Кюретаж и забременяване след това - 36

  • 22 883
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 892
Феичке не се притеснявай предварително нека излезнат резултатите. И аз с моя мъж сме несъвместими. Просто ако излезне така напомняй на лекарите за това и ако имаш някакви интервенции занапред, при които може твоята кръв да се смеси с тази на бебето е хубаво да се бие анти-д и то много важно да е до 72 часа след това. Недей се опитвай да търсиш причини за миседа, знам, че е трудно и аз непрекъснато се захващам за някакви неща, още повече, че при мен пък изобщо не можахме да видим нищо на ехографа, че отидох много късно и изобщо не ни даде никакви насоки какво точно се е получило. Истината е, че никога не може да се докаже на 100% каква е причината, а тя може да е една и две и три, може да са няколко наведнъж или пък всеки път различни за тези, които имат по-лош късмет и им се случва няколко пъти. Единственото, което може да направим е да направим повечко изследвания за наше успокоение, че сме взели необходимите мерки. Има толкова случаи, в които жените си забременяват с нелекувани проблеми, да не говорим за тези, които си осиновяват дечица и после успяват. И всичко това според мен е резултат на психиката. Може да си чисто здрав, но като си внушаваш, че има нещо се поболяваш и си казваш на организма, че не си готова да станеш майка. А когато се изследваш и прилагаш някакви лекарствени терапии при изникнала нужда се успокояваш и сигнализираш на мозъка си "ето направих всичко възможно по силите ми и сега съм спокойна и готова да стана майка".
Днес се разписах много, ама ще ме извинявате. Влизам да се похваля с по-ниския резултат от ТСХ - 2.52. Пак не е идеално, но поне съм на границата, ясно се е било вдигнало от бременността. Предполагам, че ще го следим занапред и не знам дали все пак да не си измоля една консултация с ендо, че никога не са ме гледали на ехограф. Мисля да подпитам утре док дали да не пуснем и някакви имунологични изследвания все пак. Вчера като си гледах документациите видях, че миналата година още на първия преглед ми е писал и да изследвам лупус антикоагулант, който май се пада към тях. Някоя от вас изследвала ли го е това чудо и какво точно показва. Другото, което ми неотметнато в списъка е електрофорезата на хемоглобин, която също не ми  е много ясна и не знам къде я изследват, никъде не я виждам в списъците на лабораториите и може би е с друго име. Ще се радвам тези от вас, които са минавали през тези изследвания да споделят малко инфо, че не знам с тоя бърз преглед утре дето ме чака дали ще успея да разбера нещо.

Последна редакция: пн, 09 юли 2012, 11:40 от Lyne

# 721
  • Мнения: 7 118
Феичке, антителата могат да започнат да създават проблеми чак, когато бебето има изградена собствена кръвоносна система. Избий си тези притеснения от главата, аз съм говорила с 4-5 доктора за резус несъвместиността, и аз като теб не си знаех кръвната група, нито тази на мъжа ми, имам 4 аборта, от които единия с абразио. Всички лекари бяха категорични, че това не може да е причина за аборт в никакъв случай.

# 722
  • NE
  • Мнения: 10 999
Благодаря ви момичета! Hug Hug Hug
Спирам с тези глупости и повече няма да се вглъбявам в такива щури мисли, че наистина човек може да се побърка от само себе си.

# 723
  • Мнения: 835
Момичета благодаря ви за посрещането и подкрепата.Да наистина съм правикла доста изследвания.Имам тромбофилия и по този повод си правя фраксипарин още от деня на трансфера.След миналоия инцидент лекувах Уреаплазмата 2-3 месеца и правих контрола и преди поредния опит и ри положителния тест.Освен това преди да ми направят серклаж пих 5 дни Сумамед в огромната доза от 1г на ден,и 14 дни по късно на първата контролна микробиология пак си пуснах Уреаплазма,микоплазма и Хламидия-съответно отрицателни.Имаше в малко количество някакви Грам/-/ анаероби и веднага започнахме слагане на Флажил вагинално...и 1о дни по-късно стана най-ужасното нещо в живота ми.Имунологичното положение беше следното-НК клетки гранични,минах курс на лечение и преди предния опит правих биопсия на лигавицата на матката която беше без отклонение.Днес чакам да излезнат резултатите от материала който пратихме в Геника за Токсоплазмоза,Цитомегало и Епщайнбар.Имаше момичета който изказаха предположение че може след лекувана хламидия която имам преди повече от 10г може да е била в затишие,но аз си мисля че да спука сака трябва да се е реактивирала и да се хване на цервикален секрет.Въпрек всичко ще говоря с док утре когато имам час" да търсим под вола теле"После ще споделя.Ако някоя от вас е минала по моя път моля да ми пише.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 966
Теди, страхотно коремче, пу-пу  Grinning Много добре изглеждаш  Hug

Flower Fairy и ти си голяма сладурана  Hug За резус факторите, както вече са ти обяснили, няма за какво да се притесняваш, единствено при бременност трябва да се следят антителата всеки триместър и при раждане да ти бият анти-Д гамаглобулин.

Shyny, доста изследвания си направила и надали е от хламидията или уреаплазмата. Дано скоро да откриете причината  Hug

Lyne, успех днес с изследванията  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

При мен контракциите май значително намаляха от магнезия  Grinning Вчера да съм имала 4-5 за цял ден, е, днес 2 от сутринта, но едната със сигурност беше слаба и неболезнена от подготвителните и може да не се брои  Mr. Green, започнах вече и тях да ги различавам, както до оня ден не знаех какво е контракция  Joy От магнезия получих леко разстройство, което си е описано в страничните му ефекти, но определено  предпочитам така пред контракциите.

# 725
  • NE
  • Мнения: 10 999

Светле Много благодаря за комплимента! Hug
Момичета, влизам само да кажа че съм с кръвна група А +, така че всичко е наред. Шанса да се падна с този резултат бе най-голям така че нещата вървят добре. Party

# 726
  • Мнения: 9 095
Shyny, много съжалявам за това през което е трябвало да преминеш Hug аз обаче пропуснах нещо...защо е правен серклажа- имаш ли доказана ицн? питам понеже по принцип след серклаж вероятността от развитие на инфекции е невероятно голяма...да не кажа че задължително с нещо ще се обзаведеш...което в твоя случай е абсолютно недопустимо Rolling Eyes оф..тъпа история то ами дано вече се спират неволите ooooh!


Светле, аз от бременността съм много редовна в 00, със и без магнезий нещата направо са супер редовни Flutter , тъй че пий си го и не се кахъри за слабителния ефект Mr. Green


аз освен че съм нервна и изплашена, физически съм добре, вечер чистя до посред нощ щото така или иначе не ми се спи, а денем си поспивам hahaha та сега събирам сили да започвам днескашните задачи да изпълнявам...

# 727
  • Мнения: 876
Теди, за кога ти беше насрочено хубавото събитие, че гледам времето в лентичката изтича?  Flutter

# 728
  • Мнения: 133
Здравейте!

Как сте, момичета? Аз бях заета през почивните дни и затова не съм писала.

Видях снимките.

Теди, разкошна си! Много добре изглеждаш! Пу-пу!  Hug
Фея на цветята, много си хубава! Simple Smile

Shyny, съжалявам за случилото се и че се записваш при нас. Дано скоро всичко се подреди! Кураж!   Praynig Hug

Ох, Златенце, мила, дано по-бързо се оправиш, да не те мъчат тези болки.  Hug

Зузи, честит празник, мила! Дано да бъдете здрави, да се подкрепяте и обичате още дълги години и всичките ви мечти да се осъществят в скоро време!  Hug 

И аз взех да се притеснявам за Мименцето. Дано всичко е наред при нея и това, че не пише, да е  по съвсем други причини.  Praynig

Аз да ви кажа, че излязоха някои резултати от изследванията, които правих. Цитонамазката ми е първа група, което страшно много ме зарадва. МБ я чакам още, че там са ми притесненията. Иначе хемоглобинът ми е малко нисък - 113. Аз принципно под 120 не падам, но нещо този път явно съм изтървала работата. Трябва да наблегна на месото.  На преглед ще ходя пак чак на 1-ви август. Надявам се да мине бързо времето. Сега и без това съм по-заета  и може да не го усетя толкова.

Прегръщам всички ви! Hug  bouquet

# 729
  • Мнения: 7 118
Екшънче, напълно нормално е при бременните хемоглобина да е по-нисък, не се тревожи.

Тедче, и тук да си кажа, че съм убедена, че всичко ще мине гладко и ще се гушкате с малкото чудо, което те подритва отвътре  Mr. Green Hug

# 730
  • Мнения: 5 892
Феичке радвам се, че си отдъхна с тези кръвни групи Wink То и аз леко така след контролата на ТСХ днес. Дано е само от нервите и бременноста това покачване. Тоя месец ще изключвам психиката, че работа ни чака след две седмици.
И аз качих малко снимчици в албумчето Rolling Eyes

# 731
  • София
  • Мнения: 17 591

Аз ви навестявам след дълго отсъствие - не съм ви забравила, ама хиляди задачки... и сега открадвам мъъъничко време само да ви видя.
Теди, къде ги тези снимки?
Не се страхувай... Страхът е полезен само ако води до някакви действия - в смисъл, ако можеш нещо ад направиш. А ти не можеш, ред е на лекарите. Не бой се, за тях това е рутина, ежедневие...

# 732
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Момичета, заповядайте в новата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=668498.new#new

Общи условия

Активация на акаунт