. При мен винаги е трудно да разговарям спокойно, защото винаги съм ядосана като отивам по тая причина, но като знам, че нищо няма да постигна се спирам.
В никакъв случай не сменявай детската градина заради една пикла. (Такива са децата, от TV ли е, от какво е незнам, малко се отклонявам, но онзи ден пред един блок две 10 годишни хлапета говореха за секс, което ме накара да чувствам някак си много стара.)
Пък и каква е гаранцията, че в другата градина няма да има пак някоя такава, а и на дъщеричката ти й остава още малко и ще почне училище. Вместо да си мисли и да се вълнува като всички останали, тя тепърва ще свиква с нова градина, нови деца. Мисля, че няма смисъл.
Така поне аз бих постъпила, защото съм го правила и е помагало. Но дали е най- правилно - не знам!
Прочети и другите мнения и прецени кое е най- подходящо. Все пак ти най- добре знаеш как стоят нещата!



Подкрепям мнението ти. Бягството/смяната на ДЗ/ не е решение, то си е бягство от проблема. Confused

Приятно ми е да видя 'землячка'. Grinning  Родом съм от Етрополе.

# 18
Всъщност трябва да "бяга"този, който прави проблемите.Това за Канада и досието много ми хареса Twisted Evil в Бг май не се прилага?

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И аз покрепям съветите на Ирена80, много умно и практично го е казала, мисля, че би помогнало.

# 20
Цитат на: Jenny
Вчера отивам да си взема щерката (6г.) от детската и какво да видя! Събра ли се всички девойки от групата и я налагат по главата Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil ! Издивях! А то милото плаче и нищо не може да направи! Идва госпожата и ми разправя, че едно от момиченцата настройвало всички останали срещу Елица.
Като си тръгнахме след това 2 часа не мога да я успокоя, плаче и то не без причина или лиготия, "Какво съм им направила?", "Защо никой не иска да си играе с мен?" "Аз толкова я обичам, защо тя така прави?"
Чесно ви казвам и аз се разревах!
И това е от както са тръгнали от 2 седмици почти всеки ден. Елица вече не ще да ходи на детска, а аз незнам какво да я посъветвам.




Моето момеченце е на 2 и тръгна на градина преди 10 дни.
Винаги я съветвам: "Ако някой те удари, отвърни му и ти, но не започвай първа!".
На твое място няма да сменя градината, нито ще си правя труда да говоря с учителката , директорката или родителите на изрода.
 Ще поискам да поговоря на саме с него и ще му кажа следното: "Ако ти или някое твое приятелче докосне детето ми, ще ти се стъжни!".
А ако детето се оплаче на родителите си ще кажа, че лъже. Щом държи да е лидер със сигурност прибягва и до хитрости и лъжи и в къщи. На 6 години те са вече достатъчно на ясно с всичко и ако вземеш страха на лидерката нещата ще престанат.
А на твоето детенце покажи,че си до него и ,че реагираш когато то има нужда от теб, но не с бягство, а с решително действие.
Успех!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 952
Ако е било за пръв път и еднократно мисля, че най-важното е детето ти да не разбере, че не отдаваш голямо значение на случилото се. Не говори пред него за това, камо ли да плачеш,  опитай да му вдъхнеш увереност, че още в понеделник може и сама да ги сложи на място. Естествено в понеделник ясно, твърдо и любезно обясни на госпожата, че работата й не е да те информира кой-кого настройва, а да предприеме нещо преди ти да се налага да се намесваш.

Синът ми е една година по-голям от дърщеря ти и миналата година имахме два такива инцидента - един със съседче и един с групичка деца на рожден ден. В момента е в идеални отношения със съседчето. Тъкмо бях решила да говоря с майката и нещата се оправиха от само себе си или някоя друга съседка й каза какво става. Естествено, че аз не съм забравила инцидента и ще го имам предвид винаги в бъдеще, но пред детето не съм му отдавала значение, защото все пак живеем с тези хора в два съседни входа. Детската психика явно е много  по-различна от нашата, нещата минават и заминават ...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Цитат на: Албена Атанасова

... родителите на изрода.
 Ще поискам да поговоря на саме с него и ще му кажа следното: "Ако ти или някое твое приятелче докосне детето ми, ще ти се стъжни!".
А ако детето се оплаче на родителите си ще кажа, че лъже. Щом държи да е лидер със сигурност прибягва и до хитрости и лъжи и в къщи.


???не повярвах на очите си! Shocked  Идея нямаш за какво говориш и дано не ти се случи на практика да разбереш!
Децата грешат - твоето също ще греши, ще попада в ситуации в които може да реагира неадекватно или лошо! Това не го прави изрод!!! Как можа да наречеш едно дете така?
Вчера на площадката един дядо умник/ти ми напомни за него сега/ вадеше малки дечица от пясъчника - хващаше ги като парцали и ги стоварваше отвън пред стъписаните погледи на двете майки! Децата бяха 1,6 - 2 годишни. Уплашиха се и се разпищяха. Причината - стъпкали творението на внука /5-6 годишен/. Скандала беше грандиозен...обидите на дядото към децата - невероятни! Затова се сетих ...от твоите думи.
Нямаш право да заплашваш дете. То си има родители...егати грозната страхлива идея....спирам да пиша. Ако някой или някоя постъпи така с мое дете - жална и майка!

