Прах за пране и омекотител за дрехи / тема 8

  • 114 139
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 297
Признавам си че навлизам неподготвена в темата, но съм в Гърция и търся препоръки какъв прах/ гел за пране да си взема. Предпочитам да не е твърде ароматен и да е сензитив. Ако има такъв, приемам и насоки от коя верига магазини да се снабдя  bouquet

# 706
  • Мнения: 19
Кислородни избелители със сигурност нямат.
Тук можеш да прочетеш повече подробности, но е на английски.
Мерси, Гес, беше ми полезно  Hug Няма ли вече да създадат течен препарат с кислородни избелители?

# 707
  • Мнения: 5 207
Признавам си че навлизам неподготвена в темата, но съм в Гърция и търся препоръки какъв прах/ гел за пране да си взема. Предпочитам да не е твърде ароматен и да е сензитив. Ако има такъв, приемам и насоки от коя верига магазини да се снабдя  bouquet
В Гърция вече има Ariel Baby & Soft на прах и течен и можеш да пробваш него. Сигурно е хубав. Има и Persil Baby и Persil Kids на Хенкел. И Ариела, и Персила вероятно са сензитив, щом са за бебета и деца. За магазин - не мога да помогна. Сигурно във всички по-големи супермаркети ги има.

Мерси, Гес, беше ми полезно  Hug Няма ли вече да създадат течен препарат с кислородни избелители?
Явно нещо им пречи, иначе досега да са го направили. Добавяй си допълнително. Аз поне така правя.

# 708
  • Мнения: 19
Явно нещо им пречи, иначе досега да са го направили. Добавяй си допълнително. Аз поне така правя.
Добавям си, ама все пак да се задействат Laughing

# 709
  • Мнения: 1 310
Явно разчитат на фосфорната киселина в колата. Но и аз никога не бих си поляла дрехите с кола, при наличието на толкова препарати против петна по магазините.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 250
Здравейте, тъй като през живота не съм използвал прах за пране, а само течни гелове, бих искал да попитам за мнение относно промоцията в Penny - вижда ми се наистина съмнително евтино, особено сравнено с цените в БОРН...Освен да гледам на опаковката да пише, че е произведено в Германия, какво друго ? Ако това си струва, смятам да си взема 2-3 пакета, стига да не е проблем съхранението им. http://www.penny.bg/index.php?id=504 Предния път испанският гел Ариел свършил веднага, тоя път ще избързам, ако си струва, иначе пера с белгийския Dixan gel за момента - може ли да се сравняват ?

# 711
  • Мнения: 5 207
Няма да пише на опаковката, че е произведен в Германия. Гледай на тесните страни на кутията адреса (на едната страна е дозировката, на другата - адресът. Ако е немски, ще пише Deutschland, пощенска кутия и телефон за кореспонденция. Цената е повече от добра. Като гледам кутията на снимката, това си е немски прах: има типичната самореклама колко им е висока оценката на Щифтург Варентест и препоръка да се пробва компактния прах.
Относно съхранението: ако имаш сухо място, където да го държиш, може да изкара няколко години, но все пак имай предвид, че този прах не е произведен вчера. Като гледам опаковката, сигурно е произведен миналата или по-миналата година, защото тогава смениха броя на пранетата, а от тази година вече опаковките и логото са нови.

Dixan с кое да може да се сравнява? С испански Ариел ли, или с немския прах? Честно казано, предпочитам белгийски Диксан пред испански Ариел. То и нашият Ариел е по-добър от испанския (особено ако е онзи basico с червения етикет). Диксан в Белгия е някакъв среден клас, но си е хубав.

Последна редакция: пт, 07 сеп 2012, 11:05 от Guess Who

# 712
  • Варна
  • Мнения: 250
Благодаря Ви за бързия отговор  Embarassed  Hug А ако не е немски, например белгийски, добре ли е? За Persil знам, че трябва да е немски или английски, инак не си струва, но за прах Ariel не знам какъв да търся да е...Ще гледам срока на годност, макар да не вярвам да има голяма разлика в изпирането, след изтичането му.Сухо място ще се намери, ще го увия хубаво в найлонова торба...Ако си взема 2 или 3 пакета от праха, добре ли е, или много ще дойде? Четох за този прах, но с друга опаковка, че вонял на ферментирало и жената го изхвърлила - от мненията в amazon.de - но не ми се вярва.
  За течния Dixan, който ми изпра едри петна от кръв ( за разлика от Perwoll Made in Hungary,  за родния пазар ), бях останал с впечатлението, че това си е чист Persil, даже ароматът силно го наподобява, в Wikipedia пише, че Persil / Dixan / Wipp е едно и също...

P.S Това за бяло ли е само, или за цветно ?

Последна редакция: пт, 07 сеп 2012, 11:13 от stedra

# 713
  • Мнения: 5 207
Немският и английският Ариел са най-добрите. На западноевропейските продукти няма срок на годност. Има код, който е за вътрешнофирмена употреба. Ако има залепен етикет на български със срок на годност, то той най-вероятно не е верен (поне от опита ми с паралелния внос съм стигнала до такъв извод).
Дали ще дойде много, зависи от теб: колко често переш, колко прах хабиш на пране (при по-големи перални се слага повече прах и кутията върви бързо), така че ти ще си прецениш. Това са 70 пранета обаче. 3 опаковки са 210 пранета. Има да переш... За бяло е.
Ако снимката е вярна, това не е билгийски продукт. Той е двуезична опаковка. Но ако е белгийски, по-добре не се затрупвай с много кутии.
Мисля, че това е още от партидите със старата миризма, но не съм сигурна. Трябва да подуша.

Ако те интересува, в първия постинг на темата има таблица с марките в различните държави. В някои държави няма марка Персил, а същият продукт се продава под марката Диксан (Гърция, Италия) и Уип (Испания). В Белгия и Австрия има марка Персил - премиум клас, а Диксан е междинен клас, но не е много по-зле от Персил. Почти никаква разлика няма между тях. А Первол не сравнявай с Персил и Диксан и не очаквай да изпира силни замърсявания, защото е лайт дюти перилен препарат - специализиран. И немски да беше, пак щеше да е същото.

# 714
  • Варна
  • Мнения: 250
Така обяснено вече ми стана ясно.Ако не сте вие с Дедо, сме за никъде без вас  Hug Специално този прах за бели, или цветни тъкани е? Ако е за бяло, може би не е добра идея да пера цветно с него, за да не избледнеят дрехите, или... ?

# 715
  • Мнения: 5 207
Не е добра идея да переш цветно с него. За бяло е и е много добър в това отношение. Така че цветните ти дрехи след няколко пранета може и да загубят цвят. Да речем, можеш да переш някакви по-светли и издържливи цветни - хавлии, ризи, тениски, спално и лично бельо.

# 716
  • София
  • Мнения: 3 328
Мисля, че това е още от партидите със старата миризма, но не съм сигурна. Трябва да подуша.
Това добре ли е, Гес? Питам, защото Ариел отдавна, ама наистина отдавна не съм купувала, пък офертата ме заинтересува - тъкмо ми привършва прахът за бяло.

# 717
  • Мнения: 5 207
Новата миризма в никакъв случай не е на ферментирало. По-скоро има някаква цитрусова нотка. Във всеки случай не е старият аромат на Ариел, но не и лош. Старият повече ми харесваше - много свеж и леко флорален, но за мен не е твърде важно.

# 718
  • София
  • Мнения: 4 020
 Дами и господа Simple Smile, моля ви за съвет. Искам да си купя Скип или Диксан от Гърция, но никъде по кутиите не пише дали са за бяло или за цветно. Пише, че пере на 15 градуса и толкова. Как да ги позная, имат ли изобщо такова разделение? Единствено един Персил видях специално за цветно...

# 719
  • Мнения: 176
праховете в Гърция са разделени на универсални и само за бяло. Напоследък започнаха да се появяват и за цветно. Някой спомена, че Ариел има вече Колор. Бих препоръчала Скип, но ако е Скип Клинекс систъм е за бяло, другите Скипове са универсални.

Общи условия

Активация на акаунт