Как да преодолея ревността си?

  • 16 523
  • 218
  •   1
Отговори
# 15
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да бе, няма ли някоя като мен Laughing Въпросът е, че аз преди не бях такава. Какво ми става не знам, променила съм се.

Започнала си да възприемаш мъжа си като нещо повече от себе си. По-значим, по-важен, по-по-най...Помисли над въпроса кога той стана "на място" а ти "не на място". Седни и напиши един списък защо него смяташ за чудесен, и втори списък с качествата ти които те слагат по-ниско от него. Това е начинът да видиш какво трябва да промениш в себе си и начина си на мислене.

Трябва да го свалиш малко от пиедестала на приоритети в живота си. Приоритет трябва да си преди всичко ТИ. Започни със самоусъвършенстване и професионална реализация. Седенето в къщи без обществена заетост не води до нищо добро.
Споделям  Peace

   Също така ако изравните излизанията си сами и забавленията си нещата ще се оправят  Wink
Предполагам авторката не излиза да разпуска заради децата , т.е. няма на кой да ги остави  Rolling Eyes Интересно той взимал ли е инициативата , ти да излезнеш той да ги гледа   Rolling Eyes


Лично аз 'ревнувам' не от жени а примерно че той е излезнал а аз не  Mr. Green Егоистка Wink








# 16
  • гр. Варна
  • Мнения: 317
Определено излиза повече от мен, все има някъде някакви поводи. А сме свикнали все да излизаме заедно. Така че и аз се учудвам на реакциите си. Като че ли по рано нямаше такива излизания, наборни срещи, ски с приятели, все банкети... Може би съм си била такава, но не съм могла да го осъзная. Сега все сме заети, нямаме време един за друг, умората вечер си казва думата. Ох, ако знае какви ги говоря...Сигурна съм, че нищо от това, което пиша не му и минава през ума, ама и аз с мойте мисли.Ще се оправя, няма страшно Wink

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цитат
Сега все сме заети, нямаме време един за друг, умората вечер си казва думата

Да , но той намира време за себе си  Mr. Green
Сори ама си е дразнещо  Laughing не знам дали бих ревнувала на твое място но би ми докривяло  Twisted Evil че намира повече време за собствения си гъз а за нас двамата не  Twisted Evil
Няма лошо човек да разпуска и сам ОК ама .....


Lizet33 , ти е дала добър съвет  Peace малко по малко почни да си обръщаш внимание и да намираш време за себе си  Peace

# 18
  • гр. Варна
  • Мнения: 317
Всъщност аз доста време не говорех за чувствата си с него, всичко държах в себе си, и положителни и отрицателни емоции. Реших, обаче всичко, което мисля да си го казвам, да правя това, което точно в този момент ми иде да направя, независимо правилно ли е или не. Наглас започнах всичко да изричам. И да ви кажа, не се чувствам добре така. Наистина ще си хапя езика занапред..., защото така тръгнаха и дразгите между нас. Никога за нищо не започва той да се спречква. newsm78

# 19
  • гр. Варна
  • Мнения: 317
Цитат
Сега все сме заети, нямаме време един за друг, умората вечер си казва думата

Да , но той намира време за себе си  Mr. Green
Сори ама си е дразнещо  Laughing не знам дали бих ревнувала на твое място но би ми докривяло  Twisted Evil че намира повече време за собствения си гъз а за нас двамата не  Twisted Evil
Няма лошо човек да разпуска и сам ОК ама .....


Lizet33 , ти е дала добър съвет  Peace малко по малко почни да си обръщаш внимание и да намираш време за себе си  Peace


Не, той намира време за всичко, и за нас и за работата си. АЗ не намирам обаче!

# 20
  • Мнения: 2 457
...м.... Нещо не ми харесва че поемаш цялата вина върху теб Thinking
той не виновен за нищо, не предизвиквал спречквания, пък тогава защо не се чувстваш добре и спокойна? Чак езика ще си хапеш... Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 868
Като че ли по рано нямаше такива излизания, наборни срещи, ски с приятели, все банкети... Може би съм си била такава, но не съм могла да го осъзная. Сега все сме заети, нямаме време един за друг, умората вечер си казва думата.
Той май честичко си излиза. Нямате време един за друг, а за странични забавления намира време - много ергенски го дава според мен, че и да не му се обаждаш иска....
Мисля, че по-скоро се дразниш от поведението му, отколкото да ревнуваш. И си в правото си, слагай му спирачка на някои от излизанията.

