CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема No 21

  • 55 982
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 569
Ох, тия мотивационни писма.  ooooh! Tired
Кажете ми какво се пише в такова за хигиенистка.

# 706
  • Германия
  • Мнения: 240
Тук за абсолютно всички позиции се изискват мотивационни писма, даже за чистачка. Няма как да си пратиш документите без- ще отидат директно в коша. Естел, как да не може за чистачка  Laughing..пишеш примерно.. ”С голям интерес прочетох обявата ви за хигиенистка еди къде си....Тази дейност отговаря перфекто на моите умения и интереси. Имам широки познания в тази област, придобити (предишната ти работа), които бих искала да демострирам във вашата фирма. Също така имах възможноста да натрупам опит в частния си дом, където винаги, с голяма страст и удоволствие, се грижа за изрядната чистота във всички стаи. Освен познанията си предлагам мотивация, надежност,  лоялност и гъвкавост. Надявам се да съм събудила интереса ви и ще се радвам на евентуална среща” .. Mr. Green (мале, как не мога да се изказвам на български, не е истина... ooooh!)
Иначе и мен много ме мъчат..ей сега тъкмо привърших поредното и го мътих сигурно 3 часа, а най-първото 2 дни го бях писала.. Laughing И като чета по форумите, какви изисквания имат относно мотивационните писма направо ми се реве...

# 707
  • Мнения: X
Ах, и на мен са ми голяма мъка мотивационните писма  Rolling Eyes. В повечето случаи не кандидатствам за обява, където изискват, освен ако не ми е много легнала на сърцето. Но пък вие казвате, че има хора, които не пращат такива, въпреки че се изискват за кандидатстване, така ли? И какво правите с тези кандидатури? Разглеждате ли ги или....щом не е пратил писмо-не заслужава?
 Също ми е чудно някоя фирма като публикува обява-без да е написала името си, с много 'вяли' изисквания и отговорности и без никаква друга информация-как да напише човек мотивационно писмо за такава позиция, като не знае почти нищо за организацията и естеството на работа?

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Правите ли разлика м/у HR и ТРЗ?
Вече няколко пъти попадам на обяви в които пише HR, а след това пише оформяне и начисления на заплати  newsm78
В сегашната ми фирма и в предната HR само публикуваше обявите и отсяваше CV- тата. Интервютата си ги водеха или Управителите от централен офис или прекият ръководител.
Аз не се занимавам със заплатите. Но изготвям всички документи, които по някакъв начин са свързани с тях, вкл. заповеди за доплащане. Но самото изчисляване не е моя работа. Дори в програмата, с която работя, модулът за заплати не ми е активен, само в модул "Кадри" работя, а при касиерката са активни и двата.
Интервютата при нас се провеждат по различен начин, в зависимост от длъжността. Но в общи линии аз поемам първото интервю, преглеждам документи и автобиографии. След това с прекия ръководител решаваме кои кандидати да повикаме за второ интервю и крайното решение е негово. Ако търсим човек за ръководна длъжност, решението си е на управителя.

# 709
  • Мнения: 62
Да си дойдем на думата Sad((
http://www.jobs.bg/f1505554
- Длъжността е подходяща за студенти, но не е подходяща за майки с малки деца.
 

# 710
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 940
ivka03  обявата за снимката беше за хотел, не тази, която посочих.


Това, заради което пуснах линка е, че е мега-хипер-супер непрофесионално да пишеш МАРКЕТИНГ, когато става дума за моделство.

Отговарям на всичките им изисквания, ама няма да пусна СВ, после как ще имам очи да кажа, че се занимавам с маркетинг?

Мерси за отговорите за снимките.

Относно грима и грижите - на мен лошо впечатление ми прави която и да е неподдържана жена. Липсата на дори лек грим ще преглътна, но мустачките  и неоправените вежди - не. Ако ми се наложи да работя с такъв човек би ми било много неприятно дори да стои до мен. Нали се сещате за капчиците пот, които се събират над устната и как кофти седи Sick Sick

Явно такава им е структурата на работа. Може би имат предвид някакво представяне на дрехи с рекламна цел, което пак не е съвсем маркетинг. Особен по-малките фирми са със странна структура, наистина и не можеш да разбереш кой на кого е подчинен. Иначе обявата си е съвсем нормална, само не е трябвало да пишат думата Маркетинг, за да не се обърка някой, желаещ да работи като маркетинг мениджър, а не като модел. Неподдържаността е едно, гримът е друго. Поддържаната визия може прекрасно да върви без грим. Непочистени вежди и мустаци и аз не бих приела.
Кремито, малко по-остра съм, защото в ситуация на масова безработица и по 600 кандидатури за едно място, не може човек да си позволи да не бъде перфектен. Не съм тръгнала с лоша умисъл да се заяждам или нещо подобно. Изказах позицията си от гледна точка на масовата практика на работодателите и техните изисквания в немалки фирми. Нагледах се на какви ли не кандидатури и ми се искаше да помогна дори и на един кандидат да не ги допуска. Знам и какво е мнението на работодателите и на водещи HR-и за визията на снимките, затова и реагирах така за тях и грима. Сори, ако съм обидила някой, но нападките започнаха още с появяването ми в темата с цел да съм полезна и издразнена от едно изказване, че нищо не пречело да те назначат с татус и пиърсинг. Ако мога да помогна на някого с нещо, ще го направя с удоволствие.

# 711
# 712
  • София
  • Мнения: 6 219
Значи всички хора с татуси - вън? независимо от уменията? сори, много рядко се обаждам тук, обаче това минава всякакви граници...

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 4 140
Мен ме дразни и друго - писах на 1 HR -ка в LinkedIn за една позиция, за която набира хора и получих отоговор, че тъй като работя в голяма компания, а позицията е за по-малка, позицията не е подходяща за мен  Crazy Много ги обичам такива HR -и които решават вместо теб кое е добро и кое не за мен, аз все пак съм достатъчно зряла, за да си преценя....и какво следва....в България като си работил веднъж за голяма компания не можеш да започнеш в по-малка??? Да не говорим, че в по-малки компании понякога има повече сигурност и по- високи заплати и социални придобивки. Честно казано аз като си търся работа си имам причина, но велики HR - ки дори не те допускат до кандидатстване.

# 714
  • Мнения: 1 993
Да си дойдем на думата Sad((
http://www.jobs.bg/f1505554
- Длъжността е подходяща за студенти, но не е подходяща за майки с малки деца.
 

За дискриминация ли говорим последните страници?

# 715
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 940
Мен ме дразни и друго - писах на 1 HR -ка в LinkedIn за една позиция, за която набира хора и получих отоговор, че тъй като работя в голяма компания, а позицията е за по-малка, позицията не е подходяща за мен  Crazy Много ги обичам такива HR -и които решават вместо теб кое е добро и кое не за мен, аз все пак съм достатъчно зряла, за да си преценя....и какво следва....в България като си работил веднъж за голяма компания не можеш да започнеш в по-малка??? Да не говорим, че в по-малки компании понякога има повече сигурност и по- високи заплати и социални придобивки. Честно казано аз като си търся работа си имам причина, но велики HR - ки дори не те допускат до кандидатстване.
Това не е практика само в България, а по цял свят. В Германия ако имаш по-високо образование от изискуемото за длъжността, няма да те вземат и ще ти го кажат в очите. Нали тези HR-и затова са сложени - за да преценят кой е подходящ и кой не? Не забравяй, че има хора, които кандидатстват за определена работа само за да започнат и ако намерят друга, в по-голяма фирма или която да ги удовлетворява, ще напуснат. Това е риск, който много HR-и предвиждат и не допускат. Има риск за текучество, който, първо, не е оправдан и второ, не е икономически целесъобразен /да те вземат, обучат и после ти да си тръгнеш, защото не това ти е била мечтаната работа/. И пак зависи от опита и образованието ти, ако може да допринесеш за фирмата и ще е в + за фирмата, защо не.
Значи всички хора с татуси - вън? независимо от уменията? сори, много рядко се обаждам тук, обаче това минава всякакви граници...
Много съжалявам, но с татус и пиърсинг на веждите, носа или на други ВИДИМИ части от тялото, много големи фирми ще те погледнат пренебрежително, защото това не е част от деловия вид. По същия начин не смятам за делово мъж да носи обици. Ако щете ме заклеймявайте, това е истината и почти всеки работодател и HR ще ти го каже същото /не визирам шоу индустрията, там и по без гащи, с извинение, да идеш, пак ще те вземат, ако си "уникален"/.  Така е по цял свят, така е и в БГ. Има норми, които трябва да се спазват и на които уважаващите себе си и имиджа си фирми държат.

 offtopic - сега очаквам поредното  ooooh! от ЕлиМери  hahaha hahaha hahaha
Сори, но не се сдържах.

