® Португалия - тема № 15

  • 30 315
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Нищо специално не е.
Да отиде във Финансите - там всичко ще му обяснят.
Накратко - регистрира едно ЕТ (Empresario em Nome Individual), съвсем безплатно.
Първата година е освободен и от данък печалба. Ако втората година мине 10000Е от третата ще започне да плаща (колко % обаче не помня). После - като тръгне да наема помещение да провери всички документи налични ли са (пожарна, хладилници,тяхното ХЕИ,везни.....). Има нов закон за наемите - да се информира добре за него! И да си намери някой на място, който може да го светне за новите неща - мен все пак ме няма там 3г  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 1 101
Е някой да ни изтупа от прахта Mr. Green
Дора е отговорила горе долу..но тук нещата се менят всеки ден..така че..
А и ресторантйорството в момента не е много добре..т.е. увеличиха ДДС на услугата..т.е. печалбата им драстично намаля от 6% на 23% си е цифра..А и много хора които излизаха на ресторант спряха да го правят...Но все пак си има пътници за всеки влак Wink
Португалците много държат на храната..повтарят ако храната е вкусна и достатъчно Mr. Green
Не знам какъв тип ресторант иска да открие твоя познат?Малък -голям?

# 47
  • Португалия
  • Мнения: 3 705
гледам и не вярвам...  Mr. Green
Доре,как я караш?още ли в Бг или нещо друго излезе?

към въпроса да добавя само-плаща се на счетоводител минимална такса/за малка фирма ок.15евро/-еднократно,и даже висенето във финансите/ложа до сидадао си спестяваш
ако искаш да ти е мирна главата покрай срокове и нововъведени правила-наемаш го да ти води делата с финанси и социални,та да не плащаш после като поп  Peace

# 48
  • Мнения: 1 101
Деси тези 15€ май са само във вашия край. Mr. Green..тук минимум е 50€ ..
Ако е" Индивидуално име"  е без организирано счетоводство..
т.е. не е задължително..
Но пак зависи...ако ще е голям ресторант..ще има персонал..и съответно е нужно счетоводство...

# 49
  • Португалия
  • Мнения: 3 705
 Laughing Светле,то ние си знаем ,,,Нашата и Вашата Португалия“,за кой ли път...
ама аз не говоря за организирано счетоводство,а да платиш на счетоводител,да не висиш по опашки,да ти следи сенята за сайта валидна ли е/че,аха!да дойде време за IRS,и тя вземе ,че се предаде на Всевишния  Crossing Arms/
ние толкова плащаме,че при нас все се случва да трябва да се реинисиира ативидаде или друго
още 15,ако ни прави IRS-а/ако има 123456789 фактури през годината,да не съм от Карлуково да ги смятам аз! Crossing Arms ,че и да им плащам глобата,ако сбъркам  Whistling

# 50
  • Мнения: 1 101
 Laughing Е аз да не съм от Карлуково Mr. Green
Сама си оправям всичко...а за смятането счетоводната програма си смята сама.
Е сенята какво да и следиш newsm78 иска подновяване от време на време.
Но разбира се че като ви е по удобно ползвате си услугите...но тук няма такива цени в нашата Португалия Naughty

# 51
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Деси  Hug
Супер сме си, още в БГ. Чакаме Зелена карта. Сега пак ще подаваме документи.
Междувременно нещата с бизнеса на Борис се развиват добре, нищо че е криза (пу-пу-пу).

Аз имах счетоводител, плащах по 20Е (3та ПТ, Лисабон) само когато се налагаше нещо да прави. Иначе по всяко време си говорех с нея по тела за какво ли не  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 97
Момичета, здравейте!
Аз реших все пак да остана в Португалия, и от октомври детето ми е при мен, ходи на училище и е трети клас ( не го върнаха във втори). Тук е малко скучно, но ще свикнем.
Има ли мами около Синеш или наоколо  newsm03
Лек ден ви желая!

# 53
  • Мнения: 3
 Grinning Hug записвам се да ви следя . моите са си в България .

# 54
  • Португалия
  • Мнения: 3 705
как сте?подготвяте ли се за Коледа?мене ме тресе вече от тия подаръци-все искам нещо,дето не го намирам или пък много скъпо  Crossing Arms
а за манджата мислите ли  Laughing
Светле,киселото зеле стана ли?моето хрупа още  Mr. Green
макарена,то работа има ли изобщо  Rolling Eyes
ГаГа,много радост у вас   bouquet
Всички останали да се чувстват порицани,че не пишат,не се вясват,ни вопъл,ни стон  Naughty

# 55
  • Мнения: 3
 newsm10 карфиола стана, но зелето още му е рано, мнго е топло тук и го сложих късно . моми4ета пишете , вече не е толкова за навън и има време за компа.

# 56
  • Мнения: 1 101
Мен пак ме грабна работата и почти не влизам тук ..
Още не ми е Коледно..но май трябва тези дни да украсим елхата...та може и да дойде настроението...
А подаръци по рядко Stop
Аз зеле си правя в буркан..става за  3,4 дена и вече ядохме на няколко пъти Peace
Тази година се опитах да суша чушки...уж купих едни такива тънкокори....но май няма да оползотворя нищо..мухлясват от вътре Sad
Друго си е сърмички и пълнени сухи чушки но.....каквото такова..
Айде записах се Mr. Green

# 57
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Тук съм, не в Португалия де  Mr. Green
Аз във форума вече рядко влизам, няма време за нищо  ooooh!
Никакви манджи и други подобни  Naughty

# 58
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Хей, къде се загубихте?
Какво става с вас?
Някакви новини!!! Бързо  Mr. Green
Казвайте, да ви кажа и аз  Wink

# 59
  • Мнения: 1 101
 LaughingКазвай де без бой.
Иначе едно и също..
Я кажете за Здравните книжки от тук..кой си вади?Такива международни...дето служат при пътуване в чужбина..

Общи условия

Активация на акаунт