CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема No 21

  • 55 985
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Aх,великата Мирама с великите квалификации. То всички в темата са по-умни и по-можещи от ХР-ите.....Да ги линчуваме тея ХР-и,да ги забраним със закон!!!

Мен ме дразни и друго - писах на 1 HR -ка в LinkedIn за една позиция, за която набира хора и получих отоговор, че тъй като работя в голяма компания, а позицията е за по-малка, позицията не е подходяща за мен  Crazy Много ги обичам такива HR -и които решават вместо теб кое е добро и кое не за мен, аз все пак съм достатъчно зряла, за да си преценя....и какво следва....в България като си работил веднъж за голяма компания не можеш да започнеш в по-малка??? Да не говорим, че в по-малки компании понякога има повече сигурност и по- високи заплати и социални придобивки. Честно казано аз като си търся работа си имам причина, но велики HR - ки дори не те допускат до кандидатстване.
Рискът да се откажеш по-бързо е по-голям,затова рядко викаме на интервю за по-ниска позиция или по-малка компания,човек с повече свалификации.

Това е грешка. Пълно е с големи компании, в които условията на труд са лоши.

# 721
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 941
Ивка, смегчи тона, защото тук не пишат дебили, дошли от Амазонската джунгла, а все пак жени с някакво образване и опит, които са в състояние да правят трезва преценка за нещата и имат някаква реална представа за света. Чесно казано не знам как до този момент някой не те е пратил при модераторите. Определено успя да развалиш добрия тон на темата.
Някого да съм обидила случайно? Съвсем кротко и спокойно обяснявам нещата, нито съм спорила, нито съм нагрубила някого. Не виждам какво в тона ми не ви харесва! Дори да ме пратите към модератор, не виждам някаква основателна причина, поради която да бъда санкционирана. Не съм казала, че сте дебили, цитирай ме, ако има нещо подобно в постовете ми. Нито пък съм казала, че не сте образовани или нямате реална представа за света или трезва преценка. Позволих си единствено на няколко пъти да кажа, че не се чете това, което се пише и то със съвсем добри намерения. Ако смяташ за редно, прати ме към модератор, нямам нищо против, но се обоснови с доказателства, моля.
Мирама, не знам ти на какви фирми си попадала. И в двете, в които съм работила - предишната и сега в холдинга, организираме почти всеки месец курсове за повишаване на квалификацията на работниците и служителите си и ръководството на фирмата наистина държи на това. Имаме колежка, завършила магистратура по Екология, финансирана от собственика. В момента друг наш колега завършва второ висше, отново финансирано от собственика. Въпрос на приоритети и на гледна точка на ръководството. Аз самата не съм пропуснала семинар или обучение, откакто съм на работа тук в сферите, в които работя - човешки ресурси и безопасност и здраве при работа. Така че има фирми, които го правят, но наистина те са малко, за съжаление.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 187
Бях на интервю по обява с
Минимални изисквания:
- образование – средно;
На самото интервю се оказа,че само аз имам висше образование от дошлите на интервюто, според вас нямам шанс ли , че съм в очакване ? newsm78

# 723
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 941
Бях на интервю по обява с
Минимални изисквания:
- образование – средно;
На самото интервю се оказа,че само аз имам висше образование от дошлите на интервюто, според вас нямам шанс ли , че съм в очакване ? newsm78

Дай подробности около твоята квалификация и позицията. Така надали някой ще може да ти отговори.

# 724
  • Мнения: 803
Бях на интервю по обява с
Минимални изисквания:
- образование – средно;
На самото интервю се оказа,че само аз имам висше образование от дошлите на интервюто, според вас нямам шанс ли , че съм в очакване ? newsm78

Дай подробности около твоята квалификация и позицията. Така надали някой ще може да ти отговори.

Ivka, въпросът на момичето е много елементарен и не изисква допълнително инфо, понапъни се малко, нали си много печена  newsm53  или ние с татуировките /  smile3534  / да отговаряме...

# 725
  • Мнения: 22 549
Red Velvet, ти някакъв проблем ли имаш точно?
И да, благодаря ти много за комплиментите, че ме наричаш велика и т.н. Но честно казано, освен теб тук, не съм видяла друг да се изживява по подобен начин.
И да, много ваши колеги правят точно това, теб нещо те обижда ли?
Или смяташ, че HR е последна инстанция??? Ако е така, жалко наистина.

ivka03, в София е възможно и да правят и провеждат обучения. В по-малки градове почти няма фирми, които да го правят. Освен задължителните по ЗБУТ.

# 726
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 941
Не искам да съм груба, но от така написаната информация как да преценя дали става или не? Нито я познавам, нито знам какъв опит и образование има, нито за каква позиция кандидатства. HR-ите нямаме кристални топки! Ти ако имаш, отговори й!!! Образованието е само малка част от критериите за одобрение на един кандидат. Ако е икономист и кандидатства за офис мениджър, вероятността да я вземат е голяма. Ако е икономист и кандидатства за продавач-консултант на дрехи едва ли, защото HR-а ще прецени, че този човек има възможности за много повече. Давам крайни варианти. И зависи кой ще гледа кандидатурата - HR или някоя секретарка ще гледа в тавана и ще си избира.
Мирама, в доста малък град работя, но собственикът е чужденец, а управителите на отделните фирми са все хора, които са били по чужбина и знаят какво да изискват и на какво да държат. Вярно е, че малко работодатели обръщат внимание на това, което е жалко, наистина.

# 727
  • София
  • Мнения: 3 249
Освен задължителните по ЗБУТ.
като знам и те как се правят...

# 728
  • Мнения: 22 549
Освен задължителните по ЗБУТ.
като знам и те как се правят...

Зависи от кого се провеждат.
Има си сертифицирани обучители по ЗБУТ, но ако фирмата прецени, че не може да им плати, се намират други хора, които просто ще "изчетат" една презентация и до там.

# 729
  • София
  • Мнения: 6 219
Ивка, хич не си кротка и спокойна. Ако беше така на никой нямаше да му направи впечатление какво казваш и щяхме дружно да се съгласим с теб. Километричен назидателен пост не се схваща добре из форумите. Лекциите са за в училище.


Мисля, че е време за новата тема. И ако може да се оставят споровете в тази, защото все пак има хора, които намираме полезна информация в условията на словесна борба между Ред и Мирама.



Аз мога да ви кажа на мен как ми проведоха ЗБУТ - "Ванче, ела да се подпишеш на няколко места" Точка.

# 730
  • Мнения: 22 549
Vanya_I, можеш да направиш оплакване. Иначе от фирмата са длъжни да проведат начален инструктаж и през определен период от време се прави допълнителен.

# 731
  • Мнения: 9 024
Бррррррррррр.

....

Искам да попитам RedVelvet и ivka03, с какво допринесохте, вие като HR-и, на момичетата търсещи работа и споделяки тук в темата?
Тук има момичета, които търсят работа от повече от година, без доходи, следящи всяка обява, кандидатстват и по такива обяви, по които не биха искали да работят, но нямат избор.
Защо трябва да говорите по този начин и на всеки пост, с нормален въпрос, да има по два поста с назидания и текст с тон "аз съм по-велика от теб".

Напишете едно две примерни мотивационни писма, едно две СиВи-та. Може да звучи смешно, но съм сигурна че ще има хора тук, които ще го оценят и ще им е полза.


............


Естера, аз мисля че имаш шанс. Успех!


Simple Smile

# 732
  • Мнения: X
А, прегледите по трудова медицина за 3- та категория труд, на колко време са? Имам усещането, че ги прескачаме.

# 733
  • Мнения: X
Бррррррррррр.

....

Искам да попитам RedVelvet и ivka03, с какво допринесохте, вие като HR-и, на момичетата търсещи работа и споделяки тук в темата?
Тук има момичета, които търсят работа от повече от година, без доходи, следящи всяка обява, кандидатстват и по такива обяви, по които не биха искали да работят, но нямат избор.
Защо трябва да говорите по този начин и на всеки пост, с нормален въпрос, да има по два поста с назидания и текст с тон "аз съм по-велика от теб".

Напишете едно две примерни мотивационни писма, едно две СиВи-та. Може да звучи смешно, но съм сигурна че ще има хора тук, които ще го оценят и ще им е полза.


............


Естера, аз мисля че имаш шанс. Успех!


Simple Smile


 newsm10

Аз им се чудя толкова стотин CV- та и няколко десетки интервюта + повишаване на квалификацията си- как успяват да стоят по цял ден тук?  newsm78

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз мисля, че е нормално ЧР да направи първия подбор по документи. Не може началникът на цеха да ми подаде, че търси мотокарист и после да му се налага да преглежда документите на десетки хора, които нямат правоспособност. Също толкова нормално е интервютата с одобрените по документи  кандидати да се провеждат от прекия ръководител в присъствието на ЧР. Последната дума за назначаване има прекият ръководител. Аз мога само да споделя впечатленията си от разоговора с кандидата и да дам мнение за моите предпочитания. Но не очаквам ръководителят на структурната единица да е длъжен да се съобрази  с моето мнение.
За обученията - за 2011г. си надвиших планираните ресурси за обучение и то с доста голяма сума. Същевременно, обаче, нито едно предложение за обучение не беше дошло от самите работници. И в годишните анкетни карти съм предвидила въпрос дали желаят да повишат квалификацията си и какво обучение биха искали да преминат. Ами, само 3-4 души бяха отговорили на този въпрос. А се предполага, че резултатите от тези анкетни карти трябва да залегнат в плана ми за обучение за следващата година ooooh! Вината не винаги е само в работодателя, много често и самите работници не си преследват интереса.

Общи условия

Активация на акаунт