КГБ=Клуб на Готините Баби - 123.

  • 47 290
  • 729
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 348
welcome и newsm24 Цветенце Бяло! Еделвайс ли си, лилиум ли, що ли?
Като не се представяш с виц,...

Благодаря на всички за топлото посрещане! Ами аз май не смогвам наведнъж, вица го пуснах по-рано,  но като си харесам някой друг, пак ще пусна.
Какво цвете съм - може би клоня към лилиум или - на който каквото му е любимото.

Бебо плаче, ревнува от вас.

П.П.  Ако има среща във Варна, бих дошла с удоволствие. Но там нямам нет удома. Ако някой иска да се свърже с мен, можем да разменим телефони на ЛС. Вие решете дата, час и място.

Последна редакция: вт, 10 юли 2012, 17:15 от white flower

# 526
  • Мнения: 1 563
Момичетааа Hug пак да се разпиша и да рапортувам какво сготвих hahaha  chef Joy
 Янче Hug , много ти благодаря за идеите за ястията. На Нели и Ивлив  също . Така като се  обмени опит е много хубаво. Сега съм си  направила менюто няколко дни напред. Днес направих леща за обяд със салата и мезенца около лещата и кайсии за десерт. За вечеря направих кюфтенца с доматен , подлучен сос с много магданоз. Направих и  тарта от рецептите на Диди от Горна Оряховица с бутер тесто , сос бешамел и наредени в кръг тиквички и моркови. Сега преди малко я изкарах от фурната , но още не сме я опитали. Мирише на вкусно. Нарязах и диня и я сложих да се охлажда в хладилника. Та с две думи готова да си нахраня четата.
Цвете бяло Hug съвсем млада баба си и всестранно развита личност! Пишеш , че се занимаваш с лечение с прана - какво представлява и какво лекува. Ще ти бъде ли удобно с няколко думи да ни просветлиш Laughing Аз още в началото се представих подробно .
Яжка  Hug според мен по добре си оправи старата пералня , вместо да купуваш нова. Моята е немска и е от 17 години.Досега три пъти се  е повреждала и  много добре пере, да не чуе Дявола
При нас в момента излезе страшна буря и започна да вали , но изглежда ще е за кратко. На вън се разхлади след ужасната жега.
Приятна и прохладна вечер на всички ви !!! cheers cheers cheers beer beer

# 527
  • София
  • Мнения: 472
Каква ти прохлада! Цял ден ходя из къщи и пъшкам. Захвана нещо и го оставя. Не върви. Ако бях с климатик сигурно по друго щеше да е. В стария апартамент имах, но тука тази голяма площ... не ми се плащат зимни сметки за ток.
Момичета, прочетох за Дракона, но май ще трябва резервация, че е четвъртък пък и вечерта. Здравче, ти ли що ли? И за колко. Аз съм ДА.
Сега се каня поне терасата да позамета, че довечера към 12 пускам маркуча.. Дали ще се справя... Много ме мори тази жега, но ще се устиска, няма как.
Бяло цвете, не помня /пак германеца/ дали съм те посрещнала, но добре дошла и от мен. Аз съм от рядко пишещите, но редовно четящи. Щом си от София ще се видиме и на живо. Не пропускай срещата с варненки- страхотни дами са!!!
 Хайде и аз да ви пожелая прохлада, ама надали!

Последна редакция: вт, 10 юли 2012, 21:03 от m a y a

# 528
  • Мнения: 2 099
Ок, ще резервирам Бабината Кръгла Маса с гледката. Обаче, мило Майче, още за четвъртък, 18 часа - според както прочетох в уговорките. Става ли?
Майче, търсих противокомарни гривни- уви. Можеш ли да намериш? Ама пиши спешно, моля те - да престана да търся.

 newsm53

# 529
  • София
  • Мнения: 4 178
Прибрах се току-що и набързо прочетам последната страница.

Мая, каква събота  newsm78 - нали беше четвъртък-12-ти. Да не сте променили нещо?

white flower, добре дошла и от мен. Ако си в Сф на 12-ти, защо  не дойдеш на срещата да се запознаем? Пък после и с варненки.

Какви манджи готвите в тая жега, направо  newsm78 newsm78 newsm78
Днес им направих зелен фасул, но Гери хапна само таратор и до кога ще го ядат, не знам. Защото аз бързо се изнесох от тях, за да ползвам безплатня транспорт до Борово.

Сега ще си видя съобщения и поща и подхващам игричката, с бира в ръка  beer2

# 530
  • София
  • Мнения: 472
Ужас!! Този германец само го викаме и той идва!! Поправих се - разбира се четвъртък - мозъка ми е заврял...
Здравче, сега ще проверя за гривните, че и на Кари обещах.

# 531
  • София
  • Мнения: 16 038
Мая, 12.07 - четвъртък ни е рандевуто.

white flower, пак добре дошла. Аз нещо не съм разбрала - как се казва бебо?
Аз още не съм баба, имам голямо момиче, вече работи, опитна  фризьорка е.
За готвенето - у нас ядем различни неща и по различно време. Аз хапвам към 20 ч. салата с някаква мръвка, яйца, сирене. Също и бяло вино или бира. Като ме обземе музата правя тиквички на фурна с кис. мляко. Сега замислям постно прясно зеле или тиквички с кайма. Пламен се прибира към 22.30 и си сипва 2 чаши ракия с мезе. Вечеря към 24 ч. с нещо наготвено от него. Без манджа с месо, сос и запръжка не сяда, как не му омръзна.  Cry Сега беше на зрял боб, преди това леша със салам и подобни. Така ги хранила майка им и е свикнал. Ани много рядко се прибира и я хапне, я не. Когато си е у дома през деня маа пържоли на парти-грила без хляб и салата.
Това е при нас - проза.
Днес ми се струва малко по-прохладно от предните дни.
Моренки, къде са снимките - рових, но нищо не намерих.
Варненки, видях ви - хубави и весели сте. Пак да се съберете и заради нас.

# 532
  • София
  • Мнения: 472
http://great.bg/%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5-%D0%BB%D0%B … %D0%BB%D0%B2.html
Това е офертата,Здравче
Има и лепенки:
http://grabo.bg/zabravete-za-komarite-18-ili-30-repelentni-lepen … 6540&affid2=7

Последна редакция: вт, 10 юли 2012, 22:10 от m a y a

# 533
  • Мнения: 5
Ето ме отново  
Зимна не зимна сметка както казва Майчето, без климатика не става  #Crazy
Ходихме до вилата ,поляхме доматите и краставичките ,обрахме узрелите и..се върнахме Там пък има толкова комари ,че не мога да си представя да остана да спим...
Като казах комари  ..видях предложението в линка на Мая  Като чета  че тези гривни са стрували 12 лв  и с намалението 5.50 се изумявам  Та те в  аптеките и дрогериите са  по 6 лв ,на както и да е-пазарна икономика ! newsm78 Его от тук http://apteka.framar.bg/30021655/%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%B1%D0%B8% … D0%B0%D1%80%D0%B8може да се купи онлайн ,имат и детски такива по 7 лв Money
Бяло цвете непременно ще се видим ,само ми цъкни като пристигнеш  Hug
Момичета ,да  не забравите да сложите снимки от срещата ви на 12 юли ,но  не с обстановката ,а с вашите  образи  и моля надписвайте ги че да ви опознаваме и физически   и да знаем кой кой е ,моля  Embarassed
Оставям ви с пожелание за  добра вечер ! Hug

# 534
  • София
  • Мнения: 1 529
Мисля да дойда на срещата с Фурийчето. Така ,че ме бройте моля. Mr. Green
 Ето поздрав за Софиянки:  http://www.toplo.bg/res/files/REMONTI_ZA_MEDII_2012_v6.pdf

# 535
  • Мнения: 894
Ето една интересна рецепта 
АРМЕНСКИ  МАГДАНОЗЕНИ КЮФТЕНЦА
Пропорциите са на 1 връзка много ситно накълцан магданоз /без дръжките и не в блендер/ 1 яйце, 1 с.л. брашно, 1/2 ч.л. черен пипер, 3-4 щипки сол, щипка сода бикарбонат. Всичко се меси продължително /ок.10 мин./ и се оставя за половин час в хладилника. После се гребва със супена лъжица от сместта, овалва се в брашно, изтупва се от излишното количество, оформя се кюфтенце и се пържи на силен огън. Отцежда се върху хартия. Допълнение една изпотена бира  beer2

# 536
  • София
  • Мнения: 16 038
Ивлин, тези кюфтенца съм ги запланувала. Но мисля да ги направя в тава в печката, да не е много мазно пърженото. Или пък във формите за мъфини.
Да ви предложа нов турски сериал, дават го само на платения канал на БТВ - Войо.
http://www.vbox7.com/search/?completed=0&vbox_q=%D0%BE%D0%B3 … &period=false

# 537
  • София
  • Мнения: 472
Нели, тези гривни са изпробвани от мен на Морени - действат. Поместих и за лепенки линк.
Айша, и аз го загледах този сериал по vbox-са - интересен е. Днес гледах 7-ми, утре 8-ми епизод.
Аз се отказах да готвя в тези жеги - салатки, мезенза, сиренца, плодове- все ще оживееме.
 Иначе откакто пробвах тиквените мъфини, май и кюфтенцата ще пробвам във силиконовите формички.

# 538
  • Мнения: 894
Aisha,благодаря за филма .
Майче това е идея- в силиконови форми да се направят кюфтенцата

# 539
  • Мнения: 7 391
                Иви,сега сме като слончето! Mr. Green Навън вали ,но и духа доста бурен вятър.Апартамента вече ми е охладен и то без зимни сметки.Направо блаженство - хлад,дъжд и мирише на свежо.Нали съм до планината усеща се свежестта и , а не уличния прахоляк.Дедито прибира чадърите от терасата,че се разхвърчаха от вятъра и само басейна няма как да приберем,че е голям и ни трябва доста време да го източим.Утре ще установяваме какво е положението.
                Пишете и мен за срещата пък дано котка не ми мине път!
                Чета за арменските кюфтенца и си мисля,че в нашата къща стават само за гарнитура.Ако ги оставя на вегетариански деликатеси ще ми отнесат вратата на хладилника след това от ровене из него. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт