Да преправим старите мебели - 14

  • 68 919
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 834
Аз си мисля, че не може такава спалня да се подарява или да струва 200 лв. Все пак е дърво на към 70 години. В квартирата в която живеех като студентка имаше една стая, в която хазяйката беше прибрала мебелите останали от родителите й. Същата такава спалня,гардероб "птичи явор" и други истински мебели.
Вероятно си давате сметка такива мебели как са поели една "бабешка" миризма... Само тя е готова да ме откаже.
Но в ако имам място където да ги разположа на широко и да не ми пречат, ще я работя тази спалня, ще намеря начин да се справя с миризмата.  
Зависи защо я продават на тази цена. Сутринта точно това коментирах с Ла Валета, че първо трябва да се види на място, преди да се плати. Птичия явор е вид фурнир, скъп, но фурнир. Той се лепи върху дърво, може да е череша, бук, дъб...Ако е обелен, наранен необратимо или съсипан по друга причина, въпросния фурнир го забравяте, той вече не съществува Naughty Кой знае тия тарикати защо, аджеба, са напляскали тия красоти с боя и каква точно боя- блажна, латекс, акрилатна...каква?
За миризмата няма проблем- боядисва се обилно отвътре всяко ъгълче, всяка дъсчица.

Янтра, явно е мноого горещо в Сопот, слънчасала си hahaha местиш виртуално мебели. Според мен няма да ти остане място, особено като сложиш и дресоара, защото предвиди ли сантиметри за столовете? А с прахосмукачката как ще се завираш? Столовете, щом ти харесват и ако ги дадат само тях, ги купи. Маса ще ти намерим с такива крака и размери. Имай милост и към мъжката част у вас.

Тези полюлеи и лампиони от порцеланови чашки и чинийки са много красиви и идейни. Аз бих ги слагала надолу, иначе красотата на чинийката никой не я вижда. Рендето също е трепач Peace, гевгирите още едно време съм си ги копнала.

Последна редакция: пт, 22 юни 2012, 17:21 от СедеФка

# 31
  • Мнения: 305
Аз откачих! И ВИЕ сте виновни Simple Smile Хванала съм местя мебели (под формата на квадратчета из един план. На бъдещата трапезария. И намилам на мъжа да взимаме масата със столовете. Той естествено не ги ще, особено от както го светнах, че са тежък масив и на него ще се падне честта да ги довлече от Сф.

Значииии - ширина на стаята 340см , ширина на маста 95см и ширина на дресоара - 114см, дали ще е удобно да сложа столовете от двете страни на масата?
http://-spam147-/furniture/filial-stzagora/trapezariya-s-glavi/ за ей този говоря

На мен ми се вижда малко разстоянието. 114+95 е 209, остават 1.30, демек по 65 см за всеки стол. Според мен ще стане сгъчкано, а те са толкова красиви. Представям си ги на по-просторно. Няма ли начин дресоара да се изтегли на друга стена? Под прозорец? Или аз нещо не съм разбрала за разположението. Видно и от снимката столовете стоят от двете страни на масата. Не е грозно. Или ти имаш предвид, че столовете ще стоят на двете дълги страни на масата, а дресоара с/у едната къса.  newsm78

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз откачих! И ВИЕ сте виновни Simple Smile Хванала съм местя мебели (под формата на квадратчета из един план. На бъдещата трапезария. И намилам на мъжа да взимаме масата със столовете. Той естествено не ги ще, особено от както го светнах, че са тежък масив и на него ще се падне честта да ги довлече от Сф.

Значииии - ширина на стаята 340см , ширина на маста 95см и ширина на дресоара - 114см, дали ще е удобно да сложа столовете от двете страни на масата?
http://-spam147-/furniture/filial-stzagora/trapezariya-s-glavi/ за ей този говоря
Ширината на дресоара е май 57, а височината е 114

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
http://media.snimka.bg/s1/0685/027613759-big.jpg?r=0 това е плана, трапезарията е в горната част на хола, където пише 340, дресоара не може да е пред прозореца защото прозореца е нисък, малко над коляното започва.

# 34
  • Мнения: 2 135
И аз от размерите виждам, че дресоара е широк 57, и висок 114.
Страхотни неща правите. Все се надявам, че и аз ще се престраша някой ден.

# 35
  • София
  • Мнения: 388
Здравейте преправячки Grinning. Исках и аз да се запиша в темата с полуизшкурения скрин, отмъкнат от клошарите. Пратих мъжа ми на вилата да го довърши, а той ми звъни и ми се хвали, че вместо него изшкурил и лакирал всички летвички на барбекюто. Та утре като си дойде май ще се записваме с преди и сега на барбекю, а не на скрин. Ма така е като няма бригадир на главата му да следи. А и още не сме приключили спора кой е видял пръв мебелта и кой ще си я преправя. хубавото е, че от другата седмица съм в 3 месечна ваканция и взимам властта. smile3508

# 36
  • Мнения: 5 288
златен дъб, няма да е мой този комплект. Там се наддава вече. Не се ядосвай, ще се намери по-хубав  Grinning.

Огромно благодаря на СедеФка  Hug! Следващият път ще дойда на срещата.

Днес на моята приятелка мъжът и подари (в знак на примирение) ренде  Mr. Green. Тя още е не може да се оправи от изненада  Shocked, ще и дам идеята на triffy :

Последна редакция: пт, 22 юни 2012, 19:25 от LaValetta

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Blush Предната тема изпуснах... тази ще следя  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 18 542
За таз обявка, мойто мнение от преди обяд го бяха минали с гумичката  Laughing

# 39
  • Мнения: 11 334
И аз тук   bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 210
http://media.snimka.bg/s1/0685/027613759-big.jpg?r=0 това е плана, трапезарията е в горната част на хола, където пише 340, дресоара не може да е пред прозореца защото прозореца е нисък, малко над коляното започва.

Не може ли да го сложиш на стената, граничеща със спалня2 , пред него успоредно на дължина масата и в ъгъла между двете тераси ли се пада , не знам - витрината ?

Шанта, страхотен полилей, не го бях виждала  Party Ти ли си го спретна? Може ли малко техническо упътване ?

Мелани, изпуснала съм от коя държава си , но няма ли начин да ни купуваш разни нещица от гаражните разпродажби и да ни пращаш  Praynig

# 41
  • Варна
  • Мнения: 141
Благодаря за новата тема, Шанта! И аз се присъединявам към молбата за повече инфо за страОтния полилей!

# 42
  • Мнения: 2 272
triffy, отвъд океана съм.

Пак мога да събирам де, само някой да уреди транспорта. newsm78

# 43
  • Мнения: 299
Oпаа, техническото изпълнение не беше най-приятната част, но щом настоявате Crazy
Първоначално лампите бяха стъклени, но счупихме едната и измислих това с паниците. Дупките пробихме с бормашина, а после ги доразширихме с ... Crazy пила (сигурно можеше просто няой да ни ги пробие, ама защо да е лесно като може да е трудно Simple Smile ). След като добиха необходимата ширина се оказа, че основата е доста широка и тази част на фасунката, която се завинтва отдолу и държи цялата работа, не може да хване добре резбата. Затова ги залепих с онова лепило, на което пише, че издържа 300 кг. Още не са паднали на ничия глава...
Оцелялата лампа сложихме в коридора.

# 44
  • Мнения: 5 288
Лампата е страхотна, Шанта   Hug!  Няколко пъти се върнах да я разгледам и чак сега разбрах, че ти си я направила сама    bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт