Отговори
# 690
  • Мнения: 1 501
За началната страничка може да добавите , че съм на 30 год и ми е първа мнооого чакана и желана бременност Grinning.

# 691
  • Мнения: 12
Кости, наистина много гадно...мърлява работа. Ще чакаме новини като минеш на преглед!  smile3521 smile3521   
Аз си прекравам много добре в България, оттървах се малко от жегата в Атина,но след 15 дни се връщам ,че много почнахме да се разделяме с моя приятел и не ми харесва това.  Rolling Eyes Rolling Eyes
 ще изчакам 2 седмици са ми изследванията и да се покажа при лекарката и се връщам при него. Тука цял ден разходки,няма жега за мен,обичам лятото ,не се плаша. Ама там няма разходки,май ще има само лежане и хапване  ooooh! ooooh! ooooh! 
 
Честито на новите мами! Все повече ставаме и това ми харесва  newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44

# 692
  • Мнения: 1 501
Момичета , от няколко дена имам голям проблем с венците - надули са се и ми туптят и едвам спах снощи. Какво е това чудо не знам. Ще кажеш , че мъдрец ме боли , после мислех , че един зъб с коронка ме боли , да ама няма как да ме боли при положение , че е направен преди 5 години и е мъртъв от всякъде Laughing. Знаех за този проблем с венците ама се чудя сега мога ли да правя гаргара със смрадлика newsm78?

# 693
  • Мнения: 441
Чела съм, че е напълно нормално при някои жени да се появят проблеми с венците - кървене, болка и т.н. Опитай с гаргара, мисля че ще помогне  Peace

# 694
  • Мнения: 16
Elizabett ,консултирай се със зъболекар,нормално е през бременноста да имаме проблеми със зъбите.Има пасти за зъби подходящи за нас.Аз мисля след 15.07.да посетя стоматолог,че имам зверски зъбен камък,а и доста са ми оголени венците+майка и дядо по майчина линия с пародонтоза,положението ми не е розово.Предната бременност в 5 месец си чистих камъка 5 дни преди сватбата  Rolling Eyes

Вчера ходих у нашите да видя бебка и даже я нахраних и ми заспа в скута и докато не ми изтръпна ръката не я сложих в кошарката  Heart Eyes.Имам си и снимки,но утре ще кача,че след малко заминавам да се трудя  Party,но заради финала довечера не се знае ще си ме преберат ли от работа или няма  hahaha

Кости,знам как се чустваш,но ето го къде е петък  Hug и аз броя дните до 4.07.,даже съм си взела почивен ден  Whistling

Приятна почивка тумбачета  preggo

# 695
  • София
  • Мнения: 118
Elizabett,вероятно е гингивит,гаргара със студен чай от лайка помага  Peace
Иначе аз пък броя дните до рождения ден Laughing , вече съм в яка Сатурнова дупка Mr. Green

# 696
  • Мнения: 496
Гаргара с отвара от смрадлика също много помага за възпалени венци. Освен това може да си купиш Елудрил от аптеката - това е вода за уста точно за възпаления по венците и лигавицата, стоматолог ми я е препоръчвал. Дори понякога я изписват след операции в устната кухина, понеже е антисептик. И тъй като устата само се изплаква, мисля че няма никакви опасения, с оглед на бременността.  Peace

# 697
  • Мнения: 14
Момичета, да ви се оплача- аз съм с възпалени сливици. Не искам да пия лекарства, взимам все пак Прополки и правя гаргари, но не минава  Cry Някой да има или да е имал подобен проблем?

# 698
  • Мнения: 304
каза ли си на доктора си ?
аз имах такъв проблем,но с мн лукчета,теменужки и топлички (не горещи) чайчета се оправих.
иначе ако още се бях задържала така щях да пия антибиотик за бебета ,който е безобиден при беменност.щот ако ти слезе към дробовете става по сложно за лекуване

# 699
  • Мнения: 1 501
Консултирах се със стоматолог и ми каза да си взема една вода за венците , дано има ефект. И той ми каза същото , че щом не се поглъща няма опасност за бебето . За смрадликата - абе имам аз и много ми е помагала за какво ли не , обаче четох , че била вредна при бременност и не смея. Правя за сега и гаргара със студена лайка.
iii , ах тези сливици и мен много ме тормозят. Даже още ме наболяват ама сега не знам от тях ли е понеже венците и те така ме болят , че вече не знам и аз какво точно ме боли Laughing. Мен ме спасява мазането на гърло с мед и сода , но забележи - АКО НЯМА НАЛЕПИ иначе е опасно да не се разнесе гнойта. Смученето на мед , топло мляко с мед и билкови лукчета също ме спасява.

# 700
  • Мнения: 304
ооо мен събори ли ме антибьотик не ми помага.ставам мн ама мн зле Sad
слава богу се разминах с  2-3 дена лек грип иначе не знам какво можеше да стане
дай боже докато родя никакъв грип не ме хване  Praynig

# 701
  • Мнения: 6
Продължавай с гаргарите, яж мед с чесън 1:1 гадно е но помага. Пий много вода топла, не гореща за да ти се отделя секрета и си направи компрес с маслинки - върху тензух нарязваш на половина маслинките и ги поставяш върху него, след това го завиваш и го слагаш върху гърлото с месестата страна на маслината. Спиш така и сутринта ще почувстваш облекчение. Не става бързо, но няколко дни и си готова трябва търпение! Успех!

# 702
  • Мнения: 496
Между другото има един компрес с извара, в който мамите от другата отчетна се кълнат с две ръце. Много помагал при ангини и възпалени сливици - изцедена (, за да не тече) леко затоплена извара се слага в копринен чорап или чорапогащник, отгоре се слага найлон и се завива с шал около гърлото, но да е добре стегнато, за да не държи хладно. Престояваш с него няколко часа или ако понесеш, спиш с него. Досега не съм го пробвала, но другите майки редовно го правят на децата си и много го препоръчват.  Peace

# 703
  • Мнения: 6
Това с изварата го пробвах две нощи, но освен че ми се схвана врата не ми помогна, но това не означава, че не помага. Иначе съм пробвала и компрес с настърган белтък и пудра захар, и той бил за гърло, но и от него нямаше резултат. Каквото имаш в къщи пробвай - поне няма да ти навреди, ако не ти помогне.

# 704
  • Мнения: 102
Здравейте мами, да ви попитам. Излязоха ми резултатите от микробиологията и имам гъбички. Лекаря ми изписа еднократно Гиназол. Някой може ли да каже знае ли нещо за това мехлемче, дали е опасно за бебето? Чудя се дали да се консултирам и с другия лекар при когото ходя или мога да пробвам с това?

Общи условия

Активация на акаунт