Днес съм ядосан/а, защото...

  • 17 776
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 266
... се наложи да ходим три път до болницата, за да си получим аутопсионния протокол и хистологията на бебето и... нищо. Тоест, епикриза имаме, но диагноза продължаваме да нямаме. Нищо не се връзва.
 #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire

+ това специалистът, който ми каза, че не знае дали има някой в БГ, който да кръвопрелива бебета като нашето интраутеринно, "но едва ли",
работи в същия частен кабинет като лекарката, която го прави, НО ТОЙ НЕ ЗНАЕ ТОВА!!!

Изобщо, в тази държава единствения сигурен отговор, който може да получи човек, е "ми не знам"!!!
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Последна редакция: пт, 01 юни 2012, 01:46 от Котката Марта

# 1
  • Мнения: 991
Лошото е, че на мен лично вече започва да ми писва от простотии и се чудя защо се захванах да правя каквото и да било ... Какво правосъдие, кви пет лева!  #2gunfire

# 2
  • Мнения: 1 266
Май само аз ще си пиша тука, явно са ме хванали бесните.

Имам един колега, който е връхта на ...  #Cussing out
Върнах се на работа преди месец, той се държи с мен, все едно нищо не е било. Окей.
Обаче миналата седмица ме хвана да ми обяснява как имало дете със съмнение за рубеола в клиниката и той колко се притеснил за една колежка да не е бременна... ?!?!
И аз го гледам ей така  #Crazy и му казвам, моля те, не ми го говори това, ама той си продължава...
... как в крайна сметка не било рубеола, ами "само парвовирус",
само дето "само парвовирус" ми уби бебето...

И днеска ми звъни ей сега, в 2 без 10, когато тамън съм заспала след нощно, за да ми каже, че еди-кое-си дете имало рубеола и бил длъжен да ме информира, защото можело да съм бременна?!?!

 #Cussing out #Cussing out #2gunfire

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 149
Котката Марта не се ядосвай с прости хора. Някои са оперирани от чувство за такт и съобразителност.

# 4
# 5
  • Мнения: 991

Не трябваше да виждам тази тема ...
Трудно ми е да се сдържа, а не мисля че ще кажа нещо смислено ...

# 6
  • Мнения: 1 266
Не трябваше да виждам тази тема ...
Трудно ми е да се сдържа, а не мисля че ще кажа нещо смислено ...

И аз така реагирах.
Опитах се да кажа нещо смислено, ама не се получи.

# 7
  • Мнения: 991
Аз се опасявам, че много лошо ще се заям и пак няма да разберат какво се опитваме да им кажем ... Както и да е ... Дано има по - малко хора, които ни разбират от собствен опит!  Praynig

# 8
# 9
  • Мнения: 991
Аз повечето пъти реагирам първосигнално и повърхностно, но наистина не проумявам как може да се скараш на жена, чието бебе е мъртво в корема ѝ, че не е дошла, когато на теб ти е удобно!!!

# 10
  • Мнения: 7 110
Коте, още веднъж извинявай.  spoko
Живеем в 19-ти век и на хората подобно отношение да просят за информация за тяхно любимо същество им се струва най-доброто, което може да им се случи. И така месеци наред.
Никой не трябва да говори навъпреки за тяхното щастие. Дали следващият път, когато ти трябва да спасиш живота на нечие дете, ще мислиш като тях?! Дали да не подбираш случаите си по това дали накрая ще трябва да стоиш в кьошето и да припадаш от тяхната радост заради щастливия край?!
Лесно се казва решете си нещата в съда. Досега осъден за роден на седем години.

# 11
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Момичета  Hug
не се ядосвайте...
Чувството за съпричастност и емпатията или ги имаш, или ги нямаш... няма средни положения и оправдателни ситуации.
А за въпросния доктор - направо недоумявам,
кому е нужно поемането на такъв риск с изчакването?
Болниците нали не почиват събота и неделя  Tired

# 12
  • Мнения: 1 266
Не е така - емпатия се култивира. Виновно е, освен всичко останало, и медицинското образование, където те учат, че човекът е набор от части, но психиката не фигурира в цялата схема.
Много време се чудих защо след като родих Мери на визитация всички ме питаха как съм и на отговора "не много добре" ме питаха какво не ми е наред. Едва наскоро установих, че те всъщност са ме питали как ми е тялото, а не АЗ как съм... Те просто не мислят в тази парадигма, защото не са научени.

# 13
  • Мнения: 3 166
Едва наскоро установих, че те всъщност са ме питали как ми е тялото, а не АЗ как съм...

Това ме впечатли силно. Именно, че АЗ-ът е душата, съзнанието, емоцията, мисълта, не плътта. Когато родих момиченцето си и плачех, акушерката ми каза: "Недей да плачеш/тук аз реших, че разбира какво преживявам и иска да ме успокои, но тя продължи с думите:/ Ще вземеш да вдигнеш кръвно сега!"

Аз също оставам без коментар пред връщането на майка с мъртъв плод. Не безумие, не лудост, пълно БЕЗХАБЕРИЕ е това! Господ да ги съди виновните, щото тук, на земята явно няма кой!

# 14
  • Мнения: 1 266
Случвало ли ви се е някой да ви държи сметка, че не общувате с него, след като напълно е отказал да регистрира смъртта на бебето/детето ви? Според мен това е върховна наглост: "Хайде да се правим, че това ужасно нещо не ти се случи, и да сме си близки, както винаги, нищо, че не ти оказах никаква подкрепа".
 #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт