За частното образование

  • 64 807
  • 1 014
  •   1
Отговори
# 990
  • София
  • Мнения: 1 262
4200 евро за ПУК, 4500 евро от 1ви до 3ти клас, 4700 евро до 7ми клас. Включва храна и транспорт.

Почти за всички училища, към които сме се ориентирали, има и негативни мнения.
Затова ходя на място и придобивам лично впечатление, както и преслушвам всички приятели, чийто деца са в съответното училище.

# 991
  • Мнения: 3 181
4200 евро за ПУК, 4500 евро от 1ви до 3ти клас, 4700 евро до 7ми клас. Включва храна и транспорт.

Почти за всички училища, към които сме се ориентирали, има и негативни мнения.
Затова ходя на място и придобивам лично впечатление, както и преслушвам всички приятели, чийто деца са в съответното училище.
И какви са ти впечатленията и изводите  за посетените училища, до този момент?
И аз избягвам " Света София", нищо, че ни е близо.

# 992
  • Мнения: 847
А според вас има ли някакво значение отдалечеността на училището от дома ви? До колко това е водещо, имайки предвид,че детето ще ползва училищен автобус?
На практика колко време пътуват децата в този автобус?

# 993
  • София
  • Мнения: 6 717
За мен е много важно. Живеем в Красно село /на границата с Бъкстон и Борово/, а бях на посещение в Св. Климент Охридски /до КАТ Дървеница/ и Българско школо - в Младост. И за двете детето ми ще трябва да пътува по 1 ч. и 20 мин., по мои сметки, тъй като ще пътува и сутрин, и вечер в трафик-часове, което означава грубо по 3 часа на ден пътуване. Не мисля, че мога да подложа 6 год. дете на това, според мен ще е много досадно и уморително. Това беше основната ми причина да не мисля повече за тези 2 училища, и да се насоча към по-близките /разбирай и Света София в това число/.

# 994
  • Sofia
  • Мнения: 4 725
По - назад в темата са коментирани критериите за избор на училище и местоположението е сред водещите такива.
Не знам в Св. София в колко часа точно приключват заниманията, но детето на наши приятели и съседи учи там и се прибира точно в 6 без 15 .

# 995
  • София
  • Мнения: 6 717
В 16,45 ч. приключват по спомен, в 16,50-16,55 се качват на бусчетата и тръгват. Зависи къде живее детето според мен - до нас не би трябвало да е повече от 30 мин., хайде 40 мин. в най-лошия случай.

# 996
  • Мнения: 847
За мен е много важно. Живеем в Красно село /на границата с Бъкстон и Борово/, а бях на посещение в Св. Климент Охридски /до КАТ Дървеница/ и Българско школо - в Младост. И за двете детето ми ще трябва да пътува по 1 ч. и 20 мин., по мои сметки, тъй като ще пътува и сутрин, и вечер в трафик-часове, което означава грубо по 3 часа на ден пътуване. Не мисля, че мога да подложа 6 год. дете на това, според мен ще е много досадно и уморително. Това беше основната ми причина да не мисля повече за тези 2 училища, и да се насоча към по-близките /разбирай и Света София в това число/.

А това не предполага ли единият родител да не работи или да има частен бизнес, от който да може да се отдели всеки ден по едно и също време?
Н-р ние можем да караме децата сутрин, но следобед не мога да съм сигурна,че винаги ще имам възможност по едно и също време да съм свободна (дори не мога да съм сигурна,че и бабите и дядовците ни ще са свободни винаги). Другият вариант е да вземем детегледачка, която да го взима с такси н-р, но разхода пък не е малък.

София е малък град и сме разглезени  Blush, в големите европейски градове се пътува доста повече. А и все пак не е ли по-важно училището да е подходящото,а не местоположението му  Rolling Eyes

Биха ли се включили родители,които използват училищния транспорт и дали се отразява негативно на децата?   bouquet

# 997
  • София
  • Мнения: 10 825
Моето дете ползва транспорт от както ходи на детска градина. Тоест вече 4 години е в бусчетата - първо градинските, сега - училищните. В различните години го взимат и прибират в различни часове - зависи как им е маршрута. Така или иначе по-малко от час в едната посока не е пътувал. В момента пътят му е час и 20 минути. Много добре си прекарват децата в бусовете и "досадно" е последното, за което се сещат  Wink

# 998
  • София
  • Мнения: 35 288
Ние не ползваме транспорт, но на родителската няколко родители се оплакаха.
Искат оптимизиране и преразглеждане на маршрута - последните дечица пътуват повече от час и половина /близо 2/ и заспиват по седалките.
Все пак са много малки и им е доста трудно да издържат.
За начален курс, близостта на училището за мен е основен фактор.

