Всякакви въпроси относно съдомиялните - 9

  • 58 016
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Шани, дай акъл има ли смисъл да се сменя нагревателя на дърта настолна машинка... Свекърите ми се местят в нов апартамент, ама чак до година, и за там ще има истинска миялна. А в стария нямат място за таква и ползват една малка, чийто нагревател се е развалил... И сега нито са да купуват нова, нито да стоят без...

# 76
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако не се подгрява водата, няма да мие качествено. Те малките машинки и без това нямат "сили" да мият добре, а със судена вода пък съвсем.
Ако чак толкоз не им се занимава, да я отварят и да доливат 2-3 чаши с вряла вода или да разтварят препарата във чаша с врала вода. И да го изливат вътре в маината.
Но това си е несериозно.
Каква марка е малката миялна?

# 77
  • Мнения: 1 273
Моята съдомиялна е за 6 комплекта и височината си е съвсем добра.
И на мен ми се струва, че е по-добре сушилната ти да е отгоре. Другото за което се замислям е дали машините са предвидени да носят такава голяма тежест върху тях. Да не се повредят от самата тежест?

# 78
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Ако не се подгрява водата, няма да мие качествено. Те малките машинки и без това нямат "сили" да мият добре, а със судена вода пък съвсем.
Ако чак толкоз не им се занимава, да я отварят и да доливат 2-3 чаши с вряла вода или да разтварят препарата във чаша с врала вода. И да го изливат вътре в маината.
Но това си е несериозно.
Каква марка е малката миялна?
Сега са ни на гости във Виена - хорово отговориха "куче-марка", купена за 250 лв преди вече доста години, чисто пластмасова... Чак се дивя, че толкова време ги е изкарала. Хич не може да мие със студена вода и съответно не я ползват, бяха се навили да устискат няколко месеца с миенето на ръка, докато се пренесат. Но строителят ги забави страшно много с новия апаерамент и сега куца работа - нито нова да купят, защото няма къде да я сложат, нито старата работи. Но са навити да я оправят, ако не е безсмислено ценово.  Simple Smile

# 79
  • Мнения: 17
По-добре сушилнята да е отгоре. Миялната не вибрира.
В противен случай храна ще ти се стича до мишниците, докато заредиш.
Май е така, като се замисля.
А пък и сушилнята я ползвам много рядко.
Или трябва да направя едно "скеле" за сушилнята отгоре...
Ще поумувам още, а после пък ще ви искам и съвет за марка и модел. newsm78

# 80
  • Мнения: 145
Здравейте, днес си купих Грюн Гриин за почистване на съдомиялна, пералня и пр. Тъй като от няколко дни имам съдомиялна и почнах да чета темите, но стигнах до номер 3, и никъде до там не срещнах как точно Грюн Грийна се използва за съдомиялната, когато стигна до ползването му де. Ако може и по-подробно обяснение за използването му за пералня и ако някой и за ютии го е ползвал. Финиша разбрах, че е с мембрана и се слага набучен надолу,ама Грюн грийна не е така... Ползвала съм на Бекман и Хайтман за пералнята, но винаги го сипвам преди да натисна бутона за стартиране на пералнята в отделението за прах. Може би не е било правилно.

# 81
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
  bouquet

# 82
  • Мнения: 15 379
Мариета, включваш машината празна на дълга програма с висок градус. Вероятно в началото ще започне да изпомпва вода, а след това програмата стартира, като машината започва да пълни вода и да върти перките. В този момент отваряш вратичката й и изсипваш вътре половината шише от препарата.
Преди процедурата си измила перки и филтри.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте, момичета!
Следя ви от време на време, но нямам възможност да прочета всичко от начало до край, та имам един въпрос - преди първо ползване на съдомиялна прави ли се нещо специално? /например да се сложи препарат и да се пусне без съдове, или нещо от сорта?/
мерси

# 84
  • София
  • Мнения: 6 375
На моята понякога не й достига вода и леко я допълвам... ако това може да е някакво решение.

Шани, как допълваш с вода? къде наливаш и колко?

# 85
  • Мнения: 35
Luba_rizova , и аз като теб се зачудих в началото. В упътването ми пишеше зарежа се солта , бъра, бъра и стратирате машината, за да се отмият остатъците от солта. Чудих се дали да я заредя или празна да я пусна и за по-сигурно я пуснах празна.

Момичета, аз имам едно притеснение. Имах две нови тавички (ама евтинийки) и ми ръждясаха след първото им измиване. Викам си - боклуци са и за това. После една тенджера от тези със стъклените капаци и на нея и се появи ръждиво петно. Сега последно на един нож имам ръжда (от комплектите на Аро от Метро). Знам, че всичко се дължи на некачествените прибори и съдове, но някакси нямам възможност да си купя прибори от 200лв за всекидневна употеба. Дали мога да направя нещо? Включвах я на 60гр еко програма (май-така се води). Последният път реших да я пусна на кратка програма. Нямах забележки към качеството на измиване. Освен така да я пускам, че да видим дали ще имам поражения. Ако има значение - ползавам таблетки всичко в 1 и допълнително съм заредила сол и гланц.

# 86
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 109
Luba_rizova , и аз като теб се зачудих в началото. В упътването ми пишеше зарежа се солта , бъра, бъра и стратирате машината, за да се отмият остатъците от солта. Чудих се дали да я заредя или празна да я пусна и за по-сигурно я пуснах празна.

Момичета, аз имам едно притеснение. Имах две нови тавички (ама евтинийки) и ми ръждясаха след първото им измиване. Викам си - боклуци са и за това. После една тенджера от тези със стъклените капаци и на нея и се появи ръждиво петно. Сега последно на един нож имам ръжда (от комплектите на Аро от Метро). Знам, че всичко се дължи на некачествените прибори и съдове, но някакси нямам възможност да си купя прибори от 200лв за всекидневна употеба. Дали мога да направя нещо? Включвах я на 60гр еко програма (май-така се води). Последният път реших да я пусна на кратка програма. Нямах забележки към качеството на измиване. Освен така да я пускам, че да видим дали ще имам поражения. Ако има значение - ползавам таблетки всичко в 1 и допълнително съм заредила сол и гланц.
Да,има значение материала на съдовете,на моята машинка пише да не се слагат стоманени прибори,аз слагам стоманени тенджери,но те са за миене в миялна,така си ги купих,докато имам прибори-стоманени,които са качествени,но не са за миялна,това не го съобразих като ги купувах,и наистина като ги сложа излизат с петна,няма значение колко ти струват съдовете,гледай да са за миялна машинка Peace

# 87
  • Мнения: 145
Мариета, включваш машината празна на дълга програма с висок градус. Вероятно в началото ще започне да изпомпва вода, а след това програмата стартира, като машината започва да пълни вода и да върти перките. В този момент отваряш вратичката й и изсипваш вътре половината шише от препарата.
Преди процедурата си измила перки и филтри.

Благодаря за отговора, тъй като още не ми е монтирана машинката и идея си нямам  отваря ли се вратата след старт,ама явно да. Т.е. изсипвам си просто така шишенцето с Грюн Грийна до половина и пак затварям. Тъй като виждам, че си почитател на този препарат и имаш по голям опит с него, как да го ползвам за пералня и ютия? И като си взема от таблетките на Грюн Грийн/след като ми монтират съдомиялнята/ с какъв гланц и сол да ги съчетая, тъй като на тази марка сол и гланц не видях. 

# 88
  • Мнения: 35

Да,има значение материала на съдовете,на моята машинка пише да не се слагат стоманени прибори,аз слагам стоманени тенджери,но те са за миене в миялна,така си ги купих,докато имам прибори-стоманени,които са качествени,но не са за миялна,това не го съобразих като ги купувах,и наистина като ги сложа излизат с петна,няма значение колко ти струват съдовете,гледай да са за миялна машинка Peace

Etty775 , аз явно съм в голяма заблуда. Реших, че приборите ми ръждясват, защото са от некачествена стомана. Смятах, че ако си купя хубав и скъп комплект от висококачествена стомана, за който отдавна си мечтая, ще си реша проблема  ooooh! Добре, че каза за тази подробност, че трябва да е отбелязано, че стават за миялна.

# 89
  • Мнения: 15 379
Мариета, може да отвориш машината, след като е стартирала програма, най-малкото за да дозаредиш нещо забравено. Рядко го правя, но се случва.
Грюн грийн имат гланц - препоръчвам го горещо, тъй като е изцяло биоразградим и напълно безвреден за човека, а е ясно, че течността за изплакване остава върху съдовете, а оттам попада в храната и напитките ни. В този смисъл не бих купувала нещо различно от Грюн грийн или друг биоразградим препарат за изплакване.
Имат и сол за съдомиялни, но не знам къде я зареждат. И тъй като не я намирам, купувам едра сол от друга марка.

Общи условия

Активация на акаунт