# 716
  • София
  • Мнения: 6 219
Ивка, смегчи тона, защото тук не пишат дебили, дошли от Амазонската джунгла, а все пак жени с някакво образване и опит, които са в състояние да правят трезва преценка за нещата и имат някаква реална представа за света. Чесно казано не знам как до този момент някой не те е пратил при модераторите. Определено успя да развалиш добрия тон на темата.

# 717
  • Мнения: 22 548
ivka03, то пък БГ фирмите се пребиват да предоставят и предлагат обучение на кадрите.))))

А това, че сте на дадена позиция в даден момент, не означава, че сте по, по, най. )) Нали се сещате, че има достатъчно хора, с много по-висока квалификация, образование и т.н. от Вас. ) Защото ми се струва, че това някак си го пропускате.
Много HR, които се изживяват като такива единствено пускат обяви в сайтове и отсяват хората по документи. Това какъв специалист точно те прави и в какво? Че си подбрал 10човека от 200 примерно, по определени зададени критерии?

# 718
  • Мнения: 1 446
Aх,великата Мирама с великите квалификации. То всички в темата са по-умни и по-можещи от ХР-ите.....Да ги линчуваме тея ХР-и,да ги забраним със закон!!!

Мен ме дразни и друго - писах на 1 HR -ка в LinkedIn за една позиция, за която набира хора и получих отоговор, че тъй като работя в голяма компания, а позицията е за по-малка, позицията не е подходяща за мен  Crazy Много ги обичам такива HR -и които решават вместо теб кое е добро и кое не за мен, аз все пак съм достатъчно зряла, за да си преценя....и какво следва....в България като си работил веднъж за голяма компания не можеш да започнеш в по-малка??? Да не говорим, че в по-малки компании понякога има повече сигурност и по- високи заплати и социални придобивки. Честно казано аз като си търся работа си имам причина, но велики HR - ки дори не те допускат до кандидатстване.
Рискът да се откажеш по-бързо е по-голям,затова рядко викаме на интервю за по-ниска позиция или по-малка компания,човек с повече свалификации.

# 719
  • Мнения: X
ivka03, то пък БГ фирмите се пребиват да предоставят и предлагат обучение на кадрите.))))

А това, че сте на дадена позиция в даден момент, не означава, че сте по, по, най. )) Нали се сещате, че има достатъчно хора, с много по-висока квалификация, образование и т.н. от Вас. ) Защото ми се струва, че това някак си го пропускате.
Много HR, които се изживяват като такива единствено пускат обяви в сайтове и отсяват хората по документи. Това какъв специалист точно те прави и в какво? Че си подбрал 10човека от 200 примерно, по определени зададени критерии?

Не искам да обиждам никого, но и моите впечатления за такива за HR. Както писах и в двете фирми, в които работех това правеха, а са национални компании с 300 служителя.  А, преди година мой колега тръгна по София да си търси работа и каза, че масово HR  или не участват в интервютата или само водят протокола, а интервюто си го види прекия началник. И че интервюто на HR се свежда до стандартните общи въпроси, които всички сме чували. И това става въпрос за високо- технологичните компании. А, на няколко места водещият интервюто даже се спречкали с HR.
Така, че е мн жалко ако един HR препъне кандидата още по документи или щото не му харесал снимката.

Да ви кажа честно добрия тон в темата се загуби и аз спирам да я следя. Не харесвам хора, които се изживяват като последна инстанция, а и не разбирам те нямат ли си работно време?  newsm78 (Аз съм в болничен, моята лесна както се казва)

Общи условия

Активация на акаунт