# 22
  • Мнения: 4 569
Ревността ти не е причина- тя е следствие. Следствие на ниско самочувствие и самооценка.
  Peace  Понякога е и от липса на доверие.
Ти вярваш ли му като ти каже че е еди - къде си?

# 23
  • Мнения: 46 653
Аз съм същата като теб, приемам се такава, каквато съм, дори не го определям като ревност, защото реално няма от какво да ревнувам, такива са принципите ми и не намирам причина да излизаме отделно.
Но и човека, с който създадох семейство е същия, така че никога не ми се е налагало да се замисляме кой, как и какво.

Не можеш насила да се промениш.
Както и един човек, който е в обратното положение, и не му пречи, не може да се промени и това да му попречи.
Щом сте различни, независимо кой от двамата ще направи компромис, все ще го чопли отвътре.

# 24
  • Мнения: 45
Ревността ти не е причина- тя е следствие. Следствие на ниско самочувствие и самооценка.
  Peace  Понякога е и от липса на доверие.
Ти вярваш ли му като ти каже че е еди - къде си?

Липсата на доверие се поражда или от несигурност в чувствата му, или от неувереност в себе си. Първото също може да е породено от неувереност в себе си.

Аз нямам спомен да съм нямала някога доверие на любим човек. Предполагам че ако настъпи не дай си боже такъв момент, значи човекът доста ще да се е "осрал", с което неминуемо ще унищожи не само доверието, но и чувствата ми.

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз съм същата като теб, приемам се такава, каквато съм, дори не го определям като ревност, защото реално няма от какво да ревнувам, такива са принципите ми и не намирам причина да излизаме отделно.
Но и човека, с който създадох семейство е същия, така че никога не ми се е налагало да се замисляме кой, как и какво.
+1

Направи ми силно впечатление, че ти е затворил телефона... оставил жена си и децата си вкъщи и отишъл да се забавлява по нощите, че чак и проявява неуважение когато се притеснят за него. Той знае ли, че поведението му те наранява?

# 26
  • София
  • Мнения: 2 217
Да бе, няма ли някоя като мен Laughing Въпросът е, че аз преди не бях такава. Какво ми става не знам, променила съм се.

Започнала си да възприемаш мъжа си като нещо повече от себе си. По-значим, по-важен, по-по-най...Помисли над въпроса кога той стана "на място" а ти "не на място". Седни и напиши един списък защо него смяташ за чудесен, и втори списък с качествата ти които те слагат по-ниско от него. Това е начинът да видиш какво трябва да промениш в себе си и начина си на мислене.

Трябва да го свалиш малко от пиедестала на приоритети в живота си. Приоритет трябва да си преди всичко ТИ. Започни със самоусъвършенстване и професионална реализация. Седенето в къщи без обществена заетост не води до нищо добро.

Е, какво да добави човек - брилянтно!!!  bouquet

# 27
  • гр. Варна
  • Мнения: 317
Наистина много добри коментари, много хубави изказвания, благодаря на всички. Чета мненията ви и се опитвам да взема най-доброто за себе си...

# 28
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Наистина много хубави мнения и съвети. Рядко ми се случва да попадна в този форум на толкова смислени отговори  събрани в една тема и определено човек може да вземе по нещо за себе си.    bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 17 414
Винаги когато изведнъж съм започвала да ревнувам (а дотогава не съм била такава) е било с причина. Подсъзнанието ми е улавяло нещо, което очите ми все още не са видели.
В този ред на мисли, изобщо не бих пренебрегнала интуицията си, ако се появи.
Никога не съм ревнувала от ниско самочувствие, аз винаги си имам ниско самочувствие, такава съм си по принцип. Ревност когато се е появявала е била по други причини.
И сори, ама като съм затворена с две малки деца у дома, ще очаквам съпруга ми да е затворен там с мен и да излизаме или когато можем да си го позволим и двамата, или с някаква реципрочност той и аз по отделно. Тука малко нещо ми се вижда изкривена тая реципрочност. Не мога да си представя мъжа ми постоянно да се развява на "излизания, наборни срещи, ски с приятели, все банкети" и честичко да не преспива у дома и аз спокойно и преспокойно да си спя с децата сама - как пък няма да се случи.
Много ясно, че ще има ревност като има нощи, прекарани навън, особено ако са зачестили напоследък. Ай стига внушавали на авторката колко е виновна и с ниско самочувствие, така ми пееше и на мен бившия, пък през цялото време докато ми го е пеел, си е имал мацка настрани.

Общи условия

Активация на акаунт