Тормозят ми детенцето в детската градина

  • 6 249
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Според мен трябва да се говори с учителката. С директорката също. Мисля, че е тяхна грижа да следят за реда в детската градина. Тяхна грижа е и да говорят с родителите на "приятелката". При всички положения трябва да се вземат мерки. Дори и да се премести детето в друга детска градина или в друга група. Това няма да бъде бягство от проблема. Просто ще си бъде спестяване на нерви.
Сещам се за един сериозен пример с мой съученик. Но е много дълго и изобщо не искам да го разказвам тука.

# 31
  • Мнения: 192
Цитат на: Албена Атанасова
Моето момеченце е на 2 и тръгна на градина преди 10 дни.
Винаги я съветвам: "Ако някой те удари, отвърни му и ти, но не започвай първа!".
На твое място няма да сменя градината, нито ще си правя труда да говоря с учителката , директорката или родителите на изрода.
 Ще поискам да поговоря на саме с него и ще му кажа следното: "Ако ти или някое твое приятелче докосне детето ми, ще ти се стъжни!".
А ако детето се оплаче на родителите си ще кажа, че лъже. Щом държи да е лидер със сигурност прибягва и до хитрости и лъжи и в къщи. На 6 години те са вече достатъчно на ясно с всичко и ако вземеш страха на лидерката нещата ще престанат.
А на твоето детенце покажи,че си до него и ,че реагираш когато то има нужда от теб, но не с бягство, а с решително действие.
Успех!
и аз така бих постъпила thumbsup

# 32
  • Мнения: 470
Eдна истинска детска учителка никога не би занимавала родителите с такива неща.Защо изобщо получава заплата?
Тя е длъжна да разреши проблема от самото начало,за да не се стига толкова далеч.
Аз бих и вдигнала голям скандал на тази патка.

# 33
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Не знам дали мога да бъда обективна(синът ми е на 3 години),но си имам мнение по въпроса.Виждам,че някои майки съветват да се смени градината.Категорично НЕ ОДОБРЯВАМ!!`Ми ако проблема се повтори и в другата градина?!`Ми ако се повтори в училище?!Докога ще се сменят?То това и за психиката на детето не е добре,никъде да не "пусне корени".Не!!По-добре да му се внуши сила,с която само да се справи.Под "внуши" какво разбирам-ами разговори най-вече,ако трябва със специалист поговори,за да ти подскаже най-верните думи.Думи,чрез  които малката да повярва в себе си и да подходи адекватно към "лидерката".Това е,дано не се повтарям с някоя майка.....

# 34
  • Мнения: 343
Цитат на: solei

Виждам,че някои майки съветват да се смени градината.Категорично НЕ ОДОБРЯВАМ!!`Ми ако проблема се повтори и в другата градина?!`Ми ако се повтори в училище?!Докога ще се сменят?То това и за психиката на детето не е добре,никъде да не "пусне корени".Не!!По-добре да му се внуши сила,с която само да се справи.Под "внуши" какво разбирам-ами разговори най-вече,ако трябва със специалист поговори,за да ти подскаже най-верните думи.Думи,чрез  които малката да повярва в себе си и да подходи адекватно към "лидерката".Това е,дано не се повтарям с някоя майка.....

Напълно съм съгласна!
Много си говорихме в събота и неделя и мисля, че ще се справим днес. Сутринта си поговорих и на дълго и на широко с госпожата, та ще видим какво ще стане. Много се надявам постепенно детенце да си намери мястото и да се чувства добре.
От няколко дни се буди нощно време с плач и не иска да си спи в стаята, идва при мен, а баща и се мести в детската. Отдавам го единствено на проблемите и в градината.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 626
Местенето на детенце от група в група или от градина на градина в никакъв случай не е решение. Ти си избрала правилното, като си защитила детето си и си говорила с госпожата.

Мисля, че това е нещо временно и дано Елица по-бързо да го превъзмогне.

# 36
  • Мнения: 811
Стискам палци, проблема да отшуми бързо.

Децата много по-раними от нас и същевременно по-жестоки Shocked

Ако е необходимо всеки ден ще говориш с госпожата. Един педагог би следвало да се спрява и ПРЕДОДВРАТЯВА подобни конфликти. Ако пък тя не вземе проблема присърце - давам ти идея: Всеки родител има неотменимото право да присъства на занятията в детската градина /да присъства без да се намесва/. Може подобен пасивен контрол значително да промени поведението на госпожата.

Много целувки на малката госпожица.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: Jenny
Моето момиче сега ще страда, много, от обидата, от предателството на приятел, от непокизма на всички останали ... но утре тя ще бъде малко или много по-подготвена за света който я очаква. И разочарованието, което ще преживее днес ще и помогне да се справи с друга по-голяма и сериозна несправедливост, с която неминуемо ще се сблъска някога!

Това ми напомня едно любимо клише - всичко, което не те убива, те прави по-силен!
Сигурна съм, че твоето момиченце ще се справи!

# 38
  • Мнения: 1 975
Govori mnogo seriozno s uchitelkata!!! Napravo i povishi ton ako e neobxodimo  Sign Exclamation  ... TQ za kakvo si vzima zaplatata? Da stoi i da gi gleda samo ili kakvo................
Oplachi se i na direktora! Povdigni vuprosa dosta taka direktno i ne se ostavqj dokato ne se razreshi problema!!!
Direktorut ili uchitelkata sa tezi koito bi trqbvalo da napravqt zabelegka na roditelite i na samoto dete! Ako mu se napravo stroga zabelegka i se nabljudava - togava moge bi shte ima dosta dobur efekt ...............

# 39
  • Мнения: 3 569
Децата могат да бъдат много жестоки.

# 40
  • Мнения: 312
Не зная дали сте гледали филма на ББС, излъчен по БТВ в неделя. Ставаше дума за самоуважението у децата. Едно дете трябва да расте уверено в себе си, да се учи да се справя само. А самочувствието и увереността на родителите му ще помогнат за това!

# 41
  • Мнения: 811
Jenny,
как е малката госпожица?

# 42
  • Мнения: 343
Цитат на: dari
Jenny,
как е малката госпожица?

Ами, опитва се да се справя! Успя да се сприятели с 2 момиченца и за сега като че ли поотшумя проблема. Мисля че с времето ще се оправят нещата, просто тя самичка (с моралната ни помощ) трябва да се пребори, защото не може да се разчита нито на госпожата, нито на директорката, нито на доброто възпитание на другите деца (за голямо съжаление)!

Благодаря ти за интереса!  Grinning

# 43
  • Мнения: 713
Е га ти хората. Много кофти работа. Как така никой не помага бе? Имах колежка с единствена дъщеря. Дъщерята се прибираше с рев защото някакво момченце я биеше всеки ден. Колежката направо пощуря и един ден отишла с детето на площадката, момченцето било там. Хванала го и дала на дъщеря си пръчка да го нашляпа както то правело преди всеки ден с нея. После скандал с другата майка и колежката и казала, че ако синчето продължава т е майката не го научи кое може и кое не, ще получава същото в ответ. Дъщерята се напери и нямаше повече такива проблеми. Като ми го разказваше си помислих леле как може така, ама като чета пък какво става при вас направо ти го препоръчвам. С риск да ме наплюят тук. Каквото повикало, такова се обадило. Мисля, че на тази възраст децата имат нужда от родителска подкрепа в драстични случаи като този, а не да бъдат оставени сами да се справят. И не е работа на твойто дете да възпитава другите т е да им показва, че не са прави. Те си имат родители, има и персонал тази градина. Много ме хвана бяс като четох.

Общи условия

Активация на акаунт