# 23
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Flash*
Цитат на: Албена Атанасова

... родителите на изрода.
 Ще поискам да поговоря на саме с него и ще му кажа следното: "Ако ти или някое твое приятелче докосне детето ми, ще ти се стъжни!".
А ако детето се оплаче на родителите си ще кажа, че лъже. Щом държи да е лидер със сигурност прибягва и до хитрости и лъжи и в къщи.


???не повярвах на очите си! Shocked  Идея нямаш за какво говориш и дано не ти се случи на практика да разбереш!
Децата грешат - твоето също ще греши, ще попада в ситуации в които може да реагира неадекватно или лошо! Това не го прави изрод!!! Как можа да наречеш едно дете така?
Вчера на площадката един дядо умник/ти ми напомни за него сега/ вадеше малки дечица от пясъчника - хващаше ги като парцали и ги стоварваше отвън пред стъписаните погледи на двете майки! Децата бяха 1,6 - 2 годишни. Уплашиха се и се разпищяха. Причината - стъпкали творението на внука /5-6 годишен/. Скандала беше грандиозен...обидите на дядото към децата - невероятни! Затова се сетих ...от твоите думи.
Нямаш право да заплашваш дете. То си има родители...егати грозната страхлива идея....спирам да пиша. Ако някой или някоя постъпи така с мое дете - жална и майка!

Съгласна съм с Flash*  Simple Smile

Ами я си представи, драга Албена Атанасова , ако твоето дете бъде заплашено така от нечия майка.На кого ще повярваш и как ще постъпиш?

Дума не може да става.Има си детски учители и директори за целта.Опитва се първо с добро.

Изроди били  Shocked Ужас  Close

# 24
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: zvetizvetkova
Цитат на: Flash*
Цитат на: Албена Атанасова

... родителите на изрода.
 Ще поискам да поговоря на саме с него и ще му кажа следното: "Ако ти или някое твое приятелче докосне детето ми, ще ти се стъжни!".
А ако детето се оплаче на родителите си ще кажа, че лъже. Щом държи да е лидер със сигурност прибягва и до хитрости и лъжи и в къщи.


???не повярвах на очите си! Shocked  Идея нямаш за какво говориш и дано не ти се случи на практика да разбереш!
Децата грешат - твоето също ще греши, ще попада в ситуации в които може да реагира неадекватно или лошо! Това не го прави изрод!!! Как можа да наречеш едно дете така?
Вчера на площадката един дядо умник/ти ми напомни за него сега/ вадеше малки дечица от пясъчника - хващаше ги като парцали и ги стоварваше отвън пред стъписаните погледи на двете майки! Децата бяха 1,6 - 2 годишни. Уплашиха се и се разпищяха. Причината - стъпкали творението на внука /5-6 годишен/. Скандала беше грандиозен...обидите на дядото към децата - невероятни! Затова се сетих ...от твоите думи.
Нямаш право да заплашваш дете. То си има родители...егати грозната страхлива идея....спирам да пиша. Ако някой или някоя постъпи така с мое дете - жална и майка!

Съгласна съм с Flash*  Simple Smile

Ами я си представи, драга Албена Атанасова , ако твоето дете бъде заплашено така от нечия майка.На кого ще повярваш и как ще постъпиш?

Дума не може да става.Има си детски учители и директори за целта.Опитва се първо с добро.

Изроди били  Shocked Ужас  Close


Как е възможно да наричаш децата Изроди???????? Незнам, обаче ако на мен ми се случи някаква разпра с родител с твоит възгледи и идеи на "Жална му майка" , както казва Flash,  ами Господ да и е на помощ.

# 25
  • Мнения: 2 006
Това за децата изроди-няма да го коментира Shocked Моето дете е още малко,но от сега я оставям сами4ка да се справя с някой неща(в4ера се нау4и да се ка4ва на диваните,като помрънкваше постоянно),но когато го направи беше много горда и щастлива Grinning Мисълта ми е ,4е трябва да говориш с Елица,да и обясниш ,4е понякога хората не се държат както ни се иска,4е ще има и други такива ситуации,тя трябва да усеща,4е е способна сами4ка да се справя,да има само4увствие Grinning Разговорите с родителите няма да помогнат,може даже да озлобят другото детенце и конфликта да се задълбо4и.Мисля си,4е ако вдъхнеш пове4е увереност на детенце(макар и 6 годишно)нещата ще се наредят Grinning Успех

# 26
  • Мнения: 966
Iskreno sajaliavam no ima neshto koeto si spomnix kato biax malka ta reshix da go spodelia ne sas losha ymisal, Ta eto istoriata biaxme volna i vesela talpa xlapeta jiveeshti dryjno koi kakvo ima e obshto detse kazva sme si delili zalaka daje sme se krili za da xodim septemvri da se kapem no vinagi si4ko e bilo ok, no izvednaj se poiavi edno bratov4ed4e na edno priatel4e i neshtata dobiaxa nepriaten obrat za nas (s iznenada ystanoviavax 4e baba znae kade sam bila , s koi sam igrala kade sam xodila i zashto tam kade ne triabva i taka v edin moment vsi4ki imaxme nepriatnosti i kato razbraxme ot de ni idvat takav boi ydarixme na nova4eto 4e posle ni privikaxa v polisiata edva ni se razmina neashto po seriozno Embarassed  Embarassed  Embarassed , diadko mi leka my prast zapravpad me e perdashil i za posleden, ta da ne e neshto takova znam li

# 27
  • Мнения: 343
Страшно сте мили!
Благодаря ви много, че приехте проблема ни така присърце!
Разбира се, че крайните заплашителни мерки към деца, са неумени. И не е редно да се използват подобни думи за ДЕЦА по никакъв повод и причина.
Съгласна съм с идеята, че детето трябва да се справи само и че може би това е някаво мимолетно преживяване, което след 1 седмица ще бъде забравено. При децата наистина взаимотношенията текат на бързи обороти, днес някой ти е приятел, утре не е и т.н.

Но вярвам в едно! От нас зависи детето да се научи да се спрявя с живота си, да бъде самоуверено, гордо, умно и непозволяващо някой да се подиграва с него, чувствата му, разбиранията му или идеите, които има за света! За да може да стане един ден пълноценна личност, която да отстоява правата си, а не да бяга всеки път, когато нещо не е както му харесва. Трябва точно от сега и много дълго и постоянно да възпитаваме у децата си самоуважение, достойнство и гъвкаво мислене.
Сигурна съм и в друго. Моето момиче сега ще страда, много, от обидата, от предателството на приятел, от непокизма на всички останали ... но утре тя ще бъде малко или много по-подготвена за света който я очаква. И разочарованието, което ще преживее днес ще и помогне да се справи с друга по-голяма и сериозна несправедливост, с която неминуемо ще се сблъска някога!

Ох май стана много есеистично и сантиментално  Grinning   Ами в тази дъждовна вечер човек го избива на философстване Grinning

Желая ви прекрасна неделя и успешна седмица!

# 28
  • Мнения: 343
Цитат на: mariane
Iskreno sajaliavam no ima neshto koeto si spomnix kato biax malka ta reshix da go spodelia ne sas losha ymisal, Ta eto istoriata biaxme volna i vesela talpa xlapeta jiveeshti dryjno koi kakvo ima e obshto detse kazva sme si delili zalaka daje sme se krili za da xodim septemvri da se kapem no vinagi si4ko e bilo ok, no izvednaj se poiavi edno bratov4ed4e na edno priatel4e i neshtata dobiaxa nepriaten obrat za nas (s iznenada ystanoviavax 4e baba znae kade sam bila , s koi sam igrala kade sam xodila i zashto tam kade ne triabva i taka v edin moment vsi4ki imaxme nepriatnosti i kato razbraxme ot de ni idvat takav boi ydarixme na nova4eto 4e posle ni privikaxa v polisiata edva ni se razmina neashto po seriozno Embarassed  Embarassed  Embarassed , diadko mi leka my prast zapravpad me e perdashil i za posleden, ta da ne e neshto takova znam li


Не е!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Цитат на: Jenny
Страшно сте мили!
Благодаря ви много, че приехте проблема ни така присърце!
Разбира се, че крайните заплашителни мерки към деца, са неумени. И не е редно да се използват подобни думи за ДЕЦА по никакъв повод и причина.
Съгласна съм с идеята, че детето трябва да се справи само и че може би това е някаво мимолетно преживяване, което след 1 седмица ще бъде забравено. При децата наистина взаимотношенията текат на бързи обороти, днес някой ти е приятел, утре не е и т.н.

Но вярвам в едно! От нас зависи детето да се научи да се спрявя с живота си, да бъде самоуверено, гордо, умно и непозволяващо някой да се подиграва с него, чувствата му, разбиранията му или идеите, които има за света! За да може да стане един ден пълноценна личност, която да отстоява правата си, а не да бяга всеки път, когато нещо не е както му харесва. Трябва точно от сега и много дълго и постоянно да възпитаваме у децата си самоуважение, достойнство и гъвкаво мислене.
Сигурна съм и в друго. Моето момиче сега ще страда, много, от обидата, от предателството на приятел, от непокизма на всички останали ... но утре тя ще бъде малко или много по-подготвена за света който я очаква. И разочарованието, което ще преживее днес ще и помогне да се справи с друга по-голяма и сериозна несправедливост, с която неминуемо ще се сблъска някога!

Ох май стана много есеистично и сантиментално  Grinning   Ами в тази дъждовна вечер човек го избива на философстване Grinning

Желая ви прекрасна неделя и успешна седмица!


Удоволствие бе да прочета това, което си написала. Това, че излизаш над злободневния проблем и поглеждаш на нещата в дългосрочен план е чудесно.
Поздрави! Сигурна съм, че ще се справите! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт