Отговори
# 75
  • Мнения: 129
         Здравейте, момичета! Честито на кандидат мама
         Аз от днес влизам в деветия, искам да ви почерпя, ама и аз незнам как да кача картинка  Embarassed, така че чувствайте се почерпени.

# 76
  • Мнения: 8
Кандидат мама да са ти живи и здрави  сладурите и много да радват мама и тати и бързо възтановяване   :bouquet:

# 77
  • В. Търново
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!
Честито на Кандидат мама! Да са много здрави двете ти момченца и бързо възстановяване и на теб!
Киара, Ема, аз бях същата тая нощ - едно болки, само че мене ме мъчи повече кръста и постоянно подготвителни контракции с болки, ама гледам да не им обръщам никакво внимание, знам, че е нормално. Ако се усилят и много зачестят, значи се почва... Mr. Green То си ни е време на всички...пък и си е Божа работа...
РайчеHug Много се радвам, че всичко е наред с Дария. На теб бързо да ти минава възстановяването, ти си борец, ще ги изтърпиш болките!
Бебе87 - честит ти 9-ти месец! Добре дошла в отбора!  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 99
Честито на Кандидат Мама!Пожелавам много здраве на момченцата ти и на теб бързо възстановяване!

# 79
  • Мнения: 25
Честито на новите мами!!!  newsm76  ylinfant

kiara_23 , и аз съм така...от понеделник почнаха болки и контракции а в повечето време ми е постоянна, тъпа болката ниско долу в корема и кръста. Утре ще ходя на лекар да видим какво ще каже Simple Smile

Колко е вълнуващо като виждаме този обилен бебевалеж!  newsm44 newsm63

# 80
  • Мнения: 852
Eхааааа, колко много бебчета Crazy  newsm44 newsm44 newsm44
Честито на всички мами, да са ви живи и здрави мъниците и бързо възтановяване!
 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 Много се вълнувам вече като гледам какъв бебевалеж започна Hug

# 81
  • Мнения: 0
Честито на  ha-ho,  мама Рая ,Srcs и кандидат  мама:)Много да ви радват бебчетата Hug

# 82
  • Мнения: 0
Леле момичета, само вчера не съм влизала тук и то какво станало.......  Laughing

Честити рожби на мама Инстан, мама Рая, ho-ho, Srcs,  Mrs. Dimitrova и на Кандидат Мама!!!!! Да са им много здрави и щастливи, само радости да им носят!!! Party

Докато изчета тази сутрин, колко щастлив рев изревах- като почнах от Мама Рая, та още не съм спряла да хлипам- тез хормони ще ме уморят  Mr. Green Много е вълнуващо с бебевалеж  Heart Eyes

Ема, браво че сте приключили с местенето... как си успяла- незнам, герой си за мен! Сега можеш да се отдадеш на активно нищоправене, почивка и секс  Laughing Поне за секса аз мисля да го почна милото, ама без презерватив щом така се ускорявал процеса... че ние откакто лекувахме първите гъбки, се пазим от препредаване, но явно дотук с пазенето. Последната микрибиология ми беше идеална, дори превантивни глобули няма да ми дава, бях се настроила за Полижинакс....

Да ви споделя моя мъж каккви планове смешни си прави без кръчмар... Уж все вика- то детето си знае работата кога да излезе, ама... за тая седмица ме беше предупредил да стискал кълки, че двама от колегите му са отпуск и няма как да излезе бащинство и той.,.... и се кикоти- аз, вика, съм се разбрал с бебка, тя мен ме слуша да не излзиза още... Обаче снощи ми заяви, че правя- струвам, другата седмица ако обичам да родя, че съм им объркала графика на колегите за отпуската и ако не родя другата седмица, едикойси трябвало да си отказва резервацията за море  hahaha Та вече имам зелена светлина за раждане- ако трябва ще минем напред назад няколко пъти през легналите полицаи пред блока, пък да видим  Joy

Да си призная честно, иска ми се вече да раждам, улавям се как на всеки въпрос кога ще раждам, отговарям - мога и веднага  Sunglasses

Само аз се подмотвам за педиатър, не мога да се реша на никой така без преки наблюдения... Има ли мами от района на Дружба, които да споделят впечетления?

Хайде мами, оставям ви и чакаме да видим коя ще е следващата щастлива мама на прекрасно бебче?  smile3525

# 83
  • Мнения: 2 732
Честито на всички обебили се -да са здравички дечицата ,на майките им бързо въэстановяване!

Някой има ли проблем с червата и какво взима ?Много е неприятно особено вечер -не мога да спя от болка .

# 84
  • София
  • Мнения: 134
Честито на новите мами,за прекрасните бебоци!
Ками знаеш ли,че в ОБ раждането с упойка,с екип е вече 700 лв.?

# 85
  • Мнения: 24
Момичетаааа, влизам и гледам - нова темичка, при това пълна с бебоцииииии  Party Ама толкова много се зарадваааах. Спомних си колко мислено и изстрадано е всяко от тези бебочето, какви тревоги бяха само  Crazy Пожелавам на всички нови майчета най-големите тревоги да са зад гърба им (то, че притесненийца ще има оттук нататък, е неизбежно, де  Wink) и оттук нататък само радости  Hug Hug Hug Hug Hug Няма да изброявам имена, че не съм чела, признавам си, погледнах само на първа, ама просто нямам време  Embarassed Но ми направи впечатление, че всички имена на бебоците са прекрасни  Heart Eyes Прегръщам силно всички родили вече своите юнски юлчета  Wink, а на останалите пожелавам леко и безпроблемно раждане с чудесен резултат  Hug Hug Hug Hug Hug
При нас е екшън в общи линии - не смея да спя, докато той спи, вече сме малко сомнамбули  Crazy Но само като го погледна, намирам сили за всичко. Изписаха ни онзи ден и до идването на пеидатърката бяхме малко шаш и паника - уж ходихме на училище, а изведнъж всичко ни се изпари и хич не знаехме какво да го правим наш Бобчо (особено като видяхме наакания памперс  Mr. Green). Педиатърката ни мина вчера и ни проведе урок на живо (между другото, много готина педиатърка ми се стори  Simple Smile). Вече уж схванахме идеята. Понеже знам, че тези, на които им предстои раждането, вероятно още умуват върху обличането на бебето - мненията и на родилния дом, и на педиатърката ни съвпадат - никакви два ката дрехи - бебче се облича като мама (е, с дълги ръкавки, де) - караме го на гащеризони. Днес сме на боди с дълъг ръкав и ританки, ама гащеризоните са най-удобни. Според лекарката ни температурата при бебе трябва да 18-24 градуса, а максимумът, при който може да вирее, без да се претопли, е 28 градуса. Постигнахме съгласие да не го къпем, а само да мием дупе до падането на пъпчето, макар че в родилния го миеха направо на мивката целия и хич не се притесняваха за пъпче. Каза при напишкване само с водичка да мием, а при големите работи - с малко гелче. Препоръча много крем против подсичане да слагаме, за да предпазва от памперса, ама тук не съм съвсем съгласна, че гледам, че му изсушава кожичката по коремчето, до където е достигнал. Бяхме взели Судокрем, но сега купихме на Себамед, защото е без цинк - дано е по-добре  Praynig Споделям ви ги тези неща, защото за мен самата бяха голяма енигма преди нейното идване, та евентуално да съм ви от полза  Simple Smile Ама така или иначе вашите доктори ще си ви кажат  Wink Иначе аз се възстановявам след секциото - то се налага просто - утре ще ми махат шевовете. Имаме проблеми с храненето - нали е мъничък и още не мога да го науча да засуче, та сме на една схема с изцеждане  и стерилизиране ooooh! Нооо ще се оправим  Party Гушкам ви всички, а аз да не забравя да си задам въпроса към ЛЛЛ  Blush
ЛЛЛ, здравейте,
Обръщам се към вас с молба за съвет  Simple Smile Божидар се роди на 22.06 с тегло 2400 гр и 47 см. Родих секцио и ми вливаха Флажил, заради което нямах възможност да го сложа на гърда до към 3-ия ден. Захранен е с адаптирано мляко. В началото изпитвах сериозни затруднения да го накарам изобщо да хапва дори от биберон. Веднага щом ми разрешиха, го сложих на гърда, но до момента всичките ми опити да засуче са безуспешни. Независимо дали пробвам да го сложа, докато още е спокоен, или след като е вече много гладен и нервен, нищо не се получава. Той или стои и ме гледа неразбиращо, или, ако е гладен, започва да нервничи, да плаче силно, да ме бута, да рита с крака... Започнах да изцеждам кърма с помпичка и да давам с шише. В болницата се хранехме на 3 часа, а от вчера, по съвет на педиатърката, се старая да предлагам на всеки 2-4 часа - получават се различни интервали, защото невинаги иска. Цедя всеки път и двете гърди, като при последното изцеждане (с интервал около 4 часа) изцедих 100 мл. Божидар изяжда между 30 и 50 мл на хранене, а останалото му предлагам на следващо хранене. Сменяме около 3-4 наакани памперса на денонощие и пишка при всяка смяна на пелени  Simple Smile Описвам толкова подробно всичко, защото, от една страна, ви моля за съвет как да му помогна да засуче (според педиатърката можем да изчакаме да стане 3 кг и тогава да действаме, но мен ме е страх да не е вече късно), а от друга - да ми кажете доколко въобще действията ми са правилни. Трябва ли да изцеждам и двете гърди всеки път и ако да - доколко (аз горе-долу се ориентирам по грамажа на изцеденото и цедя до мекост), на колко часа да го храня и по колко мл трябва да му се събират на денонощие (в интервала 17,10 ч вчера - 12,20 ч днес той е изял 290 мл, разпределени в 8 хранения и е акал 2 пъти). Също искам да попитам дали е подходящо да предлагам изцедената кърма, престояла на стайна температура, в рамките на 2 хранения. Благодаря ви предварително, момичета,   bouquet  bouquet  bouquet И се извинявам за подробния разказ. Просто много се притеснявам доколко действията ми са правилни Blush Blush Blush
и ме страх, защото е доста мъничък   Simple Smile

# 86
  • Мнения: 0
Да ни е честита новата темичка-да я напълним с известия за сладки и пухкави бебенца!!!

Честито на новите мами- ha-ho,  мама Рая ,Srcs,мама Dimitrova и кандидат  мама-много да ви радват бебоците и бързо възтановяване Hug

А специално мама Рая как ме развълнува-още вчера като прочетох във фейса,че си родила,че като ревнах(понеже сме с еднакъв термин,и моята принцеса ще бъде Дария)-незнам какво ми стана,ама много се развълнувах,уплаших,зарадвах-абе хормони-моя мъж ме гледаше опулено и се смая какво ми става Joy-прегръщам ви и двете  Hug Hug

# 87
  • Мнения: 0
Momicheta,pisha ot telefona.Dnes v 11.24 stanah maika na dve prekrasni momcheta.Nalozi se speshno sekcio zaradi visokoto kravno.

Честито и на теб и на всички други които прегръщат своите малки слънца   bouquet

# 88
  • София
  • Мнения: 3 787
Честити юнаци на Кандидат-мама  bouquet Да са живи и здрави и да носят много радост на цялото семейство Heart Eyes

Ками знаеш ли,че в ОБ раждането с упойка,с екип е вече 700 лв.?
Знам,знам,inrad Rolling Eyes Още вчера следобед прочетох някъде тук из форума.
Утре съм на тонове и ще питам.
Неприятна изненада накрая,но няма значение-решила съм там да раждам,избрала съм докторката и не мисля да се отказвам.

# 89
  • Мнения: 2 676
Честито Кандидат-мама !!!
 Да са ти живи и здрави бебоците!!!



nouvelle_vague  , пише миличка в Кърмаческият подфорум - по-бързичко ще получиш отговор и от повече консултанти! Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0


Общи условия

Активация на акаунт