# 999
  • София
  • Мнения: 6 717
За мен е много важно. ....

А това не предполага ли единият родител да не работи или да има частен бизнес, от който да може да се отдели всеки ден по едно и също време?...

....
Предполага  Simple Smile, но в нашия случай не е възможно, вероятно освен за училище ще трябва да плащам и на детегледачка, която да я посреща към 17,30 и да я гледа до 18,30 ч.

Onna-bugeisha, моето дете от 3 г. пътува всяка сутрин и вечер по около 20-30 мин. до ДГ и обратно, което прави около 1 ч. всеки ден. Но 1 час и 20-30 мин. в една посока ми се вижда много, отчитам и факта, че ще става доста по-рано, отколкото сега, училищата започват по-рано, т.е. това дете в 7 трябва да е станало /сега става в 8/, после цял ден ще има часове /което е далеч по-уморително от ДГ все пак/, ако я качат вечерта в 17-17,30 ч. в буса, сигурна съм, че ще заспи /познавам си детето, това прави като е била например цял ден на ски-училище/. Което пък отлага вечерното заспиване за неясно кога - и хем няма да се е наспала, хем ще е взела някаква доза сън, не ми се вижда здравословно, не и на 6 г., може би в по-горните класове ще съм ок с 3-часов транспорт на ден.
А и честно казано, и двете училища, които са далече от нас, не ме впечатлиха толкова много /едното заради базата, другото заради атмосферата/, че да направим тази жертва. Simple Smile

# 1 000
  • София
  • Мнения: 10 825
Olive, аз не споря и не искам да налагам моето мнение. Ти си познаваш детето и преценяваш за него. Моят пост е в отговор най-вече на питането на Io-io
Цитат
Биха ли се включили родители,които използват училищния транспорт и дали се отразява негативно на децата
при моето дете не виждам никакви негативи от това, че пътува с буса и местоположението на училището не играеше съществена роля при избора.
Вярно че нямаше да е лошо да си поспива повече (сега става в 7), но това не е чак болка за умиране. За сметка на това си ляга по-рано вечер Wink

# 1 001
  • Мнения: 3 181
За мен, е важно положението.
Също не искам да подлагам детето на дълги пътувания. Той още обича да поспива следобед и сутрин/ сънчо си е/, ако ходи на училище ще трябва да се раздели с този сън. Не знам, как ще издържа, и да става по-рано....... излишен стрес и натоварване, поне за мен.

# 1 002
  • Мнения: 5 259
Аз не бих подложила детето на пътуване, което да губи 3 часа от свободното му време.  Поне моята дъщеря, след като е била на училище и е трябвало да седи мирно на чин, ако после се качи на автобусче, на което пък трябва да седи мирно на седалка още 1-2 часа в задръствания, сигурно ще лудне. Просто не го виждам как ще стане.
Ставането с 2 часа по-рано сутрин също не е за пренебрегване.

# 1 003
  • Мнения: 847
Ами,той и сега става в 7,макар че го караме до градината (за около 20мин.),значи сутрешното ставане вече е отрепетирано,а и можем да кажем и ние да го/ги караме на училище,но следобед не виждам как ще стане. От друга страна именно, защото не искам да правим компромис с училището, ще изберем частно такова, но какъв би бил този избор, ако се огранича само до тези, които са близки...мдаа, сега като се замисля, май най-добре да не се ограничавам от местоположението и да видя всички, пък ако харесам някое близко, добре дошло  Heart Eyes

# 1 004
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Моето дете ползва транспорт от както ходи на детска градина. Тоест вече 4 години е в бусчетата - първо градинските, сега - училищните. В различните години го взимат и прибират в различни часове - зависи как им е маршрута. Така или иначе по-малко от час в едната посока не е пътувал. В момента пътят му е час и 20 минути. Много добре си прекарват децата в бусовете и "досадно" е последното, за което се сещат  Wink

Здравейте! Можете ли да споделите в кое ЧУ учат децата Ви и какви са общите впечатления към момента. Ще съм много признателна за всяка споделена информация, тъй като това е динамична тема, а ние все още не сме взели решение на къде да се насочим.... а пък и има толкова много въпроси, които човек преценява извън транспорта. Предварително, много, много благодаря !!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт