Отговори
# 90
  • Мнения: 282
Да се включа за миенето на зъбки От известно време слагам Иво на един стол до мен в банята и мием зъби заедно. Много му е интересно и имитира. Накрай взимам аз четката му и пробвам да поизтъркам зъбките колкото ми даде. Не го насилвам. Все нещо мием Simple Smile.Ще се научи някой ден Simple Smile

# 91
  • у нас
  • Мнения: 1 872
привет и от мен- аз започнах новата работа та чак вече и над месец изкарах. Доволна съм- имам доста свободно време, РС с интернет, кабинет където да се покрия и така Simple Smile
взехме жена да гледа Рая - за сега нещата не са мн добре, но се надявам да свикне и да се разбират. Милата, все си мисли че я изоставям, колкото и да говоря и да обяснявам. Мъничка ми е душичката Confusedлошото е че тамън ще посвикне и ще трябва да ходи на ясла.....
нашия татко спечели конкурс и вече е пожарникар Peaceи заминава на школа 6м- аз оставам сама...няма да ми е песен, но ще се справя Wink
не можем да махнем памперса и това е- пищи и не иска да седне на гърнето Tired
това е от мен. чета ви доста редовно Heart Eyes

# 92
  • София
  • Мнения: 1 193

не можем да махнем памперса и това е- пищи и не иска да седне на гърнето Tired

Същата работа е и при нас ,но аз изобщо и не се притеснявам.Не съм видяла голям човек с памперс  Mr. Green ,все някога ще й дойде момента.Както махнахме бибата от раз и без драми ,предполагам ,че така ще се случи и с гърнето.М/у другото Йоана беше много пристрастена към бибата ,дори не съм си и помисляла ,че ще се случи така скоро ,но си купихме книжка за мечо ,който вече не е бебе и след ден четене ,не я искаше повече.Така че съм обнадеждена за пампите  Peace .
Относно домашните занимания ,нашите са основно четене на книжки ,накупила съм доста в последно време и се забавляваме с тях.
Ама да ви кажа и аз имам нужда от малко храна за душата  Grinning .Усещам се ,че изтъпях доста.Мисля ,Машонка беше споменала добри авторки на чиклит ,нека пак ги каже  Grinning на този етап ,освен леки любовни романчета ,нищо друго не мога да възприема  Mr. Green .

И момичета ,не на последно място къде ще летувате?

# 93
  • София
  • Мнения: 4 595
И момичета ,не на последно място къде ще летувате?
Мен последно ме пуснаха др. седмица в отпуск и ще ходим в Геракини, Гърция за седмица. Ще пиша отзиви и ако ни хареса, ставаме клиенти на гърците  Crossing Arms

А моят пък сега пак прави номера с гърнето - слага си го на главата. Мислех, че е забравил. И дори и да не прави нищо вътре, поне седеше до оня ден.
Явно не е дорасъл за идеята  Rolling Eyes

# 94
  • Мнения: 73
И аз имам такова чувство. Преди седеше поне и вършеше в повечето случаи нещо. Сега става на минутата. Явно му дотегна, че го слагам толкова често. Ще взема да спра едно известно време и пак ще опитам.
Ники си има ново забавление за мой ужас - мацане с вода по масата (масив, череша). Обръща шишето с водата и маже с цяла ръка - голям кошмар. Иначе е на 2 нива, сега ми се иска да има и трето, че да не я стига изобщо  Rolling Eyes
За зъбките нямаме проблем и сам се мъчи и дава да ги мия. Но нещо не мога да уцеля на четка. Иначе пастата е Ненедент, много я харесва и не плюе, смучка си я от четката  Joy

# 95
  • Мнения: 2 282
Гери, като говориш за храна за душата, аз откакто се сдобих с ел. четец, се скъсах от четене...Обаче, тук идва и реда ми да се оплача, счупи сеее..... smile3511 Сега съм изпаднала в депресия, защото свикнах да чета в трамвая непрекъснато, и сега пътуването до работа и обратно ме смазва. А и използвам плейването на клипчета да забавлявам малката докато пътуваме, а другата седмица ни предстои много сериозно пътуване....не ми се мисли  #Cussing out.

Но мога да кажа какво прочетох в последно време - почти всички книги от поредицата за Ди Джендзие на Робърт ван Хюлик от читанката, опитах се да чета Ан Райс (мисля че се казваше) за вампири и вещици, но ме подразни, и едно-две трилърчета на Нелсън Демил.Аз, дететктивът е преведена на бг - хареса ми и я препорчвам. Има и някакви за терористи и 9/11, които не ми паснаха.
Прочетох и на Мариан Кийс, ирландски чиклит пак от читанката, абе става. А някъде из компютъра си имам издание на английски на Галактическия стопаджия с много сладък предговор от автора, но засега съм прочела само него  Mr. Green. Ако някой има интерес, ще го потърся да му го пратя.
А, да, и Предречено от Пагане на Вера Мутафчиева прочетох, книгата е доста съобразена с каноните на българските историци от социалистическо време, днес много неща се преразглеждат, но ме накара да се замисля. За това, че българите сме били горд народ, издържлив и с достойнство, а сега...забравили сме много ценности. И трябва повече да се стараем да сме добри хора и да мислим не само за себе си...Значи книгата си е свършила работата....

# 96
  • София
  • Мнения: 4 595
Ооо, ако е вода е добре Simple Smile
Ама като намаже с боите на кака си или пък разсипе сок/мляко/чай или соса на манджата или пък мед...

И не мога да хвана зависимост.
Има дни, когато каквото и да дам, дори да е гладен, го изспива на масата и почва да пляска с ръце по разсипаното.
После има кротък период и в един момент пак почва да разсипва.

От него грам чисти дрехи няма да мога да запазя и да дам на друго бебе, ужас.
От Лора давам на една мама с 2 малки породени момичета - жената все ме пита с какво пера дрешките, че са така чисти и запазени.
Ми пера с Персил-сенситив, но Лора просто не се цапа с храна. Тя се въргаля навън в пръстта и пясъка, а това като цяло се изпира.

Сами вчера пак е изсипал храна върху себе си и беше преоблечен.
Тази седмица само 1 път съм си го взела с дрехите, с които е тръгнал за ясла. Миналата седмица - няма пропуск с омазването и затова почнах да слагам 2 вместо  1 допълнителен комплект дрехи.

Диваните и килима миналата година след атаките на Лора не се изпраха напълно. Др. месец ще викаме фирма и подозирам че доста повече петна няма да се заличат  ooooh!

ПС. Вера Мутафчиева много я харесвам  Peace
Аз окончателно на тази заплата поръчвам един Киндел, че му се каня не знам откога.
Giada, ти с какъв четец беше?

# 97
  • Мнения: 2 282
Моя четец е Prestigio, ако не се лъжа velizarka има такъв, но друг модел. Моя модел явно има някакъв бъг, защото веднъж ме заговори една жена докато го четях, и каза, че и нейния има аналогичен проблем. Но иначе съм толкова доволна от функциите, а и излиза по евтино от Киндъла. Един колега сега си купи Киндъл, но на мен моя четец по-ми харесва. Въпрос на вкус и потребности е, неговия има други екстри. Напр. браузър и 3G. Но пък е с e-ink, черно-бял е и можеш да го четеш само на светло.

# 98
  • София
  • Мнения: 4 595
Аз ще си купувам и калъф с лампа - ето такова нещо -  http://www.amazon.com/dp/B004SD2562/ref=pe_175190_21431760_cs_sce_dp_1
Една колежка има и е мн. доволна от тая екстра.

Заради пътуването моя се хвърли да сменя гуми, имаше в цялата картинка и паднал акумулатор и моя киндъл пак беше отложен във времето  Tired Ама като съм бяла и добра, така става.

# 99
  • Мнения: 7
Аз съм с Киндел 4 и съм много доволна, точно от e-ink-a. Все едно четеш истинска книга, и без това с тези компщтри всички прекаляваме Grinning А има и лампа за четене на тъмно, която осветява супер Simple Smile
Зъбките ние ги мием от 4-5 месеца, сутрин и вечер, Ивито много обича, но ги мия аз а тя седи в мивката и е опряна на мен. С едната ръка я държа с другата търпам, а тя захапва четката и се залива от смях Simple Smile))

# 100
  • София
  • Мнения: 1 067
Еее, чак на седма страница се разписвам, ама то от скитосване време няма за писане.

Набързо само да се включа.
В Бургас както винаги е прекрасно, но сега заминаваме малко на планина и пак ще се върнем тук, направо не ми се връща изобщо в София.

Мъниче, Елгидиума е любимата паста на голямата ми дъщеря, а и редовно им раздават мостри в детската градина и като ходим на зъболекар в ЕО Дент. Но... е с парабени. Та поради тази причина сменяме пастите. Сега сме с Аквафреш кидс. Не се харесва особено, но дребната много обича да си мие зъбите.

Велизарка, голям сладур е Ники. Като си заминахте с авробуса, чак тогава нашата почна да повтаря Чао , Ники, Утле пак! и така 20тина пъти ...

С махането на пампите напредваме, от два дни нямаме пропуск с гащите.

И говоренето върви с пълна сила, направо някой път не млъква.  ooooh!

 

# 101
  • Мнения: 11
vesy_evi, аз си мисля, че при голяма част от децата миенето на зъбките си е символично - повече навик да се добива, не че нещо ги мият като хората. Някои дечица дават и да им ги търкат с кеф, както на monioni момиченцето, ама повечето бързо губят интерес. Предполагам могат да се измислят много забавни начини, за да ги накараме да стоят, но аз не съм си давала много зор, честно казано. А всъщност от доста време аз почти не участвам в тоя процес, че си лягам в другата стая доста преди Дара, за да мога да си взема поне минимален сън Rolling Eyes. Все пак наскоро си откраднах една идея, с която успяхме да изтъркаме добре зъбките на няколко пъти. Играта е такава - казвам й "Я да видим какво си изяла днес! Изяла си, изяла си... един слон!...  А я да видим тук какво се е закачило - лелеее, изяла си две книжки!..." и т.н., каквато щуротия ви хрумне.
За плюенето - още не сме я учили, не съм се и сещала скоро.
Ох, веси еви, те всички май почват доста да се тръшкат вече. Да ти кажа на цялото ми четене, пак на моменти не знам как да реагирам и ми идва аз да се тръшна на земята! Simple Smile Въпреки че не са много чести тези ситуации все още де. Но онази вечер така ми беше кофти - на два-три пъти ми го прави това вече - значи случи се две вечери да сядам да хапна, че искам да лягам после, на другия ден съм на работа. Преди това съм й обърнала внимание предоволно (поне така аз си мисля) - играли сме си на каквото си иска, кърмили сме се, когато си поиска. Аз сядам да ям и тя почва да ме дърпа да ме води някъде да си играем. Аз решавам, че трябва да си задоволя този път собствената нужда да се нахраня и да си легна по-рано, и я оставям да реве. Съчувствам й, като казвам, че знам колко е разстроена и колко много иска да си играем още, и т.н. и т.н. След малко почва да плаче още повече и си тупа гърдичките (знак, че иска да суче Simple Smile)... нормално, търси си нейната си утеха. Хубаво, ама аз изпадам в безпомощност какво да правя, защото искам да я оставя да си се наплаче, да си изживее емоцията, и да й покажа, че не винаги може да получава това, което иска, но в същото време не искам да й отказвам най-силното й средство за утешаване - де факто себе си! Отивам да я кърмя, но аз вече не се побирам в кожата си, но не искам да си го изкарвам на нея, но и аз си имам нужди! Та после ми беше тъпо чак до другия ден, докато не се оплаках на сестра ми (която си има грижи с новородено с колики Confused). Та за тая специфична ситуация, отговор няма да намеря никъде. В крайна сметка реших, че когато пак така се случи, ще й давам да се насуче да се успокои, но няма да й отстъпвам за първоначалното искане.

Гери, аз също съм голяма фенка на Мариан Кийс като Машончето, общо взето до сега няма пропуск, каквото съм прочела.

# 102
  • Мнения: 104
Люляче добре си решила проблема и добре си го намислила, знам колко е трудно, но те наистина не са виновни и не го правят, за да ни измъчват, просто са още много мънички....и аз откачам понякога, дори правя неща или и казвам неща, за които после много съжалявам и ми става още по-гадно, за това здрави нерви му цаката, но от къде не знам. Като казваш три пъти, лелееее, Мая ми се тръшка по 300 пъти, не всеки ден чак толкова, но да речем през ден, че иначе не бих оцеляла, днес например е ден за тръшкане и съм скапана психически, емоционално, отчаяна, смачкана, безпомощна и не знам още какво, такива истерии ми прави, такива драми, днес в магазина рева, крещя, тръшка се, влачих я по едно време за ръката...какво да правя....а колко е гласовита нямате си представа...хората от магазина направо се бяха вцепенили....сигурна съм, че тези нямащи деца са го отложили с още малко  Mr. Green Mr. Green а иначе е толкова добро дете, мила е, внимателна, обичлива, предпазлива......но тези дяволи са страшна работа  ooooh!

# 103
  • Мнения: 6
Велизарка, много са хубави децата.
За водата ние си пием вода доста ,но не съм му я измервала .Яденито ни е зора-яде всичко, но кога ли иска да яде!
За разходките- сутрин от 9 до 11/11и 30 ,вечер след 18 сме по вън , не винаги скитаме , но сме по двора:)
На нас ни отвориха пишлето в понеделник зора е ГОЛЯМ!Дано му минава бързо !
Никой не ми отговори за Фейса Simple Smile newsm78

# 104
  • Мнения: 282
 sniiskio - как да те намеря във фейса, за да те добавя в групичката? ако искаш ти ме добави като приятел - Николина Копчева Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт