ЕПИЛЕПСИЯ - ТЕМА 16

  • 57 885
  • 728
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 389
естествено, направено е еег, прегледал го е детски невролог, който казва че щом детето е склонно да прави гърч при малко по високи температури е добре да се приема това лекарство

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Mrs. Jones конвулекса не е толкова силно лекарство, той се води широко широкоспектърен антиконвулсант и мисля че не вяоди до пристрастяване! Някой невролози го изписват като кратка терапия след пристъпи, по принцип го дават да се пие до 2 годи след последния получен пристъп от детето! Но при всеки е различно, все пак лекарите си преценяват кое, как да се приема! Може би са ви го изписали превантивно да се избегне повтарянето на пристъпи! Моята дъщеря го пие вече 4 години и 1 месец! Не е имала пристъпи от 4 години, еег-та ни са чисти, но невролога ни държи да го приема 3 пъти дневно превантивно да не стане нещо! единственото което трябва да се следи при конвулекса е чернодробните ензими, от личния лекар си искай направление за биохимия и така всеки месец да се следят Алат и Асат! Това е, дано съм ти разяснила всичко! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 249
Запис!
Ема,тези дни и аз подстригах много късо  Кевин има също такива два белега,най вероятно е от чукване на главата при падане, какъвто е палав не минаваме без инциденти.
Не се бях замисляла дали е от лекарствата  newsm78 

# 18
  • Мнения: 1 040
Гери не се е удрял,а те са бая 7-8 такива малки белегчета,други години не ги е имал.Тая вечер звънях на Литвиненко той каза че може да е от конвулекса да не се притеснявам че е временно,ама за да съм по-спокойна като ме е знаел каква съм да отида все пак на кожен лекар да се успокоя и да кажа че пие лекарства,а нашите лекари са едни........ Shocked

# 19
  • Мнения: 1 070
Ние като започнахме Конвулекса за 3 дена опада цялата коса, но той все пак беше бебенце. Също имахме и големи петна колкото монети от 1 лв. по цялото тяло, отшумяха за няколко дни. Сега има гъста косичка, но ензимите са ни много завишени. Избягвам всякакви други лекарства, антибиотици не давам, парацетамоли също, че черният дроб много се товари.

От една страна е радостен факта, че ще го давате само 6 месеца, дано не ви се повтарят гърчовете. Аз очаквам другата година напролет да го спираме и отсега ми е свито. Хем се радвам, хем ме е страх.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ема да но не е нищо сериозно и както е казал Литвиненко да е временно! Ирена няма такива проблеми, не и пада косата, няма петна! При нея косата да искате, щеше да ми направили впечатление ако имаше такъв проблем!

# 21
  • Мнения: 13
pepi1963:Знам,че навсякъде се заяждат,когато аз бях студентка не ми пукаше толкова,но за него ми е страшно болно.И колкото да му говоря-то като си е в него притеснението,си му влияе... Стискам палци на Ели...

# 22
  • Мнения: 3 540
Еми, Дидко от колко време е на конвулекс !

# 23
  • Мнения: 1 040
от бебе на 5 месеца беше като почнахме с конвулекса,личната също каза че може да е от него и ми вика да втривам чесън на местата където няма за нея това не са петна.Ще изчакам малко да видим и мога да го закарам на кожен.Че след 2 седмици отиваме на Банкя за един месец.Утре ще ходим в Стара Загота на преглед при Бруно стискайте палци! Wink

# 24
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Jensy аз също много се притеснявам за Ели тя на моменти уж се успокоява,че има и поправителна и ликвидационна сесия,но като си я знам каква е притеснителна сигурно го казва повече за да ме успокои мен,но да е жива и здрава пък с ученето каквото стане.,ще си стискаме взаимно палци на студентите да вземат изпитите и да продължат в следващият курс.

# 25
  • Мнения: 13
Pepi1963:И аз така съм муказала-няма нищо фатално в тези неща-късат на изпит,продължаваш.Но и моя син е притеснителен,винаги е бил такъв,освен това има силно изострено чуство за справедливост и отреагира,когато нещо не е наред,а това явно му се отразява.Да са ни живи и здрави децата-ще се справят.

# 26
  • Мнения: 1 040
Бруно каза че няма нищо притеснително за сега това плоскостъпие и стъпване на вътре ще си го има няма да има красив крак:) трябва да се следи всяка година и освен стелки и ортопедични обувки нищо друго не може да се направи.Вариянт 2 шини да ми се сложат ще спре да ходи,друг вариянт операция която не препоръчва също едно че ще е болезнено,друго ще ни върне назад и не се знае резултата.По нататък може и да има влошаване да стъпва още по навътре,но не може да прогнозира времето ще покаже и ще го следим всяка година това е.Американските лекари дори нищо не препоръчвали за такива деца нито стелки,нито обувки аз не мога да си го обесня как така но щом той казва сигурно е наблюдавал.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Сиянка, справила си се страхотно, както винаги с оформлението на новата темичка   bouquet
Дано само хубави неща да споделяме тук за децата си  Praynig Praynig Praynig
Относно пожълтяването на зъбите, моята щерка е с такива от лекарствата по мнение на зъболекаря ни .. но с една специална паста за зъби всичко вече е ОК и както тя не искаше да си мие зъбите с гел, вчера й пратих по куриер в София, че нейната свършила... А каква е пастата - Ваня ще сподели, ако някой има интерес  Hug

# 28
  • Мнения: 1 070
Споделете за пастата, коя е?

# 29
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Извинявам се, че се намесвам в темата, но....... това е пастата за зъби
 С радост ще ви доставя, ако поискате. Вярвам, че Ваня няма да ми се сърди.

Общи условия

Активация на акаунт